Skocz do zawartości
kicarz

"Pikselowa" grafika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Otóż ostatnio zauważyłem że obraz wyświetlany podczas gry np: GT5P, Uncharted posiada takie lekkie "zapikselowanie"

Nie wiem specjalnie jak mogę to sprecyzować aby inni zrozumieli, ale linie spojlera, listwy wycieraczek, oświetlenie torów itp posiada dość mocno wyraźne piksele, jak by anty aliasing przestał działać. Momentami miałem wrażenie że gram na PS2

Spotkał się ktoś z takim problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to wina złego odświeżania TV ? Najważniejsze - jaki masz TV ?

W GT5 jest to możliwe, ponieważ nie posiadam tej gry, ale np. przy Uncharted tak nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor to Sony Bravia 26"

Nie ma praktycznie znaczenia czy to jest 720p czy 1080i, cały czas widzę to i denerwuje mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko z tego co pamiętam poszarpane krawędzie to nic normalnego na ps3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być efekt wykorzystanego bluru, lub po prostu... niedopracowany element. Poczekajmy na wypowiedzi innych, ponieważ nie jestem w 100% pewien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś dać jakąś fotkę pokazującą jak bardzo te pixele widoczne czy nie ma szans??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie jest to normalne, szczególnie w GT5P. Nie ma się czym martwić i tyle. W Uncharted też da się to zauważyć, ale w małym stopniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak blisko siedzisz TV ? Bo z 30cm na pewno wszystko będzie widać, ale z 1,5m już mniej. Przypadkiem nie masz włączonego jakiegoś wyostrzania obrazu w TV ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest aliasing. Wszyscy tak maja. Nic na to nie poradzisz (chyba ze zalozysz okulary babci).

Topik do zamkniecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem czegoś takiego Ale jakby się dobrze przyjrzeć to faktycznie widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, zwykły aliasing, mnie też to denerwuje bo siedze dosyć blisko TV próbowałem już chyba wszelkich konfiguracji ustawień telewizora i samej konsoli nic sie niestety na to nie poradzi, trzeba poprostu siedziec dalej od telewizora albo walnac 4 piwka wtedy masz taki 4x anty-aliasing dla ubogich hmm... ciekawe czy jak wypije 8 to bede mial 8x anty-aliasing... spróbuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawe czy jak wypije 8 to bede mial 8x anty-aliasing... spróbouje

Spróbuj osiągnąć antyaliasing x16 Tylko to się trochę mija z celem bo dochodzi niepożądany efekt Blur, który wszystko psuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt poszarpanych brzegów (kantów) wychodzi w Burnout Paradise podczas palenia gum L2+R2, gdy do tego ustawiamy widok kamery jak najniżej... ale to samo zdarza się też w innych grach jak np MGS4, choćby gdy po spotkaniu z Drebin'em idziemy dalej przez ruiny budynku i w pewnym momencie spada przed nami 'sufit'...

Tak poza tematem ale na temat offtopa...

Sorry Przem_2010, to nic do Ciebie Ale jak widzę ten baner u kogoś, który masz w sygnaturze... ten o offtopowaniu to mam wrażenie że robił go ktoś bez gustu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwolcie, ze podepne się z mom pytaniem pod ten temat Otoz!....od kilku dni mam w koncu telewizor hd. Samsung hd ready 22 cale. 2 dni temu kupilem kabel hdmi i moge sie juz cieszyc dobra grafiką...ale...co oznaczają opcje w zakladce display settings takie jak: cross color reduction filter, rgb full range czy y pb/cb pr/cr super white. I jak macie zaznaczone te opcje? Czy procz usrawien w konsoli mozna cosw jeszcze pozmieniac w ustawieniach telewizora aby grafika była jeszcze lepsza? Dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale po rozmowie z infolinią PS jestem zmuszony konsole oddać do serwisu.

Mimo wszystko wielkie dzięki za pomocną dłoń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odkopuję temat bo nie chcę zakładać nowego. Odkąd kupiłem Ps3 grałem cały czas na telewizorze 21" crt. niedawno kupiłem sobie monitor full HD ale nie miałem kabla hdmi to dalej grałem na swoim starym TV, wczoraj kupiłem ten kabel, podłączyłem, ustawiłem rozdzielczość odpowiednią i se myślę włączę jakąś grę, na pierwszy ogień poszło demo KZ2. Wszystko jak narazie pięknie sie prezentowało az do czasu gameplaya... Jak zobaczyłem to co sie dzieje na ekranie to sie przestraszyłem. Co prawda siedzałem w odległosci ok. 30cm no ale bez przesady. Zero antyaliasingu, zęby na kazdej powierzchni takie ze az w oczy szczypie, włączyłem następnych pare gier i dalej to samo. Z odległosci 2m tego wogole nie widac ale ciut bliżej to juz sie rzuca w oczy, moze ja jakis przewrażliwiony jestem bo spodziewałem się jakis cudów niewidów ale oglądając gameplaye z róznych gier na filikach to grafika była o niebo lepsza niż u mnie. Moze cos z moim monitorem jest nie tak albo z kablem bo kupiłem pierwszy lepszy za 20 zł, u was tez tak jest ze jak sie przybliżycie do TV/monitora to widac te ząbki i schodki? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że koledze wysiadł procek graficzny tak jak mnie :)

Efektem tego jest rozpikselowanie niektórych, podkreślam - niektóych, efektów graficznych, jak dym, itd.

U mnie np jak włączam gry to napis "Sony Computer Entertainment Presents" jest rozpikselowany, a jak potem jest logo twórców gry, to często jego część jest wygaszona i miga, jak zepsuta świetlówka :)

Gdzieś nawet mam zdjęcia tego, konsolki jeszcze nie oddałem do serwisu, bo w sumie działa ;) Tylko artefakty wyświetla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedziec 30 cm od ekranu i sie czepiac aliasingu... Genialnie po prostu. Dla telewizora 42 optimum to bodajze 2 metry odleglosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, możliwe, kolega nie zamieścił zdjęć opisywanego problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem teraz w sklepie obadać jak tam wygląda obraz na tv 42" i wychodzi na to ze moim problem jest tylko i wyłącznie odległość w jakiej siedzę przed monitorem. No nic trzeba będzie zrobić przemeblowanie w moim małym pokoiku bo na dzień dzisiejszy to dalej niż metr nie mam jak usiąść przed monitorem a na obraz z takiej odległości to patrzeć nie mogę. Dzięki za pomoc :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×