Skocz do zawartości
Hades26

Tomb Raider: Underworld - recenzja.

Rekomendowane odpowiedzi

???

Edytowane przez Hades26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak powinna wyglądać recenzja , gdybym ją wcześniej przeczytał to wstrzymałbym się z zakupem dopóki cena nie spadnie , zmyliła mnie znana krajowa gazetka o konsolach która dała grze 9 na 10 , o długości gry nie wspominali , dobra robota Hadesie,pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hades powiem ci, że i tak mi się wydaję, że ocena jest zawyżona...Ale niech będzie i niech odstrasza wszystkich przed kupnem tego badziewia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hades powiem ci, że i tak mi się wydaję, że ocena jest zawyżona...Ale niech będzie i niech odstrasza wszystkich przed kupnem tego badziewia

Sentyment hajpek sentyment do serii mnie zmusił do tej oceny!

Nie dodałem jeszcze, że gra to nie tylko wątek fabularny ściśle połączony z TR: Legend ale też i z TR1 (tudzież Anniversary)... Szczególnie podobieństwo do Anniversary widać w ostatnich lokacjach, dosłownie wszystkie korytarze z tymi samymi hieroglifami tylko w kolorze czerwonym!

A ostatni boss?! żenada, o ile mozna to co jest na końcu nazwać walką z bossem.

Tak czy inaczej, scenariusz ten został wyraźnie zamknięty i pozostaje czekać jedynie do kolejnej części TR. Ale zanim kupicie Underworld zainwestujcie w TR: Legend, bo ciężko będzie połapać się o co kaman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem magazyn Click jest tam dużo o grach na PC ale na Konsole również , była tam recenzja Underworlda , dali jej 6,5 na 10 , jedyna dobra recenzja oprócz twojej Hades , ocena prawie identyczna,także zdarzają się fachowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co nam teraz pozostaje z gier przygodowych hm? chyba tylko pozostaje czekać na Uncharted 2 i liczyć że się opamiętają ze strzelaniem ale zanim pojawi się ta gra to po drodze zaliczę jeszcze Heavy Rain (jak to nie będzie tylko QTE), Resident Evil 5, Yakuzę 3 i w sumie to zabiorę się za Dead Space bo jeszcze nie grałem ehh bardzo brakuje mi gier pokroju Tomb Raidera gdzie trzeba kombinować rozwiązując zagadki tyle że bardziej wymagające i przemierzać zapomniane i zaginione miasta sprzed tysiącleci, gdzie cywilizacje znikły bez śladu w tajemniczych okolicznościach pozostawiając po sobie monumentalne budowle kocham gry przygodowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to co nam teraz pozostaje z gier przygodowych hm? chyba tylko pozostaje czekać na Uncharted 2 i liczyć że się opamiętają ze strzelaniem ale zanim pojawi się ta gra to po drodze zaliczę jeszcze Heavy Rain (jak to nie będzie tylko QTE), Resident Evil 5, Yakuzę 3 i w sumie to zabiorę się za Dead Space bo jeszcze nie grałem ehh bardzo brakuje mi gier pokroju Tomb Raidera gdzie trzeba kombinować rozwiązując zagadki tyle że bardziej wymagające i przemierzać zapomniane i zaginione miasta sprzed tysiącleci, gdzie cywilizacje znikły bez śladu w tajemniczych okolicznościach pozostawiając po sobie monumentalne budowle kocham gry przygodowe

Normalnie czytasz w mich myślach a niestety takich gier nie ma, mi też marzy się długa dopracowana gra przygodowa w klimatach Indiany Jonesa z odkrywaniem zaginionych miejsc z mniejszą ilością wyżynki , czy ktoś do cholery nie może napisać dobrego scenariusza i zrobić z tego dobrą gierkę przygodową a kaska popłynęła by do nich strumieniami a my bylibyśmy w siódmym niebie ,amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie chodzi tylko o fabułę! W TR Underworld mogli spokojnie zmieścić to co było w Legend i by było ciekawie, ale woleli zarobic na odgrzewanych kotletach dwa razy! Poza tym po jaki **** Natla? Ta baba zginęła w TR1 w 96r i na tym powinni poprzestać a nie odgrzewać w TR8 (tak wychodzi z numeracji, nie licząc TR Anniversary) stary obiad!

W której innej grze po ponad 10 latach wraca się do bossa który już dawno gryzie szczypior?

Moja wersja stoi już na aukcji za 150zł. Pierdziele takie rozwiązania, a myslałem że będzie to konkurencja dla uncharted, a okazało się, że TR Anniversary jest już lepszy od Underworld.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recka świetna Grałem w demko i aż chce się kupić

Btw. Wyslij mi ta stronke Wrzuc na sendspace.pl i podaj na gg :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja właśnie w tym temacie liczyłem na TR: U ale niestety się strasznie zawiodłem mogli ją bardziej dopracować i zrobić dłuższą z wręcz bardzo trudnymi zagadkami ale nie zrobili więc pozostaje liczyć na Uncharted 2 Naughty Dog nie zawiedzie nas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Btw. Wyslij mi ta stronke Wrzuc na sendspace.pl i podaj na gg :D:D

Na gg do jutra mnie nie ma, więc daj no maila i wyslę Ci raz jeszcze... wyślij mi na PW adres do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) a okazało się, że TR Anniversary jest już lepszy od Underworld.

polecasz TR: Anniversary bo nie grałem a przeszedł bym sobie coś ciekawego jak jest z dopracowaniem tej gry? zagadki są bardziej wymagające jak w Underworld? i jak z fabułą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
polecasz TR: Anniversary bo nie grałem a przeszedł bym sobie coś ciekawego jak jest z dopracowaniem tej gry? zagadki są bardziej wymagające jak w Underworld? i jak z fabułą?

