Skocz do zawartości
Emir

Tomb Raider Underworld

Rekomendowane odpowiedzi

na 99% x dostanie demko, ps3 nie wiem ;/

No to mnei nie pocieszyłeś :/ Ja se Uncharted kupiłem dlatego tylko że w demko zagrałem, nic innego mnie nie przekonało jak i do innych gier... ale widocznie cza będzie iść w ciemno!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ponad rocznej nieobecności najsłynniejsza kobieta archeolog gier wideo powróciła do napędów konsol. Wciąż jest jeszcze za wcześnie (z przyczyn formalnych), aby określić w liczbach, czy nieobecność Lary wyszła jej na dobre, czy też nie. Na pewno Tomb Raider: Underworld jest grą ciekawą i jak każda - posiada swoje zalety i wady. Poniższy tekst stanowi właśnie krótkie zestawienie tego, co w nowej Larze jest fajne, a co nie.

Co fajnego

* Twórcy nie zrobili z Tomb Raider: Underworld strzelanki TPP, wręcz przeciwnie - główny nacisk został położony na zagadki.

* Pierwszy raz technologia motion capture została wykorzystana do odwzorowania ruchów bohaterki.

* Skoro już mowa o technikaliach, grafika stoi na naprawdę wysokim poziomie

* Egzotyczne, duże poziomy z super widokami, zarówno na powierzchni, jak i pod wodą - takie właśnie lubię najbardziej, a nie jakieś miejskie nieporozumienia z poprzednich części.

* Motocykl wreszcie służy do czegoś innego niż tylko prucia do przodu w pseudo minigierce wyścigowej - teraz można się nim szybko poruszać po całych arenach.

* Eidos, proszę, wypuść ścieżkę dźwiękową z gry!

* Ukłon w stronę casuali - mi to nie przeszkadza, sam zresztą korzystałem z pomocy parokrotnie. Jest zatem Field Assistance, który podpowiada co w danej chwili należy robić oraz Sonar - trójwymiarowa mapa ułatwiająca odnalezienie się.

* W niektórych miejscach mechanizm wspinania się znany z Assassin’s Creed - ta gra wyznaczyła już chyba pewnie standard w tej dziedzinie.

* Lara zainwestowała w Duracell - latarka już nie gaśnie.

* Szpagat na skałach - niezapomniany widok gwarantowany!

Co mniej fajnego

* Sterowanie - potrafi zawieść, a także wzbudzić chęć rzucania padem o ścianę. Często wymagana jest duża precyzja ruchów, w przeciwnym wypadku Lara ląduje na ziemi, martwa od uderzenia, ma się rozumieć.

* Przejścia między animacjami są niedopracowane, a do tego wspomniany wyżej kontakt bohaterki z glebą wygląda jak odbijanie się kauczukowej piłeczki i brzmi jak upuszczony worek kartofli.

* Często wymagana korekta kamery, co więcej - nie zawsze da się ją optymalnie ustawić.

* Kilkukrotnie zdarzyło mi się, że Lara zacinała się w jakimś miejscu i nie chciała iść dalej. Pomogło… wyciągnięcie pistoletów.

* Rwąca animacja (mowa o wersji na PS3, nie miałem do czynienia z pełną wersją gry na 360).

* Uncharted jest ładniejszy. Wiem, twierdziłem kiedyś inaczej - odszczekuję!

* Gra daje satysfakcję dopiero po jej ukończeniu. W międzyczasie Tomb Raider: Underworld to taki jeden wielki ciąg łamigłówek - nie ma czasu nacieszyć się swoim sukcesem, bo od razu pojawia się kolejna zagadka do rozwiązania.

* Jeszcze w temacie zagadek… niektóre z nich są nieco męczące, bo wymagają ponownego przemierzania poziomu.

* Jedną z broni do wyboru są strzałki usypiające. Pewnie znalazły się w grze z powodu obrońców zwierząt. Ciekawe kto niby postanowi z nich skorzystać.

