Skocz do zawartości
Emir

FIFA 09

Rekomendowane odpowiedzi

Fifa 09 bedzie miala ciekawa opcje "Adidas Live Season" gdzie regularnie beda aktualizowane statystyki i forma graczy na podstawie ich faktycznej formy w rzeczywistosci. Jak jakis gracz bedzie partaczyl w realu, jego forma w grze tez spadnie i odwrotnie: lepsza forma w realu, lepsza forma w grze.

Jedyny problem zwiazany z ta opcja wynika z faktu ze gre produkuje EA: za "Adidas Live Season" trzeba bedzie PLACIC...

Dlatego jestem i pozostane fanem Pro Evolution Soccer...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Tomasz Tinc z Electronic Arts

"Przez pierwszy rok usługa ta będzie darmowa. Owszem, wpływać będzie ona na to, w jaki sposób zawodnicy sprawować będą się na boisku (dzięki aktualizowaniu na bieżąco informacji dotyczacych ich formy itp.), natomiast same aktualizacje składów drużyn będą darmowe. Tak, jak ma to miejsce obecnie. "

tu znowu cos takiego

"Otóż po uruchomieniu gry będziemy mogli zasubskrybować aktualizację jednej ligi za darmo. Za pozostałe będzie trzeba zapłacić (albo pojedynczo, albo w paczce, jeśli kogoś interesuje liga meksykańska)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedyny problem zwiazany z ta opcja wynika z faktu ze gre produkuje EA: za "Adidas Live Season" trzeba bedzie PLACIC...

Dlatego jestem i pozostane fanem Pro Evolution Soccer...

Ta opcja dla jednej ligi będzie darmowa, dopiero rozszerzenie do innych będzie płatne.

A co do tego chciwego podejścia EA - co robi KONAMI ? CDkeye w grze konsolowej, trzy sloty na graczy online bez możliwości ich usuwania, wydanie w zeszłym roku praktycznie wersji beta i mydlenie ludziom oczu patchem (chyba 3 razy wysyłałem maila - zawsze pisali, że pracują nad patchem, który naprawi grę w sieci i zostanie on wydany niebawem - zapomnieli wspomnieć, że stanie się to w październiku 2008 roku pod nazwą PES2009 i będzie kosztował 200zł...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto to zobaczyć http://pl.youtube.com/watch?v=gRT21M9HYAM porównanie Fify do Pes'a. Być może fifa jest gotowa w 99% a pes w 80% ale PES NIC NIE POKAZAŁ NADZWYCZAJNEGO! Fifa góruje znacznie pod wieloma względami na tym filmiku a jeszcze jak sobie pomyślę o licencji na kluby i zawodników i o niebo lepszym trybie kariery to w zasadzie nie mam nad czym się zastanawiać bo na pierwszy rzut oka widać że sama gra również bedzie przyjemna... o ile nie przyjemniejsza... w czwartek demo tak?

A! i jeszcze jedno. Na filmiku pasiora mówią że mają być atualizowane składy danych lig tak? i że jedna jest na free a jak chce się kolejną ligę mieć na bierząco to trzeba płacić. A jak to wygląda jak sobie biore na aktualizację ligi szkockiej i np Boruc przechodzi do klubu we Francji? Francja mi się nie aktualizuje a Boruc mi znika z Celtiku. Tylko nie mówcie że to się bedzie ręcznie robić bo to wprowadzi straszny chaos w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Warto to zobaczyć http://pl.youtube.com/watch?v=gRT21M9HYAM porównanie Fify do Pes'a. Być może fifa jest gotowa w 99% a pes w 80% ale PES NIC NIE POKAZAŁ NADZWYCZAJNEGO! Fifa góruje znacznie pod wieloma względami na tym filmiku a jeszcze jak sobie pomyślę o licencji na kluby i zawodników i o niebo lepszym trybie kariery to w zasadzie nie mam nad czym się zastanawiać bo na pierwszy rzut oka widać że sama gra również bedzie przyjemna... o ile nie przyjemniejsza... w czwartek demo tak?

A! i jeszcze jedno. Na filmiku pasiora mówią że mają być atualizowane składy danych lig tak? i że jedna jest na free a jak chce się kolejną ligę mieć na bierząco to trzeba płacić. A jak to wygląda jak sobie biore na aktualizację ligi szkockiej i np Boruc przechodzi do klubu we Francji? Francja mi się nie aktualizuje a Boruc mi znika z Celtiku. Tylko nie mówcie że to się bedzie ręcznie robić bo to wprowadzi straszny chaos w grze.

