Skocz do zawartości
Rafi

Gdzie kupić konsolę i jaki model wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś kupował sprzęt na amazon.de? Jakieś cenne informacje do podzielenia się? Czy wszystko tak jak w .uk?

 

zasady gwarancji inne niż w UK:

uk rok ale przez ten czas jest wymiana sprzętu w razie awarii bez srawdzania sprzętu twojego tylko o ni wysyłają nową ty im starą w tym samym czasie na ich koszt

de przez pierwsze 30dni od zakupu jw. potem trzeba im konsolę odesłąć a oni potez zwracają kasę

w de płatna wysyłka

z uk za friko :)

 

A Ja z innej beczki, jutro kupuję GTA V, ale nie mam konsoli jeszcze, i takie pytanie SS vs Slim? Którą wybrać? Znalazłem nową Slimkę 320gb DIrt 2 + Uncharted 2 za 900zł.S Slim mnie nie przekonuję, co prawda tańsza ale jest brzydka... I ten system otwiernia płyt jak w jakimś chiskim podrobiony sprzęcie...

no tandeta ale zwykły slim leżał jakieś 9 miesięcy na magazynie więc już stary jest. Biorą super slim z amazonu uk masz święty spokój w razie problemów z konsolą

 

 

jestes pewien ze wysylka gratis ? bo tam chyba bylo ze tylko w UK a do Polski 25funtow, musze przeczytac o tym the last od us bo nie wiem co to :)

pytanie  tych glupich bo w UK maja inne kontakty jaki tam bedie kabel do zasilania pradem ? bedzie pasowac do polskich gniazdek ?

 

tak, wysyłka do pl za friko jest za zamówienie powyżej 25f - więc konsola i większość gier są wysyłane do pl za friko: wybrać trzeba free super delivery

 

co to the last of us? jeden z 3 tytułów exkluzywnych w tym roku wychodzących- dostępnych tylko na ps3. Gra zdobyła prawie same 10/10 i jest świetna.

Zestaw z amazonu warto wziąć bo masz gta i the last of us i ps3500 gb za jakieś 1000zł (200 funtów x 5zł). Przez rok masz najlepszą gwarancję jaka jest na świecie- sklepu amazon uk któy wymienia sprzęt bez sprawdzania i napraw

Edytowane przez Singularity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może, leżał ale gwrancja jest normalna więc w czym problem? Mogą być jakieś cyrki z takim Slimem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może, leżał ale gwrancja jest normalna więc w czym problem? Mogą być jakieś cyrki z takim Slimem?

 

w zasadzie nie powinno być problemów ale możesz mieć pecha i wtedy masz rok gwarancji sony i 2 lata nirzgodności towaru z umową kupna ale tą realizuje się u sprzedawcy więc lepiej wybierz jakis pewny sklep, który istnieje od dawna aby uniknąć tego, że np sklep zniknie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze rzeczywiscie pada dokupic jescze i zestaw move bym musial. A ktos mi odpowie jak z tymi kablami zasilajacymi bo nie moge tego rozkminic. Jak oni rozwiazuja ta sprawe ze ktos z UK ma inny kontakt a ktos w PL ma inny. Co tam a kabel jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep jest pewny, jest to sieciówka, nie kupowałbym takiego sprzętu na alleszrotto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha i jeszcze pytanie czy np takie bezprzewodowe pady trzeba wiadomo ladowac i czy ladowarke sie dokupuje osobno czy jest w sestawie ?

Edytowane przez Matifcb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładujesz przez kabel mini usb - jeden taki dostajesz w zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to super :) czekam na info jak wyglada ten kabel zasilacza AC cabel cord


amazon.co.uk super slim500GB za 200funtów w pakiecie z exem sony the last of us i GTAV

mozesz wkleic linka do tej konsioli bo szukam i widze albo pojedynco gra albo ta druga gre a 2 nie widze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to super :) czekam na info jak wyglada ten kabel zasilacza AC cabel cord

 

kabel brytyjski ale kupujesz w sklepie elektrycznym przejściówkę na europejską wtyczkę i tyle- koszt z 10zł. Czasem amazon daje za friko do zestawu ponoć  :)

 

bundle są tam gdzie konsole a nie gry to dlatego nie widzisz... 