Co kompletnie bez sensu

* Strzelanie z pistoletów pod wodą - da się tak?

* Niewidzialne ściany - są, i są kompletnie bez sensu

* Lara potrafi zmieścić w swoim malutkim plecaczku przedmioty o wielkości porównywalnej do arbuza!

Tomb Raider: Underworld nie jest grą idealną, czasem potrafi frustrować, ale równocześnie zabawa jest naprawdę niezła. Fani Lary na pewno nie będą zastanawiać się długo i pobiegną po swoją kopię w dniu premiery. Nie sądzę, aby nowy Tomb Raider miał większe szanse w starciu z nadchodzącymi hitami końcówki tej roku. Ale na pewno w ten tytuł zagrać warto… w końcu to Lara! Jeśli dalej nie jesteście przekonani do nowej produkcji Crystal Dynamics, w oczekiwaniu na kolejny odcinek PolyTV z Tomb Raider: Underworld, wciąż możecie sprawdzić pierwsze 10 minut z gry, które nagraliśmy specjalnie dla Was oraz wersję demonstracyjną.

źródło polygamia.pl

a tu pierwsze 10minut z gry na ps3

http://polygamia.pl/zobacz-pierwsze-10-min...ider-underworld

oj będzie się działo za niedługo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W każdej kobiecie trzeba dostrzec jakieś piękno... podobno nie ma kobiet brzydkich, są tylko te które się nie myją, mają mężów i wolne

Poza tym ja obstaję że TR bez Croftówny to nie TR!...

Co racja to racja, brzydka a po "przeróbce" może zawrócić nie jednemu w głowie ;p

Demo podobno na PC wyszło więc może i dla nas się nadarzy okazja zagrania niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
strasznie schudła. brakuje mi tej wysportowanej sylwetki.

ehm... chyba pomyliły ci się gry... a tak w ogóle to przemyśl to co napisałeś wszystko jest tak jak być powinno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż, każdy ma inny gust. mi się nie podoba nowa Lara i kropka. jeżeli będą faktycznie zagadki to może mojej pani się spodoba i zacznie korzystać z ps3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laracroftde8.jpg

Tu macie zestawienie wszystkich sylwetek, jej najnowsze wcielenie jest całkiem całkiem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę spore podobieństwo

Tylko to są chyba Lary z okładek, w grze wyglądały "Gorzej"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ostatniej wersji widać postęp w zwiększaniu dekoltu może jakiś kod na granie nagą Larą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SDRaid#

Podobieństwo do piątej, i włosy, i pozycja, no i najsłabiej ocenzurowana (przenikają piersi przez bluzkę), a najnowsza ma największy dekolt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najnowsza ma największy dekolt.

Jeśli chodzi Ci o baloniki to chyba jej drugie wcielenie ma największe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi Ci o baloniki to chyba jej drugie wcielenie ma największe.

co fakt to fakt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak na MoCap'a to dość sztucznie im ta animacja wyszła. Chyba aktoreczka trochę za bardzo grała . Dochodzę do tego wniosku po obejrzeniu kilkunastu gameplayów, osobiście panną Croft nie sterowałem.

Co do balonów, widać postępowe zmniejszanie. Na szczęście. W 1/2TR to co wyczyniała Lara chociażby stojąc, było fizycznie niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SDRaid#

Właśnie oglądnąłem sobie kolejny gameplay i muszę stwierdzić, że gra wygląda cholernie sztucznie, animacja kiepska, grafika też w wielu miejscach kuleje, widać niedopracowanie, ale czego sie spodziewać po serii, która wychodzi co rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz sie zastanawiam chmyyy czy dead space nie zamienić własnie na TR za dopłatą:]

Oglądając Gameplay podobają mi się zwierzęta wreszcie mają ten swój taki instynkt zabójcy i polowania.

