Skocz do zawartości
yoti93

Film z napisami na PS3

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze pytanie. ten program tworzy pliki m2ts?. na razie nie doczekałem końca, bo film 1080p to chyba będzie robił całą noc. wiec nie mam jak sprawdzić. programem tsmuxer jak zrobiłem plik m2ts po wcześniejszym dodaniu pliku z napisami srt nie otrzymałem pliku z napisami. tutaj twierdzicie, że napisy pojawiają się na ps3?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten program tworzy jeden plik AVCHD czy jakoś tak (no albo sobie możesz go podzielic na pare części w poradniku jest opisane co i jak). Niepowiem dokładnie co to za format bo sie nieznam;]

tsmuxer to szmelc pół godziny ustawiania 10 godzin konwertowania a potem zielone paski na ekranie. Tu masz pare kliknięć, czekasz przy 1080p dość długo zależy od kompa, a napisy wtapiają się w film. Są wtopione poprostu nic sie niemartw będzie dobrze.

Przeczytaj poradnik od początku do końca i będziesz wiedział wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem Twój poradnik i na pewno jak i wielu przyda mi się i za to Ci dzięki. za tydzień pobawię się dalej w przerabianie. jak dobrze pójdzie to nie będę musiał kupować popcor hour

ps. na razie jeden sukces z filmem. faktycznie wkleiło napisy i ładnie pociął mi film na dwie płyty.

ps2. właśnie znalazłem inne ustawienia http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=252530 . może ktoś wypróbuje, bo ja to dopiero za tydzień będę mógł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już naliczyłem około 20 filmów mielone tym sposobem i działa perfekt. Więc korzystajcie z niego;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok a możesz spróbować ustawienia jak podałem wyżej. filmy ściągane z ps3 są w formacie mp4 i to mnie ciekawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze nie zauważyłem, że edytowałeś posta. Tak więc spróbuje na tych ustawieniach, może masz racje i są lepsze ja tylko wiem, że cały czas robie na tych samych i mi działa więc się podzieliłem swoją wiedzą;]

Z tym próbowaniem ustawień trochę nie zabardzo mam czas bo mam kompa słabego i troche to trwa więc mało co próbuje ale tego co podałeś ustawie teraz i zobacze na przykładzie prison breaka w 720p to będzie troche szybciej niż cały film 4.5Gb;]

Edit:

Sprawdziłem, jak sie da te ustawienia co tam to konwertowanie trwa około 1 minute (bez wklejania napisów) zaraz sprawdze na plejaku czy działa, ale powinno więc denver666 dzieki za pomoc to bardzo ułatwia sprawę teraz sprawdze ile to potrwa jeśli z napisami ale napewno dłużej bo musi napisy powtapiać w każdą klatkę filmu więc... zobaczymy

P.S. Może ktoś mi napisać jak wstawić obrazek na forum ale nie miniaturke tylko obrazek własnie screen z programu i by było wszystko bardziej jasne + opis ten taki jaki jest i by juz każdy umiał konwertować

A co do tego mp4 to racja, że jest szybciej ale przy dodawaniu napisów nieda sie przypieszyc tego procesu neistety na tych ustawieniach bo musi powklejac w każdą klatke napisy noi lipa ale samo przerabianie filmu duzo krócej elegancko:D

Powiedz ktoś jak te obrazki dawac i bedzie poradnik taki że ja pierdziu;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ważna wskazówka z tym mp4, np dla filmu z polskimi głosami. w domu na weekend sprawdzę transformersów z już wbudowanymi polskimi napisami czy będzie też szybciej. mam też ratatui pl to sobie też sprawdzę.

co do fotek, to jak pamiętam to dawało się fotkę np na fotosik.pl i później wklejałeś linka do zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja teraz Edytowałem cały poradnik to zobacz moim zdaniem ładniej wygląda, a co do tych napisów to tak sobie myśle że to całe transcoding to takie rozkladanie na częśći pierwsze filmu i tu niema znaczenia czy mp4 będzie czy mpg, on poprostu musi go tak rozkładać ponieważ musi w każdą klatkę wpisac napisy itp, a jeśli nie dodajemy napisów to on tylko szybko przerabia w przypadku mp4 przy mpg dłużej i juz można oglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do tego programu do napisów to mam wersje 2.51 i nie wyskakuje mi ten opisany przez Ciebie błąd ale pewnie komuś sie przyda jak by już wyskoczyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo jak niewyskoczy to lux ale jak wyskoczy to ktos automatycznie nacisnie nie wysylaj noi mu sie zamknie program i lipton.

