Skocz do zawartości
arab

[Faq] - Jak Instalować Update Firmware'u Za Pomocą Pendrive'a!

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowy więc witam wszystkichthumbsup.gif

Trzy dni temu kupiłem konsolę PS3. Dzisiaj chciałem założyć konto online, ale wymagało to aktualizacji. Niestety, nie mam możliwości zrobić tego z poziomu konsoli, więc pobrałem soft na nośnik USB. Wszedłem w aktualizację, wybrałem nośnik i po chwili wyskoczył błąd (8002F99D).

Czy wie ktoś co jest nie tak???

(Zaznaczam, że zrobiłem foldery "PS3" i "UPDATE")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie jestem posiadaczem ps3 40GB z wymienionym dyskiem na 500GB, kilka dni temu grając sobie spokojnie w GT5 konsola zawiesiła się i musiałem ją resetować przełącznikiem 0/I - tym z tyłu. Po ponownym uruchomieniu maszyny pojawił się komunikat że uszkodzony został system plików i pojawił się pasek przywracania, gdy dojechał do 100% konsola uruchomiła się ponownie i wszystko było ok do dziś ...

Gdy chciałem ją uruchomić kolejna zawiecha, nie ładowało się XMB, dopiero po którejś próbie udało się ją uruchomić, wówczas pomyślałem że czas reinstalować CFW bo format dysku podczas jego instalacji załatwi sprawę. Zassałem na pendrive update 5.36 i zrobiłem wszystko jak należy, niestety podczas instalacji najpierw wyskoczył mi błąd świadczący o jakiejś blokadzie dysku a jak już znalazłem jakieś info na ten temat i pogrzebałem w tym

efekt końcowy na obydwu tzn, oryginalnym 40GB i wymienionym 500GB dydku twardym jest dodam że nigdy nie korzystałem z nielegalnego oprogramowania i nieautoryzowanych urządzeń umożliwiających jego uruchomienie - i powiem szczerze że po tej niespodziance jaką sony mi tutaj zgotowało w walce z piractwem zaczynam się zastanawiać ... co mam teraz zrobić ?? czekać bóg wie ile na kolejną aktualizację ??? może ktoś wie jak i co zrobić w tak niefortunnej sytuacji ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie jestem posiadaczem ps3 40GB z wymienionym dyskiem na 500GB, kilka dni temu grając sobie spokojnie w GT5 konsola zawiesiła się i musiałem ją resetować przełącznikiem 0/I - tym z tyłu. Po ponownym uruchomieniu maszyny pojawił się komunikat że uszkodzony został system plików i pojawił się pasek przywracania, gdy dojechał do 100% konsola uruchomiła się ponownie i wszystko było ok do dziś ...

Gdy chciałem ją uruchomić kolejna zawiecha, nie ładowało się XMB, dopiero po którejś próbie udało się ją uruchomić, wówczas pomyślałem że czas reinstalować CFW bo format dysku podczas jego instalacji załatwi sprawę. Zassałem na pendrive update 5.36 i zrobiłem wszystko jak należy, niestety podczas instalacji najpierw wyskoczył mi błąd świadczący o jakiejś blokadzie dysku a jak już znalazłem jakieś info na ten temat i pogrzebałem w tym

efekt końcowy na obydwu tzn, oryginalnym 40GB i wymienionym 500GB dydku twardym jest dodam że nigdy nie korzystałem z nielegalnego oprogramowania i nieautoryzowanych urządzeń umożliwiających jego uruchomienie - i powiem szczerze że po tej niespodziance jaką sony mi tutaj zgotowało w walce z piractwem zaczynam się zastanawiać ... co mam teraz zrobić ?? czekać bóg wie ile na kolejną aktualizację ??? może ktoś wie jak i co zrobić w tak niefortunnej sytuacji ???

Heh mam nadzięję że w dwóch miejscach się pomyliłeś. CFW :verymad: to jest właśnie pirackie oprogramowanie, jak masz oryginała to powinieneś napisać OFW. No i 5.36 nie ma takiego jest 3.56.

A wracając do twojego postu skąd pobierałeś FW 3.56? Bo na PSN jest prawdopodobnie wersja V2 . Niby ta co już ma poprawkę na HDD. I radzę ściągać z takiego pewnego źródła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy więc witam wszystkichthumbsup.gif

Trzy dni temu kupiłem konsolę PS3. Dzisiaj chciałem założyć konto online, ale wymagało to aktualizacji. Niestety, nie mam możliwości zrobić tego z poziomu konsoli, więc pobrałem soft na nośnik USB. Wszedłem w aktualizację, wybrałem nośnik i po chwili wyskoczył błąd (8002F99D).

Czy wie ktoś co jest nie tak???

(Zaznaczam, że zrobiłem foldery "PS3" i "UPDATE")

Witamy,

W Googlach jest masa rozwiązań, może być kilka przyczyn więc szukaj i próbuj, np. może to być zły pendrive.

Edytowane przez Screen-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem konsole PS 3 Slim, z wersją oprogramowania 3.50 chciałbym ją aktualizować ponieważ chce pograć przez internet, jak sprawdzić czy konsola nie miała JailBreak ? I ile taka instalacja oprogramowania trwa ? Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciezko bedzie ci to sprawdzic czy konsola miala JB. jak sony odetnie cie od psn to znaczy, ze miala.

instalacja trwa jakies 10 minut (albo mniej, nie pamietam juz). z pendriva napewno szybciej sie zainstaluje niz przez neta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem konsole PS 3 Slim, z wersją oprogramowania 3.50 chciałbym ją aktualizować ponieważ chce pograć przez internet, jak sprawdzić czy konsola nie miała JailBreak ? I ile taka instalacja oprogramowania trwa ? Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Może opcja formatowania dysku z Recovery Menu i dalsze czyszczenie usunie resztki, ślady po JB.

Edytowane przez Screen-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej sprawdzić:

-jeżeli w menu gra masz jakieś nietypowe wpisy typu install pakage no w zasadzie wszystko co jest ponad to co powinno być - wtedy możesz mieć pewność (!) że miała JB/CFW.

- na 100% pomaga formatowanie HDD

Natomiast jeżeli poprzedni użytkownik używał połączeń które pozwalały na omijanie blokad na PSN wtedy możesz dostać. Z tego co się orientuję początkowe bany miały być na konto PSN a nie na konsole więc nie powinieneś się martwić na wyrost..

Możliwe że poprzedni właściciel sprzedawał bo dostał bana :laugh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej sprawdzić:

-jeżeli w menu gra masz jakieś nietypowe wpisy typu install pakage no w zasadzie wszystko co jest ponad to co powinno być - wtedy możesz mieć pewność (!) że miała JB/CFW.

- na 100% pomaga formatowanie HDD

Natomiast jeżeli poprzedni użytkownik używał połączeń które pozwalały na omijanie blokad na PSN wtedy możesz dostać. Z tego co się orientuję początkowe bany miały być na konto PSN a nie na konsole więc nie powinieneś się martwić na wyrost..

Możliwe że poprzedni właściciel sprzedawał bo dostał bana :laugh:

Nie no, ogólnie z tego co mi wiadomo na konsoli nie ma tych wpisów o których wspominałeś a właściciel grał tylko na oryginalnych grach. Tylko chce się upewnić bo szkoda było by konsolki. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki aktualnie firmware jest najlepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najnowszy :thumbsup:

Edytowane przez arab
słusznie, zamykam - wszystko w temacie zostało powiedziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×