Skocz do zawartości
sidre

Kierownica do PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem na Forum , więc zakładam.

Ktoś ma doświadcznia czy modele godne polecenia ?

Ps.

Ja dostałem kierownice media -tech od kumpla . ma wyjscia usb i ps2 . Podłączyłem( usb :D ) i wszystko było ok  podczas poruszania sie w XMB , ale ani GT HD , ani F1 nie widza tego urządzenia w grze.

Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTHD widzi tylko "oficjalnie wspierane" kierownice od Logitecha. W ustawieniach sterowania w GTHD masz ich listę. Zapoznaj się i wybierz tą, która ci odpowiada... jakkolwiek poczekałbym na "oficjalnie licencjonowaną" przez SONY kierownicę, która będzie wspierała wszystkie funkcje PS3 (w tym wibrę, do której SONY znowu ma prawa).

IMHO - wstrzymaj się jesio ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko . Logitech G25  wydaje się mieć przyszłość przed sobą. Działa prawie w pełni pod GTHD ( nie ma sprzegła i przekładni biegów "H", tylko sekwencyjną), ale podobno w GT 5 ma być full support.  wszystko spoko ...ale koszty koło 800 PLNów .... Ciężkość cenowa.

Zastanowie sie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kojak_ct

Ja mam starego czerwonego Logitecha z FF od PC i działa wyśmienicie w GTHD razem z FF. Żeby kiery działały w GTHD to trzeba to ustawić w menu gry. Powinna działać każda kierownica. ;)

A przy PS3  zapewne wsparcie będzie miała każda kiera logitecha. W końcu jest w GTHD a Sony zawsze z nimi współpracowało. ;) Ciekawe, czy kiera MS też by zadziałała. :D

Mam dwa typy:

Momo Racing

[a href=http://allegro.pl/item203170368_logitech_momo_racing_nowa_gw_fvat.html" target="_blank]http://allegro.pl/item203170368_logitech_m...wa_gw_fvat.html[/a]

Albo jeszcze lepiej ale coraz trudniej dostępna:

Driving Force Pro

[a href=http://allegro.pl/item203285946_kierownica_logitech_driving_force_pro_psx2_389z_.html" target="_blank]http://allegro.pl/item203285946_kierownica...psx2_389z_.html[/a]

Właśnie do tej się przymierzam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość foxsites

MOMO chyba nie działa z PS3?

Tak, a pro po jak to jest? Jeśli kierownica jest na USB to każda zadziała z PS3?

Istnieje jeszcze problem z przypisaniem funkcji do poszczególnych kontrolerów.

Ja mam starego czerwonego Logitecha z FF od PC i działa wyśmienicie w GTHD razem z FF. Żeby kiery działały w GTHD to trzeba to ustawić w menu gry. Powinna działać każda kierownica. ;)

A przy PS3  zapewne wsparcie będzie miała każda kiera logitecha. W końcu jest w GTHD a Sony zawsze z nimi współpracowało. ;) Ciekawe, czy kiera MS też by zadziałała. :D

Mam dwa typy:

Momo Racing

[a href=http://allegro.pl/item203170368_logitech_momo_racing_nowa_gw_fvat.html" target="_blank]http://allegro.pl/item203170368_logitech_m...wa_gw_fvat.html[/a]

Albo jeszcze lepiej ale coraz trudniej dostępna:

Driving Force Pro

[a href=http://allegro.pl/item203285946_kierownica_logitech_driving_force_pro_psx2_389z_.html" target="_blank]http://allegro.pl/item203285946_kierownica...psx2_389z_.html[/a]

Właśnie do tej się przymierzam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta kiera która mam w tej chwili ( media tech chase booster dual coś tam) była na usb i nie dało rady jej zkonfigurować. W XMB działa a w GTHD już nie , tak jak Ktoś zauwazył , Logitech ma pierwszenstwo a moze nawet wyłączność.

