Skocz do zawartości
arab

[Faq] - Jak Instalować Update Firmware'u Za Pomocą Pendrive'a!

Rekomendowane odpowiedzi

OK, wielkie dzięki za info :) na pewno się przyda :)

Odnośnie wersji softu, to wiadomo, że SONY z oczywistych powodów szybko usunęło firmware 3.41 ... ale czy zna ktoś stronę, gdzie można znaleźć właśnie starsze wersje softów? Jak mówiłem nie wiem czy konsola mi długo posłuzy, a jest to sytuacja podobna jak z xboxem, gdzie stara wersja z tzw. Jtagiem (żeby mozna było odpalac DLC pobrane z sieci)jest droższa od najnowszego elite z większym dyskiem itd... Teraz dużo osób będzie się rzucać na PS3 z możliwością przeróbki, także wiem , że w razie wystawienia kazdy bedzie pytać tylko o jedno "jaki soft?" i nie chciałbym wtedy stracić potencjalnych kupców.

Z racji na charakter sprawy nie trzeba pisać publicznie, żeby nie dawac każdemu namiaru na soft, można napisać prywatnie.

Aha i czy podczas robienia update'u moze cos nie pójść po naszej myśli? jakas zwiecha itd. ? i co wtedy? zostaje stary soft 3.30 i od nowa próbujemy czy konsola jest w totalnej rozsypce(i co wtedy w razie czego?).

Z góry dzięki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisać, że już nieaktualne i zostawić same podziękowania za sposób aktualizacji, ale nie miałem uprawnień do edytowania... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem wcześniej,po zainstalowaniu nowszej wersji oprogramowania nie ma możliwości powrotu do starszej.

Jeśli zainstalujesz najnowszą obecnie wersję oznaczoną numerkiem 3.50,nie powrócisz już do wersji 3.30 czy nawet 3.41

Podczas aktualizacji wszystko powinno pójść dobrze,no chyba że akurat wyłączą prąd.

Wtedy konsola może paść i pomocy wtedy należy szukać w serwisie.

Ja osobiście nie znam żadnej strony ze starszymi wersjami oprogramowania systemu PS3,wydaje mi się że taka nawet nie istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.mam taki problem: kopiłem sobie fiife11, konsola czyta i się ładuje ten soft wszystko ok, restart i wyskoczyło ze jakiś software update, other OS, linux nie wiem o co chodzi bo w tym momencie mój pad reaguje tylko na "x" i "o" i nic z tym nie mogę zrobić. zrestartować się w ogóle nie chce. nie wiem o co chodzi pomóżcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko ok na pendrive trzeba zrobic plik PS3 w tym pliku plik UPDATE w plik UPDATE wkleic softa

nastepnie podlaczyc pendriva pod ps3 [ w moim przypadku z softa 3.15 na 3.41 ]

w ustawieniach 1 opcja jest aktualizuj system klikamy puzniej przez urzadzenie danych i dalej to juz wystarczy czytac i podazac zgodnie z instrukcja

P.S ; Z uwagi na moj 1 post Serdecznie Witam Wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie znam żadnej strony ze starszymi wersjami oprogramowania systemu PS3,wydaje mi się że taka nawet nie istnieje.

Ależ istnieje :) szukałem jej ło ho ho... ale lubie pomagać, może komuś się przyda i skorzysta jak ja. Wszystko ładnie opisane w tabelkach jaki soft, jaki region, na końcu komentarze typu "na tym chodzi jailbreak" a przy sofcie od 3.42 "to zabija jailbreak" :D

Źródło 100% sprawdzone, sam ściągałem wersje 3.41 europejską, wszystko po polsku itd. Teraz przymierzam się do softu 3.50, ale nadal mam pewne wątpliwości czy np. nagle nie przestanie mi działać niefirmowe USB, z którego choćby aktualizowałem soft, bo 3.50 podobno blokuje dużo urządzeń USB.

