Skocz do zawartości
Pracownik Gazowni

Jak Czyścić Płyty, Usuwać Rysy, Gile Itp...

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż mam pytanie czy wkładając do PS3 i korzystając z płyt których rysy widać TYLKO pod światło konsola może w jakiś sposób się uszkodzić. I czy to tyczy się jescze Xboxa 360? Bardzo dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak każdy napęd i w PS3 jeśli masz uszkodzoną (znacznie porysowaną płytę) czytnik laserowy bedzie mocniej pracować i szybciej się wykończy... to samo tyczy się plyt nagrywanych w nagrywarkach PCtowych, aby płyta była jak najlepszej jakości należy nagrywać ją na najwolniejszym trybie jaki obsługuje nagrywarka!

A o XKlocka po co pytasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laser i tak będzie degenerował się wolniej niż na piracie! Ale jeśli to nie gra a jakieś mp3 czy fotki to oszczędź tego chlebaczkowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakimś cudem udało mi się dzisiaj dorwać metal gear solid 2 na giełdzie, lecz niestety płyta ma bardzo dużo zarysowań(płytkich, lekkich). Moje pytanie brzmi, czy waszym zdaniem dobrym pomysłem jest oddanie płyty do regeneracji? Jestem strasznie przewrażliwiony na tym punkcie i nie chciałbym zbytnio obciążać lasera w moim PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ryski są płytkie to można wypolerować (specjalna maszyna ściera porysowaną spodnią warstwę), albo napylić na płytę dodatkową warstwę przezroczystego tworzywa (wypełnia rysy) i następnie zeszlifować-wypolerować do początkowej grubości.

Zawsze to mniej męczy laser w konsoli (i lepiej wygląda taka płytka ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kolega z Bytomia, więc pewnie nie ma żadnej zaufanej firmy prowadzącej takie usługi w Warszawie. Mógłby ktoś coś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że kolega z Bytomia, więc pewnie nie ma żadnej zaufanej firmy prowadzącej takie usługi w Warszawie. Mógłby ktoś coś polecić?

Miałem dwa tytuły z ps2 strasznie porysowane, w ogóle nie chodziły. Zapłaciłem za polerowanie 8 zeta od sztuki, płyty wyglądają i chodzą jak nowe. Ogólnie warto, jeśli inaczej miałbyć wyrzucić tytuł do kosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie polecam, regenerowałem w zeszłym roku 3gry na X360tkę. Tylko jedna z nich działa:/ Reszta była do niczego,za duża warstwa została starta i konsola nie mogła odczytać płyty.

Tylko że to mogło wyniknąć z jakiegoś błędu osoby się tym zajmującej. Po prostu źle skonfigurowała maszynę i taki był rezultat,albo po prostu sama maszyna pozostawiała wiele do życzenia. Jeśli już się zdecydujesz to nie staraj się oszczędzać zrób to tam gdzie nieco drożej,ale za to pewniej. Cena=jakość:] Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko że to mogło wyniknąć z jakiegoś błędu osoby się tym zajmującej. Po prostu źle skonfigurowała maszynę i taki był rezultat,albo po prostu sama maszyna pozostawiała wiele do życzenia.

Niekoniecznie. Jeśli płyta posiada uszkodzenia od strony z nadrukiem - czyli tam, gdzie w sumie jest nośnik informacji - to kibel. Tego nie da się wypolerować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niekoniecznie. Jeśli płyta posiada uszkodzenia od strony z nadrukiem - czyli tam, gdzie w sumie jest nośnik informacji - to kibel. Tego nie da się wypolerować.

Raczej odpada jestem na tyle spostrzegawczy,że raczej nie umknęłoby to mojej uwadze:) Zawsze uszkodzoną płytę przeglądam dokładnie pod słońce,żeby właśnie sprawdzić takie uszkodzenia. Jestem pewny,że za duża warstwa została starta.Pamiętam, że jak położyłem dwie płyty obok siebie na szafce(ta regenerowana i nowa),to po regeneracji była o wiele za cieńka. Być może jedna z rys była zbyt głęboka i trzeba było usunąć znacznie grubszą warstwę.Jako że to była gra Forza Motorsport 2(dwu warstwowa 9GB danych) pewnie wpłynęło to jakoś na warstwę z zapisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie wiedziałem gdzie o tym napisać więc założyłem nowy temat, otóż oddałem ostatnio płytkę COD4 do regeneracji, gdy ją pierwszy raz oglądałem wyglądała prawie jak nówka i ślad który był na płycie został usunięty. Wczoraj postanowiłem się przyjrzeć dokładniej pod światło i zobaczyłem że na płycie są ledwo widoczne ślady jak na lakierze samochodowym od automatycznej myjni czyli wygląda jakby koleś czymś szorował tą płytę.

