Skocz do zawartości
pablos_83

L.A. Noire

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli tylko podbija rozdzialke, bez ponownego pochylenia sie nad teksturami to moze to wygladac tak sobie.

Co wiecej gra graficznie troche sie postarzala, i cos co bylo glowna atrakcja a wiec mimika twarzy tez powinna przejsc face filting. 

 

Sama gra w mojej opinii bardzo dobra (najblizej jej do mafii 1 mamy miasto ale gre napedza fabula, to nie jest sandbox). I warto ja ograc kto tego jeszcze nie uczynil. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetna wiadomość, grałem na ps3 i to była jedna z niewielu gier tamtej generacji do których chętnie wrócę. Na tle konkurencji wyróżniała ją podejśćie do rozgrywki, sami prowadziliśmy śledztwa i typowaliśmy podejrzanych, mimika twarzy podczas przesłuchań nie miała sobie równych. Gra czerpała rękami i nogami z filmu Tajemnice Los Angeles oraz klasyki kina Noire. To była pierwsza gra w której grali aktorzy z krwi i kości, i to coś jakbyśmy brali udział w filmie - a w zasadzie w serialu, bo epizody rozpoczynały się jak stare filmy. Jak zrobią lifting, na 100% kupię bo takich gier się dzisiaj już nie robi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Malakay napisał:

Jak zrobią lifting, na 100% kupię bo takich gier się dzisiaj już nie robi. 

 

Ja powiem pass, mam podstawke na PC, kompletna na PS3.

 

Ale zgadzamy sie w tym  ze to byla/jest bardzo dobra gra. Ktora w pewnoscia warto ograc.

Niestety smiem domniemac ze znow czesc graczy sie odbije bo watpie zeby dodali lokalizacje PL do gry.

 

Jest to tez gra w ktorej dodatki wyjada sie jak wyciete co mi sie prywatnie sie nie podobalo (a mialem porownanie golasa ogralem na PC, kompletna pozniej na PS3).

 

Nie no aktorzy grali wczesniej we wszystkich FMV grach choc ich jakosc to inna kwestia. Tutaj byl przelomowy mo-cap twarzy, ale niestety technologia za droga i zastapiona ja innymi, gdzie emocje rysuje sie i dodaje do modeli (na przyklad U4).

 

Zgodze sie tez ze dzis sie takich gier nie robi.... i boleje nad tym strasznie. Miasto ktore nie jest ograniczone, ale nie jest upstrzone znajdzkami jak golebim gownem burwar, gdzie nie ma zbyt wielu zadan pobocznych bo gracz ma sie skupic na fabule...

Miasto naprawde swietnie zrobione, stare auta tez, wielu marudzilo ze przemieszczanie sie to nuda (raz ze mozna bylo przekazac kierownice partnerowi) a dwa ja lubilem jezdzic po miescie, odpowiadajac na wezwania nawet jesli te byly na drugim koncu mapy... Dodawalo to pieknie do klimatu, nawet jesli wlokłem sie zgodnie z przepisami.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R* umie w remastery więc to na pewno nie będzie bieda port. 

 

Smutne że ludzie (w tym ja) muszą jarać się remasterami albo paczami wieśka bo MS na start xox nie zapewnił odpowiednich do klasy sprzętu gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest mało gier inspirowanych prawdziwą zbrodnią, tutaj tropiliśmy sprawę zabójstwa Czarnej Dhalii ... jak ktoś nie zna tematu, to jest równie zagadkowe zabójstwo jak ofiar Kuby R. Ale nie wszystkie misje były powiązane z główną układanką, niektóre były samodzielnymi zamkniętymi historyjkami, a i można było oskarżyć niewinną osobę :1_grinning:. Dało się włączyć opcje czarnobiałego filmu takiego z filtrami kliszy i to potęgowało jeszcze bardziej wrażenie że to nie gra a interaktywny film. To faktycznie wyszedł trochę taki spadkobierca po Mafii1 tylko grany z perspektywy stróża prawa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, pablos_PRO napisał:

R* umie w remastery więc to na pewno nie będzie bieda port.

