Skocz do zawartości
pablos_83

L.A. Noire

Rekomendowane odpowiedzi

spolszczenie zostało wydane w 2015 przez jakąś grupę, i jest do pobrania za darmo, pisały o tym poratale. Co do animacji, bo kolega wyżej pisze że od pasa w dół były słabe - ja pamiętam że ta gra miała najbardziej realistyczne animacje poruszania się, wychodzenia po schodach, biegania itd ... pokaże wam dwa filmiki, na jednym gość schodzi schodami w dół, każdą nogą trafia w schody, idzie super naturalnie. Ma dwa tempa schodzenia po schodach, obydwa są zrobione świetnie. 

na drugim goni typa schodami do góry, plus przeskakuje przeszkody, tutaj również ma dwa tempa wychodzenia po schodach szybkie i wolne ...  ma różne przeskoki z lewej nogi, z prawej, na platformę do góry na dół, za każdym razem różne animacje, na moje oko to mega realizm, nie takie hipkowane poruszanie się jak w Uncharted gdzie Drake chodził jak pijany, skoki miał jakby  nie było fizyki. Jak zrobią filtry, nowe oświetlenie, i poprawią tekstury to ta gra zamiesza ;) ... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się ciesze z premiery, może nie na pierwszy dzień, ale kupie pewniakiem :) Szkoda tej wersji PL, bo pamietam, że tutaj każde słówko było ważne - zwłaszcza przy przesłuchaniach. Przy wersji ps3 siedziałem ze słownikiem jak grałem, bo spora ilość słowiek wydawała mi sie trudnych.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Almarcino napisał:

Bardzo się ciesze z premiery, może nie na pierwszy dzień, ale kupie pewniakiem :) Szkoda tej wersji PL, bo pamietam, że tutaj każde słówko było ważne - zwłaszcza przy przesłuchaniach. Przy wersji ps3 siedziałem ze słownikiem jak grałem, bo spora ilość słowiek wydawała mi sie trudnych.   

 

do tego dochodzi troche archaizmow - ze slownikiem to ja panie siedzialem na poczatku lat '90.

Teraz jest duzo prosciej w wypadku LA Noire masz dziennik w ktorym jest X ostanich rozmow, otwierasz telefon z translatorem i jazda duzo szybciej nizli slownik :1_grinning:

Choc przy LA Noire fakt pare razy tlumaczylem niektore rzeczy, choc i bez tego dalym rade, bardziej chodzilo o to zeby po prostu w pelni wiedziec, a nie tylko z kontekstu.

Coz dla mnie walor edukacyjny :)

 

Moim zdaniem (w oderwaniu od LA Noire bo dla mnie to bardzo dobra gra, choc moim zdaniem troche sie postarzala ale story bylo i jest fajne a o to w tej grze chodzi) jest za duzo remasterow.... serio troche mi sie to przejadlo... ostanio co Baja edge od control hd, max the course of brotherhood po 5 latach od premiery ma wyjsc na PS4, i wczesniejsze ktore to sa zwyklymi portami (prototypek 1 i 2 oraz deadpool) lub remaster jedno poprawil a drugie zjepsul (bioshock i batmany). 

Tak wiem wiem lece offtopem a od kotletow jest osobny watek nawet mojego autorstwa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra nie będzie w full price. Cyfrowo w sklepie Xboxa już jest za 169, więc w pudle powinno być jeszcze taniej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo słaby trailer, to co kilka lat temu robiło wrażenie teraz trąci myszką. Moje zainteresowanie spadło do zera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak miałem zamiar podziękować. Mam na PS3 razem z DLC kupione za psie pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pablos_PRO napisał:

Bardzo słaby trailer, to co kilka lat temu robiło wrażenie teraz trąci myszką. Moje zainteresowanie spadło do zera

 

Serio? tak po trailerze?

O tym trailerze mowisz?

 

 

Toz trailer jak trailer, czego tu sie spodziewac, podbita rozdzialka, poprawione tekstury, gdzie niegdzie widac nowe lub poprawione.

 

Naprawde cenilem LA Noire i ukonczylem 2 razy, za kazdym razem dobrze sie bawiac (mimo iz moj PC ledwie to ciagna ale nic to ze 17-22 klatek i marna szczegolowosc detali gralo sie, drugi raz kompletna na PS3). Ale jak teraz wrocilem do tej gry (o czym pisalem) to juz nie to samo.

