Skocz do zawartości
Emir

Pro Evolution Soccer 2009

Rekomendowane odpowiedzi

Obowiązkowy tytuł,ale jest to gra która miała tak działać rok temu! Licencji dalej brak co już powoli robi sie żenujące patrząć na taką Fife i żeby nie było tak że Fifa09 zawita u mnie zamiast PES09.Bo rok temu to moje największe rozczarowanie tak samo jak Assasin Creed.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom po ostatniej odslonie przerzucilem sie na gre EA, a PES poszedl na allegro, fifa na nowym silniku jest o klase wyzej niz PES, obawiam sie, ze w tym roku moze byc podobnie, wszystkie znaki na niebie i ziemi na to wskazuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trzeba czekac i zobaczyc co nam pokaza panowie z Konami. Miejmy nadzieje ze bedzie o niebo lepiej niz ostatnio. Nie jestem przekonany do fify ale 09 prezentuje sie bardzo dobrze, wiec jesli PES okaze sie gniotem kupie fife.

A jeszcze pytanie: licencji Premiership Konami dalej nie wykupiło? Czyli zamiast ManUtd znowu moge sie spodziewac ManRed itd.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom tak, konami znowu dalo ciala z licencjami, to juz tradycja.. i punkt dla konkurencji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sa jakies nieoficjalne patche poprawiajace stroje nazwy lig itp. na PS3 tak jak to ma miejsce na PC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra panowie darujcie sobie narzekania - od zawsze wiadomo, ze pes to nie ligi i nie stroje (to u konkurencji) W tej edycji chodzi o zupełnie co innego - znowu mamy poczuć przyjemność z grania w ten tytuł.

UP:

Dziś kilka minut po północy, na szwedzkim portalu Level7.nu ukazała się zapowiedź Pro Evolution Soccer 2009, w której zawarto wrażenia z dziesięciogodzinnej sesji z grą. Autor tekstu, Erik Hansson, jest znanym fanem fanem serii; bardzo krytykował zeszłoroczną edycję gry na tzw. next-geny, chwalił wersję na PlayStation 2. Przeważnie jego recenzje PES-a były dość obiektywne i przedstawiały pogląd większości. Tym bardziej jego opinia może być interesująca.

Oto, jak Erik Hansson ocenia PES-a 2009:

* naprawiono AI obrony, która w 2008 robiła fatalne błędy w ustawieniu, co skutkowało nadmiernym traceniem bramek;

* piłka jest trudniejsza w kontroli, odskakuje piłkarzom przy przyjęciach;

* nowa kontrola zawodników za pomocą L1: kursor nie przełącza się na innego piłkarza automatycznie np. po podaniu, trzeba to robić samemu (komputer wtedy steruje zawodnikiem posiadającym piłkę); pozwala to na szersze pole manewu przy np. wybieganiu na pozycję;

* możliwość kontroli tylko wybranych piłkarzy (oprócz obrońców i bramkarza): np. wybieramy trzech zawodników i w czasie możemy przełączać się tylko pomiędzy nimi; w ten sposób można grać z sześcioma osobami na jednej maszynie.

* przez niektórych gwiazdorów tricki wykonywane są automatycznie:

o elastico/flip - flap: diagonalnie w prawo, diagonalnie w lewo,

o dragbag: dwa razy w tył,

o inne w podobny sposób;

* Become a Legend: gramy własnoręcznie stworzonym zawodnikiem (pomocnikiem lub napastnikiem); wybieramy ligę lub tworzymy własną z dowolnych zespołów; początkowo rozgrywamy testowe spotkanie, tak by pokazać się z jak najlepszej strony; w czasie gry można poprosić o podanie piłki (2xR2), ale koledzy czasem nie podają natychmiastowo;

* Become a Legend: Erik Hansson po trialu dołączył do Evertonu (Merseyside Blue); w treningowym meczu zaliczył występ na notę 7,5 pomimo tego, iż nie był to jego najlepszy mecz; w 20 spotkaniach Evertonu (ok. 1800 minut), Erik był bardzo często zmieniany, co dało łącznie 150 minut gry w zespole; przez resztę czasu spotkania oglądał na ławce (można wtedy zwiększyć prędkość meczów 4x);

* Become a Legend: Erik, gdy tylko uczestniczył w meczach, otrzymywał wysokie noty, wyższe niż jakikolwiek zawodnik w zespole; niestety, nie przekładało się to na częstotliwość rozgrywania meczów ani na wzrost atrybutów; natomiast często grającym zawodnikom z zespołu spadła kondycja i forma;

* praktycznie żadne zmiany w Master League; jedynie wprowadzony nowy system transferowy - najpierw negocjujemy z klubem, a następnie z zawodnikiem;

* online: wybór nicka, ulubionego zawodnika i wpisanie sygnatury; można zagrać 2vs2; niestety, Hansson nie znalazł nikogo na serwerach;

* w wersji, w którą grał Erik, cała liga hiszpańska miała pozmieniane nazwy oraz stroje; tak samo jak w wypadku Liverpoolu i Manchesteru United;

* online wykorzystuje Konami ID;

Erik Hansson uważa, że postęp w stosunku do 2008 jest znaczący, nie wliczając w to trybu Become a Legend. To jest PES jaki powinien być już rok temu. Teraz to nadrobiono, ale nie zrobiono kolejnego kroku w przód.

