Skocz do zawartości
Rafi

Gdzie kupić konsolę i jaki model wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie zgłaszasz niezgodność towaru z umową kupna sprzedaży właśnie. A w playu podpisuje się nazwiskiem pod umową i sprzedawca odpowiada jedynie wobec pierwszego kupującego, jeśli jest osobą fizyczną. Dalej to już kodeks cywilny i rękojmia chyba między osobami fizycznymi jeśli konsola została sprzedana nie przez os prawną, a sprzedający nie chce załatwić reklamacji sam z własnej woli z tytułu niezgodności. A podstawą do jej realizacji może być jakikolwiek dowód zakupu, w playu to będzie pewnie podpisana umowa i ew jakaś fakturka. Karta gwarancyjna nie może być wymagana przy zgłaszaniu niezgodności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo gwarancji , ostatnio stojąc przy serwisie w saturnie zauważyłem na szafeczkach na zakupy naklejkę o treści mniej więcej " Czy wiesz że kupując urządzenie na fakturę vat tracisz uprawnienia gwarancyjne ? Wykup gwarancję Saturn bla bla coś tam coś tam " . Jakim prawem ? Kojarzycie czy są jakieś przepisy na to i czym to jest uzasadnione ? Wszystkie firmy kupują dziesiątki czy setki różnych sprzętów , u mnie w pracy też robię dużo zakupów w elektro marketach , nie wyobrażam sobie , żebyśmy nie mogli telewizora zareklamować , bo był kupiony na fakturę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo gwarancji , ostatnio stojąc przy serwisie w saturnie zauważyłem na szafeczkach na zakupy naklejkę o treści mniej więcej " Czy wiesz że kupując urządzenie na fakturę vat tracisz uprawnienia gwarancyjne ? Wykup gwarancję Saturn bla bla coś tam coś tam " . Jakim prawem ? Kojarzycie czy są jakieś przepisy na to i czym to jest uzasadnione ? Wszystkie firmy kupują dziesiątki czy setki różnych sprzętów , u mnie w pracy też robię dużo zakupów w elektro marketach , nie wyobrażam sobie , żebyśmy nie mogli telewizora zareklamować , bo był kupiony na fakturę .

Tutaj chodzi wyłącznie o fakturę VAT marża.Sprzedawcy z reguły będą twierdzić,że faktura vat marża nie dokumentuje pierwszego kupna towaru,w związku z czym serwis odmówi naprawy gwarancyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo gwarancji , ostatnio stojąc przy serwisie w saturnie zauważyłem na szafeczkach na zakupy naklejkę o treści mniej więcej " Czy wiesz że kupując urządzenie na fakturę vat tracisz uprawnienia gwarancyjne ? Wykup gwarancję Saturn bla bla coś tam coś tam " . Jakim prawem ? Kojarzycie czy są jakieś przepisy na to i czym to jest uzasadnione ? Wszystkie firmy kupują dziesiątki czy setki różnych sprzętów , u mnie w pracy też robię dużo zakupów w elektro marketach , nie wyobrażam sobie , żebyśmy nie mogli telewizora zareklamować , bo był kupiony na fakturę .

Tak jak kolega wyżej napisał - tyczy się to tylko faktur i dowodów zakupu, na których widnieją pozycje takie jak: komis, marża, usługa marża, sprzęt używany lub jeśli PTU (Podatek od Towarów i Usług) jest zerowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tracisz. Gwarancja producenta jest dobrowolna i działa na zasadach przez niego opisanych. A jeśli chodzi o reklamacje z tytułu niezgodności to już zależy na kogo faktura jest wystawiona. Jeżeli na przedsiębiorstwo (na fakturze znajdzie się nip) to ustawa odsyła do kodeksu cywilnego i rękojmi, natomiast jeśli na osobę fizyczną (bez nip) to nadal można reklamować z powodu niezgodności.