Nie przypominam sobie, żeby oni jakiekolwiek remastery w ogóle wydali. Wszystko to porty z PS2 i wersje mobilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, danken000 napisał:

Nie przypominam sobie, żeby oni jakiekolwiek remastery w ogóle wydali. Wszystko to porty z PS2 i wersje mobilne.

od biedy GTA V, ale tutaj moim zdaniem to nie byl remaster. To bylo wydanie gry na konsole nowej generacji i PC. 

ktore z mysla o tych platformach bylo robione. 

Inaczej tez zrobic port stosunkowo nowej gry, gdzie pewnie assety byly robione odpowiednio wczesniej. 

A inaczej troche portuje sie starocia ktore z racji wieku, oraz uzytej technologii moze byc ciezej podciagnac. mo-cap mimiki w 2011r robil wrazenie, ale dzis moze wydawac sie mniej naturalny nizli dodawanie emocji do modelu postaci jak w U4. 

Wiec ja tam nie jestem tak pozytywnie do remastera nastawiony jak @pablos_PRO to moze byc skok na kase ze strony wydawcy... Jak bedzie czas pokaze. 

Bo jesli dostaniemy tylko podciagnieta rozdzialke, i w sumie to samo co mozna miec na PC tylko w pelnej cenie to chyba lepiej kupic LA Noir Complete na PC w promocji za 6 do 8 eur (najnizsza historyczna cena za ta edycje 1,7eur). 

Ale poczekajmy az gra wyjdzie potem bedziemy chwalic albo ganic. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W newsie xboxa jest trochę więcej. Będą nowe efekty pogodowe, smog , efekty świetlne,  podpicowane fury czyli coś jak GTA V PS3-PS4 a nie biedaporty gier z ps2 zapisz jako ps4. 

 

https://news.xbox.com/2017/09/07/la-noire-xbox-one-november-2017/?ocid=Evergreen_soc_omc_xbo_tw_Photo_lrn_9.7.3

 Preordera nie biorę ale jak ocenki będą latać w okolicach 9,5/10 to pewnie się skuszę bo na jesieni oprócz FPS nic ciekawego się nie zapowiada. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, pablos_PRO napisał:

W newsie xboxa jest trochę więcej. Będą nowe efekty pogodowe, smog , efekty świetlne,  podpicowane fury czyli coś jak GTA V PS3-PS4 a nie biedaporty gier z ps2 zapisz jako ps4. 

 

No jesli sie postaraja to czemu nie. 

Z tym ze pytanie ile gra zyska w stosunku do PC wersji z 2011r. Jesli te beda zblizone, nie widze powodu zeby kupowac na konsole. Najwieksze obawy mam do animacji twarzy. 

Tak czy inaczej jest to bardzo dobra gra, warta powtornego ogrania. 

Wiec zycze zeby wydanie PS4/XO wypadlo bardzo dobrze. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pablos_PRO napisał:

W newsie xboxa jest trochę więcej. Będą nowe efekty pogodowe, smog , efekty świetlne,  podpicowane fury czyli coś jak GTA V PS3-PS4 a nie biedaporty gier z ps2 zapisz jako ps4. 

 

https://news.xbox.com/2017/09/07/la-noire-xbox-one-november-2017/?ocid=Evergreen_soc_omc_xbo_tw_Photo_lrn_9.7.3

 Preordera nie biorę ale jak ocenki będą latać w okolicach 9,5/10 to pewnie się skuszę bo na jesieni oprócz FPS nic ciekawego się nie zapowiada. 

Dodadzą efekty pogodowe plus nowe oświetlenie, smog, tekstury w wysokiej rozdzielczości i więcej udoskonaleń technicznych w grafice, odbicia w furach w czasie rzeczywistym, brud na autach, a aktywności zbierania kolekcjonerskich wynili, 4 nowe stroje (każdy z unikalnymi umiętnościami - brzmi dziwnie) ... piszą że uchwycili brud Miasta Aniołów i będzie wyglądać jak nigdy dotąd. No chce to zobaczyć, ciekawe czy coś zrobią z tym krótkim draw distance, w starej wersji widoczność była ukryta za warstwą mgły blura ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remastera starszej gry, też się da zrobić dobrze, vide Uncharted 2 :banderas:

A R* raczej kaszany nie odwala. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, sLk napisał:

Remastera starszej gry, też się da zrobić dobrze, vide Uncharted 2 :banderas:

A R* raczej kaszany nie odwala. 

