Skocz do zawartości
Gość Nifelheim

W co teraz gracie?

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, xavris napisał:

Zagraj sobie w starą dwójkę. Zdecydowanie najlepsza część serii. Świetna historia i brak mapy usranej piórkami. W zasadzie to zupełnie inna gra niż w black flag (chociaż black flag mi się w sumie też podobało).

akurat ogrywalem dwojke doszedlem do polowy i cos mi przerwalo. 

Gralem wczesniej w 3ke, troche w Black Flag i Rogue. 

I jest juz sporo zbieractwa w dwojce. Troche dzis widac tez wiek produkji. 

Ale calosciowo powiem ze widac zarowno inspiracje torem rozwoju Ksiecia Persji a jednoczenie nowa jakosc w tym Assassynie (caly czas mowimy o czesci drugiej). 

Moze kiedys zmierze sie z Black Flag i Unity (darmo dawali zal nie sprawdzic). 

 

-------------------------

A teraz w temacie. 

W weekend strzelilem Dirt 5. Ocena dobra moze z minusem. 

Graficznie no moze nie jest to szalowe ale mnie sie podobalo, fakt gra na XSX przy wyswietlaczu 1440p jakos nie powalala (a to mimo iz dziala w wiekszej rozdzialce, oraz ze xbox obsluguje 1440p). Roznice miedzy trybami faworyzuj grafike i faworyzuj rozdzielczosc byly dla mnie znikome, rzeklbym kosmetyczne. 

W obu wypadkach roslinnosc rosnie (i to doslownie wyrasta) w tej samej odleglosci od wozu a to ze w jednym moze miec lepszy AA, no znow marginalnie. 

Ukonczylem kazde jedno wydarzenie w kampanii, zdobywajac ponad 340 odznak na 375 mozliwych. Sprawdzilem Playgrounds i dziela innych graczy, jak i sam edytor. 

Dirt patrzac na serie probuje z odslony na odslone innego podejscia i rozumiem ze chodzi o roznorodnosc ale to troche powoduje ze brak tej serii trozamosci (no przynajmnijej w mojej opinii). 

Gralo sie milo, to arcade ale jednak czuc ze pojazdy prowadzi sie inaczej, ze inaczej zachowuja sie na roznych nawierzchniach. Niestety drabinka w kampanii sklada sie z czesto bliznaczo podobnych wyscigow gdzie zadawalem sobie pytanie hej czy ja juz tego nie jechalem jeden wyscig wczesniej? i okazywalo sie ze tak tylko ze inna klasa wozu. 

To co jest dosc fajne to zmienna pogoda, ale przy dosc krotkich wydarzeniach czasami mamy wrazenie ze jej 2 lub 3 krotna zmiana jest po prostu nienaturalnie szybka (szczeoglnie jesli przejechanie takiego wydarzenia to 5-6 minut). 

Kolejna rzeczy to srednie moim zdaniem livery i ograniczenie poczucia progresji - zebysmy pierwszy woz dostali a kolejne musieli kupic ale nie do wiekszosci zawodow mialem dostepny jeden woz bo tak. No i slowko o AI gralem na domyslnym srednim poziomie z asystami na low (tez domyslne wartosci) poza jednym typem wozu i poza gymkhana (ktorej nie lubie) osiagniecie 3 odznak w wydarzeniu nie bylo szczegolnym wyzwaniem. Samo AI co moze niektorych ucieszyc nie jest na gumce! (rubber banding) Ale za to stosuje dosc stara metode (choc tutaj nie testowalem tego dokladnie, i przepraszam ale juz nie bede) czyli czas na okrazenie i czas calego wyscigu. Mialem takie wrazenie ze np majac 3 okrazenia pierwsze 2 AI robi w wyznaczonym czasie a na ostanim odrobinke zwalnia zeby dac szanse. Niestety biorac pod uwage ze AI czesto jezdzi w kupie to przebijac i to odbijajac sie od przeciwnikow trzeba dosc szybko bo jesli tego nie zrobimy to pozniej jest ciezej, latwiej o to zeby ktos w nas wjechal, lub mocno uderzyl. Z kolei wybicie sie na pierwsza pozycje moze skutkowac brakiem konkurencji. Naliczylem 5 wyscigow gdzie faktycznie byla jakas walka tzn musialem bronic pozycji lidera. 

