Skocz do zawartości
agatrop

Gra w sieci - ile danych wysyła i pobiera PS3?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Orientuje się ktoś ile danych w sumie wysyła i pobiera PS3 podczas 1 godziny gry on-line?

W tej chwili mam miesięcznie 1Gb limitu, a dziecko chciałoby od czasu do czasu zagrać w sieci w jakieś rajdy samochodowe i w piłkę nożną. Na ile godzin gry on-line wystarczy ten 1Gb (oczywiście w przybliżeniu).

pozdrawiam

Agatrop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie.

Orientuje się ktoś ile danych w sumie wysyła i pobiera PS3 podczas 1 godziny gry on-line?

W tej chwili mam miesięcznie 1Gb limitu, a dziecko chciałoby od czasu do czasu zagrać w sieci w jakieś rajdy samochodowe i w piłkę nożną. Na ile godzin gry on-line wystarczy ten 1Gb (oczywiście w przybliżeniu).

pozdrawiam

Agatrop

Ja podczas grania online w Tekken 5DR Online sprawdzałem na moim routerze wykres jaką miał szybkość dany transfer podczas gry... Wyszło mi, że T5DR wysyła około 12kb/s a ssa 9kb/s, do tego działo się tak jedynie w momentach np ładowania sesji, później już łącze zwalniało do 4kb/s.

W Call Of Duty akcja miała się inaczej, ponieważ podczas całej rozgrywki online gra ssała i wysyłała około 25kb/s.

Jeśli masz tylko 1GB, to raczej nie nacieszys się graniem zbyt długo, poza tym wszystko zależy od łącza, szybkości itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli licząc średni transfer około 10kb/s, to wychodzi jakieś 35Mb na godzinę, czyli jakieś 29h grania na 1Gb.

Dobrze to obliczyłam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli licząc średni transfer około 10kb/s, to wychodzi jakieś 35Mb na godzinę, czyli jakieś 29h grania na 1Gb.

Dobrze to obliczyłam?

biorąc pod uwagę ze praktycznie każda gra w tym momencie na wejściu ściąga aktualizacje warzącą w granicach 100-300mb 1gb to trochę mało , chociaż ja mimo wszystko odpaliłem ps3 poprzez blueconnect mając 500mb danych i dało rade pograć ale nie sprawdzałem jak długo tylko ze jak dzieciak wejdzie na PSS i zacznie ściągać dema to 1gb sypnie się w przeciągu godzinki

ale mimo wszystko moim zdanie warto spróbować , zawsze zapewnisz sobie troszkę spokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
biorąc pod uwagę ze praktycznie każda gra w tym momencie na wejściu ściąga aktualizacje warzącą w granicach 100-300mb 1gb to trochę mało , chociaż ja mimo wszystko odpaliłem ps3 poprzez blueconnect mając 500mb danych i dało rade pograć ale nie sprawdzałem jak długo tylko ze jak dzieciak wejdzie na PSS i zacznie ściągać dema to 1gb sypnie się w przeciągu godzinki

ale mimo wszystko moim zdanie warto spróbować , zawsze zapewnisz sobie troszkę spokoju

jakim cudem podłączyłeś PS3 przez blueconnect ? próbowałem tego chyba 100 razy i nie mogłem :/ sorki, że offtop ale czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to zrobić?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie trochę nie na temat...

Od tygodnia mam konsole podpiętą do neta i jak pobieram demo z pss to podczas grania w jakąś grę nawet w single player przestaję mi pobierać to demo. Nie wiem czy tak powinno być ale wydaję mi się ze podczas grania w single player powinno cały czas ściągać.

Z góry dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z tego co słyszałem to niektóre gry blokują "ściąganie w tle". Jeśli się nie mylę to zależy od gry w jaką grasz. W co grasz kiedy Ci nie ściąga z PSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
biorąc pod uwagę ze praktycznie każda gra w tym momencie na wejściu ściąga aktualizacje warzącą w granicach 100-300mb 1gb to trochę mało , chociaż ja mimo wszystko odpaliłem ps3 poprzez blueconnect mając 500mb danych i dało rade pograć ale nie sprawdzałem jak długo tylko ze jak dzieciak wejdzie na PSS i zacznie ściągać dema to 1gb sypnie się w przeciągu godzinki

