Skocz do zawartości
DaraS

Frag Fx

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedział co wiedział... Pips trzymasz poziom

Jesteś w formie... nie ma co.

Ta a potem nooby się cieszą że są pierwsze w shooterach, grasz też na tym że taki post musiałeś napisać? Jak tak to mi przykro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie bez sensu jest tego typu dyskusja, a mianowicie wpieranie ze na padzie lepiej sie gra w fps niż k+m bo wszyscy doskonale wiemy ze tak nie jest . Rozumiem ludzi kupujących frag fx-y xfps-y i inne cudactwa. Nie rozumiem natomiast dlaczego do kur... nedzy developerzy nie zaczną standardowo implementować obsługi myszki i klawiatury w nowych FPS-ach na ps3. Zrobili to w UT3 i świetnie ale dlaczego w żadnej nowej grze tego nie ma ani nawet nie slyszalem zeby w przyszlosci planowali. To zastanawia mnie najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Według mnie bez sensu jest tego typu dyskusja, a mianowicie wpieranie ze na padzie lepiej sie gra w fps niż k+m bo wszyscy doskonale wiemy ze tak nie jest . Rozumiem ludzi kupujących frag fx-y xfps-y i inne cudactwa. Nie rozumiem natomiast dlaczego do kur... nedzy developerzy nie zaczną standardowo implementować obsługi myszki i klawiatury w nowych FPS-ach na ps3. Zrobili to w UT3 i świetnie ale dlaczego w żadnej nowej grze tego nie ma ani nawet nie slyszalem zeby w przyszlosci planowali. To zastanawia mnie najbardziej

Moim zdaniem problemem jest tez koszt tego urzadzenia w polsce,jezeli frag kosztowal by 40 zety to mial by go kazdy i nie byloby tu telstow typu "fraga kupuja tylko nooby"

Akurat gram w usa,najczesciej w cod4 i bylem zmuszony do kupna tego ,bo w stanach "wszyscy na tym graja",jezeli kupujesz konsole to przedawca odrazu wciska ci fraga,inna bajka ze kosztuje to teraz chyba 45$.

Dodam ze teraz nie zaluje tego zakupu,a kolesie krzyczacy tu ze to kiepsko dziala itp.nigdy nie mieli tego w rekach,wystarczy 3 godz grania i zamiatasz jak myszka z pc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymbardziej nie rozumiem braku obsługi myszki i klawiatury taki zestaw da sie od biedy skleic za 20-30zl jak sie dobrze na allegro poszuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tymbardziej nie rozumiem braku obsługi myszki i klawiatury

Ja Ci to wytłumaczę:

PC = Myszka & klawiatura

Konsola = Pad

Prawda że proste?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja Ci to wytłumaczę:

PC = Myszka & klawiatura

Konsola = Pad

Prawda że proste?

Jakby swiat byl tak prosty jak Ci sie wydaje to do dzisiaj bys mial:

PC - instalacja gry na hdd

Konsola - wkladam plytke i hula.

Jak zapewne zauwazyles od jakiegos czasu konsole zaczynaja przejmowac cechy pc-tow.

Jak ktos chce grac na k&m to co mu bedziesz bronil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ktos chce grac na k&m to co mu bedziesz bronil?

A jak ja mogę mu zabronić?

Ale Twórcy konsol mimo iż wiele rzeczy zapożyczyli już ze świata PC nadal są niechętni do grania na klawiaturze. I chwała im za to!

Jestem tradycjonalistą i lubię po prostu grać na padzie. We wszystko. Jeśli Ty (nie zwracam się tutaj do nikogo szczególnego) nie to graj na tym co Ci pasuje.

Jednak z drugiej strony wkurzają mnie teksty ludzi którzy kupili pierwszą konsolę i z pianą na ustach zaczynają krzyczeć "CO TO ZA SHIT?!" widząc pada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednak z drugiej strony wkurzają mnie teksty ludzi którzy kupili pierwszą konsolę i z pianą na ustach zaczynają krzyczeć "COP TO ZA SHIT?!" widząc pada...

A sa tacy?

