Skocz do zawartości
hajpek

Wspomnienia po psx

Rekomendowane odpowiedzi

pamiętam go bo zanim wyszedł dualshock to się grało na zwykłym analogu bez wibracji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
najstarszym modelem jest scph1002 który miał laser ułożony u góry a nie jak w każdej z prawej strony, a przez to że był u góry to był blisko ciepła wytwarzanego prze nagrzewanie się zasilacza, który powodował szybszy zgon laseru ale później to zmienili na szczęście :) 
Ja miałem model SCPH 1002 i gra nie odpalała mi się jak jej w pionie nie ustawilem :DNa przyciskach miała napisane POWER/OPEN  w tych nowszych już obrazki były

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pamiętam go bo zanim wyszedł dualshock to się grało na zwykłym analogu bez wibracji ;)

Dual Shock pierwszy raz w Gran Turismo testowalem, tez mile wspomnienia, jak zreszta samo GT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem model SCPH 1002 i gra nie odpalała mi się jak jej w pionie nie ustawilem :DNa przyciskach miała napisane POWER/OPEN  w tych nowszych już obrazki były

masz rację pamiętam te napisy ;) a pamięta ktoś że była taka reklama na jakimś demo i był taki mistrz i uczeń i ten mistrz robił taką prezentację psx'a z grami i osprzętem i do tego śmiesznie to wyglądało :) jak się nie mylę to oni później się bili ze sobą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją przygodę z DemoOne zacząłem w październiku 97r. Po przejściu z Commodore C64 na PSX zobaczyłem inny świat, jakie możliwości, ludzkie kształty, 3D  ::) ...

Pamiętam jak włączyłem DemoOne, ta muzyczka... a później pierwsza gra jakąkolwiek kiedykolwiek włączyłem na PSX to demo T2 ;) Jak zobaczyłem że ludzie to ludzie, jak Lei się bujał z nogi na nogę... masakra!

Miałem DO z: Tekken2, Crash Bandicoot, Descent... oraz animacją TRexa i Manty ;)

Do dziś mam swoja pierwszą konsolę, nadal działa i nie ma zwiech!

1.jpg

2.jpg

Zasłużony pad, nieco wytarte napisy ale nadal działa ;)

3.jpg

Aktualnie konsola zapakowana w folię bombelkową leży od kilku lat w szufladzie...

4.jpg

I zbiór Demek z PSMagazyn! Wszystkie jakie wyszły...

5.jpg

Miło się wspomina, to jakiś kawałek mojego dzieciństwa, bezcenny dla mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, tez pamietam ta gazetke i jak urywalem sie w trakcie pracy zeby podjechac do empika i sprawdzic czy juz jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja swoją przygodę z DemoOne zacząłem w październiku 97r. Po przejściu z Commodore C64 na PSX zobaczyłem inny świat, jakie możliwości, ludzkie kształty, 3D  ::) ...

Pamiętam jak włączyłem DemoOne, ta muzyczka... a później pierwsza gra jakąkolwiek kiedykolwiek włączyłem na PSX to demo T2 ;) Jak zobaczyłem że ludzie to ludzie, jak Lei się bujał z nogi na nogę... masakra!

Miałem DO z: Tekken2, Crash Bandicoot, Descent... oraz animacją TRexa i Manty ;)

Miło się wspomina, to jakiś kawałek mojego dzieciństwa, bezcenny dla mnie ;)

Kurde Hades po Twoich fotkach, aż mi się łezka w oku zakręciła :'( To była KONSOLA :)

Ja szaraka kupiłem jakoś na przełomie listopada i grudnia 97r. Pamiętam, że miałem jeszcze na niej naklejkę Tombi z pierwszego poradnika PSXExtreme :D Demo 1 mnie normalnie zmasakrowało ??? a szczególnie tech demo z T-rexem :)

Wspomnienia niezapomniane i nieporównywalne z niczym innym. Żadne obecne gry nie dadzą mi takiego "fanu" jak kiedyś te z PSXa :'(

Cholera, ale się rozkleiłem :-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hades26 aż się łezka w oku kręci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

psx jest konsolą wszech czasów i pozostanie na wieki w naszej pamięci :) żadna inna konsola nie zrobiła takiego zamieszania na scenie gier co ona :) i żadna nie dorówna jej nigdy  8) tyle się wydarzyło gdy ją miałem a ile się wyedukowałem na niej :) angielski poznałem za pomocą właśnie gier z psx ;) np. Abe's odyssey i exodus i seria residentów ;) wspaniałe chwile których nie zamienił bym na nic innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żadne obecne gry nie dadzą mi takiego "fanu" jak kiedyś te z PSXa :'(

Przem... a może to juz nie ten wiek!? Juz nie bawi nas to co kiedyś aż tak bardzo!? Juz nie ma takiego zachwytu grami jak kiedyś? Kiedyś było ważne to co gra w sobie ma, pikseloza była na drugim planie... Teraz w dobie HD zanim sie zagra to gra przechodzi testy na YT, na grafę i nie ważne, że gra ma w sumie 3h fabuły, ważne że grafa powala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety grafika teraz idzie na pierwszy odszczał... pamiętam silent hilla każdy stękał że grafika jest do dupy a mi się strasznie podobała a najważniejsze że gra miała klimat i tylko to się liczyło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to!

Co z tego że COD4 ma wyje...ną grafikę jak skończyłem go w 2,5h! Online nie toleruję, bo nie grałem nigdy w online i nie kręci mnie to! Wolę szlifować wyniki w singlu!

