Skocz do zawartości
Filo

Artefakty w trakcie grania w gry z PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Bosh... na górze (jak chlebak stoi w pozycji pionowej) masz kratkę wentylacyjną (wlot, bodajże).

Hmm PS3 v60GB ma więcej otworów wentylacyjnych niż 40GB... o wiele więcej niż tylko na górze! Miałem niedawno obydwie konsole u siebie w domu i mam porównanie!...

Apropo, jeśli już rzucacie przepisami to co w momencie, gdy oddajemy na gwarancji 60GB i okazuje się, że chcą dać Wam nowa 80GB?... przecież różnica w obydwu modelach jest znacząca, ja bym nie przyjął 80GB za 60GB, to dla mnie nie ten sam sprzęt!

Zatem... czy można się nie zgodzić na odbiór innego modelu powołując się na niezgodność umowy i towaru? Przecież to że nie mają 60GB to wyłącznie ich sprawa, ja dałem i żądam otrzymania w okresie gwarancji tego samego modelu!

Poza tym, czy, jeśli nie mają 60GB to mogę upominać się w przypadku wciskania mi 80GB odszkodowania w postaci iluś tam zł? Lub dodatkowo dorzucenia do PS380GB np PS2?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zatem... czy można się nie zgodzić na odbiór innego modelu powołując się na niezgodność umowy i towaru? Przecież to że nie mają 60GB to wyłącznie ich sprawa, ja dałem i żądam otrzymania w okresie gwarancji tego samego modelu!

hmm

tough one.

ale mysle, ze sony wygralby ten pojedynek...

argumentujac to jako zaprzestania produkcji urządzenia, pozostaje jedynie naprawa (a i tez nie do konca, bo zalozmy ze czesci sa inne niz w pozostałych modelach i tez ich nie produkują) badz zwrot pieniążków. ewentualnie jak wspomniales - zaproponowanie innego, nowego, aktualnie produkowanego modelu.

natomiast jezeli chodzi o zadośćuczynienie, jest to kwestia w której musiałbyś sam użyć talentu negocjacyjnego

byc moze i wyszedlbys z ps2 pod pacha wraz z ps3 80 gb, badz ps3 40 gb i czapeczką z daszkiem z napisem "I <3 Sony".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Apropo, jeśli już rzucacie przepisami to co w momencie, gdy oddajemy na gwarancji 60GB i okazuje się, że chcą dać Wam nowa 80GB?... przecież różnica w obydwu modelach jest znacząca, ja bym nie przyjął 80GB za 60GB, to dla mnie nie ten sam sprzęt!

Zatem... czy można się nie zgodzić na odbiór innego modelu powołując się na niezgodność umowy i towaru? Przecież to że nie mają 60GB to wyłącznie ich sprawa, ja dałem i żądam otrzymania w okresie gwarancji tego samego modelu!

Poza tym, czy, jeśli nie mają 60GB to mogę upominać się w przypadku wciskania mi 80GB odszkodowania w postaci iluś tam zł? Lub dodatkowo dorzucenia do PS380GB np PS2?...

tez sie zastanawialem, napisalem wlasnie maila do sony z zapytaniem, jakie sa ich propozycje w tej sprawie, zobaczymy co napisza.

Napisalem do irlandzkiego supportu, bo nasz nie ma maila:) tylko # telefonu. Ale polityka powinna byc taka sama, mam racje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisalem do irlandzkiego supportu, polityka powinna byc taka sama, mam racje?

powinna.

to dobrze ujęte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hades26, Hadesik - nie oszukujmy się, mimo, że nie ma już oficjalnie w sklepach 60GB, Sony musi mieć pewien zapas tych konsol w magazynach na wypadek reklamacji przez klienta. Jeśli padnie Ci 60GB, to sklep może zaoferować:

>> nową 60GB, które są do dostania na rynku

>> naprawę Twojej konsoli

>> 40GB lub 80GB + różnicę w gotówce

>> zwrot kasy w takiej wysokości ile aktualnie 60GB jest warta, a jest sporo, najdroższa obecnie wersja core. Sony wiedziało co robi w chwili wywalenie wstecznej kompatybilności, aktualnie wersja 60GB w UK można najtaniej dostać za 2100zł i możecie mi wierzyć, idzie jak ciepłe bułeczki...

Jako kupujący w przypadku reklamacji w czasie trwania 24 miesięcznej "gwarancji" mam prawo do otrzymania takiego samego sprzętu, jaki kupiłem, ewentualnie wymiany na lepszy. W przekonaniu wielu wersja 60GB jest najlepsza, sklep wciskając mi inna, będzie musiał zrekompensować moje straty, więc jako grzeczny klient wykażę się cierpliwością i poczeka na to, co sklep będzie miał do zaoferowania. Jeśli będą mi chcieli wcisnąć 40GB, to albo gotóweczka przynajmniej 2k zł, bo tyle kosztuje 60GB, albo skarga od rzecznika praw konsumenta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...]

>> zwrot kasy w takiej wysokości ile aktualnie 60GB jest warta, a jest sporo, najdroższa obecnie wersja core. Sony wiedziało co robi w chwili wywalenie wstecznej kompatybilności, aktualnie wersja 60GB w UK można najtaniej dostać za 2100zł i możecie mi wierzyć, idzie jak ciepłe bułeczki...[...]