I moze sie wydawac ze pastwie sie nad ta gra - ale tak nie jest dawala mi ona na tyle frajdy z niezobowiazujacego lekkiego i przyjemnego arcade ze jak pisalem zrobilem ja w weekend. (2 brakujacych osiagniec wbijac nie bede bo nie jestem zbieraczem tychze). I oceniam ja jako dobra moze z minusem. 

 

W dniu 13.02.2021 o 18:49, CePeeN napisał:

Pograj dłużej. Odblokuj więcej zdolności i broni. Rozwałka jest cudowna ale klimat to jest jednak główna zaleta tej gry.

Pogralem jestem gdzies chyba w polowie, gdzie mam isc i szukac kogos w izolacji. 

I powiem tak Control mnie jakos meczy. 

 

Aktualnie usiadlem do Dark Pictures: Man of Medan poki co jest dobrze, ogram bo ponoc to dosc krotkie doswiadczenie. 

 

A potem wroce do rozgrzebanych gier w tym Control. 

Ktore bede przerywal sobie Wreckfestem i gra dla dzieci czyli New Lucky's Super Tale. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, xavris napisał:

Zagraj sobie w starą dwójkę. Zdecydowanie najlepsza część serii. Świetna historia i brak mapy usranej piórkami. W zasadzie to zupełnie inna gra niż w black flag (chociaż black flag mi się w sumie też podobało).

Nie tknę jak na razie zadnego zmułassyna, mam dość ubi shitu na co najmniej rok. 

Edytowane przez Strife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Strife napisał:

Nie tknę jak na razie zadnego zmułassyna, mam dość ubi shitu na co najmniej rok. 

Po czesci rozumiem. 

 

Ja musze miec przerwy miedzy grami UBI. 

 

OK czasami wracam do starszych produkcji ale tych bez otwartych swiatow (np. SC:Blacklist). 

Jesli chodzi o nowsze gry to jakos im dalej w las tym mniej mnie to kreci. 

Far Cry - po czesci trzeciej, odpuscilem. 

AC - no tutaj w calosci to tylko III ogralem. 

Gost Recon Wildlands - 20h w darmowy weekend i jakos podziekowalem.

Chyba tylko jakas frajde czerpie z Watch Dogs (ostanio wrocilem do drugiej czesci i tez sie dobrze bawilem, powrot do jedynki byl jednak zbyt bolesny). 

Ale jestem wstanie zaryzykowac i patrzac na nizsze ceny kupic Legion. 

Zeby pozniej na kolejny rok czy 2 nie tknac gier od UBI. 

 

milego grania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też w temacie, niech forum dycha.

U mnie od dawna zupełnie nic oprócz okazyjnego meczu w overwatcha. Niestety początki roku to u mnie zawsze młyn, do tego przeprowadzka i tak jak normalnie się kładę spać koło 1 tak przez ostatnie 2-3 tygodnie o 22 jest już skraj :P

Aleeee.... mam plan dzisiaj odpalić finala z plusa chociaż na chwilę, żeby się przekonać jak bardzo spieprzyli system walki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie za to AC: Valhalla bardzo podpasował. Otwarty świat mnie tutwj nie męczy, mam już 46h nabite a wątek główny sobie robię bardzo powoli, a tak to z przyjemnością śmigam po Anglii , rozbudowuje osadę i bawię się w najazdy. Przy okazji robię wydarzenia w świecie. Trzeba zacząć iść z wątkiem głównym do przodu, bo podobno fabuła jest całkiem całkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja splatynowalem Control. Siadło mi bardzo. Co do rajdów to w wolnych chwilach ogrywam WRC9 i jest bardzo dobrze. Teraz zastanawiam się czy nie zacząć Bloodborne od nowa, bo za pierwszym podejściem się rozproszyłem i już nie wróciłem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem wreszcie ze skrzynki Bravely Default 2, może uda się sprawdzić. 

 

@xavris system walki w finalu nie jest taki zły, za to fabularnie to spierdolili po całości :whyyy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.03.2021 o 13:03, xavris napisał:

To też w temacie, niech forum dycha.

mam wrazenie ze poza 4-6 osobami malo kto tu zaglada. 

A szkoda. 

i to chyba jedyny zywy temat. 

 

 

W dniu 1.03.2021 o 17:32, MagEllan napisał:

Aktualnie usiadlem do Dark Pictures: Man of Medan poki co jest dobrze, ogram bo ponoc to dosc krotkie doswiadczenie. 

