Skocz do zawartości
DigitalMan_PL

TV pod XboxOne X

Rekomendowane odpowiedzi

Taaaa w sumie nowego Xa też nie ma co brać. Lepiej poczekać i brać Tv z Ps5 :22_stuck_out_tongue_winking_eye:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany tych samsungów to tyle modeli że nie ogarniam. Taki za ok6500 55 cali to jaki może być symbol modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, pablos_PRO napisał:

Pany tych samsungów to tyle modeli że nie ogarniam. Taki za ok6500 55 cali to jaki może być symbol modelu?

 

Jak z tego roku to zapewne Qled Q7, jak z zeszlego to obstawiam KS9000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Jak z tego roku to zapewne Qled Q7, jak z zeszlego to obstawiam KS9000
Zarzuć fotkę swojego TV, ciekawy jestem jak się prezentuje.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

Zarzuć fotkę swojego TV, ciekawy jestem jak się prezentuje.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

 

Jutro jak bedzie swiatlo sloneczne to cykne kilka fotek i w koncu dam obiecane wrazenia z uzytkowania :xboss:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Grecky napisał:

 

Jutro jak bedzie swiatlo sloneczne to cykne kilka fotek i w koncu dam obiecane wrazenia z uzytkowania :xboss:

 

Jaki ty masz model??

 

Ja myślę jeszcze o czymś takim:

https://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-sony-led-kd-49xe8077,id-848860 (właśnie tak do 50")

 

albo

 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-sony-led-kd-55xe8505baep,id-816150 (do 55")

Edytowane przez DigitalMan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Grecky napisał:

55 cali Sony XE90, wczesniej Samsunga KS7000. 

 

Testy XE8505:

 

"Opóźnienie sygnału w trybie "Gra" wyniosło 31,3 ms, co jest wynikiem dobrym: niemal takim samym jak w modelu 55XE9005 (31,2 ms) oraz o 11,4 ms lepszym niż w 55XE9305 (42,6 ms). "

 

Nooo jest jakieś światełko w tunelu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.09.2017 o 21:01, Grecky napisał:

 

Jutro jak bedzie swiatlo sloneczne to cykne kilka fotek i w koncu dam obiecane wrazenia z uzytkowania :xboss:

 

No i gdzie te fotki?? i opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Grecky napisał:

@DigitalMan_PL Fotki mam, ale zabraklo mi czasu na recenzje. Postaram sie dzisiaj.

 

Wybacz mi :misio:

 

Dawaj reckę no kilka słów, bo w zadzie mam opinie przepłaconych serwisów, które za $$ albo chwalą albo krytykują...

 

Chcę wiedzieć jak to jest w opinii gracza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, już, nie płacz :30vm3cw:

 

Pierwszą rzeczą z jakiej trzeba sobie zdawać sprawę w telewizorach Sony jest system, czyli Android. Nie jestem i nie będę jego fanem. Potrafi co jakiś czas się wykrzaczyć albo zamulić. Problem nieco rozwiązuje uruchomienie opcji programistycznych i ustawienie limitu 1 operacji w tle. Standardowy limit sprawia, że z telewizora ciężko się korzysta. Tu znaczącą przewagę mają samsungowy Tizen i webOS od LG. 

 

Wizualnie telewizor może się podobać. Ma wąskie, klasyczne ramki i metalowo-plastikową podstawę. Kable z tyłu można zamaskować, ale mimo wszystko nie jest to ekran, który można postawić na środku salonu. Jest też nieco grubszy od konkurentów z krawędziowych podświetleniem. 

 

oK7mPAH.jpg

 

Najważniejszy jest jednak sam obraz. Treści do jakich został stworzony, czyli UHD wyglądają bardzo dobrze. Czerń i kontrast na plus. Jasne, nie jest to OLED, więc ekran pokazuje pełnie swoich możliwości przy świetle zewnętrznym. Przy nocnym seansie widać wszelkie ułomności technologii LCD i fakt, że to mimo wszystko telewizor ze średniej półki cenowej. Nie narzekam jednak, bo w sypialni mam ekran na matrycy IPS i do jest dopiero dramat. Czerń jest dosłownie szara i to nawet w dzień. Wracając jednak do Sony, to muszę napisać, że podświetlenie direct led (chociaż generuje większą grubość obudowy) jest o niebo lepsze niż krawędziowe. Udało mi się trafić na matrycę równo podświetloną, jedynie z minimalnie ciemniejszymi rogami (kolejna przypadłość technologii LCD niestety). 

