Skocz do zawartości
sidre

Kierownica Logitech Driving Force Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam na ceneo dobrej kierownicy do Gran Turismo 5 Prologue - przeczytalem wszystkie watki o kierze na forum, ale czuje sie w pelni doinformaowany w tej kwestii, wiec zapytam tutaj,

Jako, ze G25 jest wg mnie za droga jak na taka zabawke (polowa ceny prawdziwej turbiny do mojego auta) tak wiec zawezylem krag poszukiwan do Logitecha Driving Force Pro i Logitecha Driving Force GT, tylko jaka jest roznica miedzy nimi?

Druga sprawa - jak to jest w koncu z tym sterowaniem, spotkalem sie z wieloma opiniami, ze na padzie gra sie wygodniej... Jako maniak GT chcialbym krecic czasy top100 swiata, wiec zostac przy padzie czy kupic kierownice?

I jak wyglada sprawa jak kierownica ma 900 stopni obortu? Jesli jedziemy np 50kmh i skrecimy pol obrotu w lewo, to skrecimy lekko w lewo a pedzac 250kmh wykonajac taki sam skret wywali nas z drogi?

zastanów się, czy do GT5P jest sens kupowania kierownicy - ta gra starcza na kilka dni, później musisz powtarzać te same wyścigi. To nie jest pełna wersja, gdzie jeździsz miesiącami. Jeśli nie masz jakiś fajnych symulatorów na PC to kupno kierownicy dla PS3 obecnie nie ma sensu. DFGT różni się do DFP nowymi przyciskami, pozwalającymi modyfikować w GT5P ustawienia samochodów w trakcie wyścigu. Ma też FF z G25, nowszą konstrukcję (mniejsze luzy, jest mniejszy opór w kręceniu kierownicą w spoczynku). Obecnie DFP praktycznie nie dostaniesz nowej, używane trzymają cenę (ja sprzedałem ją za 290zł, a kupiłem w 2005 roku nową za 310zł...), więc bierz DFGT. A co do 900* obrotu, jest tak jak w normalnym samochodzie, na PC możesz sobie regulować stopień skrętu, na PS3 masz do wyboru chyba tylko 270* i 900*...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli nie masz jakiś fajnych symulatorów na PC to kupno kierownicy dla PS3 obecnie nie ma sensu.

a Ferrari Challenge to pies?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a Ferrari Challenge to pies?

jak pisałem swojego posta gra nie była dostępna w żadnym sklepie ;) Ale przyznaję - Ferrari ratuje honor PS3 na płaszczyźnie realistycznych wyścigów. Chociaż na PC oferta jest zdecydowanie większa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum nie ma porownania tych dwoch kierownic - a szkoda. A im wiecej czytam o kierownicach tym wiekszy metlik mam w glowie. Pod uwage biore oczywiscie tylko dwie kierownice - Logitech G25 i Logitech Driving Force GT. Z tego co wygrzebalem w sieci tylko poglebilem swoja niewiedze w kwestii ktora kiere wybrac.

Ale do rzeczy:

G25 oczywiscie jest 2 razy drozsza co jest najwiekszym minusem, ale kierownica jest bezapelacyjnie najlepsza na rynku - wiadomo, prawdziwa skora i metal, podczas gdy wszystkie inne sa pokryte guma i platikiem. G25 jest tez ciezsza, wiec i stabilniejsza, nie ma zadnych luzow - Driving Force GT miewa ponoc milmetr luzu (krecac kierownica) a Driving Force pro jeszcze wiecej - nie wiem jak to wplywa na gre, czy da sie przyzwyczaic i nauczyc z tym jezdzic... G25 jako jedyna 8choc tu nie jestem pewien) po skrecie sama powraca do pierwotnej pozycji, czyli jak w rzeczywistosci.

G25 ma jak wiadomo skrzynie biegow "H" - nie dosyc, ze mozna ja ustawic niezaleznie od usytuaowania kierownicy, to mozna poczuc sie jak w samochodzie, zmieniajac biegi. Jednak skrzynia ma 6 biegow a jak wiemy niektore auta maja 7. Nie wiem jak to jest rozwiazane w takich przypadkach. Ale druga sprawa, ze ta skrzynia to jednak kompletna masakra kesli chodzi o wykonanie. Plastik niestety nie daje uczucia jak prawdziwa skrzynia, wydaje sie, ze zaraz sie rozleci - do tego jest irytujaco glosna. Tak wwiec w tej kwestii, G25 lezy na lopatkach wg mnie. Ale dzieki Bogu sa lopatki F1 przy kierownicy i to metalowe - nie plastikowe jak w DFGT.

Pedaly w G25 sa OK, maja rozne stopnie oporu, calosc jest tez dosc ciezka i stabilna, podczas gdy DFGT oferuje nieco tandetne pedaly. Nie dosc ze sa za male i zbyt blisko siebie, to sa leciutkie co sprawia, ze lezac na dywanie pewnie beda sie slizgac.

A wracajac jeszcze do kierownicy - ponoc force feedback jest bardzo podbne w obu kierownicach ale wstrzasy lepiej przekazuje DFGT - sa nieco slabsze, ale dokladniejsze...