No i ukonczone. 

Bede chcial zagrac raz jeszcze, tymbardziej ze tworcy i tak puszczaja z opoznieniem bonus dla preorderowcow co sie nazywa Curator Cut ciekawe podejscie bo to przejscie jest nieco inne sterujemy postaciami ktorymi wczesniej w danym momencie nie sterowalismy.

Gra z jednej strony dobra, ale z drugiej statek to blizniaczo podobne korytarze i to mnie troche meczylo (nie wiem moze uraz po ostanio ogralem sporo gier co mnie wloczeniem sie atakowalo: get even, blair witch, medium). Wybory wydaja sie po pierwszym przejsciu byc calkiem dobrze zrobione choc tu czy tam cos zazgrzyta. 

Pasy u dolu i gory ekranu - nie sa czyms co lubie, graficznie jest ok, animacja postaci potrafi byc dretwa szczegolnie jak probujemy podejsc do podswietlonego przedmiotu i nagle jestesmy o 50pixeli za blisko i nie mozna go podniesc.

Historia OK choc jak pisalem najpewniej nie dokopalem sie do dna przez smierc postaci. 

calosciowo - nieco krotkie, odrobine meczy ale mimo wszystko dobry lub dobry z minusem, pod warunkiem ze ogramy to po taniosci. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, MagEllan napisał:

mam wrazenie ze poza 4-6 osobami malo kto tu zaglada. 

A szkoda. 

i to chyba jedyny zywy temat

No tak, bo reszta siedzi na discordzie, gdzie mało co się gada o grach niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie tylko w Bravely Default 2, jest to tak qrewsko dobre final fantasy na jakie zasługują duże konsole że szok, a nie action srakszon one button master napierdalator. 

 

Klimatem temu najbliżej do ff9, dziwne ze kwadratowi zarzynają główną serię, a na ten pseudo tablecik potrafią wypuścić coś tak klimatycznego i ociekającego miodem że nawet puchatek by to zerżnął bez mrugniecia okiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.03.2021 o 11:42, xavris napisał:

No tak, bo reszta siedzi na discordzie, gdzie mało co się gada o grach niestety.

no tak. 

Szkoda, coz wiecej mozna powiedziec. 

Mozemy sie nie zgadzac w ocenie gier, ale mimo wszystko fajnie czytalo sie Twoje jak i innych uzytkownikow dluzsze formy pisane czyli opinie o grach. 

 

 

-------------

Edit:

A w temacie skonczylem kariere we Wreckfest - bez watpienia dobra gra, poczulem sie jak gowniarz co gral pierwszy raz w destruction derby. 

Do gry bede wracal robic brakujace eventy i cos z wyzwan dziennych i tygodniowych. 

 

Edytowane przez MagEllan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usiadlem do Watch Dogs Legion (darmowy weekend) 

 

Czy to next gen? hmm no nie wiem. 

ALE z pewnoscia nie jest to cross gen na miare pierwszego WD ktory to wiadomo jak wypadl. 

 

Pierwsza czesc siadla mi tak OK takie miedzy moze byc a dobry z minusem. 

Druga siadla mi lepiej, fabula no jakas byla, ziomalski klimat zupelnie nie licowal z tym ze mozna bylo jechac na rambo po czym w scence postacie mowia o hackerskim ataku dekady. Ale tworzenie wlasnej zabawy majac do dyspozycji zabawki dawalo fun. Ja robilem wiele rzeczy po cichu i bawilem sie dobrze. W zeszlym roku wrocilem po tym jak dali gre na PC i dalej fajnie sie bawilem. NPC maja tez troche dopracowanych reakcji na zdarzenia w grze jak i nie chodza jak po sznurku. Z nudow chcialem pozwiedzac SF na PC i uczepilem sie NPCa. 30 minut - NPC szedl roznymi drogami nie kluczac w kolko przeszdlem spora czesc mapy. Dobra gra. 

 

WD:Legion widze ze podobnie ze to bedzie dobra gra, ale tam gdzie robi jeden krok do przodu tam robi pare do tylu. Odbicia wygladaja ladnie, ale juz fizyka wody gorsza jak w AC BF. NPCe maja wiecej informacji i nawet rozklad dnia, ale co z tego ze poki tego nie podejrzymy i sa anonimowi to kreca sie prawie w kolko. No mialem ze 4rech ktorzy chodzili niczym NPCe w Yakuza Zero od jednego konca monstu do drugiego i spowrotem. Niemiej mamy wlasne zabawki a i czlonkowie druzyny moze miec unikatowe zdolnosci i to pozwala tworzyc wlasne scenariusze. Po paru godzinach jest calkiem dobrze. I domniemam ze bawilbym sie dobrze az do konca. 

