Skocz do zawartości
Emir

Pro Evolution Soccer 2009

Rekomendowane odpowiedzi

A jak dla mnie FIFA to straszliwy crap, grałem w demo i jeżeli to "coś" ma dorównać Pro Evo to śmiechu warte...

obawiam sie ze juz dorownalo.. powiem wiecej, przegonilo.. i mam tu na mysli poprzednia odslone. W tej chwili demo fifki prezentuje sie przyzwoicie, a Konami niestety zaczyna nam serwowac powtorke z ubieglego roku.. obym sie mylil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a Konami niestety zaczyna nam serwowac powtorke z ubieglego roku.. obym sie mylil.

skąd wiesz, grałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skąd wiesz, grałeś?

Już samo to, że demka na razie nie ma może o tym świadczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już samo to, że demka na razie nie ma może o tym świadczyc.

jesteś nienormalny czy jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już samo to, że demka na razie nie ma może o tym świadczyc.

o to mi chodzilo.. w zeszlym roq myslalem ze poprawiaja po tym jak wyszlo demo fify, jak poprawili kazdy wie, nie jestem fanbojem, ale wkur**a mnie kiedy wydaje 200 zl na crapa.

Fauper,

taka sama historia miala miejsce w ubieglym roku, moge sie mylic, wrecz chcialbym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź pod uwagę kolego, że zapowiedź pojawienia się dema pesa tego samego dnia co fifki było tylko i wyłącznie faktem prasowym - nie potwierdzonym przez konami. Jak czytam takich pożal się boże proroków jak wy, z taką argumentacją (saincik i borys) to mi się flaki przewracają. Podobne sytuacje były przerabiane w innych tematach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesteś nienormalny czy jak ?

Regulamin czytasz?

Twój niezmiernie elokwentny post łamie dwa jego punkty jak nie więcej. Całkiem nieźle jak na 4 krótkie słowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak starałem się to delikatnie ująć. bez odbioru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
weź pod uwagę kolego, że zapowiedź pojawienia się dema pesa tego samego dnia co fifki było tylko i wyłącznie faktem prasowym - nie potwierdzonym przez konami. Jak czytam takich pożal się boże proroków jak wy, z taką argumentacją (saincik i borys) to mi się flaki przewracają. Podobne sytuacje były przerabiane w innych tematach.

ja nie prorokuje tylko dywaguje, to raz, a dwa to co pokazano mi rok temu pozwala mi twierdzic ze cos jest na rzeczy. moze dla ciebie 200 zl to nie majatek, ale dla mnie to duzo jak za gre i oczekuje widocznie wiecej niz ty. A co do argumentacji, to nie przedstawiles zadnego argumentu, ktory moze przekonac ze bedzie inaczej, moze ty grales i wiesz wiecej niz my? po cholere sie klocic, przedstawilismy swoje zdanie, jezeli sie z nim nie zgadzasz to przedstaw konktrety, a nie ublizaj, w ten sposob stawiasz sie w dosc slabym swietle. To wlasnie rozumiem przez pojecie fanboj, w dodatku z flakami do gory nogami ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To wlasnie rozumiem przez pojecie fanboj, w dodatku z flakami do gory nogami ;>

przede wszystkim nigdzie nie piszę, że ta odsłona peesa będzie lepsza od poprzedniej czy jakiegoś tam konkurencyjnego tytułu.

Nie grałem w demo pes 09 nie potrafię się odnieśc - tak poprzednie części moim zdaniem były zdecydowanie lepsze od konkurencji.

ja nie prorokuje tylko dywaguje, to raz, a dwa to co pokazano mi rok temu pozwala mi twierdzic ze cos jest na rzeczy.

otóż nie pozwala Ci - gdyby tak oceniać sytuacje i nie dopuszczać rozwoju w ciągu roku pewnie dalej siedziałbyś na drzewie.

