Skocz do zawartości
pastorek23

Klawiatura i mysz a gry na PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podpoiąłem do konsoli klawiaturę i mysz ... działa lecz tylko w menu. Po odpaleniu jakiej kolwiek gry nie działa. Czy jest na to sposób. Nie umiem za bardzo grac w gry typu Medal Of Honor padem i dlatego takie pytanie zadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sposobu, bo twórcy gier konsolowych traktują pad jako jedyny kontroler, którym można grać w gry FPP. Jedynie w UT działa myszka i klawiatura. W innych grach jedynym rozwiązaniem jest oszustwo w postaci fragfxa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klawiatury używasz tylko jako pomoc do pisania ( i do grania w UT jak to już kolega wyżej napisał) np. w FIFA 09, aby wpisać kod do darmowej ligi lub w Home, aby odpisać na wiadomość :]

Edytowane przez Majkel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie umię grać w shootery na padzie.

Może kiedyś będzie można w każdej grze używać myszkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze rok temu też nie umiałem i kupując ps3 od razu wykluczyłem gatunek fps, ale przyszło COD4 i się naumiałem :tongue:. Teraz nie ma nic przyjemniejszego niż rąbanka w COD. Kwestia przyzwyczajenia i tyle. Dodam że to jest moja pierwsza konsola a wcześniej tylko shootery na pc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze rok temu też nie umiałem i kupując ps3 od razu wykluczyłem gatunek fps, ale przyszło COD4 i się naumiałem :tongue:. Teraz nie ma nic przyjemniejszego niż rąbanka w COD. Kwestia przyzwyczajenia i tyle. Dodam że to jest moja pierwsza konsola a wcześniej tylko shootery na pc.

dokładnie, ludziom się po prostu nie chce postarać i nauczyć, tłumaczą się wtedy tym, że na padzie słabo się gra - gra się dobrze, ale oni nie umieją. Do myszek UT3 i PC, do PS3 tylko pad...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy macie do gry na padzie w FPS'y... Mi się nawet lepiej w nie gra padem niż myszką! Z padem mam styczność od dawna, ale po to się kupuję konsolę, żeby grać na padzie, a nie narzekać, że jeżeli nie wprowadzą obsługi myszki np. do KZ2 to nie kupię (są takie przypadki...)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ma sposobu, bo twórcy gier konsolowych traktują pad jako jedyny kontroler, którym można grać w gry FPP. Jedynie w UT działa myszka i klawiatura. W innych grach jedynym rozwiązaniem jest oszustwo w postaci fragfxa...

dlaczego uwazasz ze FragFX jest ozustwem? przeciez to zwykly pad ktory zostal przeciety na pol i tyle

Edytowane przez kiros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlaczego uwazasz ze FragFX jest ozustwem? przeciez to zwykly pad ktory zostal przeciety na pol i tyle

bo myszka ma większą precyzję niż gałka analogowa. Twórca gry nie wprowadził obsługi myszki, więc zakładał, że gra będzie tylko na pady. Grając na myszce przeciwko padowi w FPP ma się coś w rodzaju aimbota, bo myszka szybciej na mnie nakieruje celownik, niż gałka analogowa, nawet gdy skill jest na takim samym poziomie. Dlatego uważam FragFX za cheat w grze, co najgorsze niemożliwy do wykrycia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może kiedyś będzie można w każdej grze używać myszkę.

Oby nigdy to sie nie stalo!!!

bo myszka ma większą precyzję niż gałka analogowa. Twórca gry nie wprowadził obsługi myszki, więc zakładał, że gra będzie tylko na pady. Grając na myszce przeciwko padowi w FPP ma się coś w rodzaju aimbota, bo myszka szybciej na mnie nakieruje celownik, niż gałka analogowa, nawet gdy skill jest na takim samym poziomie. Dlatego uważam FragFX za cheat w grze, co najgorsze niemożliwy do wykrycia...

Dokladnie. Tylko lamy korzystaja z FragFX :P

Edytowane przez Fayabusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to osoby które grają na FragFx nie grają na osobnych serwerach?!? Mam nadzieję że tak bo inaczej to jest bez sensu :nuke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to osoby które grają na FragFx nie grają na osobnych serwerach?!? Mam nadzieję że tak bo inaczej to jest bez sensu :nuke:

właśnie o to chodzi, że nie grają, bo FragFX przetwarza ruchy myszki na wychylenia gałki i osoba grająca na fragu jest identyfikowana jako zwykły użytkownik pada. Dlatego uważam to za cheat, bo jak ktoś chce grać na myszce to bardzo proszę, ale z innymi osobami korzystającymi też z myszki. Jak ktoś mnie zabije w grze to chcę mieć świadomość, że miał lepszego skilla, a nie FragFX...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TheMichal Napisal(a)

Twórca gry nie wprowadził obsługi myszki, więc zakładał, że gra będzie tylko na pady.

jak nie myslal o myszce skoro gra np.CoD zostala tez wydana na PC poza tym takiego typu gry na poczatku byly robione tylko i wylacznie pod klawe i mysze tak wiec skoro takie gry jak singit albo guitar hero sa produkowane nie do pada to dlaczego CoD czy HL maja niebyc pod FragFX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. ;)

 

Znajoma chciała by zagrać w parę gier na PS3, jednak wymuszenie u niej korzystanie z pada jest chyba niemożliwe (zatwardziała użytkowniczka PC'ta ;D ) więc sporo myślałem, co zrobić, aby mogła zagrać w niektóre tytuły na klawiaturze i myszce, są to m. in. GTA V, dragons dogma, puppeteer itp. Nie udaje mi się jej zmusić do korzystania z pada, a skoro chce bardzo zagrać, to co ja biedny mogę poradzić, jak tylko próbować jej to umożliwić przy użyciu wspomnianej klawiatury i myszki.

Grać będzie tylko w singla, szczególnie chce zagrać w GTA.

 

Sporo czytałem o urządzeniach jak Eagle Eye, XIM3 czy Cronus Device, może są jeszcze jakieś ale innych nie znalazłem. Problem polega na tym, że są one dość drogie (Eagle eye 240zł na polskim rynku, na amazonie 60$ jednak nadal sporo, a poza tym nie wiem jak tam mógłbym zapłacić) a nie stać mnie obecnie na kupno takiego urządzenia za ponad 200zł (fundusze przybędą dopiero pod koniec sierpnia) a bardzo chciałbym jej zrobić prezent, żeby mogła pograć.

 

Dlatego pytanie do Was. Co byście polecili zrobić w takim wypadku, może są jakieś tańsze sposoby na grę w singla bez wydawania 200zł+, jeśli znacie takie, będę wdzięczny za podesłanie informacji.

 

 

Podczas szukania znalazłem ten poradnik, jednak na forach sporo ludzi pisało, że to już nie działa, jednak wolę się upewnić.

To działa na zasadzie, że ten programik w linuksie jest konwerterem sygnału pomiędzy działaniem klawiatury a pada, gdzie pad, klawiatura i mysz są podłączone do PC, tak?

 

Z góry wszystkim dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×