Skocz do zawartości
DigitalMan_PL

TV pod XboxOne X

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki jest sens tego pierdu, smerdu?

XE90 to najlepszy tv w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, haobao_PRO napisał:

Jezu jak wy czytacie... "Backlight: Full -Array" jest jak byk :30vm3cw:

A tu link do pierwszej lepszej oferty:

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-sony-kd-49xe9005?querystring=xe9005

 

Dalej nie ma FALDa ? :30vm3cw:

Takiego Digiego z poziomem jego wiedzy na temat TV od razu bym wywalił z roboty i przeniósł do biedry :zygmunt:

xhI4v47.jpg

 

 

Dlatego Ja nie zajmuje się TV... 

 

Natomiast Ty na jaki człon się piłujesz o FALD? Możesz uzasadnić co w tym złego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

 

Dlatego Ja nie zajmuje się TV... 

 

Natomiast Ty na jaki człon się piłujesz o FALD? Możesz uzasadnić co w tym złego? 

:FailFish:A gdzie ja coś takiego napisałem ? Kuwa Digi ogarnij się... :ziobro: Czytaj uważniej i nie rzucaj śmieci :smart:

1 godzinę temu, marcinn06 napisał:

A xe90 i x900e to ten sam tv?

Tak, to ten sam TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast wymuszonej mini gównoburzy typu:

 

20 godzin temu, haobao_PRO napisał:

Przecież XE90 jest na FALDzie... :ExHPnhn:

 

@haobao_PRO  wytłumacz dlaczego takie zdziwienie? Skoro FALD to przecież nic złego, a wręcz przeciwnie...

 

Nie bluzgam, nie obrażam tylko pytam skoro wasza wiedza w tej kwestii jest tak obszerna, wytłumacz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DigitalMan_PL napisał:

Może zamiast wymuszonej mini gównoburzy typu:

 

 

@haobao_PRO  wytłumacz dlaczego takie zdziwienie? Skoro FALD to przecież nic złego, a wręcz przeciwnie...

Wiedza może obszerna nie jest, ale mocne podstawy są :smart:

To była reakcja na reckę Greckiego, tyle w sumie. Ponadto dla sprostowania dałem linka do recki tego TV na rtings, a wy dalej swoje :FailFish:

Nigdzie nie napisałem, że FALD to zło, Digi Ty przekręcie jeden! :ziobro:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, haobao_PRO napisał:

Jezu jak wy czytacie... "Backlight: Full -Array" jest jak byk :30vm3cw:

A tu link do pierwszej lepszej oferty:

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-sony-kd-49xe9005?querystring=xe9005

 

Dalej nie ma FALDa ? :30vm3cw:

Takiego Digiego z poziomem jego wiedzy na temat TV od razu bym wywalił z roboty i przeniósł do biedry :zygmunt:

xhI4v47.jpg

 

 

Producenci chwala sie tez HDRem na opakowaniu TV za 3 tysiace (czasami wiecej) a w testach okazuje sie ze wyciaga 300 nitow i HDR pozostaje tylko i wylacznie na opakowaniu. 

 

Prawdziwy FALD czyli Panasonic DX900 ma 512 stref a Sony XE90 chyba 48, wiec o czym my w ogole piszemy? Przy nocnym seansie to wychodzi wiec taki to z niego FALD. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co sądzicie o samsungu 7002?

120hz (w 55calach) /10bit / VA / HDR ok 600 nit/ input lag  ok 20ms  w cenie 4500 zl (szkoda mi dopłacać $ do XE90).

Niestety, zdycha mi tv w sypialni (nie widzi portów HDMI)  i będę zmuszony kupić nowy tv. W starym zrobię jeszcze reballing szuszarką, który rozwiązuje problem, ale jak znam życie problem po miesiącu powróci i będę chciał zakupić nowy.

4500zl to absolutne max ile chcę wydać za TV.

Edytowane przez Gregor_TSK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Gregor_TSK napisał:

Panowie, co sądzicie o samsungu 7002?

120hz (w 55calach) /10bit / VA / HDR ok 600 nit/ input lag  ok 20ms  w cenie 4500 zl (szkoda mi dopłacać $ do XE90).

Niestety, zdycha mi tv w sypialni (nie widzi portów HDMI)  i będę zmuszony kupić nowy tv. W starym zrobię jeszcze reballing szuszarką, który rozwiązuje problem, ale jak znam życie problem po miesiącu powróci i będę chciał zakupić nowy.

4500zl to absolutne max ile chcę wydać za TV.

