Skocz do zawartości
MagEllan

Layers of Fear

Rekomendowane odpowiedzi

Layers of Fear

Layers-of-Fear-Free-Download.jpg

 

Nie udalo mi sie znalezc tematu.

 

Gra polskiego studia Blooper Team (nieslawnego z powodu Basement Crawl). Tym razem mamy doczynienia z psychologicznym horrorem (<-- tak gre okreslaja tworcy) ktory jest glownie symulatorem chodzenia.

Oceny z metacric:

PC - 72

PS4 - 75

XO - 78

 

Przyznam ze skuszony dobra promka wzialem tytul na PC. Pogralem troche lizac sciany i niespiesznie przemierzajac posiadlosc.

Dzwiekowo i muzycznie jest bardzo fajnie, wszystko do siebie pasuje. Graficznie - majac na uwadze ze gra robiona jest na unity ktore to ma swoje bolaczki jest ladnie, owszem tu brak AA tam pojawi sie tekstura w nizszej rozdzialce ale calosc trzyma klimat a posiadlosc wyglada bardzo ok i w polaczeniu z udzwiekowieniem pozwala wczuć sie w klimat.

Moze ja po prostu lubie niespiesznie przemierzac obszary w symulatorach chodzenia (choc ani Gone Home ani Everybody Gone to the Rature mi nie weszly), tutaj jest naprawde dobrze, owszem pojawiaja sie jakies elementy jump scareowe ale poczucie dziwacznosci sytuacji glownie buduje klimat przez oprawe audio-wizualna. Poki co jestem na tak, i wracam do grania.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gra ukonczona zostal mi jeszcze dodatek.

Powiem tak w kategorii walking sim z odrobina strachu moja ocena to dobry z plusem.

 

Jak uwazam crowdfunding i inne wczesne dostepy za raka branzy tak dopiero po ukonczeniu gry dowiedzialem sie ze tak wyszla z wczesnego dostepu.

 

Co do samej gry, zeby poznac historie i tlo trzeba mocno lizac sciany i szukac notatek, tutaj poszlo mi tak sobie choc wystarczajaco zeby miec jakies tlo historii, gra ma pare jump scare, a posiadlosc buduje niezly klimat, udzwiekowienie (gralem ze sluchawkami) jest tez bardzo dobrze zrealizowane.

 

Wlasnie sprawdzilem i gra ma wiecej nizli jedno zakonczenie, przejde dodatek ale nie wiem czy bedzie mi sie chcialo grac raz jeszcze zeby odblokowac inne zakonczenia choc kolejne przejscia powinny byc juz szybkie.

 

W jakiejs promocyjnej cenie warto sprawdzic - jesli ktos nie ma odruchu wymiotnego na symulatory chodzenia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kill napisał:

Bardzo dobra giereczka. Grałem 2 lata temu :mog:

Moje wrażenia:

http://ps3forum.pl/topic/83425-layers-of-fear/

 

 

Kurcze wyszukiwarka mnie oszukala a szukalem i szukalem czy jest juz temat :38_worried:

Co do samej gry wiem ze lubisz horrory. Choc tutaj to bardziej budowanie klimatu grozy i psychozy. Moja ocena dobra plus bo byly male bolaczki (i nie byl to framerate ;) ktory akurat mialem w miare stabilny). Jeden moment ktory mial w zalozeniu przestaszyc sklaniac do refleksji bardziej smieszyl. Ogralem, klimat ciezki - i to jest jeden z wiekszych plusow tej producji drugi to projekt poziomow bo te zrobione sa naprawde z glowa - mnie szczegolnie przypadla do gustu zabawa z perspektywa stosowana parokroknie.

Moze do niej jeszcze wroce ale po pierwszym przejsciu nie mam cisnienia o przejde raz jeszcze dla innego zakonczenia.

 

Co do 2 lata temu - rzuciles sie jak tylko sie pojawila, ja nie mialem cisnienia i poczekalem na bundle. Niemniej nie zaluje ani zlotowki :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×