Skocz do zawartości
DarkShadowPL

Tomb Rider: Underworld

Rekomendowane odpowiedzi

TOMB RAIDER: UNDERWORLD

TR_U.jpg

Informacje ogólne:

Ilość trofeów: platinum.png x1/gold.pngx5/silver.pngx10/bronze.pngx17

Ilość trofeów offline: 33

Ilość trofeów online: 0

Trofea możliwe do pominięcia: nie ma (chyba, że przydarzy się na bug w grze)

Czas do zdobycia platyny: 20 godzin wystarczy spokojnie

Minimalna liczba przejść gry: 1 (1 na poziomie Master Survivalist, ewentualne jeżeli nie zebraliśmy wszystkich skarób po ukończeniu gry mamy dostępny tryb Tresure Hunter w którym liczba wrogów jest ograniczona a wszystkie zagadki są rozwiązane)

Wstęp:

Tomb Raider: Underwolrd nie jest grą wymagającą, większość trofeów wpada podczas przechodzenia fabuły gry. Po ukończeniu gry można odpalić sobie dowlony rozdział lub zagrać w trybie Tresure Hunter - opisanym powyżej).

Krok 1.

Pozecam zacząć grę od razu na poziomie "Master Survivalist", oczywiście będziemy mieć mniejszy poziom zycia a obrażenia otrzymywane oraz zadawane wrogom będą mniejsze.

Ale jest to gra o wiele łatwiejsza od np TR:Legend, w przypadku TR:U tak naprawdę jest jeden boss na samym końcu gry, który dodatkowo jest w starciu "bezproblemowy".

Krok 2.

Pamiętajcie aby w trakcie przechodzenia fabuły, jeżeli nastawicie się na 1 podejście do platyny aby zbierać wszystkie skarby, relikty oraz radzę się zapoznać z listą trofeów w grze aby przygotować się co należy wykonać w danym levelu aby dane trofea uzyskać jak np. Swan Diver czy Speed Deamon.

plat.png Master of Tomb Raider: Underworld platinum.png

Dość oczywiste, zdobądź wszystkie trofea dostępne w grze a platyna będzie twoja.

prolog.png Prologue bronze.png

Ukończ Prolog, czyli 1 level w grze, tak naprawdę jest to wprowadzenie, taki samouczek pokazujący techniki ruchu czy skoków naszej pani archeolog.

suwiwalist.png Master Survivalist gold.png

Ukończ grę na tym właśnie poziomie trudność, w grze jest to najcięższy ale spokojnie nie ma tragedii.

tresurecollector.png Treasure Collector bronze.png

Znajdź 10 skarbów.

skilledsuwiwalist.png Skilled Treasure Collector silver.png

Znajdź 50 skarbów.

skilledsuwiwalist.png Dedicated Treasure Collector silver.png

Znajdź 100 skarbów.

mastertresurecollector.png Master Treasure Collector gold.png

Znajdź wszystkie 179 skarbów w grze.

Zatrzymajmy się tutaj na chwilkę, skarby zbieramy będąc w jego pobliżu wciskając trójkąt, zalecam po każdorazowym zebraniu skarbu wcisnąć select aby upewnić się w naszym PDA czy zaliczyło nam zebranie, jeśli nie musisz wczytać save zrobiony wcześniej i ponownie go zebrać. Innej metody nie ma, bo jeśli tak ukończymy grę to w trybie Tresure Hunter tego sakrbu nie będzie !!!

reliccollector.png Relic Collector bronze.png

Znajdź 1 relikt.

dedicadetreliccollector.png Dedicated Relic Collector silver.png

Znajdź 3 relikty.

masterreliccollector.png Master Relic Collector gold.png

Zbierz wszystkie 6 reliktów wystęujących w grze.

swandiver1.png Swan Diver I bronze.png

Wykonaj skok na główkę (wciskamy x i następnie szybko kółko) z górnego balkonu w sali z Krakenem.

Jest to miejsce pomiędzy dwoma łańcuchami które musieliście zestrzelić aby ubić kreaturę. Dostaniemy się tam skacząć i odpijając się od ścian. UWAGA: Dla zdobycia trofeum Master Swan Diver wszystkie 3 skoki należyw wykonać w kolejności 1,2,3 inaczej trofeum nie zostanie zaliczone.

svandiver2.png Swan Diver II bronze.png

Tutaj musimy skoczyć z białej skrzyni znajdującej się na statku w ostatniej części 1-szego levelu.