PES 09 VS FIFA 09 kolejny fajny filmik z porownaniem tych dwoch gier http://pl.youtube.com/watch?v=GLr47Hvcykk&...feature=related

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkańcy Krakowa i okolic oraz wszyscy chętni będą mogli przetestować pełna wersję Fify09 tydzień przes premierą, na pikniku który organizuje www.gry-online.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PES 09 VS FIFA 09 kolejny fajny filmik z porownaniem tych dwoch gier http://pl.youtube.com/watch?v=GLr47Hvcykk&...feature=related

Mam wrażenie, że system sędziowania w Fifie jest lekko zrypany. Pomijam żółte kartki za każdy faul. Ale niech mi ktoś wytłumaczy po co przywilej korzyści skoro faulowana drużyna utrzymując się przy piłce dostaje rzut wolny?!

Poza tym jakoś tak łatwo te bramki wpadają. Ale i tak FIFA wygląda lepiej od PES...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam wrażenie, że system sędziowania w Fifie jest lekko zrypany. Pomijam żółte kartki za każdy faul. Ale niech mi ktoś wytłumaczy po co przywilej korzyści skoro faulowana drużyna utrzymując się przy piłce dostaje rzut wolny?!

Poza tym jakoś tak łatwo te bramki wpadają. Ale i tak FIFA wygląda lepiej od PES...

hehe a co z systemem fauli w pes 2008/2009 to juz dopiero przegiecie wslizg w pilke z przodu a ty dostajesz czerwona kartke co do tych latwo padajacych bramek to zalezy z kim grasz jaki poziom dana osoba prezentuje a na tych filmikach widac ze graja nooby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Warto to zobaczyć http://pl.youtube.com/watch?v=gRT21M9HYAM porównanie Fify do Pes'a. Być może fifa jest gotowa w 99% a pes w 80% ale PES NIC NIE POKAZAŁ NADZWYCZAJNEGO! Fifa góruje znacznie pod wieloma względami na tym filmiku a jeszcze jak sobie pomyślę o licencji na kluby i zawodników i o niebo lepszym trybie kariery to w zasadzie nie mam nad czym się zastanawiać bo na pierwszy rzut oka widać że sama gra również bedzie przyjemna... o ile nie przyjemniejsza... w czwartek demo tak?

A! i jeszcze jedno. Na filmiku pasiora mówią że mają być atualizowane składy danych lig tak? i że jedna jest na free a jak chce się kolejną ligę mieć na bierząco to trzeba płacić. A jak to wygląda jak sobie biore na aktualizację ligi szkockiej i np Boruc przechodzi do klubu we Francji? Francja mi się nie aktualizuje a Boruc mi znika z Celtiku. Tylko nie mówcie że to się bedzie ręcznie robić bo to wprowadzi straszny chaos w grze.

Nie ma co mocne argumenty Licencja na kluby i aktualizacje składów.

Ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie "Ehhh" tylko tak bo w dla mnie już żałosne jest to że gram wymyślonymi zawodnikami. Fifa dorównała PES'owi pod względem przyjemności z gry, a na filmiku do którego wysyłałem link widać że gra bedzie fajniejsza, piłka realizstycznie odskakuje, nie klei się nogi, bardzo dobrze odzwierciedlone ruchy zawodników adekwatnie do sytuacji, piękne stadiony, które robią wrażenie (np jak się wykonuje rożny to je widać), a PES stoi w miejscu to już wkurza bo znowu liczą na to że ktoś kto zaczął grać od PES'a 5 bedzie już ciągnął całą serię bo tamta gra się mu spodobała. Te same ruchy, te same dryblingi, te same nieautentyczne składy, grafika gorsza od fify... to jest Ehhh... Konami dostanie po (_I_) w tym roku to się weżmie i przyłoży do PES'a 2010. I nie bądźmy zapatrzeni w jeden tytuł. "PES lepszy bo nie jest taką komercyjną masówką jak fifa". W tym roku (moim zdaniem) nie jest lepszy i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie "Ehhh" tylko tak bo w dla mnie już żałosne jest to że gram wymyślonymi zawodnikami. Fifa dorównała PES'owi pod względem przyjemności z gry, a na filmiku do którego wysyłałem link widać że gra bedzie fajniejsza, piłka realizstycznie odskakuje, nie klei się nogi, bardzo dobrze odzwierciedlone ruchy zawodników adekwatnie do sytuacji, piękne stadiony, które robią wrażenie (np jak się wykonuje rożny to je widać), a PES stoi w miejscu to już wkurza bo znowu liczą na to że ktoś kto zaczął grać od PES'a 5 bedzie już ciągnął całą serię bo tamta gra się mu spodobała. Te same ruchy, te same dryblingi, te same nieautentyczne składy, grafika gorsza od fify... to jest Ehhh... Konami dostanie po (_I_) w tym roku to się weżmie i przyłoży do PES'a 2010. I nie bądźmy zapatrzeni w jeden tytuł. "PES lepszy bo nie jest taką komercyjną masówką jak fifa". W tym roku (moim zdaniem) nie jest lepszy i tyle.