Generalnie brać telewizor czy inną rzecz, która ma być używana w domu na firmę może poskutkować przykrym lecz bolesnym zderzeniem ze ścianą:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej! zrobilem pare testow konsolki, z ciekawosci sie Was zapytam,

ile mniej wiecej macie sejvow zapisanych na dysku (menu "narzedzia zapisanych danych"), liczby gier na dysku, czy w menu znajomi ?

chcialbym porownac stopien "zuzycia" konsoli :-)

w zasadzie nie ma sie do czego przyczepic, naped blue-ray przy wczytywaniu gry daje takie charakterystyczne dzwieki-zaciecia niczym w pctowych napedach CD, ale nie jest to glosne

mam opcje kupienia uzywanego slima 160gb, roczny, niby znudzil sie i lezy, jest paragon, w miare zaufane zrodlo, w koncu kto pozyczyla komus konsole celem jej sprawdzenia :-) 500-550 zl, warto ?

gwarancji producenta nie bedzie, ale jest jeszcze ta 2-letnia ustatowa reklamacja neizgodnosci towaru z umowa, chociaz ciezka do udowodnienia..

na co zwrocic uwage przy jej testowaniu ?

-plomby, czy były zdejmowane ?

-czy głośno pracują wiatraki?

-czy czyta wszystkie rodzaje płyt ?

-odpalenie paru gier,sprawdzenie czy nie wieszają się bez powodu ?

-działanie netu wi-fi i po kablu

-sprawność wejść i wyjść w konsoli

cos jeszcze ?

Witam.

w MM oferta specjalna http://www.mediamark...12-gb,id-842387

Co prawda SS i od razu dokupię większy dysk. Tylko za SS chodzą negatywne opinię.... Brać or nie brać?

jestem sklonny zaryzykowac teze, ze w polskim internecie 99% opinii o super slim to opinie osob nie majacych super slim w dloni, a przynajmniej takich, ktorzy najwyzej raz przesuneli ta klapke od napedu i tyle ich "testow",

z jednej strony sa takie testy jak ten

ale z drugiej strony w testach mowia o tym, ze rzeczy do jej budowy uzyto tanszych odpowiednikow slima.. a poza mniejszymi rozmiarami wiecej nie oferuje, slyszalem tez, ze naped BD podobno jest gorszej jakosci niz w slim i potrafi sie popsuc po paru dniach

Edytowane przez stefek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie zgłaszasz niezgodność towaru z umową kupna sprzedaży właśnie. A w playu podpisuje się nazwiskiem pod umową i sprzedawca odpowiada jedynie wobec pierwszego kupującego, jeśli jest osobą fizyczną. Dalej to już kodeks cywilny i rękojmia chyba między osobami fizycznymi jeśli konsola została sprzedana nie przez os prawną, a sprzedający nie chce załatwić reklamacji sam z własnej woli z tytułu niezgodności. A podstawą do jej realizacji może być jakikolwiek dowód zakupu, w playu to będzie pewnie podpisana umowa i ew jakaś fakturka. Karta gwarancyjna nie może być wymagana przy zgłaszaniu niezgodności.

no niby tak ale przecież zgodnie z ustawą o niezgodności podstawą do uzyskania naprawy/ itd z niezgodności od sprzedawcy jest jakikolwiek dowód zakupu z danymi sklepu+ datą zakupu czyli np paragon- a paragonu nikt nie podpisuje przecież. Także play (a konkretnie saloni, w którym konsolę kupiono bo to do niego trzeba oddawać sprzęt) nie powinien po okazaniu paragonu (który zawsze się dostaje obok umowy) robić sprzeciwów i żądać np umowy bo wszystkie dane są na paragonie (data i dane sklepu). Jeśli jednak play żąda czegoś więcej ciekawe co na to rzecznik praw konsumenta...

A propo gwarancji , ostatnio stojąc przy serwisie w saturnie zauważyłem na szafeczkach na zakupy naklejkę o treści mniej więcej " Czy wiesz że kupując urządzenie na fakturę vat tracisz uprawnienia gwarancyjne ? Wykup gwarancję Saturn bla bla coś tam coś tam " . Jakim prawem ? Kojarzycie czy są jakieś przepisy na to i czym to jest uzasadnione ? Wszystkie firmy kupują dziesiątki czy setki różnych sprzętów , u mnie w pracy też robię dużo zakupów w elektro marketach , nie wyobrażam sobie , żebyśmy nie mogli telewizora zareklamować , bo był kupiony na fakturę .

saturn najpewniej pomieszał terminy...

częściowo ma rację bo:

faktycznie, niezgodność towaru z umową k/s dotyczy tylko osób prywatnych i nie przysługuje firmom ale jeśli faktura jest na osobę fizyczna nie firmę to nie nic nie tracimy

natomiast gwarancja producenta- z tym jest różnie. Z reguły jest tak, że jest taka sama co dla normalnego klienta ale mogą być wyjątki np przy zakupie dla firm zamiast 2letniej może być roczna itd