Byłem dzisiaj na mieście ... upał jak ja pie.. .w saturnach empikach nigdzie nie widziałem DRIVING FORCE PRO, wszedzie były MOMO i g25- ta ostatnia stała w empiku za ceną 1049. obśmiałem sie.

Ja kupie DFP.  jak bede miał to opisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kojak_ct

DFP na forach została bardzo dobrze przyjęta jako kiera do PC oczywiście. Wysokie parametry czyli łożyska i optyczna precyzja postawiła tą kierę dość wysoko w rankingach. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na you tubie (nie jest to naj bardziej wiarygodne źródło,ale...) widziałem filmik jak działa ff i wszystko ok pod GHTD . wiec kupie DFP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kojak_ct

FF działa na 100%. Osobiście sprawdzone na moim czerwonym Logitechu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kiere DFP- zapraszam do działu  RECENZji.

PEACE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koń jaki jest każdy fan ścigałek pewnie wie/słyszał. Kierownica Logitech G25 na dzień dzisiejszy uchodzi za topowy model w klasie amatorskich urządzeń do sterowania wirtualnym samochodem. Sieć pełna jest wielu mniej lub bardziej niezależnych testów i recenzji. Poniżej mój własny, na pewno niezależny a czy rzetelny niech każdy oceni każdy sam  :)

Pierwsze wrażenia.

Już podniesienie pudła ze sklepowej lady wskazuje, że mamy do czynienia z solidnym sprzętem - waga jest dość spora. W środku pudła mamy kilka elementów: sam moduł kierownicy, zestaw pedałów, moduł lewarka zmiany biegów, tzw. shifter, sterowniki dla PC oraz demo gry rFactor na PC. Po wyjęciu elementów z plastikowych toreb w pokoju czuć przyjemną woń prawdziwej skóry, którą obszyta jest cała kierownica oraz gałka zmiany biegów. Musze przyznać, że robi to wrażenie i mamy odczucia, że mamy do czynienia z wyjątkowym produktem. Zresztą już reklamowy slogan z pudełka traktuje o ekskluzywności zestawu ale wyszedł Logitechowi dość zabawnie: 'Prawdziwa skóra. Prawdziwa stal. Prawdziwe wyścigi". Dzięki skórzanemu wykończeniu kierownica jest bardzo przyjemna w dotyku. Odczucia są lepsze niż w moim prawdziwym samochodzie, może dlatego, że kierownica w samochodzie jest już trochę zużyta :D. Koło świetnie leży w dłoni. W zasięgu palców są łopatki do zmiany biegów, które, co w niektórych kierownicach nie jest oczywiste, nie przeszkadzają jeśli zapragniemy ich nie używać. Pozytywne odczucia potęguje stalowe wykonanie środka koła. W oczy rzuca się jedna z kilku wad zestawu - w kole mamy do dyspozycji tylko dwa przyciski. W zasadzie to porażka i doprawdy nie wiem czym kierował się producent decydując sie na takie rozwiązanie. Wiadomo, że w module shiftera przycisków jest więcej ale żaden rasowy wyjadacz nie zawraca sobie głowy shifterem - najważniejsze są koło i padlesy (rzeczone łopatki zmiany biegów). Duży minus :(

Pozostała część modułu kierownicy wykonana jest z plastiku ale jest on bardzo solidny. Mocowanie do blatu biurka bez zarzutu. Jest mocne i pewne co jest bardzo ważne o czym później. Oczywiście, jak wielu rasowych rozwiązaniach w module są gwintowane otwory, które umożliwiają mocowanie modułu na specjalnych stelażach.

Moduł pedałów.

W module jest kilka nowinek. Po pierwsze to oczywiście pedał sprzęgła, który chyba Logitech wpowadził po raz pierwszy. Po drugie pedały mają różny opór (gaz jest miekki, sprzęgło troche twardsze a pedał hamulca zdecydowanie najtwardszy - jak w prawdziwym aucie). Jak już się czepiać to przypadły się różny skok dla każdego z pedałów ale cóż, pewnie w następnym modelu. Całość jest wykonana baaardzo solidnie i nie mamy szczególnych oporów przed do dość mocnym traktowaniem pedałów. Świetnie rozwiązane jest mocowanie modułu do dywanu.