 

8fJwpr3.jpg

 

Poprawnie ustawiony efekt HDR robi robotę. Forza Horizon 3 odpalona początkowo na wspomnianym wcześniej TV na matrycy IPS (3 letni LG 42 cale) a następnie na ekranie 4K z włączonym HDR to przepaść, dosłownie nowa generacja. Ciężko to opisać, ale to jest moim zdaniem główna karta przetargowa przy przesiadce na Xbox One X i TV UHD. Kolory są doskonałe, a światło żywe. Wielka jest radość ma, gdy widzę kolejne gry wspierające tę technologię. Kto dalej uważa, że w 2017 roku można siedzieć ekranach full HD, niech chociaż odwiedzi kogoś, kto ma porządny sprzęt w domu. Zmieni zdanie. 

 

Input lag oczywiście niski, nie czuć opóźnienia. Jest jednak jeden mały problem. Otóż Sony XE90 bezproblemowo wykrywa podłączone PlayStation 4 i automatycznie aktywuje funkcje BraviaSync. Niestety, Xbox One jest przez telewizor ignorowany i trzeba ręcznie zmienić wejście HDMI plus nie można sterować pilotem konsolą. Taki mały psikus ze strony Japończyków. Tu po drugi plus po stronie Samsunga, który nie miał z tym problemów i na luzie wykrywał oba sprzęty i automatycznie się przełączał. Treści HDR oczywiście wykrywa automatycznie. 

 

6Jjlcup.jpg

 

Sony XE90 w wersji 55 calowej użytkuję od maja, więc myślę, że co miałem zobaczyć to zobaczyłem, a co miało mnie zdenerwować to zdenerwowało. Podsumowując, obraz świetny jak na kwotę 6 tysięcy złotych, HDR odczuwalny w stopniu bardzo przyjemnym, czerń głęboka (nie licząc oglądania w całkowitej ciemni, tutaj tylko OLED lub ewentualnie jakiś FALD) a kolory naturalne i żywe. Spory minus to Android, który po tylu latach dalej zamula i niewiele można z tym zrobić. Są dni, gdy działa wyśmienicie, a potrafi się zawiesić w trakcie zwiększania głośności. Mimo tego bardzo polecam i uważam, że dla przeciętnego gracza, który nie ma portfela wypchanego gotówką będzie to najlepszy wybór. Z tego co widziałem jest do dostania już za 6200, co jest bardzo dobrą ceną. Mogę mu wystawić solidne 8+/10. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuję się przekonany.  Jak sony center rzuci jakąś lepszą promocją niż ostatnie słuchawki to biorę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że TV radzi sobie doskonale z odtwarzaniem każdego formatu plików, jak i z napisami. Nie miałem jeszcze sytuacji, by czegoś nie odczytał. 

 

Do filmów, Netflixa i grania serdecznie polecam. 

 

A i ciekawostka dla fanów pierwszego Xboxa One. Sony XE90 również posiada wielki, zewnętrzny zasilacz :xboss:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz jest w ogródku, już wita się z....

39998f655d4394497e28e380bf6a8e36.jpg

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty, ale @DigitalMan_PL pokaż fotkę z domu, bo wyciągnąć karton w miejscu pracy to każdy może. Zatrudnię się w salonie Audi i stanę przy nowiutkim A8 - "nowy zakup, za gotówkę hehe".... Masz 24 godziny albo anuluję lajka :kanalie:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Grecky napisał:

Ty, ale @DigitalMan_PL pokaż fotkę z domu, bo wyciągnąć karton w miejscu pracy to każdy może. Zatrudnię się w salonie Audi i stanę przy nowiutkim A8 - "nowy zakup, za gotówkę hehe".... Masz 24 godziny albo anuluję lajka :kanalie:

 

Ok jak już wszystko urządzę jak trzeba to się ogarnę :24_stuck_out_tongue:

EDIT: U Mnie nie ma tak hop siup, jak u takiego burżuja jak Ty :24_stuck_out_tongue: ja to po pierwsze na 50000 rat, po 2 muszę zrzec się wszystkich wypłat na rzecz żony, zadeklarować, że na "kąsoli" będę grał maks 2 razy w tygodniu po godzince maks, no i wiele więcej ;)

 

Dam znać :) No żona już zaakceptowała mentalnie zmianę TV :24_stuck_out_tongue:, jeszcze się tylko mieszam co, ze starym 2 letnim Philipsem zrobić :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też już się witałem z gąską i XE90 był faworytem, ale jednak stwierdziłem, że wolę nowy wóz. I nie jest to byle jakie A8, a Riko z 4 pompowanymi kołami w zestawie z fotelikiem Recaro :obama:

Także budżet na telewizor wykorzystany, czekam do przyszłego roku, może bedo już OLED-y za rozsądną cenę :30vm3cw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.09.2017 o 08:29, DigitalMan_PL napisał:

 

Ok jak już wszystko urządzę jak trzeba to się ogarnę :24_stuck_out_tongue:

EDIT: U Mnie nie ma tak hop siup, jak u takiego burżuja jak Ty :24_stuck_out_tongue: ja to po pierwsze na 50000 rat, po 2 muszę zrzec się wszystkich wypłat na rzecz żony, zadeklarować, że na "kąsoli" będę grał maks 2 razy w tygodniu po godzince maks, no i wiele więcej ;)

 

Dam znać :) No żona już zaakceptowała mentalnie zmianę TV :24_stuck_out_tongue:, jeszcze się tylko mieszam co, ze starym 2 letnim Philipsem zrobić :24_stuck_out_tongue:

Jak się sprawdza ten tv podpięty pod xbox one s?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.09.2017 o 08:29, DigitalMan_PL napisał:

 

Ok jak już wszystko urządzę jak trzeba to się ogarnę :24_stuck_out_tongue:

EDIT: U Mnie nie ma tak hop siup, jak u takiego burżuja jak Ty :24_stuck_out_tongue: ja to po pierwsze na 50000 rat, po 2 muszę zrzec się wszystkich wypłat na rzecz żony, zadeklarować, że na "kąsoli" będę grał maks 2 razy w tygodniu po godzince maks, no i wiele więcej ;)

 

Dam znać :) No żona już zaakceptowała mentalnie zmianę TV :24_stuck_out_tongue:, jeszcze się tylko mieszam co, ze starym 2 letnim Philipsem zrobić :24_stuck_out_tongue:

 Dlatego żona to największy wróg prawdziwego mężczyzny :ziobro:

 

4 godziny temu, haobao_PRO napisał:

Przecież XE90 jest na FALDzie... :ExHPnhn:

 

XE90 to nie jest FALD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, haobao_PRO napisał:

 

Jak nie jak tak... http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900e :30vm3cw:

 

 

 

 

 

FALDy to LCD z najwyższej półki, Sony ZD9 czy Panasonic DX900. Full array local dimming. 

 

Bardzo bym chciał, ale w przeciwienstwie do powyższych modeli XE90 nie ma kilkuset stref wygaszania, a zaledwie kilkadziesiąt. To Direct LED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
FALDy to LCD z najwyższej półki, Sony ZD9 czy Panasonic DX900. Full array local dimming. 
 
Bardzo bym chciał, ale w przeciwienstwie do powyższych modeli XE90 nie ma kilkuset stref wygaszania, a zaledwie kilkadziesiąt. To Direct LED.
Zgodzę się z faktem że w recce nie ma ani słowa o FALDzie, więc po co link do recki?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu jak wy czytacie... "Backlight: Full -Array" jest jak byk :30vm3cw:

A tu link do pierwszej lepszej oferty:

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-sony-kd-49xe9005?querystring=xe9005

 

Dalej nie ma FALDa ? :30vm3cw:

Takiego Digiego z poziomem jego wiedzy na temat TV od razu bym wywalił z roboty i przeniósł do biedry :zygmunt:

xhI4v47.jpg

 

Edytowane przez haobao_PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×