ale mimo wszystko moim zdanie warto spróbować , zawsze zapewnisz sobie troszkę spokoju

to proste, nie ważne czy używasz huweja (chociaż są najlepsze) czy telefonu komórkowego w połączeniach sieciowych będziesz miał stworzony punkt dostępu do łączenia się przez modem np. EraInternet , Klikasz PPM Właściwości , Zaawansowane i zaznacz " ZEZWALAJ INNYM UŻYTKOWNIKOM NA ŁĄCZENIE SIĘ....." i niżej wybierasz " POŁĄCZENIE LOKALNE" jeżeli zaznaczysz 2 kolejne opcje we właściwościach ps3 powinna o ile pamiętam w razie czego sama włączać połączenie internetowe

po zastosowaniu karta sieciowa powinna przypisać sobie IP 192.168.0.1 , jeżeli takie IP masz zajęte to wpisz w karcie sieciowej 192.168.1.1 o ile pamiętam bramę ustawia ci automatycznie,

teraz tylko połącz konsole kablem z krosowanym i koniec ,

najlepiej jest się ręcznie połączyć z netem poprzez blueconnect i dopiero odpalić połączenie internetowe w ps3 , powinna normalnie wszystko ustawić sama.

COD4 , Gta4 testowałem na UMTS i chodziły normalnie bez lagów

może nie opisałem tego super dokładnie ale każdy chyba ogarnie o co chodzi , po prostu udostępniamy połączenie internetowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co słyszałem to niektóre gry blokują "ściąganie w tle". Jeśli się nie mylę to zależy od gry w jaką grasz. W co grasz kiedy Ci nie ściąga z PSS

Dokładnie.

Dla przykładu UT3 i Guitar Hero 3 blokują ściąganie.

Ale większość na szczęście nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co słyszałem to niektóre gry blokują "ściąganie w tle". Jeśli się nie mylę to zależy od gry w jaką grasz. W co grasz kiedy Ci nie ściąga z PSS

Mi blokuje MoH Airborne. A jak się gra przez sieć to też niektóre tylko blokują ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limit 1 Gb miesiecznie powinien byc zabroniony konstytucyjnie... Giga dziennie minimum!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Limit 1 Gb miesiecznie powinien byc zabroniony konstytucyjnie... Giga dziennie minimum!

mało ja założyłem stałe 2mbps i po 2 tyg miałem 60gb nabite :]

a co do blokowania ściągania to zauważyłem ze chyba kazda gra na BL blokuje praktycznie dostęp , jedynie większość gier z działających hdd tego nie robią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Mi blokuje MoH Airborne. A jak się gra przez sieć to też niektóre tylko blokują ???

Przed właczeniem Metal Gear Online miałem ściagnietę 26% dema BIOSHOCKa. Grałem godzinę, wyłaczyłem MGO, patrze an BIOSHOCKa a tu 28% (łącze 1mb/s).

Wnisoek: ciągle ściągalo ale to już "resztką" mojego łącza, która nie była potrzebna do MGO.

Wszystko zależy od gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest jeśli chodzi o samo łącze. Lepiej mieć Neostrade 1GB (128ściągania 32wysyłania) Czy inny net taki dwupasmowy czy jakoś tak sie to nazywa że wysyłanie 128 i ściąganie 128 jednocześnie ale z gorszymi pingami? Lepiej miec słabszego neta i lepsze pingi czy mocniejszego neta i słabsze pingi?

Aha i czy pingi zależa od operatora czy od użytkownika i można je zmniejszyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak jest jeśli chodzi o samo łącze. Lepiej mieć Neostrade 1GB (128ściągania 32wysyłania) Czy inny net taki dwupasmowy czy jakoś tak sie to nazywa że wysyłanie 128 i ściąganie 128 jednocześnie ale z gorszymi pingami? Lepiej miec słabszego neta i lepsze pingi czy mocniejszego neta i słabsze pingi?