 

łap http://www.amazon.co.uk/Sony-PlayStation-500GB-Super-Console/dp/B00BF6D48I/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1379367645&sr=8-3&keywords=ps3

Edytowane przez Singularity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też po prostu dokupić (lub dobrać z jakiegoś nieużywanego już sprzętu) standardowy kabel zasilający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info to dla mnie wazne naprawde  a wiem ze pewnie jestem meczacy:)

nie wiem co to jest bundle :P aa i pytanie czy jak dostane te gry na cd to moge jakos rzucic to na dysk i grac bez cd ? w sensie jakbym myslal o sprzedaniu tych gier.. bo tak mysle to jest konsola za 1000zl 500gb w PL w sklepie na raty bym dostal za 700zl + dysk za 200gb ale bez gier a te pewnie troche kosztuja bo to nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie zakupu swojej pierwszej konsoli. Proszę Was ludzi którzy się znają o porady. Tak więc chciałbym kupić konsolę SLIM z 2 padami, kamerką, 2 kontrolerami MOVE i najlepiej grą "Sports Champions". Głównie zależy mi na tym całym zestawie MOVE ale nie pogradziłbym czy to Gran Turismo, Tekkenem, Battlefieldem i innymi grami. Na ile wycenicie taki zestaw ? Ile max mogę za to zapłacić i ile min ? Może macie jakieś propozycje : ) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem na etapie zakupu dokladnie takiego samego jak ty. Z tego co ja szukalem tocaly zestaw cieko dostac ale raczej nie ma problemu z zakupieniem wsystkiego oddzielnie.

Konsola super slim 12gb kosztuje 700zl i do tego mozesz kupic dysk do laptopow 2,5cala za okolo 200zl i masz konsole 500gb. pada raczej trzeba kupic bo w zestawie przewaznie daja 1 tylko. estaw move na allegro popatrz ile kosztuje kamerka jakies 30zl, controler 2x100zl ladowarka do kontrolerow jakies 30zl. gra to chyba niecale 50zl.

Tutaj koledzy wyzej podali linka do amazon to jest takie angielskie allegro jakby tam sa takie cale zestawy + chyba roczna gwarancja jak cos ci sie zepsuje odrazu na nowa konsole wymieniaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info to dla mnie wazne naprawde  a wiem ze pewnie jestem meczacy:)

nie wiem co to jest bundle :P aa i pytanie czy jak dostane te gry na cd to moge jakos rzucic to na dysk i grac bez cd ? w sensie jakbym myslal o sprzedaniu tych gier.. bo tak mysle to jest konsola za 1000zl 500gb w PL w sklepie na raty bym dostal za 700zl + dysk za 200gb ale bez gier a te pewnie troche kosztuja bo to nowe

bundle= zestaw inaczej. gier nie da się zrzucać na dysk- częściowo się instalują ale i tak płyta musi być w napędzie. chyba że kupisz cyfrową wersję w psstore - do pobrania 

Amazon wychodzi taniej i ma genialną gwarancję a w PL właściwie tylko na gwarancję można dać a unas będą naprawiać po 3x a  niezgodność to zwykle sklep spławia klienta. bierz z amazonu będziesz zadowolony

Edytowane przez Singularity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o wersji SLIM ? bo sie troche boje tej wersji super slim co jakis czas pada opinia ze jest awaryjna.

