Skocz do zawartości
Gość Nifelheim

W co teraz gracie?

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli kończę fabułę w God of War, a później zostanie platynowanie i Elo za kolejną grę ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początek roku bardzo bijatykowo:

 

ps4 / dalej samurai shodown która bez wątpienia jest jedna z moich gier generacji 

 

switch / mortal kombat 11/ dragon ball fighterZ oraz street fighter 30 aniversary 

 

kazdy z w/w tytułów to mistrzowie , każda z tych bijatyk dla mnie to mega bądź bdb twory i raczej odpoczywając od rpg/ platformerow/ action advanture/ metroidvani czy gier logicznych będę męczył przez ten czas bijatyki :) 

 

jako człowiek który od zawsze miłował rpg/ platformery/ bijatyki: nadszedł mój czas na przysiedzeniu w tym najbardziej manualnie wymagającym gatunku z moich ulubionych ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zdun- MK11 - to gra ktora opisac moge - bardzo dobra gra w ktora jestem slaby level ponizej nooba. (gralem na PC).

===============================

 

A w co teraz gram:

Usiadlem wczoraj wieczorem do Shadow of the Tomb Raider wieczorem sesja trwala do 03:00

Gra ma swoje potkniecia ale ogolnie po 2 sesjach z gra jest dobrze, podoba sie siadlo. Podoba mi sie to ze jest nieco wiekszy nacisk na eksploracje i elementy plaformowe.

Poki co dobra gra a finalna ocena jak skoncze. Choc z racji sentymentu do Lary czuje ze moja ocena moze wygladac podobnie (mimo iz to 2 rozne gry) jak Yakuzy Zero. Litania rzeczy ktore mozna grze wytknac a na koniec i tak rekomendacja bo dobrze sie bawilem (no w wypadku yakuzy zero nawet rewelacyjnie).

 

milego grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem dokończyć kilka rozgrzebanych tytułów które jeszcze posiadam i zanim wyjdzie ps5,  odpalilem wczoraj resident evil2 i jakbym dostał w ryj, to jest symulator zarządzania kieszenią o pojemności 8 :D

 

 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dziś chill out i „spyro trylogy remastered „ Czy jakoś tak się to nazywa, mam zamiar spokojnie przejść sobie ta trylogie dla dzieci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po świetnym Days Gone ogrywam aktualnie Assasin creed origin ,i muszę przyznać,że dla mnie najlepsza część po dwojeczce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie najnowszy COD i FIFA.
Gry singlowe jakoś stoją w miejscu. Rozkopane Death Stranding oraz nowy SW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich kilku(-nastu) długich miesiącach spędzonych z glorious PC wróciłem do konsolowego plebsu. Wiem, że trochę późno, ale lepiej teraz niż wcale. Kupiłem na promocji w biedronce slimke i ogrywam zaległości przed nadejściem nowej generacji. Na pierwszy rzut poszło zremsaterowane Uncharted i muszę przyznać że ta gra na PS4 wygląda wręcz genialnie, ostrość tekstur i wszystkie widoczki pierwsza klasa. Pewnie pójdę za ciosem i ogram też kolejne części. Przy okazji przeszedłem też pierwszego Knacka, teraz żona idzie dwójeczkę a ja próbuję okiełznać do końca Bloodborne'a. Przede mną sporo pominiętych i ciekawych tytułów a czasu coraz mniej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BulletPOLto jak dluga miales przerwe od konsol?

Ja tam ostanio wiecej na PC nizli na konsolach gram, acz nie ukrywam ze do EXow od Sony mam slabosc.

Do tego te wszystkie bundle, promocje, abonamenty na PC i wicyj gier nizli czasu :P

 

----------------

odpowiadajac w temacie - 67% ukonczenia Shadow of the TR i dalej uwazam ze jest to gra dobra plus. Nie pozbawiona wad, ale gra mi sie w to dobrze no i cieszy wieksze nastawienie nacisku na eksploracje.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za długo, jakieś dwa lata? Przestawiłem się mocno na PCMR i uzależniłem od gier sieciowych takich Escape From Tarkov, Call of Duty czy PUBG. Udało mi się też ograć na blaszaku trochę bardziej ambitne gry jak np Dark Souls (jedynkę i trójkę). Po tak długiej nieobecności na konsoli, gdy wziąłem do ręki pada i zacząłem machać tymi gałami to było bardzo dziwne uczucie. Szczególnie że reakcja na obrót postaci w grze jest zupełnie inna niż na myszce. Przez pierwszych kilka minut wydawało mi się to strasznie archaiczne i powolne. Inna kwestia to że z blaszakiem sparowany mam 144Hz monitor i gry również działają w okolicach 100-150FPS więc różnica jest znacząca. Ogólnie z PS4 miałem najmniejszy kontakt ze wszystkich generacji a kupiłem ją w dzień premiery. Zresztą wystarczy spojrzeć na mój PSNprofile. Kupka wstydu. Niemniej są na konsoli gry, których nie zobaczę na pc i do których się wraca z nostalgią. Konsola daje mi też inną interakcje. Pogram czasami z żoną i córką. Miło spędzę czas. ps/sorry za mały offtop.