A co do argumentacji, to nie przedstawiles zadnego argumentu, ktory moze przekonac ze bedzie inaczej

za to twój towarzysz broni przedstawił argument pod którym się podpisałeś - w skrócie: nie wyszło demo gra będzie kiepska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przede wszystkim nigdzie nie piszę, że ta odsłona peesa będzie lepsza od poprzedniej czy jakiegoś tam konkurencyjnego tytułu.

a ja pisze, bo ostatnia fifa byla lepsza od pesa, a zaczelo to wychodzic na jaw w takich samych okolicznosciach jak w tym roku, nawet jezeli pes bedzie chodzil plynnie, to z fimikow nie wynika zeby byl ladniejszy, mial lepsze zagrania niz fifa.

Nie grałem w demo pes 09 nie potrafię się odnieśc

jak wiekszosc

- tak poprzednie części moim zdaniem były zdecydowanie lepsze od konkurencji.

podobnie jak ja, poza ostatnia

otóż nie pozwala Ci - gdyby tak oceniać sytuacje i nie dopuszczać rozwoju w ciągu roku pewnie dalej siedziałbyś na drzewie.

dopuszczam, o ile cos za tym przemiawia, uwazasz, ze maja cos konkretnego i nie chca pokazac? moze...

za to twój towarzysz broni przestawił argument - nie wyszło demo gra będzie kiepska.

j.w nawiazal do sytuacji z ubieglego roku... poza tym nie jestesmy "towarzyszami broni", mamy podobne zdanie, wyrobione na tym samym przykladzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pro Evolution Soccer 09 bedzie to moja pierwsza pilka kopana od KONAMI. Wczesniej gralem tylko w FIFY od (Fify 97). Tym razme zrobilem inaczej. W ciemno zamowilem PES9. Gralem w demo Fify 09, przyznam ze spory krok w przod zrobilo studio EASports w stosunku do 08, jednak dalej to nie jest to czego chce. O PES nie moge nic powiedziec. Nigdy nie gralem. (wiem czub ze mnie:P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ziomki ale co za DURNA logika wami kieruje??

Bo rok temu demko PES nie wyszlo wtedy co Fifa, a potem PES sie okazal "niedopracowany", to w tym roku tez ma byc "gorszy" (slowo "gorszy" w odniesieniu do PESa znaczy "gorszy niz zwykle" a nie "gorszy od fify" <- to jest nierealne i nigdy nie mialo miejsca), bo demo fify juz jest a PES nie????

Gdzie tu jest sens?? Takiej logiki brukowce uzywaja zeby sensacje zrobic, albo fanboye w dyskusjach ktora konsola jest lepsza...

Ja wiem ze niektorzy z was fanow Fifki bardzo by chcieli zeby PES rzekomo przegral rywalizacje (rok temu mimo ze byl slabszy niz zwykle I TAK BYL LEPSZY OD FIFY), ale tak nie bedzie. I nie sypcie mi tu argumentami typu "orginalne nazwy i stroje bla bla" bo mnie takowe nie interesuja i ich nie biore pod uwage.. Grafika tez ma mniejsze znaczenie chociaz PES nie ustapuje Fifie. Chodzi mi o to jak sie gra. A w tym przypadku Fifa to jak dla mnie porazka. Zero plynnosci i "manewrowalnosci".. I naprawde pomeczylem to demko troche z ziomami i zdania nie zmienie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj to nie wiem czy nie popełniłeś błędu...prawdziwy PES skończył się w Wersji 5 no może 6 była jeszcze dobrym produktem... po przesiadce na PS3 (2008) jakoś nie widać ani jednego atutu tej gry...;/ najbardziej dobijają bugi.... bo chyba nikt nie lubi patrzeć jak podanie do nogi zawodnik nagle nie wie gdzie jest piłka odbija mu się od piętki i strata.... albo jak 1 zawodnikiem można całe boisko przejść.... a na deser bramkarz.... dajmy na to stoisz w kole środkowym zagrywasz za mocne długie podanie.... normalnie bramkarz do tego wychodzi skacze i łapie.... tutaj wychodzi skacze robi w powietrzu przewrót na plecy i piłka przelatuje nad nim.... jak się tego wyuczy to jest to 100% metoda na zdobycie bramek.... (grałem na necie z gościem który tylko takie bramki strzelał......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przeczytałem własnie wszystkie posty na tym forum i mam pare uwag.