chery tekst zapożylczyleś z onetu? -chłopie idź i kup fifę i nie truj - bez odbioru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W czym niby ma racje ? PES zawsze byl realistyczny a FIFA nie, gdyby KONAMI nie zrabalo online rok temu to zapewnie dostaloby o wiele wyzsza note niz gra EA. Co z tego, ze FIFA ma wszystkie licencje, duzo pieknych stadionow skoro liczy sie grywalnosc i realizm, pod tym wzgledem zawsze kroluje PES. Nie wydawaj zadnych ocen gry jeszcze sie nie ukazaly a ty jestes wielkim wizionerem. Dla mnie jak na razie FIFA pozostaje FIFĄ, a PES PESEM jesli wiecie o co mi chodzi .

A ja odpowiem tak- w zeszłym roku kupiłem zaraz po premierze PES2008 i wiem, że to była najgorsza moja inwestycja w życiu mimo, iż jestem fanem serii od ISS'a na N64. Tak złej gry po PES6 nigdy bym się nie spodziewał i do tej pory żałuję, żenie kupiłem Fifę, który chociaż zupełnie jest inny niż PES to mi się o wiele bardziej spodobała.

W tym roku wygląda na to, że PES2009 = PES2008 + lepszy framerate + parę poprawek + mniej licencji (akurat nigdy mnie to tak nie stresowało )

za to FIFA 2009 z roku na rok wygląda coraz lepiej i jeśli FIFA2008 była niezła, EURO2008 jeszcze lepsze więc nie widzę powodu, że teraz będzie gorzej

Poczekam na dema obu gierek i najwyżej zmienię zdanie chociaż trochę wątpię...

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że poprawią framerate w stosunku do euro 2008 bo nikt mi nie powie że gra działała płynnie szczególnie na cut scenkach.Jak gra na konsole może gubić klatki to ja nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chery tekst zapożylczyleś z onetu? -chłopie idź i kup fifę i nie truj - bez odbioru.

Nie wiem o co ci chodzi. i co nie truj? po to jest forum. temat fifa. w czym masz problem? chcesz zgrywać fafarafa to kup sobie psa.

W czym niby ma racje ? PES zawsze byl realistyczny a FIFA nie, gdyby KONAMI nie zrabalo online rok temu to zapewnie dostaloby o wiele wyzsza note niz gra EA. Co z tego, ze FIFA ma wszystkie licencje, duzo pieknych stadionow skoro liczy sie grywalnosc i realizm, pod tym wzgledem zawsze kroluje PES. Nie wydawaj zadnych ocen gry jeszcze sie nie ukazaly a ty jestes wielkim wizionerem. Dla mnie jak na razie FIFA pozostaje FIFĄ, a PES PESEM jesli wiecie o co mi chodzi .

O czymś takim właśnie pisałem. PES zchodzi na psy a ty dalej w niego zapatrzony. Fifa zrobiła baaaaardzo duży postęp w tym roku, biorąc pod uwagę fife 2k8 i euro. Jeżeli PES dostał niższą notę niż nieudana fifa 2008 to w tym roku bedzie przepaść. No ale życzę zespołowi KONAMI jak najlepiej bo fify nie mam na półce od 2003 roku i mam nadzieje że w tym też nie bede musiał mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Fifa w tym roku będzie wymiatać, poprawiono najbardziej irytujące rzeczy (kolizja zawodników) i dodano wiele nimacji ruchów. Fifa i w tym roku będzie górą - bo wątpie żeby dało się coś jeszcze zrobić z takiego badziewia jak PES2008. Moim zdaniem powinni wszystko zrobić od nowa (w tym engine graficzny). Pozdro

PS. A i żeby wyeliminowali te schematy z Euro !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos moze pojecie mniejwiecej o ktorej godzinie jutro pojawi sie Fifa 09 na PLAYSTATION? Store?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hunteriarz popieram twoje zdnie, Fifa zawsze wypadała gorzej, poprostu nie wierze EA ze przylozyli sie do czegos solidnie. Jedynie do czego sie teraz przykladaja to dobra reklama na skale masowa, tytuly oklepane np Fifa, NFS itp... oby sredniak i sie sprzeda i tak to dziala mase ludzi pojdzie do sklepu i kupi gre bo widzieli niezle screeny, filmiki lub kolorowa reklame w tv.