 

Zeby bylo jasne nie proboje wkladac kija w mrowisko wyrazilem tylko obawy moje subiektywne o poziom tego remastera. 

 

LA Noire to specyficzna gra. Ale w mojej opinii bardzo dobra. 

Pozyjemy zobaczymy - tym co lubia historie detektywistyczne z odrobina akcji, a jeszcze nie grali zdecydowanie polecam (niezaleznie od plaformy i wersji). 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak rockstar zrobi tak remaster jak gta5 z ps3 na ps4 to będzie bomba, gra jest z gatunku detektyw i sprawy kryminalne absolutnie bez konkurencji wiec zarobi $$ ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Malakay napisał:

jak rockstar zrobi tak remaster jak gta5 z ps3 na ps4 to będzie bomba, gra jest z gatunku detektyw i sprawy kryminalne absolutnie bez konkurencji wiec zarobi $$ ... 

Ty uwazasz ze bardzo dobra, ja uwazam ze bardzo dobra. A jednak niektorzy krytykowali gre za to ze otwarty ale pusty swiat bo wszystkim otwarta mapa kojarzy sie z sandboxem. (tak samo oberwalo sie mafii1). 

Moim zdaniem tutaj bedzie wieksze wyzwanie nizli w GTA V - tam gra byla pewnie robiona z mysla o wielu sprzetach od poczatku tylko rozpisali sobie na spokojnie plan wydawniczy zeby maksymalizowac zyski.

Jak juz pisalem animacje mimo iz dokladnie nie wszystkie spisuja sie idealnie (tym animacja i mechanice odczytywania naszego rozmowcy tez sie w paru reckach oberwalo) a ich poprawienia marnie widze, przeciez nie siegna po technike ktora nie jest uzywana zeby to poprawiac. 

Troche zarzutow bylo tez do animacji postaci, szczegolnie od szyji w dol, ktora byla taka sobie - poprawic to to tez spory naklad pracy. 

 

Tak czy inaczej chcialbym zeby LA Noire odnioslo sukces, moze ktos pokusilby sie o podobna gre w przyszlosci, Team Bondi juz nie istnieje, ale R* by sie zabral za inne kryminalne zagadki (nawet nie koniecznie w klimacie noire), gdzie historia gra glowne skrzypce, gra nie jest sanboxem ale zawiera otwarta mape to przyznam ze wyczekiwalbym takiego tytulu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z Cenega na Fb i szanse na polonizacje są mniejsze niż nikłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, BułkazSzynką napisał:

Rozmawiałem z Cenega na Fb i szanse na polonizacje są mniejsze niż nikłe.

 

nie jestem zdziwiony....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Wszystko zależy od rockstara. Są przykłady że dodawano pl w reedycji, a gościu co tam odpisuje na fanepage zbyt znajomością  branży nie grzeszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, pablos_PRO napisał:

 Wszystko zależy od rockstara. Są przykłady że dodawano pl w reedycji, a gościu co tam odpisuje na fanepage zbyt znajomością  branży nie grzeszy

 

Ale szczerze ile jest takich przykladow poza uncharted 1? mnie nie wydaje sie zeby bylo ich zbyt wiele.

Ja obstawiam ze lokalizaji nie bedzie - obym sie mylil. Ale tak mi sie wydaje.

Kolejna rzecz PC dostanie 7 misji VR (czemu 7?), ale remastera juz nie. K2 ktory wydaje m.in. gry R* mial i remastery na PC (chocby Bioshock Collection, choc tutaj graficznie jedno poprawiono inne spierniczono), Wiec jesli omijaja jedna z platform skupiajac sie na VR, smiem domniemac ze podbija rozdzialke, poprawia cienie dodarza kurz i elementy czasteczkowe tegoz kurzu, wkleja moze lepsze niebo. To sporo ale nie koniecznie wszystko co wymagac moze poprawek. 

Zbyt wiele jest tam do przemodelowania w mojej opinii.