Abe's Oddysey / Exodus - to była gra w której 2D było nie ważne w dobie 3D! Gra wygrała sposobem na zabawę, nie potrzeba było wypasionej grafiki, ludzie kochali ta grę jak i inne bo utożsamiali się z bohaterem w grze, z tym co robi!

Teraz jak nie masz w menu 40 klamek + 20 tłumików i 10 granatów to nie idzie pograć. Nie piję do żadnych tytułów, bo to jednak gry i wymyślony świat, ale wraz z postępem idzie się bardziej w realistyke kosztem zabawy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja swoje czasy pamiętam, byłem w przedszkolu jak tata kupił psx'a i odrazu przerobił, a potem ojciec kupił medievila i crashe na giełdzie. Zagrywałemm bardzo długo, abe też pamiętam achh te czasy. Grafa nie jest najważniejsza. Tombi też super było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, widzę że wiele osób kombinowało z konsolką, jak przestała czytać płyty :P

Również kładłem ją na bok ;)

No i ten niezapomniany Crash...

Cała rodzinka się wciągnęła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie jedna z lepszych gier na psx to medal of honor, normalnie czułem się jak we francuskim ruchu oporu, a nie to co teraz w większości gier, idź przed siebie i odbębnij gre jak najszybciej. pamieta ktoś psy z panzerfaustami i w czołgach jako bonus w tej grze ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tak, PSX to fantastyczna konsolka była, a DEMO ONE z Bust a Groove, Crashem III, Medievilem, Kula World i Spyro to prawdziwy klasyk, z resztą mam ją do tej pory(Przy pisaniu tego posta leży tuż obok :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...] a DEMO ONE z Bust a Groove, Crashem III, Medievilem, Kula Word i Spyro to prawdziwy klasyk, [...]

Kolego, nie ujmując Ci ani Twojemu klasykowi ;) ... prawdziwym klasykiem jest DemoOne z Crash 1, T2, Descent ;) to bodajże druga wersja Demo One w PL jaka wyszła, wcześniejsza była nieco 'inna' i nie dołączana do każdej konsoli.

Wyżej wymienione DO mam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, nie ujmuje żadnemu klasykowi, ale z tym jestem związany emocjonalnie najbardziej, ponieważ przy nim spędziłem najwięcej czasu.  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak czytam te wasze posty to mnie Ciary przechodzą i łza w oku kreci gralo sie kiedyś konkretnie miałem 3 orginalki monster track, air combat , i herkulesa iw h6j piratow :) demo one tez miałem heh nie zapomne ff7 ff8 ff9 mgs crash i sredniej w podstawowce 2,7 :) Masakra...   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miałem 3 orginalki monster track, air combat , i herkulesa iw h6j piratow :)

Czy ja wiem czy to powód do dumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak dostałem poczciwego "szaraka", ta grafika dla mnie to był przeskok niesamowity, weekendowe zagrywanie się w Crash'a, Tony Hawk'a i masę innych tytułów, to było coś. Nikt nie narzekał na grafikę bo ta i tak była olśniewająca, a grywalności tamtym tytułom może pozazdrościć większość obecnych produkcji. Co to stawiania konsoli w rozmaitych pozycjach tylko nie w tej przeznaczonej dla niej to normalka. Pamiętam, że pod koniec swojego żywotu mój PSX włączał się raz na dwadzieścia. Potem konsola poszła do serwisu i już niestety z niego nie wróciła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a graliście jeszcze ze stajni Naughty Dog w crasha team racing? była kupa śmiech z kumplami na multi :) jutro odgrzebie psx i zacznę przechodzić serie Residentów  8) a i może zahaczę Tomb Raider 2,3 i 4 :) bo jedynkę myślę że przejdę dzisiaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w szufladzie Rage Racer... pewnie niewielu tu wie że to pierwsza część Ridge Racer'a ;) Ridge Racer dostał tą nazwę w drugiej odsłonie, Ridge też mam.

Jedynie co to nie udało mi się kupić RR Revolution, ale cóż...

Poza tym mam też Resident Evil 2 v.rozszerzona i Resident Evil 1 v. kolekcjonerska + Res1 Directors Cut (Res1 DC kupiłem na Allegro w cenie 25zł, bez rysek, bez zadrapań... trafiła mi się nie wiem jakim cudem bo zazwyczaj R1DC stała za 100zł jeszcze 3 lata temu!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam w szufladzie Rage Racer... pewnie niewielu tu wie że to pierwsza część Ridge Racer'a ;) Ridge Racer dostał tą nazwę w drugiej odsłonie, Ridge też mam.

Jedynie co to nie udało mi się kupić RR Revolution, ale cóż...

Poza tym mam też Resident Evil 2 v.rozszerzona i Resident Evil 1 v. kolekcjonerska + Res1 Directors Cut (Res1 DC kupiłem na Allegro w cenie 25zł, bez rysek, bez zadrapań... trafiła mi się nie wiem jakim cudem bo zazwyczaj R1DC stała za 100zł jeszcze 3 lata temu!).

z ridge racer'em to wiedziałem ale to pamiętają tylko ci którzy grali na plejaku od początku ;) co to jest ten RE 2 wersja rozszerzona? wiem że do sieci przeciekła kiedyś beta wersja tej gry z innymi postaciami i paroma nowymi lokacjami i była bardziej krwawsza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RES2 v.rozszerzona rożni się tym że obsługuje Dual Shock ;)

Podobno wersja wyszła na Japonię (tylko) ale co dziwne trafiłem niemiecką wersję (okładki) gry z obsługą DS a sama gra była w UK.

A i masz dodatkowo tryb extreme do wyboru w poziomie trudnosci gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×