Po wdrapaniu się po łańcuchu kotwicy na statek następnie odbijając się od kontenerów dostaniemy się na wyższy pokład będąc na nim skierujmy się w lewo i zobaczymy białą skrzynie przy burcie okrętu. Zresztą wszystko jest na tym filmiku

svandiver3.png Swan Diver III bronze.png

Tego skoku musimy dokonać na początku drugiego levelu w Tajlandii.

Cieżko tutaj wytłumaczyć słownie z którego miejsca wykonać ten skok więc zaprasz do linku poniżej z filmikiem.

masterswandiver.png Master Swan Diver gold.png

Zdobądź wszystkie 3 trofea związane ze skokami do wody na główkę.

climber.png Climber bronze.png

Wykonaj skok między dwiema np. ścianami w atki sposób aby po odbicu się od jednej ściany w kierunku drugiej odbić się od tej drugiej w kierunku pierwszej. W tym trofeum należy wykonać takie dwa odbicia od ściany.

masterclimber.png Master Climber silver.png

Jak w przypadku trofeum Climber tylko tutaj musimy wykonać 4 odbicia od ściany.

Najlepszym miejscem jest oklica jednego z łańcuchów który musieliśmy zestrzelić w "potyczce" z krakenem, zresztą to jedyna droga do zdobycia trofeum Swan Diver I. Od razu zaliczymy również trofeum Climber

SD1.png Speed Demon I bronze.png

Dojedź motorem do Xibalba poniżej 45 sekund.

Dokonać tego trzeba w Południowym Meksyku, po rozwiązaniu zagadki z ułożeniem trzech krręgów po każdej ze stron dużego placu, jego powierzchania się rozstąpi ukazując nam podziemne przejście. Zaraz po obejrzeniu scenki przerywnikowej wsiadaj na motocykl i jedź do tego przejścia.

SD2.png Speed Demon II bronze.png

Zjedź z samej góry Valgrind na sam dół poniżej 50 sek.

Dokonać tego musisz na wyspie Jan Mayen, zaraz na samym początku otwierając duże drzwi wjedziej do tunelu po wyjeździe z niego załączy się scenka ukazująca wysoką konstrukcję przypominającą dużą kolumnę oraz drogę wokół niej w kształcie serpentyny. Zaraz po zakończeniu scenki wsiadaj na motor i zjedź na sam dół. Polecam trzymać się lewej strony drogi.

SD3.png Speed Demon III bronze.png

Przejedź przez tunele w Valhalli poniżej 40 sek.

Po zdobyciu Speed Demon II będziesz zmuszony rozwiązać łamigłówkę związaną z opisaną "dużą kolumną" następnie otworzysz duże wrota od razu wsiadaj na motor i przejedź do wyjścia z tuneli.

MasterSD.png Master Speed Demon gold.png

Zdobąć trofea za Speed Deamon 1,2,3 a to trofeum będzie twoje.

RK.png Roadkiller bronze.png

Zabij przeciwnika przejeżdzając go motocyklem

MasterSD.png Master Roadkiller gold.png

Zabij 5 przeciwników rozjeżdzając ich motocyklem. Dość proste nie ma co się rozpisywać.

Grenadier.png Grenadier bronze.png

Zabij dwóch przeciwników jednym granatem.

MGrenadier.png Master Grenadierd silver.png

Zabij trzech przeciwników jednym granatem.

Najłatwiej wykonać to na małych pająkach które chcą uprzykrzyć nam życie.

WE.png Weapons Expert bronze.png

Zabij przecinika wykonując Adrenaline Atak.

Aby go wykonać musisz zapełnik pasek adrenaliny np. zabijaj wrogów i namierz przecinika i będąc w jego pobliżu wciśnij kwadrat, czas zwolni a lara wykona skok do góry, na głowie przeciwnika zobaczysz białe koło a po jednej ze stron ekranu czerwony celownik, musisz umieścić za pomocą prawego analoga celownik na białym kole i oddać strzał wtedy przeciwnik pada od jednego strzału.

WM.png Weapons Master silver.png

Jak w przypadku Weapons Expert z tą różnicą, że musisz wykonać 10 takich ataków. Oczywiście nie muszą to być ataki jeden po drugim.

MSE.png Mediterranean Sea Expedition bronze.png

Ukończ 1-szy lewel gry.

CTE.png Coastal Thailand Expedition silver.png

Ukończ 2-gi level gry.

