Skocz do zawartości
Maciek26

Zwiechy przy korzystaniu z PSN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. Mam problem z moja PS3 :( Mianowicie chodzi o to, ze konsola nagminnie sie zawiesza.. Dzieje sie to tylko przy uzytkowaniu PSN, dzisiaj na przyklad chcac zmienic avatar, konsola pobierala obrazki z sieci i sie zawiesila.. Dodam tylko ze posiadam router Linksysa, internet podpiety do konsoli bezprzewodowo.. Chcac wylaczyc konsole kliknolem kliknąłem na panelu przycisk power i konsola jak gdyby nic sie wylaczyla (wydala miedzy czasie 3 pikniecia).. (po zawiasie odczekalem chwile i widzialem, ze zielona dioda od wifi mrugala)... Podobna sytuacje mialem wczoraj. Zalogowalem sie do PSN, chcialem wejsc w swoj profil i gdy kliknolem kliknąłem na niego konsola zerwala polaczenie z internetem (chociaz ten problem juz dzisiaj rozwiazalem) i dala komunikat o braku polaczenia.. Potwierdzilem i nagle sie zawiesila ale.. nie byl to zwykly zawias, poniewaz mimo tego ze nie moglem przegladac zakladek, w prawym rogu jak gdyby nigdy nic "plynela" informacja sony (reklama czy cos w tym stylu - zawsze po uruchomieniu konsoli sie pokazuje).. Dzialal takze przycisk z logiem PS na padzie (Przytrzymujac go normalnie wylaczylem konsole ale ta wydala znane juz 3 pikniecia)... Podobny problem mialem tez w grze motorstorm pacific rift, chcac sie polaczyc z internetem przy braku sieci wyskakiwal komunikat z informacja o braku polaczenia.. Potwierdzalem go i konsola lapala zawias.. (powtorzylem czynnosc 2 razy dla sprawdzenia i za kazdym razem to samo)... Na zakonczenie powiem, ze konsola zawiesza sie "TYLKO" przy kozystaniu korzystaniu z PSN, grajac nigdy nie bylo problemu.. Offline wszystko dziala jak nalezy. (nigdy nie zauwazylem problemu).. Gralem takze w LBP na sieci i wszystko bylo OK.. Moze to przez internet bezprzewodowy?? Bardzo prosze wszystkich o pomoc, poniewaz sam nie radze sobie z problemem :( Czy ktos ma podobna sytuacje do mojej? HELP

Edytowane przez spider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, ogarnąłem, że bardzo często ten błąd pojawia się, gdy mam włączoną słuchawkę bluetooth. Czsami to router mi się rozłącza, ale ogólnie nie potrafię powiedzieć czy to jego wina, gdyż go nie widzę podczas kozystana z ps3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli, jak wnioskuje, jest to bardziej powszechny problem... Jest sie czym martwic? :P

Edytowane przez Maciek26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli, jak wnioskuje, jest to bardziej powszechny problem... Jest sie czym martwic? :P

Chyba nie. Ps3 od zawsze miało problem z siecią. Ja wtedy restartuje konsole o rpóbuję od nowa, do skutku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli, jak wnioskuje, jest to bardziej powszechny problem... Jest sie czym martwic? :P

Usługę masz za darmo i chyba dlatego są takie problemy

Edytowane przez PROT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli, jak wnioskuje, jest to bardziej powszechny problem... Jest sie czym martwic? :P

Nie wiem czy powszechy. Mi się w PSN konsola nigdy nie zawiesiła, ani nikomu z moich znajomych.

Albo masz coś z konsolą, albo masz źle ustawione połączenia sieciowe w routerze.

Stawiam na to drugie, bo sam piszesz, że konsola się nie wiesza. Poczekaj cierpliwie kilka minut, bo widać, że konsola próbuje się połączyć, a powinieneś otrzymać komunikat o błędzie.

Większość problemów sieciowych z ps3 to wina ustawień połączenia. Nie zwalajcie od razu tego na usługę PSN, bo ta działa bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Większość problemów sieciowych z ps3 to wina ustawień połączenia. Nie zwalajcie od razu tego na usługę PSN, bo ta działa bez zarzutu.

Padające serwery to też wina ustawień połączenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Większość problemów sieciowych z ps3 to wina ustawień połączenia. Nie zwalajcie od razu tego na usługę PSN, bo ta działa bez zarzutu.

Niestety sie z tym nie zgodze. Mam niemale pojecie o sieci i potrafie skonfigurowac swoj router a mimo to w wielu grach po prostu nie da sie grac z WYBRANYMI znajomymi. Mimo ze moge grac z innymi, ten jegomosc rowniez z innymi swoimi znajomymi, ale jakos my razem nie (konkretnie mowie o LBP i nie byly to chwilowe dolegliwosci). Poza tym to jest konsola, to ma dzialac w ten sposob: wkladasz plyte, uruchamia sie gra; podpinasz kabel sieciowy, PSN ma dzialac. A nie przekierowujesz 1000 portow, w tym bogu ducha winne 80, 443 i wiele innych ktore wg mnie dla ps3 sa zupelnie niepotrzebne i niestosowne, jako ze sa to porty uslug www/ssl, a konsola nie jest serwerem wyzej wymienionych.

