Skocz do zawartości
sidre

Kierownica do PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Super kiera, mam obecnie DFP ale jak trochę dodatkowej gotówki się pojawi to się przerzucam, bo skrzynia biegów kusi, oj kusi :P O ile będzie lepiej leżała w dłoniach niż DFP naturalnie...

Obita jest skórą, a DFP chyba nie, więc pewnie będzie lepiej leżeć.A skrzynia biegów jest jak na ironię najgorzej wykonana, ale i tak chyba lepszej nigdzie nie ma  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFP nie ma może skóry, ale koło jest wykonane z bardzo dobrego materiału, nie lepią się ręce do niego i nie łuszczy się (jak to miałem w kierownicy Thurstmaster) i precyzja jest bardzo dobra. A w G25 jak wygląda zmiana biegów sekwencyjna ? Bo np. w Richard Burns Rally wrzucać biegi tradycyjnie raczej się nie opłaca - chociaż często jeżdżę na automacie to skrzynia w DFP jest super - w dobrym miejscu, ma mały skok.

Ech - jak to czytam to zastanawiam się po co kupować nową kierę, skoro ta jest idealna :P No ale będę musiał bo w przyszłym roku już egzamin na prawo jazdy to trzeba się nauczyć wrzucać biegi ze sprzęgłem. Więc to inwestycja w przyszłość będzie można rzec  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w G25 jak wygląda zmiana biegów sekwencyjna ? Bo np. w Richard Burns Rally wrzucać biegi tradycyjnie raczej się nie opłaca - chociaż często jeżdżę na automacie to skrzynia w DFP jest super - w dobrym miejscu, ma mały skok.

Sekwencyjna zmiana biegów jest do dupy i nie mam żadnej gry ,co by obsługiwała system H.Do dupy dlatego ,że bardzo często gałka będzie Ci się wciskać jak będziesz przełączał wyższy bieg i zamiast wracać do pozycji środkowej zostaje tam i trzeba ją ręcznie odbijać, bo przy przełączaniu na H schifter, trzeba wcisnąć gałkę i przełączyć tym przełącznikiem u góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno w Live For Speed, GTR, RBR, rFactor mają sprzęgło i można zmieniać biegi przez H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno w Live For Speed, GTR, RBR, rFactor mają sprzęgło i można zmieniać biegi przez H

Całkiem możliwe.... rFactor dostałem razem z kierownicą, ale nie podłączam jej wogóle do PCta. Kupiłem ją docelowo dla GT5, a póki co śmigam w GT4 i w nic innego  ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A skrzynia biegów jest jak na ironię najgorzej wykonana, ale i tak chyba lepszej nigdzie nie ma  :P

Poza tym, aktualnie nie ma na PS gry, który potrafiłaby wykorzystać drążek zmiany biegów  <beczy> To samo tyczy się pedału sprzęgła niestety. ZTCW to nawet na PC jest niewiele pozycji, które wykorzystują rzeczone sprzęty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja żyję nadzieją ,że GT5 (nie koniecznie prologue) będzie w pełni wykorzystywał możliwości G25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rauko

A ja podejmę temat grania w Dirt na kierownicy.

Fakt - podłączam, kalibruje się, na kierownicy muszę wszystko ustawiać bo pad nie działa, ale w opcjach nie ma ustawień do kierownicy.

Albo może źle szukam.

Gdzie dokładnie to powinno być??

Bo sama kiera mi działa, ale pedały nie i nie mogę ich ustawić jak wybieram ustawienia pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem szczesliwym posiadaczem G25. Napisze krotko - DOSKONALA!

Testowalem z CM Dirt oraz GT, oba tytuly po odlozeniu pada i sterowaniu tym kolkiem zrywaja beret!. Nadmienie ze dzis czuje wszystkie miesnie (bo gralem w malo komfortowej pozycji... czas na fotel rajdowy a nie niski stolik), ale ubawilem sie doskonale!

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od wczoraj jestem szczesliwym posiadaczem G25. Napisze krotko - DOSKONALA!

Testowalem z CM Dirt oraz GT, oba tytuly po odlozeniu pada i sterowaniu tym kolkiem zrywaja beret!. Nadmienie ze dzis czuje wszystkie miesnie (bo gralem w malo komfortowej pozycji... czas na fotel rajdowy a nie niski stolik), ale ubawilem sie doskonale!

pozdrawiam

He he, widziałem wczoraj po Twoim statusie  w PSN :-). Może się kiedyś spotkamy na jakichś wyścigach. Do czasu GT 5 chyba tylko F1 CE ma sensowny online  <nie>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korcze... bardzo chetnie... ale nie mam F1..... musialbym lyknac - tylko czy warto? Lubie F1.... kiedys duzo gralem.... napisz cos blizej... jak sie prowadzi (w porownaniu do GT demo oraz Dirt)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Korcze... bardzo chetnie... ale nie mam F1..... musialbym lyknac - tylko czy warto? Lubie F1.... kiedys duzo gralem.... napisz cos blizej... jak sie prowadzi (w porownaniu do GT demo oraz Dirt)