 

Tu masz testing: https://hdtvpolska.com/samsung-mu7000-test-telewizora-ultra-hd-2017-120hz/, zaraz sam poczytam :)

Obczaj to:

 

1.Samsung 7002

Rozdzielczość i przekątna ekranu 3840×2160, 55″ 
Typ matrycy LCD (z krawędziowym podświetleniem GBr LED) typ. VA 
Odświeżanie matrycy (min. 120Hz zalecane do oglądania sportu) 120Hz 
Kontrast ANSI, bez wygaszania (więcej – lepiej) 3 500:1 Kontrast w filmach (więcej – lepiej) średni: 4 600:1 max: 8 000:1 min: 2 600:1 
Maksymalna jasność po kalibracji SDR: 570cd/m2, HDR: 620 cd/m2 (skrawek ekranu – L20)
Źródło: https://hdtvpolska.com/samsung-mu7000-test-telewizora-ultra-hd-2017-120hz/

 

2.Sony XE900

Rozdzielczość i przekątna ekranu 3840×2160, 55″

Typ matrycy LCD (PFS LED – „TRILUMINOS”) typ. VA Odświeżanie matrycy (min. 120Hz zalecane do oglądania sportu) 120Hz

Kontrast ANSI, bez wygaszania (więcej – lepiej) 4 700:1 Kontrast w filmach (więcej – lepiej) średni: 21 500:1 max: 47 100:1 min: 4 200:1

Maksymalna jasność po kalibracji 520cd/m2 (pełny ekran klasyczna treść SDR), 900 cd/m2 (HDR, skrawek ekranu)
Źródło: https://hdtvpolska.com/sony-xe9005-kd-55xe9005-test-android-tv-2017-4k-hdr/

 

Tak dla porównania z ciekawości, ale fakt jak tu się odnieść do TV który będzie w hooy droższy od Samsunga :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem recenzje na HDTV polska. Ogólnie telewizor ma dobre opinie. Parametry są gorsze od Sony, ale to inny przedział cenowy...


Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Gregor_TSK napisał:

Czytałem recenzje na HDTV polska. Ogólnie telewizor ma dobre opinie. Parametry są gorsze od Sony, ale to inny przedział cenowy...


Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

 

Fakt! Dlatego nie ma sensu w sumie porównywać :24_stuck_out_tongue: Ja tak z ciekawości Tobie wkleiłem tylko ;)

 

BTW: Szkoda, że Androida nie ma :38_worried: Swoją drogą możesz mieś faktycznie 55" takiego Samsunga lub mniejszy ale lepszy :24_stuck_out_tongue: twój wybór :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat brak androida to jego największa zaleta.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam. Obecnie używam webos LG i działa jak należy- nic się nei zawiesza jak w telewizoroach android.

Kupiłem ten TV-  raz się żyje :) Zapłaciłem 4495zł + gratis uchwyt na ścianę, + dodatkowy rok gwarancji.

Teraz trzeba zbierać na najpotężniejszą konsole na świecie, a tymczasem cieszyć się prosiakiem i eską.

Edytowane przez Gregor_TSK
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tegoroczna seria MU od Samsunga jest niestety gorsza od ubiegłorocznych KSów, pewnie w celu podkreślenia "fantastycznej" jakości obrazu Qledów, które z kolei są na poziomie wspomnianych KSów z 2016 roku. Gdyby Samsung pakował tyle pieniędzy w rozwój swoich technologii co w marketing, to by już mieli pierwsze fabryki na Marsie. 

 

Ale z drugiej strony każde wejście na wyższy poziom życia w postaci TV UHD plus XOX jest mile widziane. 

 

Ja jedyne czego teraz żałuje to brak kupna 65 cali :ziobro: To jest wręcz niesamowite jak ekran kurczy się po czasie. Wyczuwam spisek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2017 o 10:54, Grecky napisał:

Tegoroczna seria MU od Samsunga jest niestety gorsza od ubiegłorocznych KSów, pewnie w celu podkreślenia "fantastycznej" jakości obrazu Qledów, które z kolei są na poziomie wspomnianych KSów z 2016 roku.

 

Hej

 

A ktoś coś właśnie (z ciekawości) o MU9002?? Faktycznie tak blado wypada? Macie jakieś testy, bo zerkałem na internetach ale nie widzę, żadnych testów (z faktycznymi liczbami, typu jasność, itp, HDR)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, haobao_PRO napisał:

W tym roku tylko i wyłącznie XE90 i wzwyż :We_want_you:

Szajsungi=jakościowa hujnia :zygmunt:

 

I wzwyż?? WTF? weź przestań, chcesz żebym jadł faktycznie bułkę z pasztetem :24_stuck_out_tongue: X900 starczy.... model: 93 to dla mnie już bzdura...

