Skocz do zawartości

Obserwujący

Brak obserwujących

Informacja

Grupa

Użytkownicy

Zawartość

40

Urodziny

Brak danych

Ostatnia wizyta


Rejestracja

 1. utracjusz

  Gran Turismo Sport

  Wszystkie argumenty potwierdzają, że AI jest na pewno sztuczna ale nie inteligentna. W prawdziwych sportach motorowych odwołania długo bywają analizowane przez zespół doświadczonych kierowców. Nie ma co liczyć by w najbliższych kilku latach algorytmy w tej dziedzinie dorównały ekspertom. Przy okazji naszej dyskusji dochodzę do wniosku, że przyjęty system punktowania odbierający punkty kierowcom z końca stawki i przekazujący je dla tych z przodu nie ma odpowiednika w realu i to ten system jest też przyczyną wielu frustracji. Gdyby tak przyznawać punkty, jakieś niewielkie za sam udział, w następnej kolejności dodatkowe punkty za każdego wyprzedzonego kierowcę no i tradycyjnie im wyższa lokata tym więcej punktów - byłoby to odpowiadało temu co jest w prawdziwym motosporcie. Jeśli nie z własnej winy wyleciałbym poza trasę nie zyskałbym oczekiwanych punktów ale też bym nie był degradowany. Ilość posiadanych punktów pozwalałby brać udział w wyżej notowanych(punktowanych) ligach. PFP musiałby pozostać i być powiązany z ew. awansem do wyższej ligi. Upraszczam trochę algorytm, który zapewne aż taki prosty nie mógłby być, ale ile mniej żółci byłoby nam się ulewało.
 2. utracjusz

  Gran Turismo Sport

  Czy jakiekolwiek trofeum jest warte tego by uczestniczyć w czymś co określa się jako dno?
 3. utracjusz

  Gran Turismo Sport

  System kar przy drobnych ocierkach został od jakiegoś czasu mocno złagodzony. Kiedy ktoś wywala Ciebie z toru to nie ew. kara jest najbardziej dotkliwa. System przyznawania punktów w rankingu odbywa się kosztem przegranych. Jak ten algorytm dokładnie działa nie wiem, ale kiedyś odczułem go boleśnie w takich właśnie sytuacjach. Jednego dnia z rangi B zleciałem do D. Z większym szacunkiem dla przeciwnika i bez napinki (może w tym tkwi przyczyna) miewam okazję pojeździć w "poczekalni". Ostatnio w wyścigach codziennych poprzestawałem na próbach kwalifikacyjnych. Poprawianie pozycji w rankingu znajomych też jest motywujące i daje satysfakcję.
 4. utracjusz

  Gran Turismo Sport

  Przypuszczam, że koncepcja zawodów w trybie cotygodniowym jest wynikiem oczekiwań użytkowników. Z technicznego punktu widzenia nie byłoby żadnego problemu ogłaszać je częściej. Mnie np. ta koncepcja odpowiada. Różnorodność w wyścigach można zaspokoić w poczekalni dołączając do już zorganizowanych zawodów lub stworzyć własne.

Reputacja

8 Żadna

Informacje o profilu

 • Wiek
  42
 • Skąd
  Opole

Kontakt

 • PSN
  wiz1706

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

×