I te ruch na drążku szkoda że jeszcze jej biust nie faluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz sie zastanawiam chmyyy czy dead space nie zamienić własnie na TR za dopłatą:]

Oglądając Gameplay podobają mi się zwierzęta wreszcie mają ten swój taki instynkt zabójcy i polowania.

I te ruch na drążku szkoda że jeszcze jej biust nie faluje.

jak najbardziej polecam ci tą zamianę nie ma co ukrywać tomb raider to będzie coś zamówię preordera ale jak będzie miał jakiś inny sklep jak psx extreme

w neo plus tomb raider dostał 9-10 bardzo go chwalą i piszą że najlepszy tomb raider jaki do tej pory wyszedł

minusy gry to: sonar,szaro-bure otoczenie meksyku, kamera.

plusy gry to: pomysły na poziomy, oprawa, zajmująca historia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miejmy nadzieję ze nie będzie tak krótka jak Tomb Raider Legend :/ [...]

Jak grasz dla fabuły i tylko raz to gra zawsze będzie krótka! Np Final Fantasy, średnio każdą część można skończyć w około 30 - 40h, jak robisz maxa w statach to dolicz 100h!

Po ponad rocznej nieobecności najsłynniejsza kobieta archeolog gier wideo powróciła do napędów konsol. [...]

Mam nadzieję że będzie się działo!... A bzdur z poligamii i innych portali nie czytam! kupiłem, czekam, włącze, ocenie, przejdę!...

laracroftde8.jpg

Tu macie zestawienie wszystkich sylwetek, jej najnowsze wcielenie jest całkiem całkiem:)

Kolejno w mojej hierarchii liczą się: TR2, TR1, TR Anniversary!

Dwie pierwsze z powodu tego że od TR2 zaczynałem, TR1 mnie uwiodła, TR Anniversary dala nadzieję na powrót do korzeni i zachwyciła...

W dniu premiery TR Underworld będzie na mojej półeczce!...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po necie krążą ploty, że to ma być powrót do korzeni czyli coś w stylu TR1 i TR2 jeśli to jest prawda to w tym momencie zastanawiam sie czy najpierw kupić LBP czy nowego Tomb Raider'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... powrót do korzeni miał juz swój przykry koniec w TR4! Co prawda cala oprawa itd sporo zmieniła w tytule z wejściem częsci 4, ale cóż!... Mam nadzieję, że to nie tylko grafa w HD ale i fabuła z dużą dawką dobrej zabawy będzie cechować nowego TR!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz... powrót do korzeni miał juz swój przykry koniec w TR4! Co prawda cala oprawa itd sporo zmieniła w tytule z wejściem częsci 4, ale cóż!... Mam nadzieję, że to nie tylko grafa w HD ale i fabuła z dużą dawką dobrej zabawy będzie cechować nowego TR!

TR:U dostał w neo plus 9-10 same ochy i achy o nim piszą jest dużo zagadek a mniej szczelania co do zagadek to ponoć są niektóre naprawdę trudne do rozwiązania giere zamówię przed premierą ale jak będzie na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TR:U dostał w neo plus 9-10 same ochy i achy o nim piszą jest dużo zagadek a mniej szczelania co do zagadek to ponoć są niektóre naprawdę trudne do rozwiązania giere zamówię przed premierą ale jak będzie na allegro

Już jest na Allegro! Jak kupiłem wśród 3 ofert tydzień temu za 169zł! Były za 179zł, 189zł i... 239zł!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widziałem to ma psx extreme ale oni strasznie zwlekają z wysyłką i są problemy (tak słyszałem) i dwóch kolesi z UK.... i tyle by było z allegro czekam na jakiś lepszy sklep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SDRaid#

PSX Extreme dał grze 8/10. Wg mnie ewolucji nie będzie, ale i tak zapowiada się przyjemna dla oka gra. Bo jak bym miał chodzić Drake'em to bym nawet nie wiedział, że taka gra wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×