Skocz do zawartości
insane

Home

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od tego, że jestem szczęśliwym posiadaczem Home w wersji beta. Kluczyk do pobrania dostałem DayD, za co mu serdecznie dziękuję. Samo pobranie gry zajmowało chwilkę (70MB). Nie spotkałem na forum jeszcze recenzji na temat tej gry (hmm.. ?). Dlatego postanowiłem streścić oraz napisać swoje refleksje na temat "domu".

GamePlay (o ile to tak można nazwać)

Ogólnie gdy odpaliłem Home, byłem pod wrażeniem. Ale fajnie itd... (tak sobie myślałem). Jednakże już po godzinie zabawy i chodzenia po tym samym wyłączyłem czarnulkę z nudów (jestem chory i to może dlatego, ale "dom" naprawdę mnie znudził trochę). Na początku mamy możliwość stworzenie siebie (sylwetka, twarz, ciuchy itp.), następnie lądujemy w jakimś hotelu (mieszkaniu?) i cieszymy się, że w końcu pogramy. Chodzę po jednym pokoju i nic i nic, no ale staram się z tego wyjść na miasto i gdy podchodzę do drzwi wyjściowych i klikam X, wyświetla się okienko czy chcę pobrać lokację o nazwie Plaza (czy jakoś tak), było to około 30MB. Oczywiście pobrałem i wyszedłem na zewnątrz. Kręcę się wokoło fontann i rozmawiam sobie z ludźmi i się nudzę. Znalazłem wejścia do innych budynków: kino, coś ala manufaktura i kręgielnia (salon gier), oczywiście aby dostać się do któregoś miejsca, trzeba było je pobrać (10-30MB każde). W kinie nuda, jak wszedłem pobierał mi się film (na ekranie, gdzie się później wyświetlił, był pasek pobierania). W markecie (manufakturze) nic ciekawego, trochę sklepów, z czego żaden nie działał (nie wiem czemu). W kręgielnie było już fajniej, mogliśmy sobie pograć w kręgle, bilarda oraz na automatach, w dwie pierwsze ze znajomymi. Podsumowując, Home wypadł słabo, oczywiście to wersja beta, więc nie ma co w 100% skreślać tej gry. Gdyby wszystko działało i było to dużo dużo większe było by ekstra. Miejmy nadzieję, że w wersji full będzie wszystko dobrze. I jeszcze raz, więcej lokacji. P.S.: Gra mi przypomina Simsy

Grafika

Cóż mogę powiedzieć o grafice? Jest bosko, rewelacyjnie. Wiele wydanych gier nie ma takiej grafiki jak Home, to trzeba przyznać. Bardzo realistycznie odwzorowane budynki, przedmioty oraz ludzie. Dokładnie, nie sprawdzałem całości, ale większych bugów nie widać. To tyle na temat obrazu.

Muzyka

Na temat muzyki nie mamy za dużo do powiedzenia, ponieważ non stop leci jakiś podkład, na który nie zwracamy uwagi. Jest jedno takie miejsce, gdzie mamy możliwość potańczyć z innym (koło fontanny) przy rytmach szafy grającej. Na temat muzyki tyle.

Podsumowanie

Home jest świetną grą (społecznością) łącząca użytkowników PlayStation3. Jednakże obecna wersja (beta) jest skromna i niedopracowana (ale nie ma się co dziwić). Graficznie wypada bardzo dobrze, na temat dźwięku nie ma co do powiedzenia. Możemy jednak śmiało powiedzieć, że Sony zrobiło (a raczej jeszcze robi i musi robić) kawał dobrej roboty. Mam nadzieję, że full wersja pokaże się na dniach i nie będzie tak uboga jak beta.

GRAFIKA - 10/10

DŹWIĘK - 5/10 (nie ma co oceniać)

GAMEPLAY - 7/10

CAŁOŚĆ - 8/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie TAKIE SAME odczucia po "zagraniu" w ten wspaniały HOME... Wolę pograć w CoD4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle do tego podchodzicie - HOME to dodatek. Nie jest grą, nie ma aspiracji na grę i nie można go oceniać jako gry

Fajnie napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Źle do tego podchodzicie - HOME to dodatek. Nie jest grą, nie ma aspiracji na grę i nie można go oceniać jako gry

Fajnie napisane.

Tu masz rację. Dałem temu dodatkowi dziś drugą szansę i byłem mile zaskoczony:) Wyszedłem na pole i od razu ludzie mnie zaprosili do tańca Running Man. Zebrała się pokaźna ekipa i efekt był niesamowity jak wszyscy tańczyli w kółku i do tego gadaliśmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma może ktoś kod do podzielenia się home'm? chciałbym sobie go przetestować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej "szafie grającej" też tańczyliśmy Running Man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dodam coś od siebie. Wspominałem o tym w ogólnej dyskusji o Home.