To nie byla zadna recenzja tylko moja chaotyczna bazgranina i nadal nie wiem co ewentualnie kupic. Dobrze jest zaoszczedzic pare zlociszy i kupic DFGT, tymbardziej ze kierownica jest bardzo dobra, ale ciagnie mnie do G25, zeby miec topowa wersje. Ale znowu pojawiaja sie glosy (duzo glosow) graczy, ktorzy twierdza, ze na premiere Gran Turismo 5 wyjdzie odmlodzona wersja G25 (moze G26?) wlasnie z ulepszona skrzynia biegow i moze jakimis nowymi ekstrasami. Oczywiscie nic oficjlanie nie slychac od Logitecha, ale jesli na GT5 trzeba czekac jeszcze rok, a G25 mloda tez juz nie jest, to wizja G26 jest calkiem mozliwa. Tylko jaka bedzie cena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie. Czy w niektórych grach Force feedback wyrywa mocno czy tylko lekko czuć coś na kierze??

Edytowane przez Efru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gt5 P mocno wyrywa. ja sie dobrze nie trzymasz to wyrwie ci sie z rąk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce kierownica kosztuje ok. 1000 zł jak mi wiadomo, a w UK można kupić za 100 funtów :D

Chyba sobie sprawię taki prezent na święta, ale nie wiem czy kierownica będzie działać ze wszystkimi grami czy tylko z GT5P.

Chętnie zagrałbym sobie w jakąś arcade na tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce kierownica kosztuje ok. 1000 zł jak mi wiadomo, a w UK można kupić za 100 funtów :D

Chyba sobie sprawię taki prezent na święta, ale nie wiem czy kierownica będzie działać ze wszystkimi grami czy tylko z GT5P.

Chętnie zagrałbym sobie w jakąś arcade na tym.

Driving force GT kosztuje 380 zł nowa.

g25 za 850 nową ustrzelisz

obie będą działać z większością samochodówek. Ale DFGT ma dodatkowe przyciski ustawione właśnie pod GT5 do ustawiania kontroli trakcji, zawieszenia hamulców itp,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś słabo poinformowany, bo nawet G25 nie kosztuje 1000. a DFGT można wyjąć za okolo 300pln +/- 50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupuje sie towaru w MM. tam zawsze zdzierają. chyba ze jast akcja z wietrzeniem magazynów :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co do Logitecha DFP

Czy nadal po uplywie tych 2 latch oplaca sie kupic ta kierownice i gdzie ewentualnie moglbym taka otrzymac? Na ceneo nie ma na allegro tez nie widze ... i jak to z tymi pedalami - niszcza sie? O i jeszcze jaka aktualnie cena bylaby? Nadal 350zl?

A te kierownice Logitech Driving Force GT? Dobre to jest?

Edytowane przez winiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowej prawdopodobnie nigdzie, bo jest od dawno w sklepach nie dostępna. Pozatym jest następca - właśnie Driving Force GT, która oferuje podobne możliwości, jest po prostu lekko poprawiona i tą bym Ci radził kupić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi gdzie na tej kierownicy jest L1/R1 xD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi gdzie na tej kierownicy jest L1/R1 xD?

L1iR1 to są te przyciski z tyłu kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Słuchajcie mam problem , jestem świerzak dopiero co kupiłem ps3 + DFP +Dirt i jest jakiś problem. Gdy podłączam kierownice do ps3 to sama siekalibruje obracając z prawej do lewej , po czym zatrzymuje sie nawprost , i gdy ją obrócę i puszczę wraca do ustawienia na wprost(zakładam że tak ma być :) ) , a jak odpalę Dirt-a , to też siekalibruj ale juz nie wraca do położenia na wprost tylko zatrzymuje się1/4 obrotu od punktu na wprost . i w zakresie 180 stopni nie "odbija ", Nie działa też FF w grze , i jakby był skręt tylko  180 stopni a nieten cały zakres 900 . Pewnie trochę namotałem ale może ktoś siepokapuje

:whistling:

Witam

Słuchajcie mam problem , jestem świerzak dopiero co kupiłem ps3 + DFP +Dirt i jest jakiś problem. Gdy podłączam kierownice do ps3 to sama siekalibruje obracając z prawej do lewej , po czym zatrzymuje sie nawprost , i gdy ją obrócę i puszczę wraca do ustawienia na wprost(zakładam że tak ma być :) ) , a jak odpalę Dirt-a , to też siekalibruj ale juz nie wraca do położenia na wprost tylko zatrzymuje się1/4 obrotu od punktu na wprost . i w zakresie 180 stopni nie "odbija ", Nie działa też FF w grze , i jakby był skręt tylko  180 stopni a nieten cały zakres 900 . Pewnie trochę namotałem ale może ktoś siepokapuje

:whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym ze nie dziala ff to poatrz dobrze w ustawieniach moze tam gdzies masz wylaczone i dlatego to nie dziala. Ja u siebie jak podlaczylem kiere do dirta to normalnie wszystko dzialalo. A zeby wlaczyc tryb 900stopni to musisz wcisnac prawa lopatke r3 i select. Jak to wcisniesz to zapala ci sie dwie lampki na gorze, ale watpie zebys nadążył krecic kierownica na tylu obrotach mi na 180stopniach ciezko bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Zamierzam kupić GT5, a do tego kierownicę.

Jaką polecacie? Proszę o linki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy na tej kierownicy działały by takie gry jak:

-GT5

-NFS: Shift

-NFS: Hot Poursit

-NFS: Shift 2

-NFS: The Run

-Dirt 3

-F1 2011

??? potrzebuje pilnej odp. z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×