Stronka z softami:

SOFTY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym zrobic aktuazlizacje firmware konsoli do wersji 3.41. Posiadam nową konsole PS3 SLIM z dyskiem 320GB i oprogramowaniem 3.40. Niestety w zaden sposob nie moge dokonac aktualizacji z zewnetrznego nosnika. Oczywiscie na kazdym tworzylem foldery PS3->UPDATE->PS3UPDAT.PUP Próbowałem juz 2 ściągniętych z netu aktualizacji z DVD, mp3, psp, aparatu i HDD zewnętrznego. Za każdym razem efekt ten sam: "Nie znaleziono odpowiednich danych do aktualizacji". Jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby ktos byl zainteresowany to juz w sprzedazy np w UK jest PS downgrade:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka mam takie pytanie mam wgrany soft 3.41 ale po wymianie dysku nie mogę zainstalować aktualizacji na nowo 3.41 bo dochodzi do 70% i pisze "nie znaleziono danych aktualizacji" czytałem że ta aktualizacja tak ma i tyle wiecie może coś więcej na ten temat????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka mam takie pytanie mam wgrany soft 3.41 ale po wymianie dysku nie mogę zainstalować aktualizacji na nowo 3.41 bo dochodzi do 70% i pisze "nie znaleziono danych aktualizacji" czytałem że ta aktualizacja tak ma i tyle wiecie może coś więcej na ten temat????

to zainstaluj sobie 3.50 soft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

może wie ktoś jak sprawić jaki jest soft w ps3 po oznaczeniach na pudełku? bo mam zamiar nabyć ale nie mogę się dokopać do żadnego info na ten temat jedynie że nad kodem kreskowym są pewnie literki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tylko Twoje założenie ale konsole raczej nie schodzą jak chleb w spożywczym więc może z zapasów coś być starszego i co ja chce z tym zrobić i do czego ma mi posłużyć taka informacja to już moja sprawa..to po pierwsze

a po drugie i tak mnie dalej interesuje jak odczytać firmware z opakowania i bardzo bym prosił jeśli ktoś posiada taką wiedzę o podzielenie się...dziękuje za wszelkie pomocne odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam takie pytanie. Czy jeżeli ktoś zakupuje sobie konsole to z reguły powinien sobie zaktualizować soft do najnowszej wersji?

Czy mam rozumieć określenie nowsza wersja jako lepsza wersja oprogramowania?

pozdrawiam Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy wie ktoś, skąd można pobrać firmware 3.10 lub 3.15? Zależy mi na polskim XMB, ale także na możliwości zainstalowania np. LINUXa. To chyba najlepsze wersje w tym przypadku... Z góry dzięki za odp. Pozdr i Wesołych Świąt! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam problem gralem w kopie assasin creed brotherhood i mi sie konsola zawiesila na xmb sformatowalem dysk i wgralem przez pendriva soft 3.41 bo mialem go wczesniej i wsio chodzilo az mnie podkusilo znow sprawdzic czy dalej sie bedzie dzialo wgralem gaia manager uruchamiam assasin creed brotherhood i znow jak wylanczam zwis i te ikonki w menu nie dzialaja.... sformatowalem twardziela na kompie i teraz caly czas jak wlaczam aktualizacje przez usb to wyskoczyczy sprawdzanie aktualizacji konsola restartuje i znow to samo;. wcisnij przycisk PS potem start i select znowu ssprawdzanie aktualizacji i w kolko ma ktos jakis pomysl???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema, mam problem, bo gdy instaluje aktualizacje to jest wersja 3,41 taka jaka ma byc, a po włożeniu pendrive ze oprogramowaniem to jest wersja 3.50, co to morze byc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jailbreak nie bedzie dzialal i tyle. instaluj najnowsza wersje softu, a problemow nie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jailbreak nie bedzie dzialal i tyle. instaluj najnowsza wersje softu, a problemow nie bedzie

jak mam zainstalowac ten soft?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sciaglem to zainstalowalem, i byla wersja taka jak powinna byc i gdy pozniej wlozyem pendrive ze opragromowaniem to przeskoczyla na wyzsza, i nie widziala w folderze INSTAL PACKAGE FILES manager.pkg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sciaglem to zainstalowalem, i byla wersja taka jak powinna byc i gdy pozniej wlozyem pendrive ze opragromowaniem to przeskoczyla na wyzsza, i nie widziala w folderze INSTAL PACKAGE FILES manager.pkg

jeśli masz możliwość to podłącz do konsoli internet, zaloguj się na PSN i Ci się zaktualizuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×