Po pierwsze jeśli chodzi o licencje to seria PES nigdy z nich nie słynęła. To nie tak, że konami szkoda na nie pieniędzy, poprostu niektóre licencje sa całkowicie w posiadaniu EA i konami nie ma środków by zmienic ten stan rzeczy. Weźcie pod uwage, że EA to gigant w porównaniu z konami. Np nie wiem czy wiecie ale konami Spain liczy 3 osoby!!! a największy oddział konami w europie konami Germany troche ponad 30 osób, a sam oddział EA Spain liczy około 50 osób. Dodatkowo EA jest znacznie bogatsze od konami i stac ich na to by np na stałe wykupic licencje bundesligi czy premiership. Konami nie jest w stanie konkurować pod wzgledem finansowym z EA i dlatego zawsze w PES będą raptem 2 licencjonowane drużyny z Anglii. Trzeba się z tym pogodzić.

Jednakże jesi komuś bardzo zależy na tym by miec oryginalne drużyny to sa na to sposoby. Pierwszy to edit mode który w PES 2009 ma byc równie dobry a nawet lepszy niż za dawnych lat. Edit mode w PES 2008 był kiepskim żartem ale konami poprawi ten błąd w tym roku i jesli ktos będzie chciał to wystarczy usiąśc i wyedytować sobie wszystkie nielicencjnowane drużyny.

2 sposób to wejście na strone http://www.winningelevenblog.com/. To moim zdaniem najlepsza strona o PES i chłopaki z WENB tworzą specjalne option file dzieki którym wszystkie drużyny w PES są licencjonowane. Tak było z PES 2008 i tak będzie z PES 2009. Adam z WENB juz zapowiedział, że dostaną oni swoja wersje gry tydzień wczesniej niz inni i dzieki temu gdy PES 2009 trafi do naszych rąk to na ich stronie będzie już do sciągnięcia option file który sprawi że wszystkie drużyny z Anglii i Hiszpanii będą licencjonowane a dodatkowo others lig C zostanie w pełni zlicencjonowana na bundeslige lub champoinship (na stronie WENB będzie za jakis czas sondaż w którym będzie można głosowac na jaką licencjonowaną lige mają zamienić others lig C). Dlatego dla wszystkich malkontentów narzekających na brak lcencji - wystarczy że sciągniecie z netu option file stworzony przez ekipe WENB i problem z głowy.

Co do fify 09 to demo nie przypadło mi do gustu. Twarze niektórych zawodników wreszcie wygladaja tak jak nalezy ale innych nadal wołają o pomste do nieba. Jesli zaś chodzi o samą rozgrywke to jak dla mnie jest praktycznie identyczna jak w fifie 08. Na pewno ostateczna wersja będzie lepsza, ale fifa to nie gra dla mnie zawsze wolałem PES.

Co do dema PES to nie spodziewajcie sie cudów będzie to prawdopodobnie demo z lipska które jest znacznie słabsze niż wersja preview PES 2009 w którą grała np ekipa WENB. Musicie zrozumiec że stworzenie dema wymaga sporo czasu a konami woli skupic sie na dokończeniu ostateczniej wersji gry niz dłubać przy demie. Dlatego demo PES 2009 podobnie jak demo Fify w niczym nie odda tego czym będzie ostateczna wersja gry i jesli swoja opinie o PES 2009 bedziecie opierać tylko i wyłącznie na demie które wyjdzie prawdopodobnie 26 września to będzie to całkowicie błędna opinia.

Śmieszy mnie postawa niektórych twierdzących że ponieważ PES 2008 był kiepski to teraz przerzucą sie na Fife. Gram w PES od 10 lat od ISS 98 czyli czasów gdy PES nosił jeszcze stara nazwe. W ciągu tych 10 lat raptem jedna część serii była kiepska, ta zeszłoroczna a i tak grało mi sie w nia lepiej niż w Fife 08.