 

odp w temacie - mam w planie ograć te ciekawsze tytuły ekskluzywne i pewnie później sprzedam tego current gena. Z niecierpliwością czekam na PS5, chociaż latka mijają i nic już na człowieku nie robi takiego wrażenia jak dawniej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mutant Year Zero: Road to Eden muszę przyznać że gra ma niesamowity klimat postapo, odwiedzanie kolejnych lokacji zbieranie notatek, artefaktów starych czasów daje dużo radości, ale poziom trudności wysoki nawet na normalu gra jest ciężka, trzeba dobrze planować swoje działania i dbać o ekwipunek przed starciem z przeciwnikami, oczywiście walka odbywa się w systemie turowym;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BulletPOL Zgadzam się, zremasterowane Uncharted wygląda bardzo dobrze.  Jedynka z całęgo trio najgorzej. Widać, że gra ma już kilkanaście lat, ale dwójka to mistrzostwo. Dalej wygląda świetnie a akcja nie straciła swojej epickości :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sLk napisał:

@BulletPOL Zgadzam się, zremasterowane Uncharted wygląda bardzo dobrze.  Jedynka z całęgo trio najgorzej. Widać, że gra ma już kilkanaście lat, ale dwójka to mistrzostwo. Dalej wygląda świetnie a akcja nie straciła swojej epickości :smile:

Nie zrozum mnie zle, ogralem zremasterowana trylogie i mam jedynke do powtornego przejscia z PL Dub. Za trylogie dalem chyba 120pln i nie zaluje ani grosza bawilem sie dobrze.

Ale no nie oszukujmy sie, jesli material zrodlowy byl dobry, to tutaj mamy podbite tekstury (jesli dobrze pamietam niektore robione od nowa, ale musialbym sprawdzic material od DF), wieksza rozdzialke, i podbity frame rate. Nic czego nie nalezalo by sie spodziewac. Moim zdaniem ten remaster to po prostu bardzo dobra rzemieslicza robota.

 

I pozostajac w temacie ND - dla porownania Remaster TLOU uwazam za przecietna robote (po prostu leniwy port).

Fakt patrzac na niektore porty (chocby to co robilo Acti) to TLOU i tak stoi o klase wyzej od mega leniwych, nijakich, portow w ktorym nawet nie probowano poprawic czesci z bledow (patrz Deadpool choc bylo chyba tego wiecej).

 

Najblizsze porownanie moge miec do PC - stary sprzet to 900p w medium i 30fps, nowy pozwala mi na odpalenie dokladnie tej samej gry (no paroletniej juz) w 1080p, high/ultra (w zaleznosnoci od tego ile gra ma lat) i frame rate bez ograniczen lub z lockiem na stabilne 60fps.

 

Dalej ciagnac offtop - majac na uwadze upecetowanie sie konsol, a takze PC rodowod, zyczyllbym sobie zeby gry z obecnej generacji mialy po prostu łatki zmieniajace ustawienia ktore pozwolily by juz przy starych grach doswiadczyc przeskoku generacyjnego (to oczywiscie zalezalo by od developera, przy czym zyczylbym sobie zeby takie łaty dostaly wszystkie gry 1st party). Po prostu gra rozpoznaje czy odpalana jest na PS4 Amator, PRO (jak ma to miejsce dzis) czy moze PS5 i pozwala na podbicie niektorych wartosci plus pare prostych opcji (jak np preferuj wydajnosc, preferuj grafike).

 

milego grania.

Edytowane przez MagEllan
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MagEllantakie coś jak piszesz planuje chyba Microsoft. Skoro gry wydawane na XsX będzie można odpalić na XsS oraz XOX. Nie wyobrażam sobie, żeby skalowanie jakości było do najsłabszego urządzenia, w związku z tym będą jakieś różnice. 
 

A odnośnie Kolekcji Drake’a to może nieprecyzyjnie się wyraziłem. Nie chodziło mi o wyjątkowa jakość remastera tylko samych gier, które po małej kosmetyce, dalej wyglądają ładnie i warto je ograć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sLk napisał:

A odnośnie Kolekcji Drake’a to może nieprecyzyjnie się wyraziłem. Nie chodziło mi o wyjątkowa jakość remastera tylko samych gier, które po małej kosmetyce, dalej wyglądają ładnie i warto je ograć. 