Dla mnie ps3 jest pierwsza konsola, dlugie lata grania na k&m, ale jakos nie mialem ochoty podlaczac klawy i myszy. Zreszta jakto tak, na kanapie z klawa i mysza? Co prawda na moje lapska to ds3 jest troszke przymaly, ale nie jest zle. Dodatkowo zalozylem sobie nakladki na dolne triggery, i jest super, jak teraz biore w rece pada bez tych nakladek to nie wiem jak mozna na tym grac (kurna, zaraz mi ktos zarzuci ze czituje, bo "zmodyfikowalem" pada )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja Ci to wytłumaczę:

PC = Myszka & klawiatura

Konsola = Pad

Prawda że proste?

ok

pc=m+k

konsola=pad

a więc kierownice, joysticki do symulacji, udziwnione kontrolery do rockbanda buzz quiza itp=... ? po srodku miedzy pc a konsola? czy wogole wpisac na liste grzechow glownych i zapomniec ?

To Twoje stwierdzenie chyba sie troche kupy nie trzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz mację, bo jeśli frag jest fee to i kierownica też powinna być a niektórzy używają i nikt nie psioczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nawet nie o to chodzi. Kto nie ma i go nie stac, zawsze bedzie mowil ze jest "to" do dupy, ze jest to cziterstwo. W ekonomi to sie nazywa efekt kwasnych winogron , chyba... Albo jest jeszcze inna opcja. Fanboy, ktory uwaza ze to co ma jest najlepsze i nie ma lepszych od niego. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Post powtorzyl mi sie dwa razy. Prosze moderatora o usuniecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a więc kierownice, joysticki do symulacji, udziwnione kontrolery do rockbanda buzz quiza itp=... ? po srodku miedzy pc a konsola?

Tak. Dokładnie. Manetki, wolanty, maty, gitary - mają tego wbrew poglądowej opini całkiem sporo.

To Twoje stwierdzenie chyba sie troche kupy nie trzyma

Możliwe. nigdy nie twierdziłem że jestem geniuszem bądź jakimś omnibusem. Wyraziłem swoje własne poglądy do czego mam prawo jako człowiek stanu wolnego.

czy wogole wpisac na liste grzechow glownych i zapomniec ?

Przepraszam ale najwidoczniej nie potrafię przebić się przez retorykę tego zdania... Ale mogę Cię zacytować: "To (...) chyba sie troche kupy nie trzyma".

Miłe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos ma FragFX to prosze o krotki opisik.

ps. Da rade grac na myszce i klawie na ps3?

widze,ze wiekszosc jest przeciwna ww kontrolerom. Ja konsole mam od niedawna, wczesniej doswiadczenie tylko z PC takze ciezko mi sie nauczyc celowac w grach fps :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet nie o to chodzi. Kto nie ma i go nie stac, zawsze bedzie mowil ze jest "to" do dupy, ze jest to cziterstwo. W ekonomi to sie nazywa efekt kwasnych winogron , chyba... Albo jest jeszcze inna opcja. Fanboy, ktory uwaza ze to co ma jest najlepsze i nie ma lepszych od niego. :]

Ja nie mam bo nie chcę ale mnie stac. I uważam, że jest to straszne bezsensowne gówno.

Co do gitar i kierownic to nie zamierzam tu nikogo przekonywac ale to coś z innej bajki i w tym temacie uważam, że są to uprzyjemniacze stworzone specjalnie do danej gry. (gdyby stworzyli kontroler specjalnie dla jakiegoś shootera, np. z fajnym kolimatorem to nie miałbym nic przeciwko, nawet gdyby częśc graczy grała na padach)

Żebyśmy się jasno zrozumieli - mój kolega kupił PS3. Jest zatwardziałym graczem PC ale niekóre interesujące gry na pieca nie wyjdą. I on prosto stwierdził, że nie będzie grał w multiplatwormowe FPSy na konsoli bo pad mu do tego nie odpowiada. A exlusivy przejdzie ale na pewno nie na żadnym Fragu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do gitar i kierownic to nie zamierzam tu nikogo przekonywac ale to coś z innej bajki i w tym temacie uważam, że są to uprzyjemniacze stworzone specjalnie do danej gry. (gdyby stworzyli kontroler specjalnie dla jakiegoś shootera, np. z fajnym kolimatorem to nie miałbym nic przeciwko, nawet gdyby częśc graczy grała na padach)

Frag to też "uprzyjemniacz" więc jeśli kiera ma przyzwolenie to i frag też powinien mieć i nie chrzańcie że to jakieś lamerstwo.