CME.png Croft Manor Expedition bronze.png

ukończ 3-ci level gry.

SME.png Southern Mexico Expedition silver.png

Ukończ 4-ty level gry.

JMIE.png Jan Mayen Island Expedition bronze.png

Ukończ 5-ty level gry.

ASE.png Andaman Sea Expedition bronze.png

Ukończ 6-ty level gry.

ASExpedition.png Arctic Sea Expedition silver.png

Ukończ 7-my lewel gry.

Ps. Zajęło mi to chwilkę czasu więc proszę o nie kopiowanie tego poradnika na inne strony. Filmiki zostaną zamieszczone w ciągu 24h ponieważ muszę je obrobić i dodać na YT.

Edytowane przez DarkShadowPL
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna dobra robota :thumbsup: Od siebie zacytuję trochę moich wypocin o samej grze, jest tam też ciut o trofeach więc będzie w pewnym sensie powieleniem/uzupełnieniem Twojego poradnika, post jednak bardziej pasuje tutaj niż w temacie ogólnym :unsure:

Misja Tomb Raider Underworld ukończona - dla ewentualnych zainteresowanych standardowa porcja wypocin i odczuć własnych co do gry :biggrin:

:psbutton: Ogólne wrażenia

Gra od zakupu przeleżała blisko 1,5 roku w szufladzie, za namową jednego z Moderatorów zabrałem się za nią i nie żałuje ani chwili spędzonej z tytułem. Klimat, fabuła i cała otoczka bardzo mocno trzyma poziom z poprzednich części przygód Lary Croft i po prostu daje sporo frajdy. Podczas przechodzenia gry napotykamy bardzo wiele różnych zagadek i innych zadań które zmuszają nas do wytężenia szarych komórek. Ogólnie zadania nie są trudne jednak często dochodziłem do takiego wrażenia dopiero po ich sforsowaniu. Pod względem graficznym Underworld nie rzuci nami o glebę jednak tutaj nie będę się rozpisywał bo mi to po prostu "zwisa", gra ma to coś i grafika schodzi u mnie na drugi plan. Podczas wszystkich chapterów napotkamy kilkanaście bardzo ciekawych i widowiskowych lokalizacji, będziemy więc mogli nacieszyć oko pięknymi kolorami przyrody, lub pełnym zakamarków podwodnymi światem.

:psbutton: Błędy, bugi, glitche

W internecie znajdywałem pełno informacji o rzekomych bugach w Underworldzie, czy też o zglitchowanych trofeach. Nie wiem czy miałem po prostu szczęście ale żadnego uciążliwego buga nie zaliczyłem a trofea na końcu gry odliczyły się co do sztuki. Są jednak dwie rzeczy które mogą lekko irytować podczas grania. Pierwsze to wspomniana już wielokrotnie praca kamery, główne problemy stwarza przy sekwencjach skoków po niewielkich wąskich elementach czy przy skokach z wykorzystaniem liny, można to jednak spokojnie ogarnąć kilkoma próbami i po 2,3 chapterze naprawdę już się o tym zapomina. Inna rzecz która towarzyszyła mi przez całą grę to częste "klinowanie" się Lary w różnych miejscach, wystarczyło podejść za blisko ściany, zeskoczyć koło jakiegoś kamienia czy nawet wleźć w jakieś krzaczyska aby nasza bohaterka utykała tam na dobre bez możliwości wydostania się. Jedynym ratunkiem w takiej sytuacji było kilkukrotne machnięcie analogiem lub naciskanie przycisku skoku. Problem odczujemy głównie przy szukaniu skarbów i zaglądaniu w każdą dziurę na swojej wędrówce. Jeśli o mnie chodzi to jedyny poważniejszy błąd jaki zaliczyłem podczas całej gry i raczej nie jest dyskwalifikujący dla całości.