Nie ma co brać na serio tych info w sklepach bo oni robią wszystko by sprzedać te swoje kilkuletnie rozszerzenia gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, play łatwo Ci udowodni, źe konsola została sprzedana na inne nazwisko. To raczej nie wygląda tak, że sypnie się paragrafem i już pozamiatane:p nawet spisując prosty protokuł reklamacyjny podpisujesz się pod nim, okazuje się, że nie ma Cię w bazie i nic więcej raczej już nie zrobisz, gra nie warta świeczki wg mnie. Ale fakt, Play nie powinien wymagać chyba dodatkowych dokumentów poza paragonem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, play łatwo Ci udowodni, źe konsola została sprzedana na inne nazwisko. To raczej nie wygląda tak, że sypnie się paragrafem i już pozamiatane:p nawet spisując prosty protokuł reklamacyjny podpisujesz się pod nim, okazuje się, że nie ma Cię w bazie i nic więcej raczej już nie zrobisz, gra nie warta świeczki wg mnie. Ale fakt, Play nie powinien wymagać chyba dodatkowych dokumentów poza paragonem..

hmm w jaki sposob ma udowodnic, ze zostala sprzedana na inne nazwisko ? paragony nie sa imienne, chyba ze razem na jednym paragonie kupowal telefon na abonament, przeciez nie beda sprawdzali kamer z tego okresu czy to ta osoba :-) zreszta po kilku miechach pewnie juz jest napidywane w petli,

mysle, ze nawet gdyby karta kupowal to i tak przeciez nie ma obowiazku pozniej posiadania tej karty, piszesz oswiadczenie, ze chcesz kase na konto i tyle, nikt w takich duzych firmach nie bedzie sie bawil w sprawdzenie u operatorow czy to ta sama osoba.

Ustawa wymaga tylko paragonu, ja z ciekawosci do jakiegos marketu zazdwonilem i pytalem o to, przyparty do muru gosc w koncu powiedzial "powinny byc" :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłócić się nie będę:P po prostu wydaje mi się stosunkowo proste wpisanie do komputera imienia i nazwiska celem weryfikacji osoby i sprawdzenia czy rzeczywiście ma podpisaną umowę i opłaca regularnie abonament, tj. czy wypełnia warunki umowy. Pomijając już zupełnie, że poruszamy się tu na granicy prawa itd. i że osoba reklamująca ma pod górkę.. Ale oczywiście wszystko jest możliwe i może play od ręki wymienia każdemu konsole kto do nich przyjdzie z paragonem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcą to mogą sprawdzić, czy zgłaszający jest u nich w bazie ale w/g mnie jest to bezprawie- jest paragon - dowód zakupu to nie powinni nic więcej żądać i nie powinno ich to interesować kto kupił a kto oddaje na niezgodność.

Tak po prawdzie, to podejrzewam, że wszystko może zależeć od konkretnego salonu- nieraz oddawałem tel do play ale na gwarancję producenta i niektóre salony przyjmowały bez problemu ode mnie, mimo, że umowa nie na mnie była a w niektórych o tym nawet słyszeć nie chcieli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Zastanawiam się nad kupnem konsoli PS3 a nie znam się na tym więc mam kilka pytań..

1. Konsola będzie mi służyła głównie do gier, jaki dysk będzie dla mnie najlepszy ?

2. Cena jest dla mnie ważna, chciałbym zapłacić max 700-800 zł, może ktoś wie w jakim sklepie jest najtaniej ?

3. Czy multiplayer jest darmowy ?

4. Co to jest to PSN ?

Na razie tyle mam pytań, liczę na Waszą pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Zastanawiam się nad kupnem konsoli PS3 a nie znam się na tym więc mam kilka pytań..

1. Konsola będzie mi służyła głównie do gier, jaki dysk będzie dla mnie najlepszy ?

2. Cena jest dla mnie ważna, chciałbym zapłacić max 700-800 zł, może ktoś wie w jakim sklepie jest najtaniej ?

3. Czy multiplayer jest darmowy ?

4. Co to jest to PSN ?

Na razie tyle mam pytań, liczę na Waszą pomoc.

Pozdrawiam.