Aha i czy pingi zależa od operatora czy od użytkownika i można je zmniejszyć?

o ile pamiętam ping to odpowiedz twojego urządzenia do severa z którym się łączy , serwer sprawdza jak szybko odpowiada , do gry w sieci wymagane jest nie koniecznie szybkie ale stabilne połączenie , lecąc przez router ping będzie najprawdopodobniej słabszy i mogą być problemu z zaproszeniem kogoś do własnej gry jak nie odblokujesz portów ale gra w sieci będzie chodzić normalnie , najlepszym wyjściem jest podłączenie ps3 bezpośrednio pod modem ale wtedy tylko ona korzysta z netu.

ja rozwiązałem to w ten sposób ze modem mam podpięty do routera , ps3 kablem do routera a laptopa poprzez wifi dzięki czemu ps3 ma priorytet na Net , dodatkowo ustawiłem strefę zdemilitaryzowaną na ip ps3 i wszystko śmiga jak należy i nie muszę ustawiać portów

a co do neo 128 / 128 wydaje mi się ze pociągnie normalnie grę w sieci ale starał bym się o upc 512/128 lub szybsze , u mnie na 2mbps/356kbps wszystko działa jak należy , gram tez na łączu 10mbps/1mbps i nie widzę różnicy w grach po sieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja niezabardzo sie znam na tych internetowych sprawach (przekierowywanie portów itp.) ale to wina mojego obecnego routera;/ który działa kiedy chce i jak chce, nieważne...

Chodzi mi tylko o jedno:

Mam Neo 1MB (czyli ściągam 128 i wysyłam 32) pingi mam około 40 do wp.pl ale

Pod koniec roku mam możliwość wzięcia netu 2 MB (ściąganie 256 wysyłanie 128) i to łącze jest współdzielone czy jakoś tak (chodzi o to że można sciagac i wysylac jednoczesnie) ale nie jestem pewien dokladnie co to znaczy i w tym necie pingi są około 70-80 do wp.pl

I moje pytanie brzmi który net będzie lepszy do gier - bo do innych rzeczy wiadomo że tamten 2MB ale co do samych gier to który lepszy i dlaczego....

Proszę o pomoc bo mam dylemat jak wezme neo to znowu umowa na rok i moge sobie o innym necie pomarzyć a tamten jest na umowe bezterminową i wolałbym go bardziej tylko sie boję że te pingi za duże co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz ja niezabardzo sie znam na tych internetowych sprawach (przekierowywanie portów itp.) ale to wina mojego obecnego routera;/ który działa kiedy chce i jak chce, nieważne...

Chodzi mi tylko o jedno:

Mam Neo 1MB (czyli ściągam 128 i wysyłam 32) pingi mam około 40 do wp.pl ale

Pod koniec roku mam możliwość wzięcia netu 2 MB (ściąganie 256 wysyłanie 128) i to łącze jest współdzielone czy jakoś tak (chodzi o to że można sciagac i wysylac jednoczesnie) ale nie jestem pewien dokladnie co to znaczy i w tym necie pingi są około 70-80 do wp.pl

I moje pytanie brzmi który net będzie lepszy do gier - bo do innych rzeczy wiadomo że tamten 2MB ale co do samych gier to który lepszy i dlaczego....

Proszę o pomoc bo mam dylemat jak wezme neo to znowu umowa na rok i moge sobie o innym necie pomarzyć a tamten jest na umowe bezterminową i wolałbym go bardziej tylko sie boję że te pingi za duże co myślicie?

nie zrozumiałem cie na początku , rozumiem ze masz neo 1mbps (megabit) i ściąganie po 128kb/s i wysyłanie po 32kb/s ? powiedz mi jakie masz alternatywy szczerze mówiąc polecił bym ci upc bo nie masz żadnych haseł do instalacji czy podłączenia , po prostu działa , ewentualnie aster chociaż jest droższe, a jezeli ta neo co piszesz to 2mbps łącze to będzie w porządku do grania i ciągnięcia z netu dem lub gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak już jest taki temat, to o coś zapytam

Czy internet 1Mb wystarczy do grania w gry na PS3? Właściwie to 512, bo 1Mb to na 2 podzielić muszę

I z tych 2 routerów, który będzie lepszy, pod internet Netii, na linii TP? Mają one to co potrzeba? WI-FI itp?

http://allegro.pl/item451196693_router_mod..._pentagram.html

http://allegro.pl/item453861465_pentagram_...x_a_5_l_gw.html

Sorry że tutaj, ale nie chce zakładać osobnego tematu, w w innym mi nikt nie odpowiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde no wiem, że nie umię tego napisać tak jak powinienem spróbuje tak:

Mam: Neostrada 1MB (ściągam 128kb/s, wysyłam 32kb/s) - ping do wp.pl ok. 40

Chcę mieć: Internet 2MB (ściągam 256kb/s, wysyłam 128kb/s) - ping do wp ok.70-80 (internet ten jest na łączu podwójnym czy jakoś tak, można wysyłać max i w tym samym momencie ściągać max - chyba), wiem, że to jest lepsze a Neostrada jest na jedno łączu:/

Nie mogę wziąć innego neta ponieważ miejsce gdzie mieszkam mi na to nie pozwala (zadupie). No i Co teraz?

Ten drugi net jest dla mnie 100 razy lepszym rozwiązaniem niż neostrada ale boje się, że sobie nie pogram bo pingi 70-80?

Czy to aby nie zadużo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bubu te routery niczym praktycznie się nie różnią , znajomemu kupowałem do neo taki bez wifi tez pentagram i działał ok, 512 na pewno ci styknie do gry w sieci ale podłącz ps3 do routera kablem wolno będą ci szły dodatki i update do gier ale po sieci grać będziesz mógł normalnie o ile w tle nie będziesz ściągał jakiś torrentów itp.

@Major_Kupricz ping WP cię nie interesuje , ty nie będziesz nawet łączył się z polskimi serwerami , ping z obcych tez będzie różny od 10 do 500

grać w sieci będziesz mógł normalnie wiec to nie będzie miało większego znaczenia , chyba ze będziesz miał obciążona sieć w domu to wtedy będziesz miał lagi.

a do obydwu , mając nawet symetryczne łącze 10/10mbps możesz trafić ze podczas gry będzie cie zrywać itp , połączenie do grania minimum moim zdaniem zęby grac bez problemów to 512/64 kbps , wiem bo na takim grałem bez żadnych problemów w GTA w którym na planszy duuuużo się potrafi dziać i było ok. tylko starajcie się podłączyć konsole kablem a np. laptopa po wifi bo wtedy konsola będzie miała priorytet na internet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Bubu te routery niczym praktycznie się nie różnią , znajomemu kupowałem do neo taki bez wifi tez pentagram i działał ok, 512 na pewno ci styknie do gry w sieci ale podłącz ps3 do routera kablem wolno będą ci szły dodatki i update do gier ale po sieci grać będziesz mógł normalnie o ile w tle nie będziesz ściągał jakiś torrentów itp.

Ale to oba chyba mają Wi-Fi nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzieki sndwwa, już wszystko wiem, pod koniec roku kończy mi sie umowa z TP i biore 2mb a co do podłączania to własnie tak chciałem - konsole kablem na 100% a kompa to raz tak raz tak zalezy;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale to oba chyba mają Wi-Fi nie?

wiem ze maja wifi ale chodzi mi ogólnie o pentagramy ze działają jak należy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK dzieki sndwwa, już wszystko wiem, pod koniec roku kończy mi sie umowa z TP i biore 2mb a co do podłączania to własnie tak chciałem - konsole kablem na 100% a kompa to raz tak raz tak zalezy;]

tia... sprawdz czy linia[kable ] tp bedzie zdolna przesylać 2kę miałem takie problemy kiedyś z nimi... chcieli 6kę mi instalowac a tu okazało się ze sie nie da bo kable stare i trzeba bylo linię przebudowywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
tia... sprawdz czy linia[kable ] tp bedzie zdolna przesylać 2kę miałem takie problemy kiedyś z nimi... chcieli 6kę mi instalowac a tu okazało się ze sie nie da bo kable stare i trzeba bylo linię przebudowywać

Szkoda o tym gadać

U nas to wszystko jest zacofane.

W Japonii od podajże miesiąca jest dostępny internet 1GB/s (najlepsza jest cena po przeliczeniu na złotówki z "jenów":

wychodzi około 230zł (mogę się mylić co do ceny, a;e nie dużo, bo informację tą widziałem miesiąc temu w TVN24=> fakty) cała technologia działa na światłowodach) Oni to się nie muszą martwić o lagi spowodowane słabym łączem B) ) Sorry za OFF-TOP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×