O gustach sie nie dyskutuje jedni wola PES inni Fife i w porządku tak powinno być, ale zanim zaczniecie wrzucac np. na brak licencji w serii PES lub snuć pesymistyczne wizje przyszłości z powodu braku dema to troche się zastanówcie bo inaczej wychodzicie na niezbyt poinformowanych i zaznajomionych z tematem żeby ująć to jak najdelikatniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cwir gadasz tak jak ja na poczatku bo podchodzisz do tego jak do Pesa, a tu sie gra inaczej. Pewnie tak psioczysz z ta plynnoscia i manewrowalnoscia, bo nie da sie tak jak w pesie mijac na samym balansie i R1. W Fifie obroncy potrafia grac, wciskasz x to atakuja pilke, nie jak w Pesie stoja i sie glupio patrza. Co do plynnosci to tu zawodnicy przyjmuja pilke, widac ich ruchu, jedni to robia lepiej, innym odskakuje, potrzebuja wiecej czasu, szczegolnie do mocnych pilek. W Pesie natomisat po prostu pilka skleja sie do zawodnika i to jest wlasnie ta Twoja plynnosc. Na poczatku w srodku pola zupelnie nie nadazalem, ale wystarzylo dac grze troche czasu i po 10 latach gry w Pesa, w tym roku kupuje Fife(ostatnia w jaka gralem to 98). Tez zawsze bylem taki Fifa to gowno i w ogole "wyjdz mi z tym", ale teraz uczciwie stwierdzam, ze to Fifa poszlaw strone realizmu, a Pes w arcade. W Fifie(jak pisze Fifa to chodzi mi tylko o nowa Fifie, bo nie wiem jak bylo w poprzednich) zeby zbudowac dobra akcje trzeba sie natrudzic, powymieniac wiecej podan, grac bardziej zespolowo, nie da sie tak jak w pesie jednym zawodnikiem przechodzic co chwile pol boiska(Henry i wszystko jasne..), akcje tu sa o wiele bardziej realistyczne niz w Pesie. Fifa jest dokladnie tak plynna jak powinna byc, kazda akcja wymaga wysilku zeby ja dobrze zbudowac, nie da sie przechodzic calego boiska 2-3 podaniami jak w Pesie. I co mnie strasznie cieszy to brak przechodzenia obroncow na balansie, czyli najwiekszy bzdet jaki jest w Pesie, balans+R1 Adriano i obronca stoi i sie glupio patrzy, nawet nogi nie wyciagnie. Tutaj zeby minac obronce trzeba sie o wiele bardziej natrudzic dlatego kazdy wygrany pojedynek 1 na 1 daje mi milion razy wiecej funu niz w Pesie, bo tam to sie robi automatycznie. O wiele lepsza jest tez sztuczna inteligencja naszych grajkow zarowno w ataku jak i w obronie. Wataku swietnie wychodza na pozycje pokazuja sie, ale najwieksza przewage w stosunku do Pesa widac w obronie, tu nie ma takich dziur jak w Pesie, pomocnicy o wiele lepiej zageszczaja srodek pola, nie daja sie tak glupio nabierac na zagrania one-two, zeby zagrac dobrze w uliczke trzeba wyczuc idealny moment, a kazdy Pesowiec chyba zna motyw na latwa bramke biegniesz w srodku pola i dajesz trojkat od tak sobie obronca robi jakas glupote albo i nawet w ogole nie raguje i napastnik wychodzi sam na sam. Tak samo krycie jest o wiele lepsze, nie ma takich akcji jak chyba najbardziej wkurzajaca akcja z Pesa, czyli biegnie ktos na skrzydle to obydwaj Twoin obroncy zaczynaja zbiegacdo tego na skrzydle i zupelnie nie kryja tych w srodku(najbardziej lamowaty schemat w Pesie czyli biec po skrzydle obrot na balansie do srodka i bramka..). No i tak jak juz wczesniej pisalem czuc roznice miedzy zawodnikami moze i nawet w takim samym stopniu jak w Pesie, o wiele lepsza animacja zawodnikow niz w Pesie i o wieleeee wiecej roznych animacji, ich ruchow zwodow walki o gorna pilka i to w jaki sposob skladaja sie do glowek(ile tu jest roznych ruchow w zaleznosci od sytuacji to caly czas nie moge wyjsc z podziwu). A co do zwodow to jak zobaczylem filmiki co tu mozna robic i w jaki fajny intuicyjny sposob sie to wykonuje to mi szczeka opadla(rabona fake!), jak raz mi sie udalo tak idelanie minac obronce robiac Hocus Pocus to sie niemal zeszczalem z radosci Przypadł mi tez do gustu motym z mocą podań, dzieki temu podania sa bardziej intuicyjne niz w Pesie. No i co mnie niesamowicie raduje to w Fifie w koncu moge robic takie akcje o jakich w Pesie mogle tylko pomarzyc(nie chodzi o zwody, ale np. o takie szybkie pilki na wolne pole, w Pesie oczywiscie tez mozna probowac takie cos zagrac aletam jest to calkowicie skopane, a tu mozna robic takie kontry ze mmmmmm ) A o grafice, ktora jest lepsza niz w Pesie(w koncu zielona trawa a nie szara łii ), licencjach itd to nawet nie wspominam, bo to w sumie dla mnie gowno znaczy(oprocz trawy, jestem chory na ta trawe, na takiej szarej Pesowej to mi sie grac odechciewa:D), ale jednak zwieksza feeling, jak grasz na prawdziwym stadionie prawdziwymi zespolami z idealnie odwzorowanymi strojami mozna sie bardziej wczuc(juz sie nie moge doczekac az zagram moim ukochanym Arsenalem:D). Mogłbym tu jeszcze duzo wymieniac(o wiele lepsi bramkarze, lepsze AI kiedy gra sie przeciwko konsoli-przedluzanie gry, odpowiednie zmiany w zaleznosci od sytuacji np. 85 minuta przygrywa 0-1 to zmienia srodkowego obronce na napastnika) bo zawsze przywiazuje uwage do najmniejszych szczegolow, ale juz i tak sie wystarczajaco rozpisalem:D A co do nowego Pesa to widzialem filmiki z gameplayu, wszystko to samo co zawsze, jedyne co pewnie zmienili to balans pomiedzy atakiem a obrona(chyba dali teraz przewage obronie, latwiej pilki sie odbiera), a tak to wciaz ten sam Pes ociekajacy schematami, przechodzeniem bosika 2-3 podaniami, ze sklejajacymi pilke zawodnikami ktorzy do obrocenia sie z pilka potrzebuja ulamkow sekundy(a jak, kazdy technika jak Ronaldinho).