1. W zależności czy zamierzasz kupować gry w pudełkach czy z cyfrowej dystrybucji/PS+. 160 lub 320 GB Slim

2. Poszukaj na necie czasem można trafić okazję za +/- 800 zł

3. Tak

4. Jak sama nazwa wskazuje Playstation Network.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Zastanawiam się nad kupnem konsoli PS3 a nie znam się na tym więc mam kilka pytań..

1. Konsola będzie mi służyła głównie do gier, jaki dysk będzie dla mnie najlepszy ?

2. Cena jest dla mnie ważna, chciałbym zapłacić max 700-800 zł, może ktoś wie w jakim sklepie jest najtaniej ?

3. Czy multiplayer jest darmowy ?

4. Co to jest to PSN ?

Na razie tyle mam pytań, liczę na Waszą pomoc.

Pozdrawiam.

1/2 zobacz w mediamarkt.saturn- mają teraz promo na bodajże 699zł za 12GB PS3 superslim- dobra cena i bezproblemowa 2 letnia "gwarancja" sklepowa (darmowe- tzw niezgodność towaru z umową kupna- nie trzeba w sklepie kupować żadnych gwarancji rozszerzajacych). Oczywiście 12GB to dużo za mało ale na start Ci starczy. Później sobie dokupujesz dysk twardy laptopowowy 2.5" 5400obr ok 500GB (optymalne- dla ludzi nie grających w 100 gier naraz). Do dysku powinno się dokupić ramkę na dysk za ok 30zł ale możńa wsadzić bez ale trzeba uważać na złącze wtedy.

3 tak ale gry pudełkowe mają od ok 2 lat kod do gry w sieci jednorazowy- jeśłi kupisz używkę może mieć ten kod wykorzystany i będziesz musiał go kupić. Gry z cyfrowej dystrybucji (w PlaystationStore na konsoli). Wcześniejsze gry nie miały kodu i multi był bez ograniczeń na używkach

4. nazwa multiplayera w konsolach Sony :) Darmowy ale jest też abonament PS+ za 195/rok w którym dostajesz za darmo co miesiąc różne gry do pobrania na dysk konsoli na okres kiedy posiadasz PS+...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, otóż kupiłem konsolę na tej aukcji: http://allegro.pl/show_item.php?item=3086058602 i ogólnie to ja nawet nie mam pewności, że ona mi przyjdzie, jakoś brakuje mi zaufania do ludzi, a nie sprzedawców.

Gość mówi, że to jest z Anglii sprowadzane i chcę się dowiedzieć czy jeśli już mi przyjdzie konsoleta i będę szczęśliwy, to czy wszystkie gry mi tutaj pójdą bez problemu i czy nie będę cierpiał na brak jakichś rzeczy, które będą wynikały z tego, że to nie jest sprzęt z mediamarktu powiedzmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko bedzie dzialac, co najwyzej przejsciowke na nasze gniazdko bedzie trzeba kupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko bedzie dzialac, co najwyzej przejsciowke na nasze gniazdko bedzie trzeba kupic
przejsciówka taka to koszt ilu złotych? jeszcze do monitora żeby podłączyć ps3 to będę potrzebował czegoś takiego http://allegro.pl/ad...3020002713.html kabla hdmi jak mniemam?@e i jeszcze byłbym zapomniał, jak zrobić aby na plejaku dźwięk był? :-) Edytowane przez person100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejściówka na polskie gniazdka to jakieś 10 zl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejściówka na polskie gniazdka to jakieś 10 zl :)

ok, a mógłbyś odpowiedzieć na wszystkie z moich pytań, lub ktokolwiek inny? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz dzwięku to zresetuj konsole tzn przycyśnij przycik power i poczekaj aż dwa razy piknie i powinno być dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz dzwięku to zresetuj konsole tzn przycyśnij przycik power i poczekaj aż dwa razy piknie i powinno być dobrze.

Jemu nie o to chyba chodziło. Chce podłączyć konsolę do monitora, który nie ma głośników i pyta jak wyprowadzić dźwięk z konsoli do głośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz w domu amplituner to podłączasz kablem optycznym i cieszysz się doskonałym dźwiękiem. Jak nie masz amplitunera to zaczyna się robić problem bo ps3 nie ma żadnego innego osobnego wyjścia dźwiękowego.

Edytowane przez cyricano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że kupi sobie taki sprzęt:

official-sony-playstation-3-wireless-headset-11.jpg

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×