Az dzis z Ciekawosci odpale podstawke ktora mam na PC i zobacze jak gra broni sie (nie grafika) ale reszta elementow, i obawiam sie ze cos co latwo bylo ignorowac w 2011r. teraz moze nieco uwierac, szczegolnie ze R* kojarzony jest z GTA w tym wielbionym GTA V.

 

I zeby bylo jasne dla mnie to bardzo dobra gra i swietnie ze kolejne pokolenie, lub ci ktorzy nie grali beda mieli taka mozliwosc.

(hmmm powtarzam sie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, MagEllan napisał:

Ale szczerze ile jest takich przykladow poza uncharted 1? mnie nie wydaje sie zeby bylo ich zbyt wiele.

 

Akurat U1 miał fatalną lokalizację pełną błędów w tłumaczeniu. Podobnie było z remasterami U2 i U3 które nie wiadomo dlaczego lokalizowano drugi raz.

LA Noir to średniak który ma swoje momenty. Całość jest za długa, miasto słabo wykorzystane a główny wątek ma spore luki w fabule i kilka nielogiczności. Ogólnie rzygam już tymi remasterami. Chciałbym zagrać w coś nowego i świeżego. Ale teraz w modzie są piaskownice. Każda kolejna podobna do poprzedniej. Różnią się settingiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, malpka napisał:

Akurat U1 miał fatalną lokalizację pełną błędów w tłumaczeniu. Podobnie było z remasterami U2 i U3 które nie wiadomo dlaczego lokalizowano drugi raz.

LA Noir to średniak który ma swoje momenty. Całość jest za długa, miasto słabo wykorzystane a główny wątek ma spore luki w fabule i kilka nielogiczności. Ogólnie rzygam już tymi remasterami. Chciałbym zagrać w coś nowego i świeżego. Ale teraz w modzie są piaskownice. Każda kolejna podobna do poprzedniej. Różnią się settingiem.

 

Ale panie LA Noire nie jest piaskownica tak samo jak nie byla nia mafia 1.

 

I nie zrozum mnie zle poza tym ze roznimy sie ocena - bo dla mnie LA Noire bylo bardzo dobre.

To mam bardzo neutralne zdanie o remasterze... wydadza OK moze ktos kto nie ogral bedzie mial mozliwosc ogrania. Ale 3ci raz tej gry nie zamierzam kuoowac.

 

Co wiecej graficzne porownania remasterow czasami napawaja mieszanymi odczuciami - tak mialem zarowno z batmanem jak i Bioshockiem.

Niby podciagna grafe ale gdzies cos przez male detale ktore zmienia umknie z klimatu danej sceny.

 

Co wiecej obawiam sie ze LA Noire, nie obroni sie dzis 6 lat po premierze. I pisze to mimo faktu iz sama gre uwazam za bardzo dobra i wiele potrafilem jej wybaczyc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie gralem ale teraz naczytalem się, że tam jakieś ciężkie retro zwroty ktore utrudniają zrozumienie fabuły więc jak nie będzie pl to odpuszczam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpalilem na PC.

O matko co to byl za leniwy port z konsol.

Naprawde patrzac na gre beda musieli tone rzeczy poprawic, zmienic.

To gra w ktora gra sie dla fabuly i wiele jej wybacza, postaci poruszaja sie jak z kijem w zadzie.

Cienie bez szalu, odbicia bez szalu.

Animacje twarzy owszem w 2011 to bylo cos teraz, widac ze ta wtedy droga technologia miala swoje bolaczki, mozna zobaczyc ze niektore twarze po prostu sa wklejone w postac.

No i pewnie uprosza gre - bo tutaj nie ma GPS, a do mapy wbijamy z menu (a wiec 2 klikniecia), jest tylko cel. Brak licznika predkosci?

 

Gre ukonczylem 2 krotnie - 2012 i pozniej 2015r (co smieszne najpierw na PC w marnej jakosci a potem na konsoli kompletna edycje). Po dzisiejszym podejsciu chyba wole ja zapamietac jak jak ja zapamietalem czyli jako bardzo dobra gre na swoje czasy. Bo technicznie gra szalu nie robi. Zreszta jak pisalem to bylem wstanie jej wybaczyc 2 razy, ale raczej do tej gry ani na PC ani na konsoli nie wroce. Pozostana li tylko mile wspomnienia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×