+ parę ogólników:

* ewolucja, nie rewolucja;

* gra jest płynna;

* powrót do korzeni - jak zapowiadano;

* poprawiono elementy, które były zmorą wcześniejszych edycji;

* gra prezentuje się ostrzej, lepsze twarze, lepsze efekty pogodowe;

* dobra trawa z oddalonych od murawy kamer;

* Suffwan uważa, że najważniejszą zmianą jest fizyka piłki;

* nie należy się też wyrabiać sobie poglądu na podstawie filmików z Lipska - trzeba w to zagrać.

źródło: issonline.pl

Powiewa optymizmem - pozostaje cierpliwie czekać na demo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobra panowie darujcie sobie narzekania - od zawsze wiadomo, ze pes to nie ligi i nie stroje (to u konkurencji) W tej edycji chodzi o zupełnie co innego - znowu mamy poczuć przyjemność z grania w ten tytuł.

znowu poczuc przyjemnosc? ostatni raz ja poczulem przy 05 tak naprawde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znowu poczuc przyjemnosc? ostatni raz ja poczulem przy 05 tak naprawde

w 100% się zgadzam. W multi ta gra nie miała sobie równych - pół roku bez przerwy w to grałem. A co do PESa to demo będzie musiało mnie zachwycić, abym po niego sięgnął. Narazie na pierwszym miejscu do kupna jest FIFA09...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się, że 5 było najlepsze, 09 ma być gameplayem zbliżona ale to tylko opinie ludzi którzy mieli styczność z demem. Się okaże... mam nadzieje, że będzie lepiej niż w 5.

Prośba: darujcie sobie już teksty o fifie - zaraz zrobi się bajzel co lepsze fifa czy pes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PES2009 pierwszy trailer jak 1 raz go oglądałem aż mnie ciary po plecah przeszły

było dawno temu. I nie masz się co podniecać za bardzo, bo te piękne sztuczki i zbliżenia na piłkarzy to rendery, a normalnie dostaniesz 2008 tylko z działającym multi i kilkoma kosmetycznymi zmianami w menu. Obym się mylił, narazie nic na to nie wskazuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po porzednik pesie przenioslem sie na FIFE !!! Lespza teraz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejna porcja wrażeń nt pes'09 :

Oprócz videokastu, ludzie z Winning Eleven Next-Gen Blog opublikowali swoje edytoriale na temat gry. Oprócz znanych wcześniej faktów napisali też o kilku ciekawych rzeczach.

Oto one:

* pierwsze wrażenie - powrót do PES 5;

* świetna fizyka piłki, najlepsza rzecz w 2009 - nie klei się już tak przy nodze;

* gra jest wolniejsza, a piłkarze ważą nieco więcej (takie odczucie, czy coś ;-) - razem z fizyką piłki można powiedzieć, że to zwrot w stronę symulacji;

* nowy tryb - chłopaki nie mogą o tym się wypowiadać aż dopiero po 28. sierpnia;

* Become a Legend - trial, a potem możliwość wyboru gry w jednym z trzech zespołów - ogólnie Adam chwali sobie BaL;

* trzy nowe pozycje w menu: BECOME A LEGEND, LEGENDS (online) and MESSAGES (wysyłanie wiadomości do przyjaciół);

* żadnych nowych opcji w menu strategii i taktyki.

Ogólnie obydwaj są zadowoleni z PES-a 2009. To powrót na właściwe tory. Adam obiecuje, że z całą pewnością będziemy kochać tę grę. Oby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrót do PES5...brzmi ciekawie. Jak demo mnie wciąganie tak, że rozegram kilkanaście spotkań to może pomyślę nad kupnem tej gry. Bo jednak żadna FIFA nie dorównała dotychczas grywalnością i realizmem PES5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem, zagrałem - potwierdzić wszystko co w powyższych raportach napisane mogę. Gra co prawda nie przypomina (wbrew wam, mojej ulubionej) PES 6, ale gra się naprawdę przyjemnie. Nic to, że jakiś kolo z Hiszpanii (pozdrawiam) skopał mi dupsko 3-0 w pierwszym meczu. Powrót na właściwe tory? Jak najbardziej!

Efekciarstwa? Brak! (i bardzo k***a dobrze! to domena Fify).

