Skocz do zawartości
sidre

Kierownica do PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Momo to już stary model kiery i może nie chodzić z PS3 - w GT HD przynajmniej w menu są obrazku tylko DFP i DF (tej czerwonej, nie wiem czy to jest DF czy jakiś inny model)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tutaj ogólnie foldery przerzucam skręcaniem kierownicy, a góra dol to hamulec i gaz wiec chyba działa :)

Jeden przycisk to na pewno kółeczko, to odkryłem.

A co do startu i entera to w momencie jak wybieram Bluetooth Device Remote Controler żeby dodać urządzenie to prosi mnie o naciśnięcie i przytrzymanie ich jednocześnie, problem w tym, ze nie wiem które przyciski to mogą być, bo to może być np coś z kierownicy+gałka od biegów do dołu etc. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam kiera cudowna !!!!!!!!!!!!!!!!!! w test drive idealna skrzynia ze sprzęgłem żeby to wyczuć trzeba się nieźle napocić :D bo autko zgaśnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo - to w TDU wykorzystywany jest tryb H i sprzęgło ? To ciekawie, może się zdecyduję na G25 bo w przyszłym roku test na prawo jazdy i sprzęgło bez obawy i jego zniszczenie można by było potrenować :P Tylko jakaś obniżka by się przydała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88

Mam tą kierke i nie mam pojecia jak ją podłączyć tzn wiem, że przez usb ;p ale jak podlacze pada z ps2 to musze kliknac analog zeby sie polaczyl z ps3 i jako pad 2 taki PS buttion a gdzie to jest w tej kierownicy? jedna dioda sie pali a jedna miga... Pomocy ! W ultimie jest napisane że działa z PS3/PS2/PC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson

Ja może powiem tak, mam ARCADE STICKI (takie specjalne pady do PS3) je się podłącza przez usb, i nic nie trzeba klikać, od razu je wykrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masta, po prostu podłączasz, nic nie trzeba klikać, aczkolwiek kierownica pewnie nie będzie działała z grami z PS2. W GTHD spisuje się świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88
Masta, po prostu podłączasz, nic nie trzeba klikać, aczkolwiek kierownica pewnie nie będzie działała z grami z PS2. W GTHD spisuje się świetnie.
heh nie no ja próbowałem ;p jak podłącze to w ogóle podstawowy pad się przełączy na 2, albo w ogóle miga... Ale co prawda w GTHD nie probowałem próbowałem w RR7, Forumała 1, Sega relly, Colin i nic żaden przycisk nie działa jedna dioda się pali druga miga... Chyb anie powinna migać co? Dodam,  że z grami z ps2 chodziła świetnie na ps2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson

odłącz wszystko podłącz kierownice, zrestartuj konsole, takie rzeczy jak specjalne pady, kierownice, wykrywa zwykle na Jedynce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88

Jaaa OMG nie trzeba było nic robić tylko dobrze podłączyć kiere do gniazdaka. Miałem takie dziwne gniazdo jedno i włożyłem w drugie i buala dioda co migała się pali ;) W GTHD śmiga bez niczego. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update po zapoznaniu się z demem GT5 Prologue:

Dopiera ta gra budzi z drzemki potencjał sprzętowy tego kółka. FF działa genialnie. Przy niektórych furach działa H shifter - to jest dopiero jazda!  Niestety nadal brak wsparcia dla sprzęgła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda, prawda - kiera dziala genialnie ;-) Przejazd po szykanie - trtrtrtrtrtrt - REWELACJA! Z niecierpliwoscia czekam na full wersje!

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson
Prawda, prawda - kiera dziala genialnie ;-) Przejazd po szykanie - trtrtrtrtrtrt - REWELACJA! Z niecierpliwoscia czekam na full wersje!

pozdrawiam

arab (za co jestem na niego zły, i zapamiętam sobie do końca życia!!!!) mnie przekonał do kierownicy... w listopadzie kupuje G25 >,<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mały update po zapoznaniu się z demem GT5 Prologue:

Dopiera ta gra budzi z drzemki potencjał sprzętowy tego kółka. FF działa genialnie. Przy niektórych furach działa H shifter - to jest dopiero jazda!  Niestety nadal brak wsparcia dla sprzęgła...

mam nadzieję że później do dodadzą, bo H bez sprzęgła to bardzo dziwne rozwiązanie. Powinno być już na samym początku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chłopaki.Skoro piszecie ,że rewelacja to idę po swoją G25 do piwnicy , odkurzę ją i podłączam :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oby w GT5P była pełna obsługa tej kiery bo chce kupić taki zestaw na początku stycznia :)

Póki co demo obsługuje zmianę biegów w trybie H........sprzęgła brak.A i zauważyłem ,że jak przełączysz na zmienianie biegów w tryb H , to nie będziesz miał wstecznego  :/ :/ a w trybie sekwencyjnym normalnie jest.W opcjach ustawień kierownicy są inne modele, ale G25 brak ........przynajmniej narazie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Póki co demo obsługuje zmianę biegów w trybie H........sprzęgła brak.A i zauważyłem ,że jak przełączysz na zmienianie biegów w tryb H , to nie będziesz miał wstecznego  :/ :/ a w trybie sekwencyjnym normalnie jest.W opcjach ustawień kierownicy są inne modele, ale G25 brak ........przynajmniej narazie...