PS.gin ja po jednodniowym graniu też stweirdzilem ze Fifa nie dla mnie i juz chcialem odinstalowac demo, ale cos mnie skusilo zeby jeszcze troche pograc i na prawde Fifa jest lepsza, trzeba tylko nauczyc sie w nia grac, nie probowac robic tego samego co w Pesie bo to sie konczy samymi stratami i irytacja, co mnie najbardziej draznilo to to ze co chwile tracilem pilki w srodku pola, nie nadazalem, ale z czasem pojalem ze nie mozna tak jak w pesie caly czas na R1, tu w srodku pola trzeba trzymac ten przycisk co odpowiada za zwody(ja sobie to ustawilem na R2) wtedy ma sie kontrole nad zawodnikiem blisko prowadzi pilke lepiej sie zastawia szybciej reaguje na nasze polecenia i najwazniejsze trzeba sie odzwyczaic od pesowaego grania jednym zawodnikiem trzeba o wiele wiecej podawac szukajac jakies dziury w obronie. A kamerke polecam tele, tylko ze zmienic na max wysokosc i troche zwiekszyc oddalenie. Tak podsumowujac to Fifa jest teraz o wiele bardziej techniczna niz Pes, wymaga wiecej grania zeby byc dobrym, akcji nie buduje sie tak prosto po sznurku jak w Pesie.