Oba te urządzenie spełniają podobne zadanie tylko w innych grach, kiera pozwala szybciej i precyzujniej wejść w zakręt, frag pozwala na szybsze i precyzyjniejsze wycelowanie, więc o co chodzi? oba te urządzenia spełniaja tą samą funkcję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Precyzyjniej - tak, szybciej - nie bardzo latwiej wychylic galeczke w bok czy obrocic kiere o 100 stopni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
latwiej wychylic galeczke w bok czy obrocic kiere o 100 stopni?

Różnica jest w setnych sekundy prawie nie odczówalna, zato nadrabiasz precyzyjnością.

FRAG JEST ZŁEM KONIECZNYM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam masę znajomych, którzy nie przechodzą z radością wyrzucili by pieca przez okno i kupili sobie konsole. Gdyby nie ten zakichany pad. Sam marze o tym, żeby kiedyś do PS3 wprowadzono całkowity support dla KiM. Bo pad to dla mnie zło konieczne i często zmuszam się do korzystania z niego zabijając całą przyjemność z gry.

Jeden powód jest podstawą do tego, że wszyscy tak psioczą na KiM, wymyślają dziwne ideologie (jak konsola to TYLKO pad), wyzywają od noobów i cheater. Powód ten przeczy totalnie temu co stara się nam udowodnić ClassicGod. Przeciętny gracz KiM dyma przeciętnego gracza na padzie jedną ręką. Niech poświadczy o tym chociażby przeogromna scena e-sportowa. Dzięki myszkom wszystko jest szybsze i bardziej widowiskowe. Dalej nie przekonani? To popatrzcie co mówią twórcy Agency, światy PS i PS3 nie będą połączone, bo gracze na PS3 nie mieliby żadnych szans.

Opanowanie pada pod względem gier FPS to duża sztuka i wymaga wiele pracy. Padowcy boją się, że czas który na to poświecili przepadnie bezpowrotnie wraz z pojawieniem się użytkowników KiM na serwerach multi. I faktycznie jest to dosyć duży problem i nie mam pojęcia jak go rozwiązać. Ale jeśli wole sobie porać w singla na KiM to komu to przeszkadza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeden powód jest podstawą do tego, że wszyscy tak psioczą na KiM, wymyślają dziwne ideologie (jak konsola to TYLKO pad), wyzywają od noobów i cheater. Powód ten przeczy totalnie temu co stara się nam udowodnić ClassicGod. Przeciętny gracz KiM dyma przeciętnego gracza na padzie jedną ręką. Niech poświadczy o tym chociażby przeogromna scena e-sportowa. Dzięki myszkom wszystko jest szybsze i bardziej widowiskowe. Dalej nie przekonani? To popatrzcie co mówią twórcy Agency, światy PS i PS3 nie będą połączone, bo gracze na PS3 nie mieliby żadnych szans.

i dlatego kupując grę na konsolę i grając na padzie nie chcę być zabijany przez graczy takich o takim samym skillu, tylko z przewagą Fraga. Sam wolę KiM, ale podczas starć z innymi grającymi przy pomocy KiM. Dlatego zupełnie nie przeszkadza mi obsługa KiM w UT3, bo tam możesz wybrać, czy grając na padzie godzisz się na starcia z osobami "uzbrojonymi" w mychę, czy nie.

Kierownica to trochę inna sprawa - często na padzie można osiągnąć znacznie lepsze wyniki, więc różnica jest raczej we frajdzie z jazdy, a nie w tym, kto ma łatwiej wygrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wlaczajcie kierowncy do tematu, kierownca nie ulatwia gre na niej a frag juz tak, masz konsole to graj na niej, nie potrafisz grac w fpsy to sie ucz na padzie albo ne graj bo tylko lamisz na serwerach, na kierowncy gra sie trudniej niz na padzie wiec to czyjs wybor ze na niej gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pips chyba twoja kiera którą wykręciłeś ze swojego malacza nie ułatwia gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam masę znajomych, którzy nie przechodzą z radością wyrzucili by pieca przez okno i kupili sobie konsole. Gdyby nie ten zakichany pad. Sam marze o tym, żeby kiedyś do PS3 wprowadzono całkowity support dla KiM. Bo pad to dla mnie zło konieczne i często zmuszam się do korzystania z niego zabijając całą przyjemność z gry.