Moduł shiftera.

Wiele testów internetowych twierdzi, że jest to najsłabszy element zestawu. Ja jakoś nie mam takich odczuć. Jedynie co ma dość badziewny wygląd jest krzyżak. Może trochę zbyt lekko wchodzą biegi. Nie znam auta w realu, które miałyby taką skrzynię biegów.

Dobra czas odpalić sprzęt. Podłączenie wszystkiego jest dziecinnie proste. Po wetknięciu kabla USB do PS3 odpalamy konsole i kierownica wykonuje autokalibrację (sama kręci się w lewo i prawo do oporu). Odpalam pierwszą grę GT HD. Zaglądamy do opcji sterowania i niestety nie ma tam naszego cacka. Mała strata g25 jest wstecznie zgodna z popularną Drive Force Pro. Pierwsze okrążenia i od razu pierwsze problemy - kierownica ma 900 stopni obrotu, czyli 2,5 obrotu między skrajnymi położeniami. Trzeba się nieziemsko namachać. Stopień obrotu jest ustawiany programowo, czyli gra może nam ustawić np 270 stopni. Oczywiście jeśli potrafi. GT HD niestety nie  :( ale i tak przyjemność sterowania jest nieziemska. Szczególnie świetnie działa FF (Force FeedBack) który podobno w G25 został nowatorsko rozwiązany za pomocą dwóch silniczków. Trzeba przyznać, że odczucia są bardzo realistyczne, np przy zjezdzaniu z pobocza na asfalt jest duży garb, którego przejazd świetnie czuć na kole. Musze przyznać, że jest to odwzorowane bardzo realistycznie, kiedyś miałem nieprzyjemność wyjechania na pobocze prawdziwym samochodem przy 100 km/h więc wiem co piszę  :). Niestety tak jak większość gier GT HD nie obsługuje pedału sprzęgła oraz shiftera. pewnie będzie trzeba jeszcze trochę poczekać na produkcję, która w pełni wykorzysta możliwości tego sprzętu. Na chwilę obecną na moją wiedzę G25 działa z:

- GT HD (testowałem)

- F1 CE (testowałem a jakże)

- Colin: Dirt (testowałem odrobinę , jak trochę pomęczę demo to coś napisze więcej)

- NFS Carbon (nie grałem ale słyszałem, że działa b. dobrze)

Jeśli ktoś testował z innymi produktami, szczególnie z PS2 granymi na PS3 to poproszę o update listy.

Wiadomo, że oprócz PS2/PS3 G25 można podłączyć do PC więc jest to sprzęt bardzo uniwersalny. O PC nie będę się rozpisywał bo to nie to forum ale w kilku słowach mogę napisać, że niestety na PC są gry, które lepiej wykorzystują na dzień dzisiejszy potencjał sprzętu. Z ciekawostek mogę napisać, że za pomocą sterowników można sterować siłą działania FF - przy maksymalnym ustawieniu odpalony test powodował, że całe biurko podskakiwało a koło wyrywało z rąk. Istny hardcore. Do tego właśnie niezbędne są solidne mocowania o których piałem wyżej.

Kilka słów podsumowania - czy Logitech G25 jest godny polecenia ? To zależy. Cena zestawu to ponad 800 PLN, czyli astronomiczna jak za kierownicę do zabawy. Po drugie w kontekście PS3, potencjał sprzętu na chwilę obecną będzie zupełnie niewykorzystany. W przypadku PC jest trochę lepiej.  Może warto kupić o połowę tańszą Drive Force Pro ? Nie potrafię powiedzieć, szczególnie że niebawem ma wyjść kilka niezłych ścigałek i po kilku miesiącach można sobie pluć w brodę. Trudna decyzja.  Z pewnością racjonalnie rozumując na chwile obecną sensowniejszym zakupem byłaby Drive Force Pro ale kto twierdzi, że człowiek musi zawsze podejmować racjonalne decyzje ?  ;D. Ja tam cieszę się, że jestem już po tej decyzji i cieszę się, ze podjąłem właśnie taką  :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devom