Heh czego to człowiek dożył, żeby Fifa była lepsza od Pesa..chyba koniec świata idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry ziomki ale co za DURNA logika wami kieruje??

Bo rok temu demko PES nie wyszlo wtedy co Fifa, a potem PES sie okazal "niedopracowany", to w tym roku tez ma byc "gorszy" (slowo "gorszy" w odniesieniu do PESa znaczy "gorszy niz zwykle" a nie "gorszy od fify" <- to jest nierealne i nigdy nie mialo miejsca), bo demo fify juz jest a PES nie????

Gdzie tu jest sens?? Takiej logiki brukowce uzywaja zeby sensacje zrobic, albo fanboye w dyskusjach ktora konsola jest lepsza...

Ja wiem ze niektorzy z was fanow Fifki bardzo by chcieli zeby PES rzekomo przegral rywalizacje (rok temu mimo ze byl slabszy niz zwykle I TAK BYL LEPSZY OD FIFY), ale tak nie bedzie. I nie sypcie mi tu argumentami typu "orginalne nazwy i stroje bla bla" bo mnie takowe nie interesuja i ich nie biore pod uwage.. Grafika tez ma mniejsze znaczenie chociaz PES nie ustapuje Fifie. Chodzi mi o to jak sie gra. A w tym przypadku Fifa to jak dla mnie porazka. Zero plynnosci i "manewrowalnosci".. I naprawde pomeczylem to demko troche z ziomami i zdania nie zmienie..

Zgadzam sie z toba w 100% pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam sie z toba w 100% pozdr

zgadzasz sie... chodzi mi o jedno wytlumaczenie: skoro w ciagu roq konami zrobilo wielki postep dlaczego nie mam okazji tego zobaczyc? japonska etykieta biznesu ?

nie, wyglada to tak, ze demo fifki wyszlo a chlopcy z konami na sile dopracowuja szczegoly? moze to tylko wrazenie, ale 2008 pokazalo ze to moze byc prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zgadzasz sie... chodzi mi o jedno wytlumaczenie: skoro w ciagu roq konami zrobilo wielki postep dlaczego nie mam okazji tego zobaczyc? japonska etykieta biznesu ?

nie, wyglada to tak, ze demo fifki wyszlo a chlopcy z konami na sile dopracowuja szczegoly? moze to tylko wrazenie, ale 2008 pokazalo ze to moze byc prawda.

a cos ty sie tak tego demka uczepil???? co to 11 wrzesnia byl ostatecznym terminem kiedy dema pilek noznych trzeba pokazac bo jak nie to gra jest kicha??? juz raz sie pospieszyli przez to ze fifa wydala gre wczesniej zeby fanow nastukac (jak microsoft z xboxem 360) i im to nie wyszlo na dobre. niech sobie wydadza demko kiedy im sie podoba. to jest gra w ktora bedziemy grac caly nastepny rok. ja mam czas.

@tjery: z twojego przydlugawego posta wnioskuje ze slaby jestes w pesa albo z cieniasami grasz. mnie nie przejdziesz 3 podaniami ani jednym zawodnikiem przez cale boisko. gwarantuje Ci to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uczepilem sie demka, bo grajac w nie ma okazje zamowic gre po lepszej cenie, wyrwalem fife za 180 zl, chcialem po podobnej kupic pesa, a jak do tej pory w zaden sposob nie jestem przekonany, chodzi mi glownie o kase, moze i za pol roku wyrwe go za 100 zl, ale jak jest dobry to chce teraz, glowna kwestia jest to ze wydalem 200 zl na cos, co mnie nie cieszylo rok temu, zagrywalem sie jeszcze w iss na psone i nie lubie kiedy ktos robi mnie w jajo, ot co. Dema wydaje sie po to, zeby ludzie mogli ocenic prace i podjac decyzje na co przeznacza ciezko ( w moim przypadku) zarobione pieniadze. Nie sztuka wydac tak sobie kase na gre w ktora pograsz 3-4 miesiace, co w przypadku pilki jest zdecydowanie za krotko, poprzednie czesci goscily codziennie na ekranie i nie oczekuje niczego wiecej niz tego co bylo, a to ze pes notuje kolejne opoznienie, co nie nastraja mnie pozytywnie, moza powiedziec, to nie kupuj, ale jako fan galy wiesz ze i tak kupisz, nawet z mysla ze bedziesz zalowal.