PES zawsze byl gra ktora byla dobra symulacja pilki noznej, dynamika, pomylki pilkarzy, akcje no i oczywiscie obrona bramkarza. Nidy nie byl tak reklamowany spotkalem sie z kilkoma reklamami PES od czasow serji, a kazdy dobrze wiedzial co to za gra. Mocna strona gry to grywalnosc, zawsze mecz wyglada inaczej. W Fifie kilka dni i znasz wszystkie akcje, przed strzalem na bramke, wiesz jak bramkarz to obroni lub wybije. Malo sposobow na kombinowanie i tak konczy sie na kilka sposobow... Moze i fakt ze PES na ps3 nie wyszedl, grafika jest beznadziejna, opcja online ? totalna pomylka gra na konsole z kluczem dostepu ? ale ta gra ma dalej w sobie to cos. Co pozwala spedzac godziny grajac z kumplami przy browarku  

W Fife gralem z 3 miesiace, dostalem w prezecie na urodziny i naprawde nie gralo sie fatalnie. Kupilem PES to do tej pory w Fife nie gralem a minelo juz duzo czasu. Szkoda ze jutro nie zagram w obie gry, mam nadzieje ze Fifa tez bedzie dobra gra i napewno sciagne demko, ktore moze mnie zaskoczyc, ale mysle ze PES zaskoczy mnie bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mówicie, że te tricki są takie beznadziejne itp. Tylko tricków trzeba się nauczyć !! Nie tylko jak, ale i kiedy je wykonywać. Co z tego, że zrobisz trick, jeśli i tak obronća przejmie piłkę (90% takich zagrań). Nie biorę pod uwagę "trickowania", gdy przed Tobą nie stoi żaden z obrońców. Albo weźmy inną sprawę (np. filmik podany jako broń "przeciw" Fifie). Sytuacja kiedy piłkarz strzela piętą w powietrzu - co by się stało w PES`ie ?? Piłkarz przyjmował by piłkę (i tak niedokładnie) po czym obrońca albo bramkarz wybiłby mu piłkę. Grafika w grze jest o wiele lepsza niż w PES`ie (tam zawodnicy świecą się jak psu jajca). Poprostu jak włączyłem PES`a (jako FAN, od 4 lat "only PES, fifa ssie") nawet grafika nie robiła problemu, ale jak zobaczyłem tekstury mórawy i sposób sprintowania zawodników (to podciąganie kolan praktycznie pod brodę z ciekawości odpaliłem Fifę. I co ?? Jest o wiele lepsza !! Więcej ruchów (co mnie zawsze denerwowało, że zawodnik nie mógł strzelić z danej sytuacji, bo akurat nie miał takiej animacji. Musiał przyjąć piłkę i dopiero uderzyć lub wogóle jej nie przyjmował). O wiele ładniejsze akcje, gdyż AI lepiej czyta naszą grę, wystawiając się, odpowiednio podając. Jako największe wady FIFY mogę wymienić: Płaska murawa, sterowanie analogiem, brak kolizji i schematyczność. A te WSZYSTKIE błędy zostaną poprawione w najnowszej odsłonie, dlatego sądzę iż Fifa zarządi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Fifa się zmieniła. Zmieniła na dużo lepsze. Pes jest dobry ale sie zmienia w stojąc w miejscu Też się zdziwiłem jak napisałeś o tym filmiku że fifa to dno, zobaczcie sami: link. Mnie zamurowało. Czułem się jakbym oglądał mecz w telewizorze i tylko utwierdziło mnie w przekonaniu ze na pes'a nawet nie warto czekać. ta fizyka która jest w fifie... zatrważa dokładnością. widziałeś jak się zawodnicy przewracają pod wpływem wślizgu? Jak to realnie wszystko przebiega? Żadne tekstury na siebie nie nachodzą... nic. Jest niesamowita elatyczność gry. nie ma schematów. piłka jest wolna i sobie lata miedzy zawodnikami w zależności od tego gdzie ją podasz a każde podanie inaczej wygląda. Strzały już też nie są "każdy w światło bramki'. Ci z KONAMI przełożyli termin wydania wersji demo PES'a chyba po obejrzeniu tego filmiku bo by się spalili już na starcie dając PESA 2008 ze zmienionym logiem... oni nawet składów nie muszą update'ować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku tez wybieram fife. Zawsze kupowalem pesa i nie mam zamiaru wydawac kolejny raz kasy na cos, co praktycznie sie nie zmienia. Sklady te same, grafika ta sama, komentator ten sam itd. Mam juz tego dosc. Myslalem ze sprawdze dzisiaj demko pesa i dam mu ostatnią szanse ale juz na samym starcie sie zawiodłem - dema nie bedzie. W fife nigdy nie gralem (od 2002) wiec czy są jakies zmiany wzgledem poprzedniej czesci czy nie dla mnie i tak bedzie to cos nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×