Nie no wyraziles sie dobrze chcialem nawet dodac zdanie: Zgadzam sie ze te gry sie bronia. Ale jakos mi umknelo. Co wiecej bronia sie nawet na PS3.

Po prostu material zrodlowy jak pisalem byl dobry. Jedynki akurat na PS3 nie ogralem ale 2 i 3ke tak i z mila checia zagralem raz jeszcze.

A wierz mi nie jestem fanem remasterow i portow. Remake, czy inne Re-imagine to zupelnie inna bajka i w takim wypadku czesciej siegam.

 

Przyznam sie ze czasami kupuje gry z ery PS3 na PC (czesto za jakies drobne - czyli ponizej 10pln) tylko dlatego zeby pograc w nie w lepszej jakosci.

 

Co do konsol to nie widze powodu dla ktorego Sony nie mialo by tak zrobic. To jest ta sama architektura ale znana i sa max 4 (glownie 3) konfiki sprzetowe: premierowki (w wypadku MS to jeszcze Ska), pro/x no i przyszle konsole. Wiec robic petardy na nowe sprzety, i ograniczac rozdzialke, detale, plynnosc na starszych. Tak od lat dzialaja PC a tutaj tworcy maja gorzej bo roznych konfigow sprzetowych jest ogromna ilosc.

 

Wracajac do MS, z tego co mowia wybieraja droge z jednej strony jeszcze bardziej przyjazna klientom, z drugiej nie oszukujmy sie XOS dostanie po tylku bo juz teraz poza moze FH wypada tak se. Jak pisalem dosc dawno temu kiedy MS mowil o iteracyjnosci a nie generacjach mialem nadzieje ze zrobia tak ze wraz z wejsciem kolejnej iteracji odetna najslabsze ogniwo (XO VHS i XOS) a temu mocniejszemu zapewnia kolejne 3-4 lata zycia (zeby lacznie mial te 7 lat wsparcia).

Czyli przyjalem ze:

XO VHS - 2013 - 2020 (w wypadku XOS tez uznalem ze 2020 wystarczy i beda juz wtedy konczyc wsparcie)

XOX - 2017 - 2023 / 24

Kolejny XO - 2020 - 2026/7

Kolejny XO ulepszpny 2023 - 2029/30

Ale MS cos mowi o 2 latach no zobaczymy jak to bedzie ale moim zdaniem gdyby zrobili jasny przekaz jesli chodzi o wydawanie harware i czas jego wsparcia to bylo by to na plus. Czesc ludzi kupowala by pol generacje, czesc premierowki i biznes by sie krecil.

 

No ale zobaczymy jak bedzie. Przyznam ze w kolejnej generacji moge postawic na MS w pierwszej kolejnosci a PS5 dokupic pozniej zeby ograc EXy.

----------------------------------------------------

 

A teraz w temacie wczoraj zaczalem dzis ukonczylem GRIS - bardzo dobry z minusem indyk (8-/10) mocno i ladnie gral na emocjach, niektore puzzle byly jak dla mnie ciut wygiete, niektore takie mialy byc, ale wczoraj sie zawiesilem i zrobilem rage quit. Dzis po ukonczeniu gry ciesze sie ze jednak ja ukonczylem kawal dobrego indyka.

Polecam - tym co siadla Podroz, oraz Brothers a Tale of two sons (lub choc jedna z tych gier).

 

Gralem tez w GRIP Race Combat - no gdyby nie to ze w bundlu to bym byl srogo rozczarowany. cena premierowa 169pln to moim zdaniem jakis zart. Pogralem 3h i porzucam to nie mam absolutnie ochoty do tego wracac. 

 

Rozgrzebany Cien Lary i pewnie poczeka bo teraz chce sprawdzic kolejnego indyka Human Fall Flat a potem brac sie za A plague Tale: Innocence