Powiedzcie szczerze, czy ostatni pes byl na miare oczekiwan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zapytać jak to w końcu będzie ostatecznie z tymi licencjami w PES 2009? Gram od zawsze w PES-a i w poprzedniej części - 2008, były licencje na m.in. ligę hiszpańską. Widziałem na okładce PES-A 2009 w internecie, że jest jak dobrze widzę Messi w oryginalnym stroju Barcelony, czyli jednak licencje na kluby hiszpańskie tak jak były w PES 2008 tak zostają w PES 2009? Tak samo na screenach w internecie widziałem np. C. Ronaldo w oryginalnym struju Man Utd, oryginalne stroje Arsenalu i herby itp. Jak też będzie z tymi licencjami na kluby angielskie tym razem? Skoro na screenach są oryginalne herby i stroje przynajmniej widziałem Man Utd i Arsenal to chyba będą w grze, prawda..?? Jak to wygląda z tymi licencjami na kluby angielskie? Ponadto na okładce PES 2009 widnieje logo Ligi Mistrzów. Będzie LM? Może mi ktoś wytłumaczyć sensownie jak to w końcu będzie z tymi wszelakimi licencjami? Co będzie a czego nie o ile już komuś przynajmniej w pewnym stopniu coś wiadomo? Bo dopóki nie nadejdzie dzień premiery w październiku to wszystko jeszcze się zmienia przy końcówkach produkcji tej wspaniałej gry... Pytam, ponieważ chcę się upewnić a nie wierzyć w plotki jakie krążą w sieci. Owszem, wszystko będę wiedział w 100% gdy wrzucę tą grę do napędu ale w związku z tym, że jest już połowa września i do premiery zaledwie miesiąc to myślę, że coniektórzy kompetentni wiedzą już sporo i mi odpiszą. Proszę o oświecenie mnie nieco. Będę wdzięczny. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie, ze byl skoro wczoraj z kuzynem rozegralismy 6 meczow i byla to zabawa na najwyzszym poziomie(dawno tak sie nie bawilem po dlugiej przerwie). Tylko online jest zrabany na maxa jakby to naprawili to nikt by nie nadawal na KONAMI.

to moze ze mna jest co nie tak. Chociaz ziomki od pesa tez graja w fifke, albo pykamy pes 06.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie szczerze, czy ostatni pes byl na miare oczekiwan?

nie no ostatni pes byl ponizej moich oczekiwan. tyle ze z czasem nabralem perspektywy i tak naprawde zawiedli jedynie pod wzgledem grafy, frameratu podczas replayow i rogow oraz z tym nieszczesnym online. sam gameplay to byl stary dobry pes i do dzis sie zagrywam z ziomami. i nadal uwazam ze byl i tak lepszy od fify o klase.

dziwi mnie podejscie niektorych z was. chodzi mi o tych co twierdza ze byli pesowcami do ostatniej czesci i teraz sie przenosza na fife, a nie fifokow-fanboyow, z ktorymi dyskusja nie ma sensu w wiekszosci przypadkow. odkad zaczalem grac na pesie, kazda kolejna czesc gry byla coraz lepsza. konami zawsze stawalo na wysokosci zadania i co roku kupowalem kolejna czesc w dniu premiery bez zastanowienia. rok temu po raz pierwszy lekko zawiedli, przy czym i tak wydali dobra giere z niedociagnieciami. tworcy gry sami tlumaczyli ze to nie byla ich decyzja, ze w zyciu by sami nie wypuscili gry w takim stanie i chcieli to zrobic pozniej, ale "gora" zdecydowala inaczej (m.in. przez to ze fifa juz byla na rynku).

