Skocz do zawartości
DaraS

Frag Fx

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja się wypowiem jako były posiadacz Sharka i Eagle Eye.

Na sam pierw stwierdzam, iż żadne z powyższych nie jest dobrą alternatywą pada.

Frag FX Shark

- Mysz za duża i źle leży w ręce.

- Słaba precyzja (myszy).

+ Rozkład przycisków

+ Mimo wszystko grucha z gałką

Eagle Eye

+ precyzja myszki (używałem asusa 3200 dpi)

+ duża możliwości konfiguracji

- duża możliwości konfiguracji

- TRAGICZNE sterowanie klawiaturą

Teraz krótkie wyjaśnienie.

Te dwa urządzenia można prosto porównać do konsoli i PC. Jeśli bawi cię ciągła konfiguracja, kalibracja i testowanie jakości ruchu kursora to EE będzie OK.

Tyle, że to urządzenie kompletnie nie nadaje się do grania. Nijak nie da się rozmieścić przycisków aby uzyskać jakąś ergonomię i wygodę użytkowania. Pomimo możliwości przypisania myszce 2 klików, 2 buttonów bocznych + rolka góra/dół i naciśnięcie jej, nie da się uzyskać idealnego rozkładu. Korzystałem z ustawień podanych na forum i modyfikowanych przeze mnie i nic to nie dało. Poruszanie się wsade-em i przyporządkowanie reszty knefli do klawiatury to porażka. Najgorzej jest jak chcemy kogoś okrążać, strzelając do niego lub szybko wychodzimy po schodach (zmiana kierunku). Jest to praktycznie niewykonalne. Padem lub Fragiem robimy to płynnie i szybko. EE daje d**y przez co jesteśmy hamowani lub trzeba się zatrzymać i obrócić. Oczywiście inni to szybko wykorzystują...

FragFX - podłączamy i gramy. Myszka przy testowaniu strasznie schodkuje przy skosach, ale podczas gry tego nie czuć tak bardzo (ale snajper+zoom już nie jest za ciekawie). Rozkład przycisków jest dobry, poruszanie się grzybem 1000x lepsze niż klawiaturą. Nie jest to jednak poziom pada.

Podsumowując, jakby połączyć fizyczność Fraga i precyzję działania myszki z EE wyszłoby coś fajnego. Może was zaskoczę, ale EE okazał się dla mnie totalną porażką. Może dlatego, że po opiniach spodziewałem się naprawdę czegoś dobrego.

Nie miałem jeszcze okazji używać Aimona PS. Właśnie waham się czy go nie kupić. Ma ktoś? Jakie odczucia? Najlepiej po porównaniu do Fraga (o jakości wykonania wiem;).

Aha, i jeszcze coś. W FPSy gram baaaardzo krótko. Wciągnąłem się przez BF1943 (kilkanaście h gry) a teraz BF:BC2 ok 40h gry. Jak widać nie jestem ekspertem. Wyniki jakie osiągałem po krótkim przyzwyczajeniu się do sterowania wyglądały mniej-więcej tak:

BF2 Conquest

PAD - 1000-2000 pts

Frag - podobnie ale początki gorsze

EE - 300-500 pts i nie szło się poprawić ze względu na paściarskie przemieszczanie się.

Jak widać precyzja myszki to nie wszystko. Zabrałem się za opanowanie pada i jest lepiej niż na początku. Dodatkowo jeśli gramy z kanapy + Tv (a tak gra większość) pad ma dodatkowa przewagę. Jesli mamy biurko i monitor to jakoś się da poukładć mysz i kontroler. Nie przemawia też do mnie "trzeba się przyzwyczaić". Dawno temu grałem na PC myszką i było to dość naturalne. Konsola jakoś nie daje sobie z tym rady. Jeśli coś jest od początku robione pod pada, to jest pod pada i koniec. Grając pierwszy raz w FPSa na PS3 padem i tak szło mi lepiej niż klawiatura+mysz.

Są to tylko moje odczucia, może komuś pomogą w wyborze, a część pewnie ma inne zdanie, no ale cóż.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sam posiadam Frag FX Shark i mimo paru wad bardzo zadowolony byłem z niego.

Wpinałem go w konsolę i grałem bez żadnych modyfikacji i ustawień.

Byłem bo po 6 miesiącach gry padł. Grałem w klasykę, online ( COD3 ).

I tu jest mój problem, kontrolki na kluczu zapalają się na moment i gasną, PS3 go nie widzi.

Miał może ktoś z was podobny problem i mógłby mi w tym pomóc??

Będę wdzięczny.

Gry w FPS bez fraga na ps3 sobie nie wyobrażam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sam posiadam Frag FX Shark i mimo paru wad bardzo zadowolony byłem z niego.

Wpinałem go w konsolę i grałem bez żadnych modyfikacji i ustawień.

Byłem bo po 6 miesiącach gry padł. Grałem w klasykę, online ( COD3 ).

I tu jest mój problem, kontrolki na kluczu zapalają się na moment i gasną, PS3 go nie widzi.

Miał może ktoś z was podobny problem i mógłby mi w tym pomóc??

Będę wdzięczny.

Gry w FPS bez fraga na ps3 sobie nie wyobrażam.