 

Nie gram czesto w gry od UBI i raz na jakis czas taki WD moze byc po prostu przyjemny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej jade z Bloodborne. Jestem już pod koniec podstawki i śmiało mogę stwierdzić ze to jedna z najlepszych gier w jakie grałem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, CePeeN napisał:

Ja dalej jade z Bloodborne. Jestem już pod koniec podstawki i śmiało mogę stwierdzić ze to jedna z najlepszych gier w jakie grałem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Będzie pykał w dodatek? Powiem od razu - MUSISZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak. Mam wersje goty wiec dodatek już jest tylko trochę mnie stresuje jego poziom trudności. Już w podstawce pare bossów mi dało popalić, np Logarius. Ale ta gra ma jakiś magnes w sobie bo ciągnie do niej straszliwie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, CePeeN napisał:

Raczej tak. Mam wersje goty wiec dodatek już jest tylko trochę mnie stresuje jego poziom trudności. Już w podstawce pare bossów mi dało popalić, np Logarius. Ale ta gra ma jakiś magnes w sobie bo ciągnie do niej straszliwie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Osobiście rekomenduje pójść w dodatek gdzieś pod koniec gry jak będziesz miał 80...może 90 level.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo zawieszony Bravely Default 2 na rzecz Monster Hunter Rise, dawno żadna gra nie sprawiala mi tyle radości w coopie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to poprawka. 

Watch Dogs Legion 

Wiec po pierwsze nie pogralem tyle ile chcialem. Ale to co pogralem o ile dobre o tyle jakos mniej mnie przekonalo nizli WD2. 

Mozliwe ze wynika to z tego ze mialem czasu zeby przysiasc i pograc, a moze po prostu mimo paru rzeczy ktore starali sie zmienic i dodac nowy gimmick/trick to jednak gra jako gra szalu nie robi. 

Pewnie kiedys ja ogram, ale wiecej jak 100pln za nia raczej nie zaplace. 

 

No i technikalnia zanim ktos wi wytknie ze jestem bardziej czepliwy nizli DF, no niestety grajac przez lata i patrzac na rozne gry a takze ogladac panele na DGC ktore wyjasniaja sztuczki przy trworzeniu gier powiem ze tutaj jest tak se. 

Jasne to gra z otwartym swiatem, jasne jest sporo szczegolow, jasne probuja zrobic wiecej odbic zeby gra na tym zyskala. 

ALE

- dystans rysowania jest moim zdaniem za niski. To ze cos pojawia lub znika nam na oczach to norma. 

- tragicznie robi sie wrecz jak uzywamy drona budowlanego. Tzn powiem tak nie bede czepial sie szczegolow na fasadach budynkow, ani roslinnosci ale lecac nieopodal ruchliwego ronda mamy niestety marny obraz pojawiajacych i znikajacych przypadkowo przechodniow, to samo tyczy sie pojazdow - gra stara sie wybierac elementy ktore sa wazniejsze i te renderuje a reszte znika. No ale juz dramatem jest ze pojazdy ktore sa troche dalej poruszaja sie albo z polowa klatkazu albo z 1/3 tegoz. No naprawde slabo to wyglada. 

 

I tak rozumiem cross genowy tytul. Ale grajac na XSX dalej widac to bolesnie. Nie ma moze takiej dramy jak z WD1 ale chyba jest pod wieloma wgledami slabiej nizli w WD2. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloodborne pękł. 9,5/10. Wszyscy bossowie z podstawki leżą, plus jeden dungeon. Niestety skiepscilem sprawę bo chciałem ubić Moon Presence i zostać w NG, używając Bold Hunter Mark. Za pierwszym razem zrobiłem to za wcześnie i Moon Presence nie zaliczyło, wiec ubilem ja drugi raz. Niestety tym razem zrobiłem to za późno. The Old Hunters musi poczekać bo na NG+ nie mam siły.