 

Przed chwila np przeczytalem "Super slim odradzam a wiem co piszę sama płyta jest ok ale naped znaczy laser to nie bardzo ma problemy z plytami jest wykonany raczej jak do laptopa z napędem slot in niż do konsoli"

 

co sadzicie wy o tym ?

bardzo dziekuje za porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym tego nie kupił. Nawet w MM można dostać konsole za 599 slim 12 gb i do tego można dokupić dysk za 250 zł 500 gb czyli w sumie 850 zł za nówkę z dużym dyskiem i z gwarancją. 200 zł drożej ale dostajesz gwarancję + prawie 200 gb więcej na dysku co naprawdę ma znaczenie jak masz plusa (niech ci inni powiedzą jak istotny jest rozmiar dysku przy plusie).

Nie zapominaj że konsola którą zlinkowałeś jest z 2011 czyli nie masz gwarancji i jeżeli pojawi się jakiś problem to będzie kiepsko a nie wiesz co kupujesz i od kogo. Co do mova to go olej bo poza champions sport nie ma na niego kompletnie nic czyli płacisz za coś co jest nie potrzebne i czego nie będzie praktycznie używał. Gry MAG BF3 i champions sport killzone 3 to gry nie warte nawet 1 zł bo BF był za free w plusie i zaraz wychodzi BF4 (używki są tanie jak barszcz), champions sport to gra bardzo specyficzna na raz i szybko się nudzi a w MAG będą zamykać serwery w 2014 więc jej wartość wynosi 0 bo już sobie nie pograsz za dosłownie kilka miesięcy. Killzone3 to stara gra i sam sprzedałem używkę za ok 30 zł 2 miesiące temu (multi jest praktycznie martwy).

Jednym słowem 660 zł + przesyłka za konsolę używaną bez gwarancji z 3 grami które są praktycznie nic nie warte.

opcja druga to 600 zł ps3 12gb nówka z gwarancją + 250 zł 500 gb dysk za w sumie 850 zł (200 zł więcej ale 2lata spokoju gwarancji + 200gb dysk który na pewno się przyda).

Jest też 3 opcja czyli kupić również używkę ale z gwarancją bez niepotrzebnych pierdół jak move za które ludzie sobie każą słono płacić.

Oczywiście to tylko moja opinia. Mam mova, kamerkę i ostatni raz użyłem tego jakiś rok temu jak odwiedzili mnie znajomi z dzieckiem. Co do konsol używanych to poczytaj na forach jakie problemy mają ludzie np kupują używane konsole na allegro a po kilku dniach czy miesiącach Yelow rod i ani konsoli i pieniędzy nie ma.

Ja na twoim miejscu szukałbym jak najtaniej gołej konsoli nówki z gwarancją w jakimś pobliskim sklepie lub nawet w internecie i dokupił 500 gb dysk (nie mniejszy) + ewentualnie drugiego pada jeżeli masz z kim grać. A najlepiej jak zainwestujesz od razu w ps4 :). Ta twoja propozycja była by ciekawa gdybym miał na piśmie że konsola będzie jeszcze bez problemu działać 2 lata

Edytowane przez pawellol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to fakt ja juz dawno zrezygnowalem z uzywanych opcji, tylko nowa z gwarancja. CO uwazasz o z zakupie na amazonie uk pawellol? i o wersji super slim i jej awaryjnosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z amazonu nigdy nie korzystałem bo mam koło siebie mnóstwo marketów i zawsze w którymś znajdzie się ciekawa promocja na coś a jak nie to zawsze pozostaje allegro. Jeżeli chodzi o awaryjność to ciężko powiedzieć bo ten model jest akurat dosyć nowy. Wykonanie super slima jest dość słabe i przypomina plastikową zabawkę ale wykonanie sprzętu nie jest wyznacznikiem jego żywotności. Ja osobiście nie słyszałem żeby komuś padła super slim czy slim natomiast z doświadczenia wiem że super slim jest gorzej wykonany od slima (wiem bo brat cioteczny ma właśnie super slima). Niestety ale za mniejszą ceną idzie gorsze wykonanie.