Tak miałem taki problem wystarczy zrobić reset połączenia manetek z kluczem:

Restart połączenia

1) rozłączenie myszy:

- Switch on the mouse

- Press R1, R2, mousewheel, start, cross, square at the same time

- Switch the mouse off, and on again. The blue LED should now be blinking

- The mouse is now unpaired, and ready to be paired again

2) rozłączenie manetki:

- Switch on the chuck

- Press F, L1, L2, select, PS3, L3(press stick) at the same time

- Switch the chuck off, and on again. The blue LED should now be blinking

- The chuck is now unpaired, and ready to be paired again

3) połączenie myszy:

- Switch off the chuck, and switch on the mouse

- Insert the dongle into the PC or PS3

- Hold the mouse close (~10cm/~4inch) to the dongle, and press either cross, square, circle or triangle button

- The LED on the mouse should dim out and the green LED on the dongle should light

- If not, repeat the procedure

4) połączenie manetki:

- Switch off the mouse, and switch on the chuck

- Insert the dongle into PC or PS3

- Hold the chuck close (~10cm/~4inch) to the dongle, and press L1 button

- The LED on the chuck should dim out and the blue LED on the dongle should light

- If not, repeat the procedure

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem w necie i znalazłem przedstawiciela na Polskę który oferuje taki sprzęt.

Napisałem maila do niego z opisem.

W odpowiedzi dostałem dokładną instrukcję jak ponownie sparować urządzenie.

Działa i gram dalej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eagle Eye

+ precyzja myszki (używałem asusa 3200 dpi)

+ duża możliwości konfiguracji

- duża możliwości konfiguracji

- TRAGICZNE sterowanie klawiaturą

Sterowanie klawiatura jest takie jak na PC czyli dla mnie swietne. Wystarczy kilka godzin zeby dostosowac urzadzenie i mozna grac bardzo wygodnie uzywajac zestawu k+m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z podpięciem do eagel eye klawiatury i mych bezprzewodowej? Czy może zalecany jest sprzęt na kablu. Na klawie zawsze dobrze mi sie grało w strzelany takze będzie to mój kolejny zakup. Tylko jeszcze nie wiem kiedy choć mnie korci:D jak najszybciej. Żona napewno będzie miała smiech ze mnie jak zobaczy do ilu kabli jestem podpięty bo dochodzić będzie jeszcze kabel od słuchawek. Jak do jakiegos respiratora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalecane sa kable,ale na stronie penguinunited.com wejdz w forum i zobacz kompatybilne urzadzenia. Moja bezprzewodowa G700 dziala,ale klawe juz mam zwykla przewodowke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to tani sprzęcik nie masz:D. ale działa na tyle że jesteś zadowolony czy że działa idealnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za G700 dalem chyba 40 funtow (akurat promocja byla) wiec nie tak zle. Klawa za 8 funa a EE za 50. Zadowolony jest,ze dziala dobrze a jesli ustawie celowanie z L1 na odpowiednia czulosc to bedzie idealnie,ale musze troche sie z tym pobawic jak znajde czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się nad zakupem fragfx piranha (lub v2 SE to chyba to samo) lub shark. Nie interesuje mnie czy z kablem czy bez póki nie przerywa i dobrze działa? Czy w samej płynności grania jest między tymi sprzętami różnica. W KZ3 nie gram więc SIXAXIS mnie nie obchodzi? Które z tych 2 urządzeń zapewni większy komfort w grze?

Od razu mówię, że przejście na PADa w grę nie wchodzi. Mój stary v2. - drugi w kolejności wychodzenia szwankuje powoli, a że zapewnił mi długie godziny świetnej zabawy to chcę przejść na nowszy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

zakupiłem FragFx Shark do ps3 / pc dwa dni temu.

na początku miałem problem z konfiguracją mysz i pada od fragfx sharka ale udało mi się to zrobić podłączając go do pc.

wczoraj udało mi się zmienić czułość przy normalny rozglądaniu się myszką i podczas celowania używając celownika.

na początku był problem bo szybko się rozglądałem myszką a włączając celownik bardzo wolno się rozglądałem w dół i w górę, udało mi się zmienić czułość, niestety przy maksymalnej czułości podczas gry ekran się trzęsie, małe drgania są obrazu.

mam pytanie, czy jest ktoś kto używa fragfx sharka, ewentualnie jak ustawić czułość aby celowanie myszką od fragfx sharka było podobne do grania myszką na pc.

porównując dual shocka i fragfx shark, analogi w dualshocku są bardziej precyzyjne niż myszka od fragfx sharka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!! kupiłem fragfx shark i mam problem. po podłączeniu diody w nadajniku usb świecą mysz i manetka sterująca też. W menu PS3 mysz działa i a na manetce tylko przycisk ps (jako back). jednak jak uruchomię grę Call of Duty MW3 to nie działa nic. przypisałem nr kontrolera nr1 i nawet zmiana nr nic nie daje.

Podłączyłem pod laptopa i przyciski na manetce i na myszy mają przypisane litery alfabetu i myszka normalnie działa w windowsie .Czy wie ktoś o co może chodzi np czy w ustawieniach konsoli coś trzeba zmieniić, albo może ktoś ma instrukcję pl do fraga to może trzeba tam coś skonfigurować. Z góry dzięki za informacje !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halooo!!! problem naprawiłem musiałem troche poszukać i wujek google jak zwykle bywa coś zawsze podpowie. Gdyby ktoś miał problem podobny to chodzi o sparowanie sprzętu , ja miałem sparowany na tryb klawiatury i myszy a trzeba to sparować na tryb kontlorera a jak to zrobić to filmik :

nara!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy fragfx będzie w przyszłości działał na ps4 bo jak na razie lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×