Jump to content

Followers

No followers

Information

Group

Użytkownicy

Content Count

1,514

Birthday

Unknown

Last visited


Joined

 1. redo

  Seriale

  #koniecświatabiałegomężczyzny
 2. redo

  Wiedźmin (Netflix)

  Oczywista oczywistość. Książki w dużej mierze dotykają tematu dyskryminacji oraz rasizmu. Takie wątki w tym serialu są wręcz wskazane, by zachował on problematykę oryginału.
 3. redo

  Wiedźmin (Netflix)

  Wygląda trochę za staro i ma za ciemne włosy - to fakt. Ale pod względem odzwierciedlenia postaci z książki i tak wypada znacznie lepiej niż Triss z gier. Znalazłem takie zdjęcie w internecie, gdyby tak wyglądała serialowa Triss, to nie miałbym żadnych zastrzeżeń.
 4. redo

  Komiksy

  Ja czytałem i polecam. Nie nazwałbym tego komiksu genialnym, ale dobrze mi się go czytało. Rysunki są naprawdę świetne.
 5. redo

  Seriale

  Watchmen - mój ulubiony serial tego roku. Świetna realizacja, bardzo dobry scenariusz, dużo nawiązań i godna kontynuacja komiksu. Wszystko mi tu zagrało i było dopięte na ostatni guzik.
 6. redo

  Wiedźmin (Netflix)

  Ja po 3 odcinkach jestem zadowolony. Najbardziej cieszy fakt, że Cavill rozumie tę postać i gra ją bardzo dobrze. Jaskier jest idealny. Historia Yen, ledwie wspomniana w książkach, w serialu nabiera rumieńców. Nawet ta literacka wersja czarodziejki służyła często raczej za poduszkę dla Geralta niż za pełnokrwistą postać i choć pokazywała pazur, to w wersji Netflixa jest pełnoprawną pierwszoplanową bohaterką na równi z Wiedźminem. I to mi pasuje. Ciri okej, na razie ma za zadanie panicznie biegać po lesie, więc ciężko ocenić rolę. Choreografia walk przemyślana i widowiskowa. Dekoracje bardzo klimatyczne, widać, że sporo budżetu poszło na wystrój planów zdjęciowych. Jest brudno i parszywie, tak jak być powinno. W większości dobry casting postaci z dalszych planów. Muzyka świetnie służy za tło i przyjemnie komponuje się z obrazem. Ale jest kilka bardzo poważnych problemów, w tym jeden mocno rzutujący na całość. Sposób w jaki prowadzony jest narracja nie służy opowiadaniu historii. Książki znam bardzo dobrze, ale nawet chwilowe odwrócenie wzroku od ekranu może skutkować lekkim zagubieniem. W trzecim odcinku skoki czasowe między trzema oddalonymi od siebie w chronologii wydarzeniami wzbudzają sporą konfuzję. Jest to do ogarnięcia, zwłaszcza przy znajomości materiału źródłowego, ale nie dziwią mnie głosy krytyki w tym wypadku. Nie jestem zwolennikiem traktowania widza jak idioty i pomagania mniej rozgarniętym odbiorcom napisami na ekranie, ale w tym wypadku, jeśli ktoś decyduje się na zabawę w takie przeskoki, powinien mimo wszystko jakoś zaznaczać kolejne linie czasu. CGI bardzo nierówne. Kikimora była kiepskim wyborem na otwarcie serialu, nie wyglądała najlepiej. Sylvan z drugiego epizodu ujdzie. Strzyga okej. Za to efekty czarów, animowane elementy tła czy przemiana Yen - świetne. Stregobor rysowany póki co na jednego z głównych antagonistów w tym sezonie mnie nie przekonuje. Triss wypadła kiepsko, Calanthe zbyt teatralna. Oglądam dalej. Potencjał jest spory, ale decyzja o takim poprowadzeniu fabuły może odrzucić wiele osób.
 7. redo

  Dyskusje ogólne

  Obie części No More Heroes mi się bardzo podobały, więc na trojkę czekam niecierpliwie. Mam tylko nadzieję, że nie będzie to taki kupształ jak ten zbiór minigierek Travis Strikes Again. Nie grałem w inne gry tego pana, ale przymierzam się od jakiegoś czasu do killer7, bo słyszałem, że jest świetne. I rzeczywiście Suda51 to taki Tarantino gier, tylko trochę bardziej poyebany.
 8. redo

  Wiedźmin (Netflix)

  Sprzeciw wobec czarnoskórych w średniowiecznej Polsce w "Wiedźminie"!!! Jacyś prawicowcy na Twitterze się oburzają, że tłum dokonujący próby linczu na odmieńcu nie wygląda na Polaków. O co zakład, że gdyby jednak wyglądał na Polaków to byłyby krzyki, że to celowy zabieg mający asocjować Polaków z nietolerancją i pogromami na Żydach? https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2019/11/14/wiedzmin-netflix-geralt-nie-jest-z-polski/
 9. redo

  W co teraz gracie?

  Najbardziej przereklamowana gra obok Wiedźmina 3 w tej generacji.
 10. redo

  Seriale

  Szkoda, liczyłem na jakąś sensowną odpowiedź. Tak tylko wspomnę, że wrzucanie do serialu czarnych, gejów czy kobiet nie jest żadną poprawnością polityczną. I problemem serialu jest raczej beznadziejny scenariusz. Nawet gdyby zagrali w nim sami biali heteroseksualni mężczyźni, to i tak byłby gniotem.
 11. redo

  Seriale

  Przecież według twojej definicji ten serial również jest poprawny politycznie (wśród postaci jest czarnoskóry, gej i kobieta), więc dlaczego go oglądasz?

Community Reputation

redo last won the day on December 21 2019

redo had the most liked content!

525 Konkretna

Informacje o profilu

 • Wiek
  69
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Hobby
  Kościół, szkoła, strzelnica.

Recent Profile Visitors

14,183 profile views
×