Ja mam fata 60 gb i 2 tygodnie temu miałem yelow roda ale udało mi się go naprawić opalarką. Przed naprawą byłem gotów iść kupić właśnie super slima 12 gb bo to była najtańsza opcja ze wszystkich a dysk już mam. Tak jak powiedziałem ja bym brał super slima 12 gb + dysk 500 gb + 2 zdrapki po 100 na psn i za nie kupiłbym subskrypcje na rok plusa + 3 miesiące gratis czyli w sumie 1050 zł(gdybym jeszcze nie miał konsoli). W tej chwili mocno zastanawiałbym się nad celowością kupowania ps3 bo ps4 jest nie wiele droższa 1700 (konsola + 500 gb dysk) i nie długo premiera.

Myśle że nikt ci obiektywnie nie powie która konsola jest bardziej awaryjna czy super slim czy slim bo chyba nie ma takich danych, awaryjność sprzętu z mojego doświadczenia to raczej kwestia szczęścia tyle tylko że przy nówkach sztukach masz gwarancje i przez 2 lata masz spokój natomiast kupując używkę jesteś zdany na łaskę losu. Jak ktoś ci powie że super slim czy slim jest bardziej awaryjny to spytaj na jakiej podstawie tak twierdzi.

Poczekaj na opinie innych ludzi, poczytaj na innych forach abyś miał bardziej obiektywny obraz sytuacji bo tak naprawdę każdy ma własne zdanie i być może ktoś ci lepiej doradzi a na pewno istnieją lepsze opcje

na jednym z portali napisane jest że wszystkie ps3 są awaryjne i padają po ok 3000 godzin tak że jak powiedziałem wcześniej, awaryjność to raczej kwestia szczęścia lub jak kto woli nieszczęścia. Moja FAT zaczęła się sypać po 6 latach natomiast wszystkie inne faty moich znajomych dawno leżą na śmietnisku kilka lat. Jeżeli zdecydujesz się kupić ps3 to bierz taki model na który cię stać i taką konfigurację która najbardziej ci opowiada i módl się żeby konsola ci nie padnie po upływie gwarancji. Możesz kupić najmniej awaryjny telwizor, aparat, telefon ale jak będziesz miał pecha (a znam takich że co by nie kupili to zawsze im się to szybko psuje) to i tak ci padnie

Edytowane przez pawellol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie do ps4 zniecheca to e chce pograc w uncharted np a ta gra juz nie wyjdzie na ps4..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najtaniej to chyba jednak Mediamarkt 599zl + dysk za 200zl dokupic + pada a z zestawem move widzialem na allegro nowym mozna sie w 260zl nawet zamknac- 2 kontrolery i kamerka i gra. Tanszej opcji nie widze jak narazie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników, 

 

Wyszło ostatnio kilka dobrych gier na PS3, za niedługo nowa generacja więc te konsolki tanieją bardzo. Chciałbym się zaopatrzyć w takową. Czytałem trochę w internecie o wersjach Slim i Super Slim. Ta druga ma mieszane opinie, jednak obecnie bardzo ciężko jest trafić na nową konsolę Slim (chcę mieć długą gwarancję). Czy zaryzykować i kupić wersję Slim, czy może kupić nową SS i ewentualnie dysk (po jakimś czasie bym dokupił). Jeśli ktoś zna się na konsolach proszę o pomoc :) Chciałbym zagrać w GTA V i inne nowsze gry, z którymi mój komputer nie daje rady. Ktoś wspomniał na forum, że w tej wersji Super Slim nowe GTA potrafi zlagować, jak myślicie, czy to możliwe? 

 

Z góry dzięki,

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co slyszales na temat awaryjnosci SS ze mówisz ze 2 konsola ma mieszane opinie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej tak więc chciałbym pojechać dzisiaj do Media Markt i kupić PS3 12gb tak? Dokupić do tego dysk 500gb tak? Czemu aż tak duży? Czy ten PS3 12gb ma w zestawie gre czy cokolwiek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma nic pada jednego tylko, dysk potrzebny bo gry zajmuja dosyc duzo miejsca i to mysle jest takie przyszlosciowe miniumum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×