Skoro tak to przeszkadza to może trzymajcie się PC? Po co macie cierpieć katusze? No tak logicznie powiedz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro tak to przeszkadza to może trzymajcie się PC? Po co macie cierpieć katusze? No tak logicznie powiedz...

Podam Ci nawet 3 logiczne powody...

1. Brak kasy i chęci do upgrade pieca.

2. Exclusive w które nie pogram nigdzie indziej.

3. Praktycznie w niemal każdą inną grę prócz shooterów (czyli w bijatyki, slashery, ściganki arcade, sportówki) gra mi się bardzo przyjemnie. Bo właśnie do takich gier pad został zaprojektowany i sprawdza się rewelacyjnie.

Gałki są zdecydowanie mniej precyzyjne niż mysz. Denerwuje brak możliwości robienia szybkich zwrotów i akrobatycznych trików z nimi związanych. Brak precyzji sprawia często jestem zmuszony walić w klatę. Ma to czasem swoje plusy (pamiętam jak w RE zdążało mi się przez brak precyzji wpadać w panike i walić na ślepo gdy wrogowie podeszli zbyt blisko - to miało klimat), ale raczej nie w rasowych shooterach. To tego dochodzą takie detale, jak korygujący moje błędy autoaim i zwolnienie tempa rozgrywki, aby można było dłużej celować.

Aby było śmieszniej. W 5 stopniowej skali trudności spokojnie radze sobie z poziomami 3-4. Więc nie chodzi o to, że nie daje sobie rady. Zwyczajnie KiM gra mi się dużo przyjemniej i bardziej komfortowo. Na tej samej zasadzie wiele osób gra w samochodówki używając kierownicy zamiast pada. Gra im się przyjemniej. Więc niech ktoś mi poda jakiś sensowny powód dlaczego miałbym się zmuszać do pada prócz tego żeby ludzie na multi mieli równe szanse?

PS: Spoko Allu nic się nie martw. Jako student informatyki mam dostęp do ogromnej ilości graczy i znakomita większość z nich (spokojnie z 90%) za nic w świecie nie przerzuciliby się na konsole właśnie z racji konieczności używania pada. Wiec możesz być spokojny, konsolowców w Polsce jeszcze bardzo długo będzie malutko. Polonizacje wciąż będą wydążeniem, a gry będą kosztować po 200 zl (w stosunku do 70 na PC). Za tak przyszłościowy sposób myślenia mogę powiedzieć tylko jedno. GZ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pips chyba twoja kiera którą wykręciłeś ze swojego malacza nie ułatwia gry

Teoretycznie grając na kierze musisz poćwiczyć dłużej niż grając na padzie wiec tylko w tym chodziło mi że się gra trudniej na kierze, bo na padzie zasiadasz i grasz.

Co do Fraga to na konsoli nie ma dla mnie prawa bytu, mamy pada i nim się powinno grać zamiast poćwiczyć granie na padzie to kupujecie fragi i inne różne duperele :X

Na psp grając w fpsy, konsola nie ma drugiego analoga i jakoś mogłem na /\, O, X, [] tych guzikach grać i jakoś nie marudziłem że nie ma drugiego analoga czy tam myszki do psp a cała masa marudziła :X Dla mnie konsola to konsola a nie komputer i gdyby było wyświetlone kto na czym gra na moich serwerach różne fragi były by banowane, tyle.

Ja zasiadłem na konsoli i pierwsze co ściągnąłem to demko motorstorma pamiętam było gdzies 24 jak mi się ściągnęło pograłem chwilę i poszedłem spać na drugi dzień chciałem zobaczyć jak mi się gra w fpsy i ściągnąłem demko resistanca i nie stękałem że brak mi myszki i klawiatury, grało mi się wyśmienicie trza poznać grę i analoga trza wiedzieć jak wychylać itp by było dobrze jak ktoś nie chce do tego dojść to mi przykro i jego konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×