Z tego co tu przeczytałem widzę, że masz kod tylko na Home. Ja dostałem dwa kody. Drugi na betę Namco Museum. Nie pisałbym o tym gdyby nie pewien znaczący fakt. Namco museum jest ściśle powiązane z Home. W jaki sposób?

Przejście każdej gry owocuje otrzymaniem prezentu. Prezenty te z kolei można odebrać w Home. Prezenty to ubranka i wyposażenie wnętrz(między innymi statuetka Pooka)

Platynowa statuetka Sackboya na stole? Jak najbardziej. Ubranie Nathana Drake'a? Ależ to oczywiste

P.S.

Znalazłem ograniczenie w wystrajaniu pokoju. Może to tylko beta. Można dodać tylko 8 świateł.

P.S.2

Czemu nie wspomniałeś o widoku z balkonu? Przystań jachtów wygląda obłędnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauwazylem ze na moje Jqaponskie konto juz jakis czas temu nadeszly kluczyki Narazie zrobilem sobie postac i polatalem po pokoju (musze zaraz wychodzic...) ale wieczorem sie pobawie i na bank cos napisze

Do zobaczenia w DOMU!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiopuchatek---> bardzo ciekawie brzmi to Namco Museum. Oczywiście Namco daje punkty tylko za przechodzenie ich gier?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że ja japońskie konto założyłem na fake e-mail

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
misiopuchatek---> bardzo ciekawie brzmi to Namco Museum. Oczywiście Namco daje punkty tylko za przechodzenie ich gier?

Tak punkty działają tylko w obrębie Namco Museum.

Zauważyłem chyba błąd w Home. Po dodaniu przedmiotów bonusowych po restarcie znikają z mieszkania. Moje ładne krzesełka od Namco musiałem ustawiać na nowo...

Jutro może się dorwę do aparatu to pstryknę fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sama gra nie ruszyła bo zarówno Home jak i Namco Museum mam z japońskiego konta a gram na PL, ale pomysł jest bardzo fajny.

Witam, wczoraj dostałem kod do bety HOME na amerykańskim mailu. Mam pytanko: czy ściągając z amerykańskiego konta będę mógł grac na PL i czy ma jakieś ograniczenia regionalne?? Czy na koncie PL będą tylko Polacy czy ludzie z całego świata?? No i jeśli tylko Polacy to czy jest ich już całkiem sporo czy są pustki w tym wirtualnym świecie??

PS1: Recenzja taka sobie, bardziej krótki opis wrażeń. No i jak ktoś zauważył to raczej gra nie jest. Ale brawo za chęci i powodzenia na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, wczoraj dostałem kod do bety HOME na amerykańskim mailu. Mam pytanko: czy ściągając z amerykańskiego konta będę mógł grac na PL i czy ma jakieś ograniczenia regionalne??

Ja mam z Japońskiego ale instalowałem i uruchamiałem na Polskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenie regionalne zadziałało u mnie tylko w wypadku wspomnianego Namco Museum. Niby automat mam odblokowany i przetransferowany do Home ale przy próbie zagrania prosi o podanie kodu w XMB. Na japońskim koncie nie chciało mi się przechodzić Museum ale tam pewnie by ruszyło (Ciekawostka save z Namco jest przypisany do profilu i nie da się go kopiować na inny profil)

Polaka nie uświadczyłem. Za to kupa francuzów i hiszpanów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki chłopaki. W takim razie uruchomię to cudo na polskim koncie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK przetestowane na japońskim. O dziwo jakoś na japońskim lepiej mi szło w Namco Museum Enyłej.

Zdobyłem trzy automaty. Pac-mana, Dig-dug i Galagę. Wszystkie dumnie stoją w kąciku gier. Po uruchomieniu któregoś z nich włącza się dana gra w full screen. To jest tak jakbyśmy włączali Namco Museum prosto z XMB z tym, że mamy dostęp tylko do danej gry(wybranego automatu) a nie wszystkich czterech. Po zakończeniu gry pod PS zamiast opcji quit game mamy quit to home.

I w sumie to wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wbijajcie się na polskich kontach, europejski home działa również.

Ja już widziałem polaków, myślę, że szybko zdominujemy Home.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, zazdroszcze wam jak to czytam jak by ktos mial klucz aby sie podzielic, to bardzo prosze, przyjme wszystko ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jak już uruchomiłem na amerykańskim koncie, to mogę teraz na europejskim? I co z tą grą Namco? Jak to pobrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz na każdym uruchomić.

Na Namco museum musisz mieć kod, który był wysyłany tylko na Japonię. Prawdopodobnie ta gra nie wyjdzie poza Japonię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce się podzielić kontem co jest na nim beta home to pisać na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wbijajcie się na polskich kontach, europejski home działa również.

Ja już widziałem polaków, myślę, że szybko zdominujemy Home.

Latałem dzisiaj jak głupi nawołując naszych i nikt się nie odezwał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma regionalizacji, mam konsole z usa, home z jpn psn, a gram na polskim koncie. krejzol no nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×