Eee coś mieszasz. Wsteczny normalnie działa. Oczywiście aby go wbić trzeba, jak to było 100 lat temu w Maluchach, najpierw wcisnąć dźwignię w podłogę a później przesunąć w miejsce 6 biegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Eee coś mieszasz. Wsteczny normalnie działa. Oczywiście aby go wbić trzeba, jak to było 100 lat temu w Maluchach, najpierw wcisnąć dźwignię w podłogę a później przesunąć w miejsce 6 biegu.

Nic nie mieszam.Po prostu nie wiedziałem.W trybie sekwencji wsteczny jest na przycisku a w trybie H go tam nie ma, więc nie mów ,że mieszam.Mam prawo nie wiedzieć a takie forum jerst między innymi ,żeby sobie pomagać i dzielić się radami a nie wytykać ,że coś mieszam, albo że jestem ślepy, czy żebym se rozjaśnił umysł jak niektóre pacany na tym forum.

Przepraszam więc wszystkich za wprowadzenie w błąd.Kolega Ziobul ma rację :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic nie mieszam.

No rzeczywiście może trochę niewłaściwego słowa użyłem  <duren> . W zasadzie bardziej by pasowało pewno popularne polski słowo na p oznaczające w pewnych kręgach iż nie zgadzamy się z rozmówcą  ;) ;D ale, że jestem człek wysokiej kultury  ;D to takie są skutki  :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak nawiasem, to zauważyłem dopiero ,że nie wszystkie samochody mają ten tryb zmiany biegów...Cały czas do tej pory jeździłem BMW.Tak samo z widoku z kokpitu nie widać dymu z opon jak spojrzysz do tyłu, a jak jedziesz na wstecznym to z przodu widać.Oby w pełnym prologu już to naprawili, no ale to nie wątek o GT, więc już nie zaśmiecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak nawiasem, to zauważyłem dopiero ,że nie wszystkie samochody mają ten tryb zmiany biegów...Cały czas do tej pory jeździłem BMW.Tak samo z widoku z kokpitu nie widać dymu z opon jak spojrzysz do tyłu, a jak jedziesz na wstecznym to z przodu widać.Oby w pełnym prologu już to naprawili, no ale to nie wątek o GT, więc już nie zaśmiecam.

Tryb H działa prawdopodobnie tylko dla aut które w świecie rzeczywistym mają manualną skrzynię. Inne są produkowane tylko z automatami :-) Co do dymku z opon to ciekawe... muszę sprawdzić przy okazji :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MetAtroN

Coś robię nie tak. Kierownica jest podłączona pod pierwsze z lewej (albo jak kto woli na samym dole) gniazdo USB. Włączam PS3, kierownica się obraca, po menu mogę się poruszać za pomocą krzyżaka na kole. Włączam GTHD i dupa. Diody dalej się świecą, ale już nie mogę sterować. I nie mam pojęcia o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś robię nie tak. Kierownica jest podłączona pod pierwsze z lewej (albo jak kto woli na samym dole) gniazdo USB. Włączam PS3, kierownica się obraca, po menu mogę się poruszać za pomocą krzyżaka na kole. Włączam GTHD i dupa. Diody dalej się świecą, ale już nie mogę sterować. I nie mam pojęcia o co chodzi.

Ale GTHD masz ze sklepu US czy UK? W której wersji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MetAtroN

Wydaje mi się, że z UK. Ale niczego sobie nie dam obciąć - sprawdzę czy jest w historii ściągania. Ale co to ma do rzeczy?

Przyciski działają na zasadzie losowości - czasem jak się wyjmie i włoży USB z powrotem to działają a czasem nie :/ Włączyłem przed chwila demo GT5:Prologue ale też nie działa.

Sprawdziłem - GT:HD jest z UK ściągnięte. Kierownica zadziałała w Ridge Racer 7 demo ale bez Force Feedback. Kolejne próby w GT:HD i GT5:Prologue nie dały efektu. W GT4 z PS2 też nie działa.

Kontrolnie podłączyłem kierownicę do PC. Zainstalowałem sterowniki Logitech Gaming Software 5.01 ze strony www.wingmanteam.com. Instalacja przebiegła bezproblemowo, kierownica została wykryta i skalibrowana. Do przetestowania użyłem Live for Speed, bo akurat było pod ręką. I wszystko działa jak należy. Skrzynia biegów, pedały gazu i hamulca, sterowanie kierownica i sam Force Feedback. Wygląda na to, że moja PS3 nie polubiła kierownicy. Niemniej jednak rozwiązanie problemu muszę znaleźć bo kierownica jest docelowo przeznaczona do gry w GT5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×