Skocz do zawartości
piotrmorka

Jak zgrać wcześniej wgrane pliki na PS3 spowrotem na PC?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W związku z tym iż nie jestem jakimś wielkim specjalistom w dziale PS3 (oraz nic w tym temacie nie znalazłem) mam jedno dosyć ważne dla mnie pytanie.

Dysk z PS3 chciaiłbym wykorzystać jako miejsce na backup zdjęć. Raz przytrafiło mi się iż mimo założonych partycji na dysku lokalnym PC uszkodził się on fizycznie co skutkowało utratą wszystkich, zbieranych przez wiele miesięcy zdjęć.

I teraz najważneijsze pytanie - chcąc się zabezpieczyć wgrywam je w taki lub inny spsób na dysk konsoli.....dysk (odpukać) w PC pada.....jak odzyskać zdjęcia wgrywając je spowrotem z PS3 na PC.

Wszyscy rozpisują się w temacie PS3 media server i transmisji plików do PS3 lecz nie znalazłem niczego co by świadczyło o możliwości zgrywania zawartości dysku PS3 na PC.

Może ktoś zna jakis sposób lub oprogramowanie dzięki któremu można to zrobić....?

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością.

PM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączyć jakąś pamięć USB i skopiować używając menu znajdującego się pod trójkątem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na złość moją 40-kę szlag tafił. Laser do wymiany - ale już poszła do znajmego elektronika na wymianę.

Ale do sedna - nie mogę teraz tego sprawdzić ale wnioskuję iż wystarczy wywołać trójkątem dodatkowe opcje na pliku który był wgrany wcześniej na PS3 i wdusić kopiuj? Tylko co z miejscem do kopiowania - będzie tam do wyboru opcja na pendriva?

Czekam na odp.

Pozdr.

PM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie lista wszystkich dostepnych urzadzen magazynujacych jak pendrivy, karty pamieci czy dyski zewnetrzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak jest to byłoby super - jedna pozytywna rzecz dzisiaj - trochę się wqrzyłem na laser....zabezpieczałem się odnośnie dysku w PC a tu zonk....PS3 padła.

Jeszcze jedno - z tego co pamiętam PS3 Media Server można przesyłać pliki powyżej 4 GB czy jestem w błędzie?

Chodzi mi o to czy lepiej dzielić aby można później je też odzyskać przez kopiowanie na pena czy zostawić (jeśli to możliwe) o dużym rozmiarze i wrzucić je spowrotem na kompa innym programem?

PM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 czyta TYLKO nosniki z systemem plikow FAT32, a ten ma limit rozmiaru pliku do 4GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli chodzi o PS3 Media Server to i tak nie prześlę plików powżej 4 GB tak? Nie chodzi mi o nośnik lecz o wysłanie za pośrednictwem WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pomoca media serwera mozna przenosic chyba filmiki w kierunku Media server --> PS3 a nie da sie w druga strone. Podobniez nie wiem czy da sie po prostu kopiowac filmy, czy tylko streamowac. Przez wifi przesylanie 1GB moze ci zajac godzine przy dobrym wietrze, a co dopiero materialy >4GB o ktore pytasz. A jesli juz bedziesz chcial przerzucic z powrotem na PC (a to mozna chyba tylko przez nosniki typu pendrive/dysk zewn.) to dasz rade tylko pliki mniejsze niz 4GB, co wynika z ograniczen systemu FAT32, jak juz wspomnialem jedynego obslugiwanego przez PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mogę przyspieszyć po lanie....

ale jeśli chodzi o powrotne kopiowanie z PS3 na PC plików większych to rzeczywiście od paru dni nic nie mogę znależć w necie po różnych forach.

Chyba że ktoś już znalazł takiego GRALA co potrafi to robić?

PS

Jak PS3 będzie widziała kilka części tego samego filmu w HD przerobionego w mkv2vob?

Chcę przerzucić ponad 20 filmów i jeśli każdy z nich będzie podzielony na parę części zrobi się niezły kocioł.

A ja jako informatyk pod tym względem mam małe zboczenie ;-)

PM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobniez nie wiem czy da sie po prostu kopiowac filmy, czy tylko streamowac.

Spokojnie mozna kopiowac filmy na hdd ps3 z media servera.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że kopiować można to nie podlega dyskusji - ale co z plikam powyżej 4 GB?

jeśli dałoby się zgrać na playa to i tak ich nie odzyskasz...zgadza się?

PM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×