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie na ps4 The order kupione na ostatniej promocji za jakies 20 cos pln, spodziewalem sie ze dobrej grafy ale zeby 4 czy tam 5 letnia gra wywolywala efekt wow to zaskakujace. Wgl. to spodziewalem sie kupy po tym co ludzie pisali w necie a tu fabula wydaje sie calkiem interesujaca strzela sie naprawde spoko ( ale ja ogolnie lubie strzelac w gierkach wiec moge patrzyc troche przez rozowe okulary) i przeciwnicy czasem potrafia ruschowac co mnie zaskoczylo i kompletnie sie tego nie spodziewalem. W miedzy czasie cisne w BF5 no i powiem ze to jak poprawili ta gre od czasu premiery to szok, szkoda tylko ze to tak nie wygladalo na premiere. Po kupnie pc myslalem ze bede glownie gral tylko na nim ale jakos lepiej mi sie gra na konsoli, nie wiem czemu.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aktualnie na ps4 The order kupione na ostatniej promocji za jakies 20 cos pln, spodziewalem sie ze dobrej grafy ale zeby 4 czy tam 5 letnia gra wywolywala efekt wow to zaskakujace. Wgl. to spodziewalem sie kupy po tym co ludzie pisali w necie a tu fabula wydaje sie calkiem interesujaca strzela sie naprawde spoko ( ale ja ogolnie lubie strzelac w gierkach wiec moge patrzyc troche przez rozowe okulary) i przeciwnicy czasem potrafia ruschowac co mnie zaskoczylo i kompletnie sie tego nie spodziewalem. W miedzy czasie cisne w BF5 no i powiem ze to jak poprawili ta gre od czasu premiery to szok, szkoda tylko ze to tak nie wygladalo na premiere. Po kupnie pc myslalem ze bede glownie gral tylko na nim ale jakos lepiej mi sie gra na konsoli, nie wiem czemu.   

Poczekaj z ocena The Order aż ja skończysz. Ja tez się bawiłem dobrze, ale...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, CePeeN napisał:


Poczekaj z ocena The Order aż ja skończysz. Ja tez się bawiłem dobrze, ale...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

4 godziny temu, princ18 napisał:

Chyba rozumie o co Ci chodzi ;)

No i o to sie rozbija poczatek jest OK. Ale dla mnie poza graficznym benchmarkiem The Order to jest dla mnie demo - demo ktore mialo piekna grafike ale gameplay dodali chyba pozniej czasami nieco na sile. Walki z Lykanami powtarzalne, z bossami copy paste QTE, samo strzelanie niby fajne ale co z tego skoro jesli dostaniemy fajna pukawke to na jedna misje a potem gra nam ja zabiera. To dla mnie przyjajmniej gra ze wszech miar przecietna, ktorej nie ratuje grafika oraz wymuszone jej podziwianie przez sekcje chodzone gdzie masz isc spacerkiem i podziwiac bo tak.

 

------------

A w temacie pare godzin pogralem z Street Fighter V mordoklepki to nie moja bajka ale przynajmniej moglem porownac z MK11 i SoulCalibur.

Pogralem tez troche wiecej w Human Fall Flat - specyficzna gra postac porusza sie jak pijana przez co niby proste do rozwiazania puzzle i zagadki zeby isc dalej staja sie czesto niemalym wyzwaniem.

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skonczyłem w końcu Ac Origins, wyszło nieźle w ogólnym rozrachunku to bardzo dobra część, chociaż projekt ostatniej misji był słaby, to wrażenie po całości swietne. Kolejny skonczony RE2, po Shadow of collosus najlepszy remake w jaki grałem i jedna z najlepszych gier 2020. Ac oddysey i Shadow of Tomb raider miały być kolejne na mojej liście pograłem kilka godzin, ale wdarła się rutyna i stare nawyki wróciły... Efekt był taki ze napedzie wylądował Rdr2 i zacząłem drugi raz... I po przejściu pierwszego epizodu który jest tutorialem ale skonstruowanym bardzo filmowo, a mam na świeżo porównanie z innymi open worldami, podtrzymuje opinię inne studia powinny się uczyć jak robić misję liniowo ale filmowo, bo to gra wybitna pod wieloma względami, najlepszy tytuł obecnej generacji i najlepsza gra w jaką grałem kiedykolwiek na konsoli... Teksty i Voice acting to mistrzostwo świata, tam jest tyle tekstu ze kilometry papieru to mało... 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal głównie nowy COD, FIFA 20 i zacząłem najnowszego NFS, którego na samym początku krytykowałem a wystarczyło chwilkę pograć, kupić nowe fury i jest miazga!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pillars of Eternity 2 na ps4- świetny cRPG w starym stylu. Sterowanie na padzie przyzwoite, ale oczywiście mogło być lepiej. Na minus (tak jak i w 1 części) loadingi a na duży plus dwa tryby rozgrywki do wyboru - aktywna pauza lub turowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skacze z gry na gre zeby optymalizowac czas. 

Czlek Pajak zainstalowany czeka na lepsze czasy. 

 

Wczoraj pogralem troche w Plague A Tale: Innocence i po 3 ukonczonych rozdzialach jestem na tak. historia fajnie sie rozwija, gameplay jest skromny ale jest, graficznie jest ladnie, spotkania z gryzonami robia wrazenie, do tego gra buduje wiez miedzy bohaterami (starsza siostra i mlodszy brat). 

 

Jest dobrze pewnie do konca tygodnia skoncze i cos wiecej napisze. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekiro w przerwach od PES

Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×