Taka porysowana płyta może uszkodzić mi napęd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po regeneracji to normalne... Ponieważ polega ona na "Ścieraniu" wierzchniej warstwy nośnika i takie ślady po "ścieraniu" czasem zostają ;)

(Pracowałem w punkcie gdzie przyjmowaliśmy płyty do regeneracji)

Edytowane przez B!egan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Nie wiedziałem gdzie o tym napisać więc założyłem nowy temat, otóż oddałem ostatnio płytkę COD4 do regeneracji, gdy ją pierwszy raz oglądałem wyglądała prawie jak nówka i ślad który był na płycie został usunięty. Wczoraj postanowiłem się przyjrzeć dokładniej pod światło i zobaczyłem że na płycie są ledwo widoczne ślady jak na lakierze samochodowym od automatycznej myjni czyli wygląda jakby koleś czymś szorował tą płytę.

Taka porysowana płyta może uszkodzić mi napęd?

nic nie powinno się popsuć

Edytowane przez kakaroto-songo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak wsadze ta plyte to wyraznie naped glosniej chodzi niz przy innej grze, sprawdzalem przed chwila. Jestes pewien ze ta plyta nie zaszkodzi mojej czarnulce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie powinno się stać. To, że głośniej pracuje może wynikać z tego właśnie, że płyta jest po regeneracji i dlatego bardziej musi się czytnik napracować z korekcją błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz bylo pisane, regeneracja plyty polega na starciu cienkiej warstwy plyty i wypolerowanie powierzchni. A ze nigdy juz nie wypolerujesz zeby bylo idealnie gladkie, to beda widoczne juz pewne ryski. Sprobuj wypolerowac lakier na aucie zeby nie bylo widac takich mikro rysek. Jezeli Ci sie uda, to sprobuj tego samego z plyta i napisz na forum o efektach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam wielki problem i proszę o odpowiedź. Posiadam 15 oryginalnych płyt gier PS1 i nigdy ich praktycznie nie odtwarzałem na PS3, gdyż stan techniczny tych płyt jest kiepski (lekko popalcowane, są mocno porysowane) Sprawdzałem kilka gier PS1 i gry te chodzą bez problemów. Moje pytanie brzmi. Czy bez obaw mogę takie płyty odtwarzać na PS3? Czy laser PS3 nie będzie "szybciej się zużywał"? Dla niektórych te pytanie może być głupie ale raz na zawsze chce rozwiać te wątpliwości ;) Dziękuję i pozdrawiam ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam PS3 ma 2 lasery. Jeden do bluRay a jeden do DvD. Wiec jeśli chodzi o odtwarzanie plyt z PS1 to powinien sie nimi zająć ten 2 laser. Ale nie dam sobie głowy uciąc jak to tam jest.

P.S

Nie oplaca się bardziej zainwestowac w wyczyszcenie ich ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam PS3 ma 2 lasery. Jeden do bluRay a jeden do DvD. Wiec jeśli chodzi o odtwarzanie plyt z PS1 to powinien sie nimi zająć ten 2 laser. Ale nie dam sobie głowy uciąc jak to tam jest.

P.S

Nie oplaca się bardziej zainwestowac w wyczyszcenie ich ?

Jeżeli chodzi o regenerację płyt to jeszcze nigdy nie wysyłałem płyt do regeneracji. Może nadszedł właściwy moment :teehee: Ale wciąż nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Czy porysowane płyty, popalcowane mają wpływ na żywotność lasera?

Ps. Jeżeli chodzi o regenerację płyt to znalazłem coś takiego : http://www.game-world.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=77&Itemid=41

Czy warto wchodzić w ten biznes? ;p Takie urządzenie jest w stanie dobrze zregenerować płyty CD PS1?

Edytowane przez Mkkala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadajcie sobie to pytanie, ale dla innego sprzętu jaki już używaliście. Jestem niemal pewien, że nie będzie to miało wpływu na żywotność lasera w ps3 lub taki marginalny, że dopiero gdy wyjdzie ps1x odczujecie to :sweat:, ale jaka jest właściwa odpowiedź :blush:?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie i niestety jestem niezadowolony z "regeneracji płyt". W sumie nie ma teraz większych rys, ale za to jest tysiące "małych rysków" i same smugi na płytach (pewnie dlatego, że szmatka była do bani). Niestety jestem niezadowolony, płyty nie wyglądają jak "nowe". Ale wiadomo, chodzą normalnie jak wcześniej. Już nie wiem co robić dalej. Odłożyć te płytki czy sobie pykać w nie na ps3? Błagam niech ktoś mi napisze czy porysowane, pobrudzone płyty PS1 mają wpływ na laser ps3?

Edytowane przez Mkkala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuje się, ale skoro to normalne płyty CD/DVD to

może da się je normalnie przegrać w PC?

PS3 odtwarza jedynie oryginalne gry PS1 i nie ma możliwości grania na kopiach :thumbsup:

Po wielu przemyśleniach stwierdzam, że mimo "złego wyglądu" płyt laserowi nic nie powinno się stać po dłuższym graniu. Skoro wszystkie gry chodzą dobrze, płynnie, nic się nie zacina, laser nie ma "styczności bezpośredniej" z płytami to na logikę biorąc laser nie powinien "szybciej się zużywać". No to odpowiedziałem sobie na swoje stawiane pytanie :tongue: Pozdro for all!

Edytowane przez Mkkala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×