Co do samej Fify - jest znacznie bardziej rozbudowana niż nowy PES, i będą to często podkreślać we wszelkich recenzjach. Sami musicie zadecydować, która gra się wam bardziej podoba - polecam jednaże zapoznać się z obydwoma. Każda z wymienionych jest na swój sposób dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po tych filmikach widac ze nowy pes przypomina 5 z ps2 gra jest wolniejsza utrzymujesz sie przy pilce podaniami powraca taktyka jak rozegrac akcje zeby strzelic gola a nie jak w 2008 biegniesz CR7 przez cale boisko i strzelasz bramke ogolnie gra wyglada obiecujaco jak jeszcze nie bedzie spadkow animacji to napewno wyladuje u mnie w kolekcji obok FIFY 09 bedzie w co grac Xd pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
* nowy tryb - chłopaki nie mogą o tym się wypowiadać aż dopiero po 28. sierpnia;

chodzą słuchy, że nowy tryb to Liga Mistrzów - co na pewno będzie się łączyć z licencjonowanymi klubami ( dla spragnionych),

licencje to trzeciorzędna sprawa ; ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzą słuchy, że nowy tryb to Liga Mistrzów - co na pewno będzie się łączyć z licencjonowanymi klubami ( dla spragnionych),

licencje to trzeciorzędna sprawa ; ]

gralem w PESy kiedy jeszcze nie byly PESami i od samego poczatku brakowlo mi licencji, to jest jedna z rzeczy ktora buduje klimat, nie uwazam ze najwazniejsza, ale to jak GT bez licencji - niby porsche, ale nie do konca..

arab:

fajnie ze grales, miales mozliwosc zobaczenia fifki w akcji na zywo? interesuje mnie jak wypada porownanie gracza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to pes zawsze miazdzyl fify i nie przeszkadza mi ten brak licencji ( z ktorymi przeciez seria pes sie kojazy ) moze i co wieksi fani pilki noznej na to zwracaja uwaga ale nie ja i taki zwykly gracz . Dla nas liczy sie przyjemnosc z gry , plynnosc animacji rozgrywki i inne szczegoly a niekoniecznie to czy na koszulce bedzie Żurawski czy Zurawski ale to tylko moje zdanie :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak dla mnie to pes zawsze miazdzyl fify i nie przeszkadza mi ten brak licencji ( z ktorymi przeciez seria pes sie kojazy ) moze i co wieksi fani pilki noznej na to zwracaja uwaga ale nie ja i taki zwykly gracz . Dla nas liczy sie przyjemnosc z gry , plynnosc animacji rozgrywki i inne szczegoly a niekoniecznie to czy na koszulce bedzie Żurawski czy Zurawski ale to tylko moje zdanie :>

nie chodzi o roznice Żurawski czy Zurawski, ale London FC zamiast Chelsea..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak dla mnie to pes zawsze miazdzyl fify i nie przeszkadza mi ten brak licencji ( z ktorymi przeciez seria pes sie kojazy ) moze i co wieksi fani pilki noznej na to zwracaja uwaga ale nie ja i taki zwykly gracz . Dla nas liczy sie przyjemnosc z gry , plynnosc animacji rozgrywki i inne szczegoly a niekoniecznie to czy na koszulce bedzie Żurawski czy Zurawski ale to tylko moje zdanie :>

no tak ale w tym roku fifa 08 nie miala konkurencji ze strony pesa nie tylko z powodu przewagi licencji itd ale byla gra bardziej dopracowana (grywalna) nie chodzi mi o to ze na naszej konsoli pes 2008 lagowal fatalny online ale to tez nie jest najwazniejsze. Gralem u kumpla w pesa na xboxa fakt plynniejsza rozgrywka itd ale dochodze do wniosku ze to nie jet ten stary pes gdzie sie zagrywalo godzinami w turnieje nie ma tego miodu (normalnie kopanina jak fifa pc/ps2) ,po filmikach widze ze PES 2009 to jest ten pes ktory powinien byc juz w tym roku wszyscy czekamy na dema obu gier ja osobiscie jestem dobrej mysli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem Fanem PES, ale teraz wole kupic FIFE 09 bo pes juz mi sie znudzil i w dodatku taki sztuczny jest nawet pilkarze kopac nie umieja, wiec biore FIFE 09!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...z ktorymi przeciez seria pes sie kojazy...

mnie to się kojarzy ze skąpstwem KONAMI - wychodzą z założenia, że ludzie i tak to kupią.

...co wieksi fani pilki noznej na to zwracaja uwaga ale nie ja i taki zwykly gracz ...

każdy powinien zwracać uwagę. Kupując produkt za 200zł można oczekiwać licencjonowaną Premiership. A teraz dochodzą słuchy, że Hiszpańska ma być nielicencjonowana - ile w tym prawdy nie wiem.

Dla nas liczy sie przyjemnosc z gry , plynnosc animacji rozgrywki i inne szczegoly...

zwłaszcza w single, jak będzie płynność jak w PES2008 to bardzo dziękuję, dla mnie więcej piłkarskich smaczków ma FIFA - chodzi o otoczkę meczu, a teraz ze zmieniającymi się cieniami będzie już zupełny wypas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×