:psbutton: Trofea

Gra po ściągnięciu patcha oferuje bardzo przyjazny system trophy. Puchary są jednymi z łatwiejszych jakie mi się udało zdobyć. Większość wpada sama podczas normalnego grania. Są właściwie dwie grupy pucharków które należy przypilnować. Jakie? Opisy znajdziecie poniżej:

5CC1753692D924193D6F7D79EB4BD86133199FFF.PNG Master Swan Diver - Zdobądź wszystkie trzy trofea Swan Diver

FAEDC700EBAC184998DB46DE75E6FDEEECA8E552.PNG Swan Diver I - Skocz do wody z najwyższego punktu w sali Krakena

9A32D33AB7527480624D9A41CF9EDBE1233F2F17.PNG Swan Diver II - Skocz do wody ze szczytu statku Amanda

3ACC876DF5DA6C7D013DA5C559613C17AB1FC5AC.PNG Swan Diver III - Skocz do wody ze najwyższego klifu w Tajlandii

Powyższe są do zrobienia w pierwszych trzech chapterach gry. Dokładne miejsca pokazuje ten filmik

B0FC18CE969D8286DDF65D2D4BD89221C450ABC1.PNG Master Speed Demon - Zdobądź wszystkie trzy trofea Speed Demon

F5AD77CC97B08855916707574EEE5017FFA848BA.PNG Speed Demon I- Dojedź do Xibalba w czasie poniżej 45 sekund

5FE8A5F38EC035FC52C8D125E7CEB0ECBF2ACF70.PNG Speed Demon II - Zjedź ze szczytu Valgrind na sam dół w czasie poniżej 50 sekund

7F14CEB82929E7153529F9D2BF5FF2A357B1D711.PNG Speed Demon III - Przejazd przez Labirynt Valhalli poniżej 40 sekund

Powyższe są do zdobycia w dość zbliżonych do siebie lokalizacjach, wydają się trudne ale wszystkie wpadły za pierwszym podejściem. Podobnie jak Swan Diver pomocny może okazać się

Wszystkie pozostałe trofea są nie do pominięcia, nawet jeśli miniemy któryś z reliktów lub skarbów to po ukończeniu gry mamy możliwość powrotu do każdej lokalizacji w celu wyzbierania pozostawionych tam rzeczy. Opcja ułatwia nam życie bo mamy już rozwiązane wszystkie zagadki, otwarte wszystkie drzwi, wrota, mosty itp i nie ma już przeciwników. Ogólnie do zrobienia Platyny wystarczy jedno podejście do gry, ważne aby przechodzić ją na poziomie Master Survivalist który również bonusowany jest pucharem. Trofeum Master Treasure Collector opisywane jest w sieci jako zglitchowane - twórców trochę poniosło z ilością skarbów do zdobycia (179) i pewnie stąd główne problemy. Osobiście sam miałem wrażenie że coś mi się nie odliczyło, po ukończeniu gry i zebraniu wszystkich skarbów miałem zaliczone tylko 178 (brakowało 1 sztuki w 1szym rozdziale) zacząłem bardzo sumiennie sprawdzać podwodne jaskinie i po 20 minutach znalazłem ostatni ze skarbów. Nie sądzę więc aby czyhał na nas jakiś glitch, po prostu przy tak ogromnej ilości bardzo łatwo coś ominąć.

:psbutton: Poziom trudności

Gra jest niesamowicie łatwa, normalnie uznałbym to za dużą wadę jednak w tomb raiderze nie chodzi o to aby zmagać się z trudnymi przeciwnikami tylko z zagadkami i ciężkimi do przebrnięcia wymagającymi opanowania pada lokalizacjami. Grając na trybie najtrudniejszym czyli Master Survivalist w trakcie gry nie udało mi się ani razu zginąć z rąk przeciwników. W grze rozrzuconych jest bardzo dużo apteczek, wielokrotnie zdarzało mi się kończyć chapter z dwucyfrową ilością eliksirów życia w ekwipunku, ponadto mamy kilka ułatwień jak np: 'Adrenaline Attack headshot" przy jego wykorzystaniu nawet wielki Yeti nie jest straszny i pada po jednym strzale z choćby najmniejszej pukawki. To co może wydać się dziwne dla osób które w Tomb Raider zagrają po raz pierwszy to brak jakichkolwiek boss'ów w całej grze. Nawet zakończenie gry i ostatni rozdział mający charakter pewnego rodzaju walki z bossem skupia się na rozwiązywaniu zagadki a nie na walce z jakimś czarnym charakterem.

:psbutton: Ogólne wrażenia

Jak już napisałem na początku gra zrobiła pozytywne wrażenie. Całość rozgrywki to około 8-12h w zależności od tego jak szybko uporamy się z zagadkami. Czas może nie jest imponujący jednak przy obecnej cenie gry nie mamy chyba z czego robić problemu. Osobiście polecam wszystkim którzy lubili pograć w stare Tomb Raidery a także tym którzy jeszcze nie poznali Lary Croft - są tacy? Powodzenia i miłej zabawy :thumbsup:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×