Anniversary to remake TR1 z 96r. Zagadki nie powiem aby powalały ale sa problemy z dostaniem się w odpowiednie miejsce, sporo skakania, mało strzelania! Jak ktos grał w TR1 to będzie łapał się o co chodzi w Anniversary, jesli jednak nie to trudno czasami może być, choćby z dwoma centaurami których nie da się rozwalić 'normalnie'

Poza tym fabuła to stary dobry TR w nowej grafie, nawet na 40" ładnie mi wyglądał pomimo tego że to gra z PS2.

TR Anniversary polecam z czystym sumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Anniversary to remake TR1 z 96r. Zagadki nie powiem aby powalały ale sa problemy z dostaniem się w odpowiednie miejsce, sporo skakania, mało strzelania! Jak ktos grał w TR1 to będzie łapał się o co chodzi w Anniversary, jesli jednak nie to trudno czasami może być, choćby z dwoma centaurami których nie da się rozwalić 'normalnie'

Poza tym fabuła to stary dobry TR w nowej grafie, nawet na 40" ładnie mi wyglądał pomimo tego że to gra z PS2.

TR Anniversary polecam z czystym sumieniem.

to sobie zamawiam z allegro i myślę że na wtorek gierka powinna już być u mnie widziałem na YouTube poziom w Egipcie i bardzo to klimatycznie się prezentuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to sobie zamawiam z allegro i myślę że na wtorek gierka powinna już być u mnie widziałem na YouTube poziom w Egipcie i bardzo to klimatycznie się prezentuję

O no Egipt jest wypas Szczególnie CatMummy są wykręcone! Gra kosztuje jakieś 60zł chyba więc nie stracisz dużo a zabawy będziesz miał co nie miara, poza tym masz normalne bronie a nie jakieś pseudo usypiacze, jeden strój jak przystało na remake i kupę rozkminek w czasie grania.

Jedna jest o tyle dziwna, wspomniałem o niej wyzej... że trzeba zabić 2 przeciwników, ale nie daje sie normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedna jest o tyle dziwna, wspomniałem o niej wyzej... że trzeba zabić 2 przeciwników, ale nie daje sie normalnie

pogłówkuje trochę i jakoś się ich rozwali lubię wyzwania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonaliście mnie, że nie warto kupować nowego TR

No chyba, że za jakiś tam czas, dostanę tę grę za maks. 60zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przekonaliście mnie, że nie warto kupować nowego TR

No chyba, że za jakiś tam czas, dostanę tę grę za maks. 60zł

jak masz nerwy ze stali to jak spadnie z ceną to kupuj ale naprawdę trzeba mieć nerwy ze stali do tej gry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak masz nerwy ze stali to jak spadnie z ceną to kupuj ale naprawdę trzeba mieć nerwy ze stali do tej gry...

Może do tego czasu, gdy będę ją kupował, to wyjdzie(?) jakiś patch naprawiający to i owo...

Gdyby to była naprawdę udana produkcja, to kupiłbym ją już teraz. Ale w tej chwili jest kilka innych tytułów naprawdę wartych zakupu, więc Lara niech sobie czeka

Gdy obniży swoją cenę, to wtedy się na nią skuszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim życiu ukończyłem (a grałem prawie we wszystkie części) TR2 i legend. Ten ostatni przypadł mi do gustu ponieważ było dużo akcji i banalnie proste zagadki w porównaniu z innymi częściami gdzie po kluczyk trzeba było się godzinę wspinać. Ten nowy TR jest taki sam jak wszystkie inne czyli... lipny. Gra chyba faktycznie dla fanów serii.

PS. Dobra recka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gra chyba faktycznie dla fanów serii.

szczerze to nawet nie wiem czy dla fanów bo jeszcze by się jeden z drugim załamali jak by zobaczyli co zrobili pannie Croft...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy fan zaciśnie zęby ale przejdzie całą , bo mus dla niego zakończyć kolejnego Tomb Raidera mimo że gniot  ale zaliczyć trzeba ja tak zrobiłem nawet z Last Revelation i Angel of Darkness mimo że były słabiutkie, oczywiście wszystko zależy od stopnia fanatyzmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja się rzuciłem ;)i skończyłem Tomba, a później go sprzedałem hehehe :)

The Last Revelation był jeszcze ok, coś w starych klimatach... ale AofDarkness... masakra!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację przez Angel of Darkness Eidos stracił władzę rodzicielską nad tą serią a zawsze  lubiłem tych twórców , moim zdaniem Crystal Dynamics też nie potrafi dobrze zaopiekować się Tym tytułem , Anniversary w sumie dzięki Eidosowi był bardzo dobrą gierką,Crystal poprostu zrobił dobry Remake , ale to ciągle stare dobre schematy bo legend  jakoś nie rzucił mnie na kolana , ach żeby tak Naughty Dog przejął tę serię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...] ach żeby tak Naughty Dog przejął tę serię...

To pewnie byśmy mieli 3 części TR i na tym koniec bo oni miłują się w trylogiach ;) Ale pewni by to wyszło na dobre bo z perspektywy czasu ile i co można robić w tej samej grze?... TR: Underworld jest przykładem, że odświeżają zamierzchłe czasy (Natla)co za tym idzie, brak im chyba pomysłów.

Jedynie FinalFantasy pomimo numerku 13 daje nowe fabuły, postaci, rewolucje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×