Jump to content

Followers

No followers

Information

Group

Użytkownicy

Content Count

2,918

Birthday

12/23/1983

Last visited


Joined

 1. Kolos28

  PLAYSTATION 4/SLIM/PRO

  Ale za to jaka, że aż tyle godzin w niej siedzisz [emoji41]
 2. Kolos28

  PLAYSTATION 4/SLIM/PRO

  Ja nie mogę. Pokazuje mi że muszę mieć skończone 18 lat, rozegrane min 10h do grudnia bądź mieć odpowiedni region. Wszystkie te warunki spełniam a system uparcie pokazuje ten sam komunikat.
 3. Kolos28

  Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

  Wydaje mi się, że jeśli masz ścieżkę dźwiękową zapisaną w 7.1 ,to na PCM tak podaje do soundbar. Natomiast jeśli tą ścieżkę dźwiękową puścisz na DTS to ten kodek przetworzy ją na 5.1 a przy tym sztuczne podbija dźwięk. Muszę na nowo poczytać o Linear PCM bo nie chce wprowadzać w błąd a przyznaje, że już dawno w tym nie siedzę i trochę mi się zapomniało.
 4. Kolos28

  Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

  No tak ale są pewne ograniczenia w takich urządzeniach i trzeba pamiętać, że tam gdzie brakuje fizycznych głośników to dźwięk może być jedynie symulowany i to tylko w idealnych warunkach. Przykładowo ja mam soundbar Yamaha Yas - 207 i choć mam kodek DTS X Virtual, który daje poczucie przestrzeni w pionie i poziomie, to i tak nie zastąpi głośników fizycznych na suficie z boku, z tyłu czy też nisko przy ziemi. Fakt efekt jest fajny i czuć głębię dźwięku ale to pół środek tak naprawdę. Często spotyka się różne marketingowe chwyty jak soundbar z Dolby Atmos. Niektóre z tych sounddbarów maja tylko listwę i subwoofer a inne również tylne głośniki. Problem w tym, że w żadnym z tych sprzętów nie usłyszymy prawdziwego Dolby Atmos, nawet gdy część głośników w listwie jest skierowana pod kątem do góry.
 5. Kolos28

  Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

  Masz ogólnie listwę, subwoofer i dwa tylne głośniki?W listwie ile przetworników? Ciężko powiedzieć czemu nie czuć. Może PCM pozwala na puszczenie dźwięku 7.1 ale musi być taki dźwięk nagrany. Może dzieje się tak bo to soundbar nie potrafi tego poprawnie zrobić... Jest jeszcze jedna opcja, że PCM puszcza dźwięk, tak jak został zapisany przez twórcę a DTS sztucznie podbija dźwięk zamieniając go przy tym na dźwięk 5.1
 6. Kolos28

  Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

  Ja bym używał DTS [emoji6]
 7. Kolos28

  Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

  A na PCM masz dźwięk w tylnych głośnikach, robiłeś testy?
 8. Kolos28

  Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

  Linear PCM to bezstratny format dźwięku, niestety w sounbarach zawsze wydaje się cichy czy przytłumiony. DTS , DD , D.atmos czy DTS X to skompresowane kodeki dla kanałów 5.1 , 7,1up. PCM częściej chyba jest przeznaczone dla kanałów 2.0 czy 2.1. w sumie dawno już tego nie studiowałem i kiedy mogę to używam DTS. W innych przypadkach albo DTS X w soundbar albo DTS Neo 2:5 - to taki, że tak powiem kodek DTS przeznaczony dla soundbar bez tylnych głośników. Kiedy używam virtualnego dźwięku DTS X w soundbar, to w TV wypuszczam bezstratny PCM. A jaki soundbar posiadasz?
 9. Kolos28

  Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

  W ustawieniach dzięki na wyjściu. Zobacz jakie masz kodeki dźwięku. Ustaw na konsoli np. DTS i zobacz czy w TV masz też DTS.
 10. Kolos28

  Głośniki/słuchawki/itd. pod PS4

  Jeśli Twój TV potrafi wypuszczać kodek dźwięku do soundbar, taki jaki dostał z konsoli to nie.
 11. Kolos28

  Tapatalk

  No to witam po miesięcznej przerwie [emoji6] Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 12. Kolos28

  Dyskusja Ogólna - XO

  Racja, tak właśnie zrobiłem.
 13. Kolos28

  Dyskusja Ogólna - XO

  Panowie, Właśnie sprzedałem XOX. Zrobiem reset ustawień z zaznaczeniem opcji by usunął wszystko. Karta bankomatowa usunięta z konta. Na wszelki wypadek zmieniłem hasło. Powinienem coś zrobić jeszcze? Na moim koncie MS widnieje Xbox w zakładce "Urządzenia" powinienem go usunąć?
 14. Kolos28

  Star Wars Jedi Fallen Order

  Dopiero co kupiłem Death Stranding, który i tak mało ogrywam bo ostatnio nie mam czasu, a przez te pochlebne opinię jutro lecę po swoją kopię na prosiaka. Promka w ME zrobiła swoje [emoji4]
 15. Kolos28

  Star Wars Jedi Fallen Order

  Patrzyłem właśnie i kod dziala me-starwars-40

Community Reputation

Kolos28 last won the day on September 9 2019

Kolos28 had the most liked content!

539 Konkretna

Informacje o profilu

 • Wiek
  31
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Poznań
 • Hobby
  Sztuki walki

Recent Profile Visitors

2,710 profile views
×