 

Wole zachowac mile wspomnienia z obu przejsc. A jak usilnie najdzie mnie ochota to odpalic sobie ta gre na PC. Ale jakos ta wersja ni ziebi mnie ni parzy.

Do tego jesli trailer ma piekne informacje po polsku PEGI 18, ale napisow juz nie... to watpie zeby te byly w grze, co znow czesc graczy odrzuci (i to rozumiem, bo sam czasami korzystalem ze slownika, co nie zdarza sie zbyt czesto jesli chodzi o gry).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mialem wieksze oczekiwania od znaku R*. Jakoś mi hype spadł do zera. Może rozdziałka podbita ale i tak biednie to wyglada i niewspólczesnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, pablos_PRO napisał:

Chyba mialem wieksze oczekiwania od znaku R*. Jakoś mi hype spadł do zera. Może rozdziałka podbita ale i tak biednie to wyglada i niewspólczesnie

 

No czyli typowe rozminiecie sie oczekiwan z rzeczywistoscia, poczekaj jeszcze na jakis gameplay - bo tutaj masz urywki po pare sekund wiec moim zdaniem ciezko cos powiedziec. 

 

Ja o tym ze ta gra nie zestarzala sie z gracja przekonalem sie odpalajac ja na PC. 

Zalezy jak sie do tego podejdzie jesli ktos chce dobrej historii fajnej mechaniki i dobrej gry to dalej to znajdzie w LA Noire, ale wizualnie trzeba pamietac ze ta gra ma pare lat na karku. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol i pomyśleć, że 6 lat temu człowiek się zachwycał grafiką w tej grze. A mówią, że postęp w grach się zatrzymał. Ciekawe jak za 3-4 lata będziemy patrzeć na takiego choćby Wiedźmina.

Są te polskie napisy??

Edytowane przez Przemek_07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lol i pomyśleć, że 6 lat temu człowiek się zachwycał grafiką w tej grze. A mówią, że postęp w grach się zatrzymał. Ciekawe jak za 3-4 lata będziemy patrzeć na takiego choćby Wiedźmina.
Są te polskie napisy??


Nie ma oficjalnego info ale wątpliwe zeby napisy były.

Postęp sie nie zatrzymał tylko zwolnił, stad parcie na większe rozdziałki. Jak weźmiesz takiego wiedźmina i odpalisz na ultra z tressfx i innymi bajerami to widać różnice w stosunku do medium, tyle ze ta różnica o ile wizualnie poprawia gre o tyle nie zmienia gameplay nie zmienia treści i historii. Wiec czy odwzorowanie fizyki włosów na wietrze jest aż tak istotne? Dużo większa różnice moim zdaniem robi płynność gry.

L.a. Noire na ps3 szału nie robiło, na uber PC wyglądało mega lepiej ale nawet wtedy nie był to benchmark na miarę crysis, to raczej gra która miała przekonać do siebie graczy bardzo starannie odwzorowana mimika która wtedy robiła ogromne wrażenie. Ale nie bez powodu ta technologia nie została dalej rozwinięta, taniej i z całkiem dobrym efektem mozna modelować mimikę bez mocapu czego przykładem jest uncharted 4 porównaj sobie scenę gdzie natan z elena siedzą na łóżku i rozmawiają do dowolnej sceny z LA noire i powiedz co wypada lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, MagEllan napisał:

 

taniej i z całkiem dobrym efektem mozna modelować mimikę bez mocapu czego przykładem jest uncharted 4 porównaj sobie scenę gdzie natan z elena siedzą na łóżku i rozmawiają do dowolnej sceny z LA noire i powiedz co wypada lepiej.

 

 

Tak, pamiętam doskonale tą scenę, bo długo po niej szukałem szczęki po podłodze,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Przemek_07 napisał:

 

Tak, pamiętam doskonale tą scenę, bo długo po niej szukałem szczęki po podłodze,

 

No widzisz, a ta scena (sa chyba nawet filmiki na YT) jesli chodzi o twarze byla modelowana przez artystow i wspomagana przez programowanie ktore ma ilestam zgranych grymasow i reakcji. Czyli uniwersalny wczesniejszy mocap (np radosc, zdzwiwienie) i do tego artysci nadajacy scenie i postaciom recznie charakter.