Achhh i znowu wylalem swe zale i wychodze na zgorzknialego pajaca na forum :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie, moze to byc wina wifi? (tzn nie zepsuta karta tylko polaczenie).. A, i tak nawiasem.. Konsola calkowicie sie zawiesza, czekalem ostatnim razem jakies 5 minut i 0 reakcji.. tylko tak jak wspomnialem, dioda wifi mrugala, lecz gdy wylaczylem router ta zgasla i dalej nic sie nie dzialo.

Edytowane przez Maciek26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Padające serwery to też wina ustawień połączenia ?

jakie padające serwery?

Jeśli chodzi o gry to chyba jest to zupełnie inna bajka niż PSN? A może się mylę?

Pisząc PSN mam na myśli wszystko co związane z komunikatorem, playstation store, home, life itp.

qgar... dla PS3 nie musiałem przy routerze nic ustawiać, nigdzie mnie nie wywala, nie mam problemów z połączeniem, żadnych errorów. Nie piszę tu o grach, bo każdy wydawca jest chyba odpowiedzialny za swój online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze byc to spowodowane kozystaniem z wifi?? Bo jak widze ludzie ciagnacy neta na kablu nie miejwaja takich problemow (tak przynajmniej mi sie wydaje).. Czy ktos potwierdzi ta teze?? Czy jeszcze komus zacina sie konsola przy kozystaniu z PSN (oczywiscie chodzi mi tu o komunikatror, profil itp.)? Myslalem z poczatku ze tylko moja konsola ma taka przypadlosc :) (brak tematow itp).. Aha.. Dla rozwiania watpliwosci, konsola sie zawiesza i trzeba ja restartowac! Widac wtedy ze dioda wifi mruga ale nie wiem czy to ma jakies znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt Ci tu nie powie czego to jest wina, bo nikt nie wie jak masz wszystko skonfigurowane. Jeśli domyślasz się, że to wina wifi to dlaczego sam nie sprawdzisz po kablu? (masz przecież kabel sieciowy w zestawie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zauważyłem, że PSS strasznie się u mnie wlecze. Wczytywanie obrazków gier trwa nieskończenie długo w porównaniu z 2 miesiące temu. Ściągane pliki idą jak krew z nosa. W ruterze nic nie zmieniałem a na kompie sprawdzałem i prędkość śmiga aż milo. Może ich serwery nie dają rady :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnio zauważyłem, że PSS strasznie się u mnie wlecze. Wczytywanie obrazków gier trwa nieskończenie długo w porównaniu z 2 miesiące temu. Ściągane pliki idą jak krew z nosa. W ruterze nic nie zmieniałem a na kompie sprawdzałem i prędkość śmiga aż milo. Może ich serwery nie dają rady :D.

sprawdź czy tak samo się wlecze konto na US lub na JPN. Ja zauważyłem różnice w prędkości ściągania z PSS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również nigdy nie miałem problemów ze ściąganiem czegokolwiek. Grzeję równo 6 megowym łączem, full prędkością. A robię to masowo, to znaczy ściągam wszystko co się da. Wnioskować można z tego , że ci co mają problemy mają problem z dostawcą internetowym.

A jak ktoś myśli, że PSN odpowiada za lagi w grach czy też pady serwerów, oto list za co jest odpowiedzialne PSN:

Account

* User Registration of Master/Sub accounts

* Login ID/Handlename/Profiles

* Portable ID, a user profile card similar in concept to a Gamercard

Communication/Community

* Lobbies/Matchmaking for instant online gaming

* Scores/Ranking for player comparison

* Trophies rewarded for achieving goals in certain games

* Virtual presence/Avatars

* Friend List allowing for up to 100 players

* Voice/Video Chat (Bluetooth or USB Headset and webcam or PlayStation Eye, or an Eye Toy required)

* Instant messaging integration

* Internet Browser and Google search engine

* PlayStation Home

* Life With PlayStation

* adhoc Party for PlayStation Portable (Japan only)

Commerce/Entertainment

* PlayStation Store

* Qore (North America only)

* PlayStation Official Magazine HD (Europe only)

* VidZone (Europe & Australia only)

Problemy z siecią w 99% stwarzamy sobie sami. Proste.

Edytowane przez kill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nikt Ci tu nie powie czego to jest wina, bo nikt nie wie jak masz wszystko skonfigurowane. Jeśli domyślasz się, że to wina wifi to dlaczego sam nie sprawdzisz po kablu? (masz przecież kabel sieciowy w zestawie)

Czy mi się wydaje czy ja nie dostałem kabla w zestawie :o Konsola 80GB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel sieciowy byl dodawany do starszych zestawow u nas. Ja dostalem takowy ze swoja 60-tka, moze jeszcze jakies stare 40-tki go mialy. Ale z tego co wiem na chwile obecna kabli ethernet nei daja w zestawie z konsola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×