Wiem że za tyle stoi model 60GB! Niedawno temu na Allegro widziałem roczną 60GB z miesięczną gwarancją w sumie w cenie 1999zł i... ludzie ją brali a obok w aukcjach stała 80GB za 1399zł!...

Dlatego ja w przypadku (odpukać) zwalenia się mojej ryczącej 60tki na pewno bym nie odszedł z 40 lub 80GB! Nie ma wała! A że pracuję w urzędzie i mam dostęp do rzecznika praw konsumentów pod ręką, to bym syfu narobił że hej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie wiem co robić ... Gwarancja tak czy siak nie obowiązuję bo zakupiłem konsolę w USA ... Oddawać do serwisu się boję bo pewnie mnie skoszą że ch*j

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurde nie wiem co robić ... Gwarancja tak czy siak nie obowiązuję bo zakupiłem konsolę w USA ... Oddawać do serwisu się boję bo pewnie mnie skoszą że ch*j

Proszę o pomoc

USA? no to w Europie masz pozamiatane, bo gwarancja z USA nie obowiązuje w Europie. Można oczywiście rozszerzyć gwarancję na międzynarodową/światową ale takie bajer to tylko do Sony osobiście i jeszcze trzeba sporo zapłacić. Jedyne co Ci pozostało to sięgnąć do kieszeni i zapłacić za naprawę yhm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zaraz mnie szlag trafi - kto wam nawbijal tych glupot do glowy?

1. D4Ru73K i Vanguard nie rozrozniacie terminu Gwarancja od niezgodnosci towaru z umowa. Jedno i drugie nie ma ze soba nic wspolnego poza celem - ochrona inwestycji konsumenta. Zadne prawo nie kaze serwisowi przyjac waszej konsoli po uplywie okresu GWARANCJI i dokonac napraw za darmo. Prawo reguluje okres odpowiedzialnosci sprzedawcy za zgodnosc towaru z umowa. Klient sam wybiera z ktorej drogi reklamacji kozysta jednak po uplywie gwarancji pozostaje mu reklamacja u sprzedawcy. Koniec i kropka. Tak mowi prawo a ze Vanguard mysli ze cytujac fragment w ktorym wyraznie mowa o sprzedawcy ale pojawia sie slowo producent cos udowadnia to sie grubo myli i zyje zludzeniami.

2. xAndre77x - a co powiesz na trzymanie konsoli w powietrzu, nie zatykajac ani jednego otworu a mimo to efekt ten sam - rozkrecanie sie wentylatora? To nie kwestia przegrzewania PS3 60GB ma czujnik polozenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Zadne prawo nie kaze serwisowi przyjac waszej konsoli po uplywie okresu GWARANCJI i dokonac napraw za darmo. Prawo reguluje okres odpowiedzialnosci sprzedawcy za zgodnosc towaru z umowa. Klient sam wybiera z ktorej drogi reklamacji kozysta jednak po uplywie gwarancji pozostaje mu reklamacja u sprzedawcy. Koniec i kropka. Tak mowi prawo a ze Vanguard mysli ze cytujac fragment w ktorym wyraznie mowa o sprzedawcy ale pojawia sie slowo producent cos udowadnia to sie grubo myli i zyje zludzeniami.

facet, ale o czym ty mówisz !?

czy ja cokolwiek pisałem o reklamacji PO upływie gwarancji ? czy w trakcie jej trwania?

kieruje wielkie WTF w twoją stronę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
facet, ale o czym ty mówisz !?

czy ja cokolwiek pisałem o reklamacji PO upływie gwarancji ? czy w trakcie jej trwania?

kieruje wielkie WTF w twoją stronę

To sie naucz czytac ze zrozumieniem - twierdzisz ze gwarancji prawnie jest 2 lata a to g prawda. Gwarancji masz tyle ile powie producent a 2 lata masz odpowiedzialnosci sprzedawcy za zgodnosc z umowa - to 2 zupelnie rozne rzeczy a wy z D4Ru73Kiem je nieustannie mylicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończcie się już przepychać gwarancja nie gwarancja jedno jest pewne po upływie 12 miesięcy jak konsola się zepsuje tzreba zanieść sprzęt do sklepu w którym się kupiło. a czy oni oddadzą ją do serwisu czy sami naprawią to już mi zwisa ważne żeby konsolka była sprawna.

I też nie zgodził bym się na wymianę wersji 60 GB na 80 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tez sie zastanawialem' date=' napisalem wlasnie maila do sony z zapytaniem, jakie sa ich propozycje w tej sprawie, zobaczymy co napisza.

Napisalem do irlandzkiego supportu, bo nasz nie ma maila:) tylko # telefonu. Ale polityka powinna byc taka sama, mam racje?[/quote']

glupio samego siebie cytowac, ale.. odpisali:

[!--quoteo(post=0:date=:name=Playstation Ireland Customer Service Team)--][div class=quotetop]CYTAT(Playstation Ireland Customer Service Team)[div class=quotemain][!--quotec--]Hi,

Thank you for your mail.

We can offer a reconditioned PS3 60G for customers who have found fault

with their PS3 60G. I would first advise you to return to your retailer to

obtain this exchange. If your retailer is unable to assist, please let us

know so we can make alternative arrangements for you.

Thank You and Kindest Regards,

czyli w punkcie wyjscia dopytalem o te "alternative arrangements", ciekawe co maja do zaproponowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×