pozdro

F1 CE nominalnie wspiera G25 (jest na liście kółek do wyboru). Gra kalibruje kółko chyba na jakieś 200 st. (podobnie jak w CM Dirt) jednak robi to jakoś tak nijak  :D. W Dirt po przekręceniu do końca kierownica stawia zdecydowany opór i bardzo ciężko ja przekręcić dalej (do ułomków nie należę jakby co  :D :D ) natomiast w F1 można używając trochę siły przekręcić koło dalej - oczywiście samochód już głębiej nie skręca :-)  - więc trochę lipnie  :/. Poza tym jest bardzo dobrze w porównaniu do pada. W powtórkach widać piękną, płynną jadę zamiast zamiatania od krawężnika do krawężnika  :) . Niestety nie grałem na tej grze z innym kołkiem więc nie mam porównania. Oczywiście obsługi shiftera i sprzęgła nie ma co jest niejako oczywiste bo w prawdziwych bolidach nie ma takiego wyposażenia :-). Największy minus gry to w ogóle brak FF. Przydałby się np po zjechaniu na pobocze czy uderzeniu w przeszkodę - pokusiłbym sie nawet o stwierdzenie, że to  kompromitacja dla twórców zważywszy na ogólny, niezły poziom gry. Masz demo w PSN, więc sobie ściągnij. Niestety w demie nie można wybrać modelu kierownicy więc sterowanie jest niemożliwe (nie działają pedały a pozostałe klawisze działają od czapki). Zatem tylko jazdę po prostej możesz poćwiczyć  :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LuckyDriver
Korcze... bardzo chetnie... ale nie mam F1..... musialbym lyknac - tylko czy warto? Lubie F1.... kiedys duzo gralem.... napisz cos blizej... jak sie prowadzi (w porownaniu do GT demo oraz Dirt)

pozdro

F1 do kierownicy nie warto kupować ze względu na całkowity BRAK Force Feedback i wibracji.

Sprawdziłem demko Sega Rally - pełen FF i to w dodatku bardzo silny, przypomniały mi się nadmorskie automaty. Bardzo fajnie odwzorowany przejazd przez koleiny, polecam sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300euro - wyjątkowo tanio. Jak pomyślałem o Porsche, skórze i tych wszystkich bajerach to byłem na jakieś 700 przygotowany..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na tym zdjeciu wyglada mizernie... zwlaszcza kierownica i drazek zmiany biegow...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart

zobaczymy jak wyglada po pokazaniu sie na rynku. na tym zdjeciu nie zobaczysz szczegolow...

zamierzalem kupic g25 w przyszlym tygodniu, ale chyba poczekam na to cacko i zobacze jak ono wyglada w rzeczywistosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LuckyDriver
A moze na odwrot ? Czyli ze kierownicy do F1 nie warto kupowac ? Tak czy siak ja kupilem G25 i jezdze tylko w F1. I chwale sobie w niebiosy.

A co do Sega Rally to troche tam przesadzili z tym FF. Rece bola po kilkunastu minutach, nie wyobrazam sobie takich wstrzasow w F1 przez 60-80 okrazen.

Ja grałem na mojej Driving Force Pro we wszystkie odsłony F1 na PS2. Force Feedback działał genialnie. Na asfalcie nic nie trzęsło, tylko opór był. W nowej F1 bez FF moja kierownica jest zbyt wiotka i praktycznie nie czuje się auta. Próbowałem grać na kierownicy ale nie mogę się przyzwyczaić. Granie na G25 lub DFP (wyposażonej w tak genialne sprzężenie zwrotne i wibracje) bez FF to jak granie z wyłącznym dźwiękiem. Dla mnie samochodówka bez tego systemu nie jest wiele warta, szczególnie, że granie na sixaxis też jest takie bez emocji. Do takich gier równie dobrze można zatem kupić sobie kierownicę Manta a nie Logitecha za 1000zł. Studio Liverpool popełniło błąd pod tym względem.

Więc kupując konsolę nowej generacji + LCD i mając porządną kierownicę oczekiwałem zmiany na lepsze pod każdym względem, a Force Feedback zaimpletowany w grach był dla mnie zawsze priorytetem, a jak ktoś nie lubi to zawsze można wyłączyć. Miało być tylko lepiej, a nowa F1 to spory krok w tył pod tym względem, wszak to symulator!

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie popieram Lucky Drivera. Samochodówka (dosyć realistyczna) bez obsługi FF traci 60% swojego uroku. Nawet nie chodzi tu o to, że nie trzęsie jak wpadnę w drzewo. Po prostu nie można wyczuć samochodu dobrze. Na przykład jak jadę w Richard Burns Rally bez FF nie miałbym żadnej władzy nad samochodem, bo jak wyprowadzić auto z poślizgu jak nie czuję go ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz podobno licencje ma EA, wiec czekam na duzo lepsze wydanie.

patrząc na nowy NASCAR to mam lekkie wątpliwości..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli jesteśmy już w temacie kierownic to mam takie małe pytanko. Wziąłem od kumpla kierownicę MOMO Racing . Pisze na niej, że jest tylko do PCta. Wie ktoś może, czy da się wgrać jakieś sterowniki czy cokolwiek aby ta kierownica również działała pod PS3?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że śmiga gdyby nie to, że muszę nacisnąć start i enter jednocześnie w opcjach, a nie mam pojęcia, które to przyciski :D Jak to jest z innymi kierownicami? Co w nich trzeba przytrzymać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rauko

Do PS3 nie wgrasz sterowników, to nie PC :)

W PS3 to producent musi zaimplemenotwać w grze obsługę danego modelu kierownicy. Jeżeli tego nie zrobi, to albo wogóle nie będzie chodziła, albo coś będzie chodziło nie tak jak trzeba, albo wszystko będzie działało OK - zależy od kierownicy.

Nie słyszałem, żeby przytrzymanie czegoś sprawiało że kierownica działa :)

Start i Select nie występuje na kierownicach dedykowanych tylko pod PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×