 

LA Noire - bardziej tutaj wpasowuje sie w to co robi film - a wiec powtarzamy scene az bedzie ona idealna, i stosowalo zaawansowany mocap samej twarzy ktora pozniej z mozliwie najlepsza dokladnoscia (na jaka pozwalala ta technologia) przenosilo sie do gry.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remaster na PSN jest za 79 zet, jak to ujrzałem to bez zastanowienia wylądował w koszyku, ta gra to unikat! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Malakay napisał:

Remaster na PSN jest za 79 zet, jak to ujrzałem to bez zastanowienia wylądował w koszyku, ta gra to unikat! 

 

Zgodze sie ze jest ona bardzo oryginalna. Taka odwrocona Mafia 1 gdzie jestesmy policjantem a mimo otwartego miasta to jest tylko tlem, bo gra napedzana jest historia.

Ukonczylem podstawke na PC i bawilem sie swietnie (mimo iz technicznie mialem padaczke bo slaby sprzet), pozniej ukonczylem edycje kompletna drugi raz na PS3 i bawilem sie lepiej niz dobrze.

Finalnie wrocilem na nowym sprzecie do wersji PC i no cos mi nie siadlo.

Wiec raczej juz kolejny raz tej gry nie kupie a bede przywolywal mile wspomnienia z 2 przejsc ktore zaliczylem.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, MagEllan napisał:

 

Zgodze sie ze jest ona bardzo oryginalna. Taka odwrocona Mafia 1 gdzie jestesmy policjantem a mimo otwartego miasta to jest tylko tlem, bo gra napedzana jest historia.

Ukonczylem podstawke na PC i bawilem sie swietnie (mimo iz technicznie mialem padaczke bo slaby sprzet), pozniej ukonczylem edycje kompletna drugi raz na PS3 i bawilem sie lepiej niz dobrze.

Finalnie wrocilem na nowym sprzecie do wersji PC i no cos mi nie siadlo.

Wiec raczej juz kolejny raz tej gry nie kupie a bede przywolywal mile wspomnienia z 2 przejsc ktore zaliczylem.

 

ostatnio odbiłem się od zbyt wielu nowych gier, włącznie z GOW który czeka na skończenie, natomiast do klasyki mam sentyment. Mafie 1-2 robiłem po 3x a trzecią część nie dałem rady przejść nawet dema. Także zacieram ręce, jutro wpadam do LA robić porządki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Malakay napisał:

ostatnio odbiłem się od zbyt wielu nowych gier, włącznie z GOW który czeka na skończenie, natomiast do klasyki mam sentyment. Mafie 1-2 robiłem po 3x a trzecią część nie dałem rady przejść nawet dema. Także zacieram ręce, jutro wpadam do LA robić porządki :D

alez ja to rozumiem ogrywam sporo staroci, czasami wracam akurat od LA Noire sie odbilem, za to powrot (i to do postawowej wersji Burnout wyszedl niezle).

Mafie 1 ogralem 2 razy, niestety kolejne podejscie mimo super fizyki (ktorej nastepne czesci nie mialy) odbilem sie od sterowania. M2 byla wg moze byc (6/10), a 3ke zmeczylem ale to wg mnie conajwyzej srednia/przecietna gra. Choc demo akurat to najlepsze co gra ma do zaoferowania. 

Co do nowych wysoko ocenionych produkcji - Horizon Zero Dawn Kompletna Edycja lezy i sie kurzy od kwietnia, a ja dzis dla rekalsu gralem w Lego Tajny Agent...

 

Roznimy sie troche w ocenie LA Noire - i w tym watku zdaje sie na 1 stronie wymienialismy opinie. Ale roznica nie jest dramatyczna - LA Noire oba przejscia zapamietalem jako bardzo dobre. Spedzilem lacznie chyba 100h w tej grze i nie zaluje ani kasy ani czasu. Ale powrot (do postawki na PC) po ogloszeniu remastera spowodowal dosc bolesne odbicie sie od tej produkcji. Nie zmienia to w zadnym stopniu mojej oceny 2 poprzednich przejsc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×