Co do mp4 NIEDZIALA:/ skopiowalem z pendrive na ps3 i nieczyta nic nawet jak dalem Display All. Musze nad tym dluzej posiedziec ale narazie skasuje z poradnika to z mp4 jednak lepiej zaczekac te 10 minut dluzej a niech dziala na 100%;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie co zrobić z plikiem który ma załóżmy 5 giga ? nie potrafię go na twardziela wgrać przez USB bo ma więcej niż 4 giga i fat go nie łapie a przez media server go nie widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to albo musisz go tak podzielić żeby się zmieścił na płytę albo podziel go na części takie, żeby Ci weszły. zresztą fat32 nie przyjmuje większych plików niż 2gb. tu wychodzi olbrzymi błąd sony. ciekawe czy kiedyś dodadzą obsługę ntfs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś czytał dokładnie poradnik to bys wiedział jak dzielić, a jak wy to macie, że wam większe pliki nie łapie? Przecierz ja raz przerabiałem jakiś film to wyszło, że miał 6,5 GB i nagrywałem go na 2 warstwową DVD noi działał elegancko na plejaku?

Myślicie, że ten poradnik co teraz tak go skróciłem jest lepszy czy lepszy był tamten co tak swoimi słowami pisałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poradnik tak czy siak jest oki doki

ja dziele na płyty 4,7gb. ostatnio miałem film 8gb, z własnymi napisami. po zmianie na ps3 wyszło mi kurde ponad 10gb i zajmie mi 3 płyty . jak na płycie wypalasz to jest inaczej. podpięty dysk do ps3 ma rządzi się swoimi prawami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha bo ja tylko Pendrive 1GB podpinałem, musze sobie kupić większy bo śmigać 5 razy od kompa do PS3 z jednym filmem mi sie znudziło;]

A swoją droga denver666 i inni piszcie czy wszystko działa bo jak nie to będziemy temu zaradzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pisze . na pewno będę aktywnie działał w tym wątku bo filmy hd to dla mnie ważna rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom dla mnie to samo, szczerze mówiąc to tyle samo spędzam na PS3 czasu na granie co na oglądanie. Orientujesz się może albo ktoś inny bo w Media Markcie jest do kupienia karta SanDisk SD 4 GB za 30zł - ja mam wersje 60GB PS3 więc chyba taki rodzaj karty mi odczyta? Dobrze by było bo wtedy tylko 2 razy bym skakał po film na kompa a nie 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko, że może być problem w przerzuceniu tego na ps3. bo fat32 czyta pliki tylko 2gb. ja mam pendriva 4gb to prób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz zawsze można podzielic plik na pliki po 1GB ale nagrać 4 na pendrive i tak czy tak niebędzie trzeba tyle razy skakać do kompa po część filmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to na pewno. ja chciałem podpinać dysk więc myślałem o dzieleniu po 2gb. w ogóle to zastanawiam się nad postawieniem serwera ftp i wchodzeniem na niego przez ps3. wtedy teoretycznie nie będę musiał dzielić filmu na 2gb. na razie to teoria, jak znajdę czas na weekend to się w to pobawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denver666 napisła: "tylko, że może być problem w przerzuceniu tego na ps3. bo fat32 czyta pliki tylko 2gb. ja mam pendriva 4gb to prób. "

do,4gb kolego a PS3 czyta powyżej 4 GB już dawno.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to, że czyta to ja wiem. a teraz podepnij dysk w fat32 do pc i wrzuć na niego plik powyżej 4gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Próbowałem wtapiania napisów AVIaddxsubs i kilkoma innymi.

Niestety nie mogę znaleźć aplikacji, która wtopi napisy do pliku z rozszerzeniem mp4.

Czy mógłbym prosić o podpowiedź?

pozdrawiam

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ważna funkcja, może wiecie może nie mi się bardzo przydała na noc. można po włączeniu pierwszego filmu dodać następny do kolejki, który sobie grzecznie czeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci pewnie o Add Directory?Jak możesz napisz coś więcej o tym to ładnie wpisze w poradnik bo ja nie mam za bardzo czasu tego testować.Czy pliki maja byc jednym folderze , czy musi byc tak ze film o nazwie 1 musi miec napisy o nazwie 1 film 2 napisy 2 i tak dalej i w tym folderze wszystkie te filmy i komputer se juz sam połączy 1 z 1 i 2 z 2 czy trzeba samemu jakos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×