 

BTW: W piątek najpewniej zrealizuję zakup... A jutro do środy delegacja :1_grinning: (Będę grau na XboxOne X :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego xe93 to bzdura? Ten tv zjada na śniadanie xe90 w trybie hdr. Wadą jest spory input lag w 1080p ale posiadając Xox/ps pstro, można to olać.

Zobacz na przykładzie szajsunga który posiadam 4500zl hdr skrawek ekranu 620nit, xe90 - 6000zl ok 900nit i za ok 7500masz 1900nit. Prawda jest taka że jak ktoś chce mieć zajebisty hdr to warto dołożyć 1500zl do dwa razy lepszego hdr, a 1080p z lagiem 45ms olać, bo i tak będzie się grało w "True " 4k.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Treści w HDR jest jak na lekarstwo, a poza tym nity to suche dane i nijak się mają do rzeczywistości. Digiemu chodziło (mam nadzieję) o to, że lepiej dołożyć do OLEDa niż pchać się w krawędziaka za 8 tysięcy, którego jedyną przewagą jest wyższa jasność. No i ta "smolista" czerń 

 

kvfgghvkhfgvk.thumb.jpg.35be83f65549642c

 

clouding też daje radę 

 

65xe9305.thumb.jpg.8186d5d7ec2635bd0a068

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Gregor_TSK napisał:

 za ok 7500masz 1900nit.

 

Jeśli chodzi Ci o XE93, a tak mniemam, toś grubo pojechał z tym 1900 nitów :zygmunt:

Ma około 1500 przy skraweczku 10%.

 

A czy warto dołożyć do XE93 zamiast kupić XE90 to kwestia indywidualna, moim zdaniem zdecydowanie nie, ale to moje zdanie.

 

Jak dołożyć to do OLED-a a nie pchać się za taką kasę w dalszym ciągu TV LED jaki by nie był.

Edytowane przez toreso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dane z HDTV polska.

Maksymalna jasność po kalibracji 640cd/m2 (pełny ekran klasyczna treść SDR), 1 900 cd/m2 (HDR, skrawek ekranu)

Źródło: https://hdtvpolska.com/sony-xe93-test-kd-55xe9305-najwyzszy-model-led-lcd-4k-hdr-od-sony-z-dolby-vision/

Też mi się wydaje, że się walne li bo zd9 ma chyba mniej (albo jest to chwilowy wynik, tak jak ks7000 ma 1200 a później spada do ok600).

Średni efekt hdr - xe90 /670, xe93-1090.

Akurat w przypadku hdr to czym jaśniejszy tym lepszy, nie widziałem jeszcze tv z hdr na poziomie 250nitow który robił robotę (w obrazie, nie na pudelku).

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Treści w HDR jest jak na lekarstwo, a poza tym nity to suche dane i nijak się mają do rzeczywistości. Digiemu chodziło (mam nadzieję) o to, że lepiej dołożyć do OLEDa niż pchać się w krawędziaka za 8 tysięcy, którego jedyną przewagą jest wyższa jasność. No i ta "smolista" czerń 
 
kvfgghvkhfgvk.thumb.jpg.35be83f65549642cad0e45c8d4f9995e.jpg
 
clouding też daje radę 
 
65xe9305.thumb.jpg.8186d5d7ec2635bd0a06843411beb2f9.jpg
 

Ooo kurwa, clouding jest piękny. Nawet ja tak nie mam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ooo kurwa, clouding jest piękny. Nawet ja tak nie mam.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To jest jakiś wadliwy egzemplarz. Każdy model możesz znaleźć z takim cloudingiem. Ludzie kupują po 3 telewizory żeby wybrać najlepszy a dwa zwrócić. Niestety clouding w sklepie ciężko sprawdzić.

 

@Grecki

Dobra, nie chce mi się ciągnąć tematu.

Niech będzie, że xe90 jest najlepszy ever (bo ty go masz) i wszyscy będą zadowoleni

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest jakiś wadliwy egzemplarz. Każdy model możesz znaleźć z takim cloudingiem. Ludzie kupują po 3 telewizory żeby wybrać najlepszy a dwa zwrócić. Niestety clouding w sklepie ciężko sprawdzić.
 
Dobra, nie chce mi się ciągnąć tematu.
Niech będzie, że xe90 jest najlepszy ever (bo ty go masz) i wszyscy będą zadowoleni
 
Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 
 
 

Nie wiem czy to do mnie, ja nie mam xe90. Po prostu tu albo faktycznie wadliwy egzemplarz albo przerysowane zdjęcie, ale zrobiło na mnie wrażenie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×