po jeden takiej "wpadce" od razu wieszacie psy na pesie i sie przenoscicie na fife?? EA odstawia kaszane co roku, odgrzewajac ten sam kotlet od kilkunastu lat. Innowacje w Fifie sa tylko w zapowiedziach.. Fifa podaza ta sama droga co Madden NFL - juz tylko numerek sie zmienia co rok...

zreszta dopoki gra nie wyjdzie, nie macie ZADNYCH podstaw ku temu zeby twierdzic ze bedzie slaba.. zadne filmiki ani trailery nie pokaza tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje, ale jezeli cos mnie zawiedzie, to oczekuje pozniej wiecej, cos na zasadzie rekompensaty.. i masz rowniez racje, ze fifa to bylo z roku na rok to samo, do momentu 08, nowy silnik, zagrania itd, w filmikach bylo widac powiew nowosci, co zreszta w tym roku pokrylo sie z moim odczuciami nt. fifki. Prawda, ze Konami do ostatniego razu robilo swietne pilki, o ktorych marzylem grajac w sensible soccer, ale dopracowanie, oraz te ppierdolki typu licencje zrobily z fify #1. Nie chcialbym, zeby to co pisze odebrane bylo any-pesowo, ale EA zrobilo wielki krok, ktory Konami rowniez powinno zrobic, a to ze ktos nie wierzy filmikom z gameplay, to inna rzecz, gdyby byly fakami, to tworcy na bank domagali sie ich usuniecia, gameplay z fify oddal to co zobaczylem grajac w demo, jezeli to co zobacze po odpaleniu dema w porownaniu z filmikami bedzie takie samo, to bedzie to wlasnie odgrzewany kotlet w porownaniu z poprzednimi czesciami, pomijajac ostatnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cwir nie chce mi sie kłocić w postach kto jest lepszy w Pesa..moze kiedys bedziemy mieli okazje zagrac to sie przekonamy, ale z tego co Ty napisales to ja wnioskuje ze bardzo malo wiesz o Pesie zagralibysmy to pokazalbym Ci tak tanie sztuczki ktore w 90% siadaja, ze nawet stojac na glowie nic bys nie mogl zrobic, bo taka juz mechanika tej gry

bawi mnie też to, że ludzie tak narzekają na PESa 2008 jak to przeciez jest ten sam PES co zawsze, przeciez jedyne co od kilku juz lat zmienia konami(nie licząc drobnostek) to balans pomiędzy atakiem i obroną(raz przewage ma obrona, nastepna czesc atak), PES to caly czas ta sama gra, z tymże 2008 poszedl za bardzo w strone arcade(akcje budowane w 10 sekund itd.)

Ja nie mówe, że ta Fifa jest leszpa od Pesa, bo mnie zawiódł PES 2008, mowie ze Fifa jest lepsza, bo po prostu jest lepsza niz seria PES, niz cala mechanika tej gry.

A i jeszcze co do Ciebie cwir to probujesz zgrywac wielkiego Pesowca(pewnie nawet 1/10 meczow nie zagrales tyle co ja w tą serię..), a jedyne co potrafisz teraz pisac to ze Fifa jest ciulowa bo jest co rok to samo, zadnych argumentow, tylko bo tak i koniec i Fifa jest fe bo przeciez zawsze byla i tyle...biedne takie tlumaczenie. Fifa stała sie teraz o wiele bardziej realistyczna od Pesa, a że przez to jest trudniejsza i moze nie potrafisz grac, to nie znaczy ze jest zła. Więcej akcji sie tu konczy niepowodzeniem, sa niedokladne podania przyjecia przez co gra sie moze wolniej ale to jest o wiele blizsze realizmowi niz szybka pesowa rozgrywka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×