Ey powiedz mi jak grales w Dirta bo mi jej tam nie wyszukuje ??( sciagniete z us)

A ja dzisiaj z kolega gralem w F1 i sie skarzyl ze za realistycznie sie jezdzi i ze nie umie jechac prosto :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ey powiedz mi jak grales w Dirta bo mi jej tam nie wyszukuje ??( sciagniete z us)

A ja dzisiaj z kolega gralem w F1 i sie skarzyl ze za realistycznie sie jezdzi i ze nie umie jechac prosto :):)

Spróbuje napisać jutro bo nie chce mi się teraz montować całego bałaganu po nocach. A co do F1 to cóż, zawsze można w opcjach włączyć asystenta sterowania :-) ale i tak bez niego zapewniam Cię, że po kilku godzinach kręcenia w F1 poczujesz się mocniejszy od Kubicy a wtedy ... zresztą więcej napisałem w wątku o F1 w dziale Gry  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devom

iii? kiedy napiszesz?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
iii? kiedy napiszesz?:)

No właśnie wczoraj sprawdziłem i... działa normalnie, tzn przy starcie gry koło kalibruje się pięknie a następnie ustawia na ok 200 stopni obrotu. Potem w menu noormalnie w miejsce ustawień pada pojawiają się ustawienia stosowne dla kierownicy. Więc chyba za dużo nie pomogę :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devom

No mi tez sie kalibruje ale nie mam nic w opcjach... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pykam w GT4 na G25 i zdaje mi się, że niczym nie odbiega w sterowaniu w GTHD.Mam jeszcze inne wyścigi ,ale jeszcze nie próbowałem.post-20118-1270374477,9508_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LuckyDriver
No mi tez sie kalibruje ale nie mam nic w opcjach... :/
włącz grę z wyłączonym padem ale z podłączoną kierownicą, musi zadziałać.

Czy można manualnie zmieniać stopień obrotu, tak jak to mam miejsce w DFP?

PS: temat nadaje się chyba do działu "nasze recenzje". Bardzo fajny "mini test".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy można manualnie zmieniać stopień obrotu, tak jak to mam miejsce w DFP?

Co znaczy manulanie, sprzętowo ? To chyba niemożliwe w przypadku G25. Stopień ustawia albo konfigurowalny sterownik (w przypadku PC) lub sama gra (PS). Problem w tym, że na PS chyba nie ma takie gry, która pozwalałaby ustawiać stopień obrotu. Większość ma jakieś z góry ustalone, np w Dirt właśnie ok 200. To samo F1 CE. Za to GT HD używa pełnego zakresu 900 stopni i nie można tego zmienić  <duren>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LuckyDriver

Rozumiem.

Pytałem, bo w Driving Force Pro można zmieniać kąt obrotu poprzez kombinację trzech przycisków, podobnie FF, który ma dwa zakresy siły.

Np.  w GT4 czy WRC na PS2 można grać z promieniem skrętu 200 lub 900 do wyboru, jednak optymalny jest zawsze taki promień, pod który dana gra została napisana. Oczywiście przy promieniu ok 200 stopni w GT HD nie da się praktycznie grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość foxsites

Czy moglibyście wrzucić zdjęcie gdzie widać mocowanie kierownicy do stołu? (ale bez stołu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy moglibyście wrzucić zdjęcie gdzie widać mocowanie kierownicy do stołu? (ale bez stołu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dodam, że te pionowe końcówki widoczne na zdjęciu można zdjąć przez co "zasięg" łapek mocujących znacznie się zwiększa (ważne jak ktoś ma bardzo grube biurko/stół)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super kiera, mam obecnie DFP ale jak trochę dodatkowej gotówki się pojawi to się przerzucam, bo skrzynia biegów kusi, oj kusi :P O ile będzie lepiej leżała w dłoniach niż DFP naturalnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×