Co do samej gry, to wszystko w niej jest cudowne. Wizualia (choć prosi się o 60FPS@4K.), muzyka, design bossów i całego świata. Niestety bez wiki nie odkryłbym pewnie połowy rzeczy, wiec mimo ze staram się nie używać „pomocy naukowych” tortu trzeba.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz teraz dopiero grałeś? Zazdroszczę :)

U mnie bravely default 2. Najlepszy jprg od xenoblade chronicles 2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy ale raczej nie ostatni.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wieść o zamknięciu PSS na Vitę i PS3 musiałem kupić stare Persony. 

Wybuliłem jakieś 300 zł za 3 gry. 

Shin Megami Tensei Persona - mimo iż nie ma podkładu głosowego aktorów w grze (są tylko w przerywnikach filmowych)...to Jezu Chryste...jakie to jest dobre. Kilka godzin gry za mną. Historia fajnie podana, klimat...Igor...Velvet Room...jedynie randomowe ataki przeciwników trochę irytują, ale to taka specyfika starych czasów.  Fizyczne kopie tych gier na rynku kosztują tyle co carskie jaja więc cena 300 zł za 3 gry to i tak mega oszczędność. 

Nie mogę się doczekać aż zacznę grać w Persone 3 bo tam klimat i koncept wizualny i samego pomysłu jest no...fantastyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Frost Prime

Ja rozumiem ze Sony musialo by zrobic weryfikacje dwuetapowa, ale moim zdaniem oszczednosc dla nich mala, to bardziej chyba chec przezucenia graczy na inne sprzety (w domysle od Sony).

Przeciez kazda gre ktora ktos zakupil i tak musza trzymac bo bedzie mozna je pobierac.

Wczoraj odpalilem czarnuje i bez sklepu lub bez opcji wyszukiwania na liscie do pobrania to ja zgine - bo jest tam masa syfu jak tapety, motywy, ikony i przegladanie tego doprowadza mnie do szalu nie mowiac o tym ze nie wszystko moglem znalezc.

 

Nie kupuje tlumaczenia sie oplacalnoscia utrzymania sklepu. Zrobili by jeden ktory mialby domyslnie w zaleznosci od konsoli ktorej uzywamy filtr na gry i po sprawie (czyli logujesz sie na PS3 - masz tylko gry PS3 i PS Vita, na PS Vita masz tylko gry na PS Vita itd).

 

Na PC Steam trzyma uber starocia, tak czasami jakas gra wypadnie bo ja wydawca usunie lub steam usunie bo cos tam, ale maja jednej sklep i jest ok.

 

Co wiecej nowy sklep na PC jest moim zdaniem koszmarny - co za pomysl zeby zabrac sortowanie? tzn ja rozumiem ideę biznesowa - wchodzi czlowiek w promocje (np wiosenna) i zamiast posortowac sobie od najtanszych ma misz-masz przez ktory musi sie przekopac a moze doda do koszyka wiecej. Ale w takim wypadku czesc ludzi zacznie korzystac z uslug 3rd party jak PS prices czy inne strony o promocjach.

 

Nie to zeby MS robil to lepiej bo nie robi - w obu wypadkach watro wiedziec czego szukamy zawczasu.

 

Wczoraj mialem okazje - bo po podrozy zmienialem setup i odpalilem 3 konsole -  porownac UI PS3, PS4 i XSX.

I powiem tak UI w PS4 teraz po paru miesiacach z X wydaje sie byc takie sobie. Ale za to UI PS3 moim zdaniem do tej pory jest najbardziej intuicyjne.

no PS5 UI znam tylko z YT ale mysle ze mozna na tej podstawie wyciagnac wnioski co jest wada a co zaleta. I powiem ze owszem sprawdzenie czasu w kazdej grze na plus. jest troche opcji nautralnych - nie korzystalbym ale nie przeszkadzaja, no ale brak opcji dodawania gier do folderow, czy brak sprawdzenia wszystkich dostepnych aktualizacji zeby wybrac co aktualizowac. To juz minusy.

 

Majac tez na uwadze ze nie wszystkie gry dzialaja w natywnym 4K brak opcji 1440p jest moim zdaniem slaby 27" czy 32" monitor z ta rozdzialka zapewnia juz przyjemne granie.

 

I nie to nie jest hejt na Sony, spedzilem bardzo milo czas grajac na PS3 i PS4 (choc na PS3 gralem wiecej). I mozliwe ze kupie pozniej PS5 (moze jak/jesli wyjdzie jakas wersja PRO). Ale w ciagu 4 miechow od premiery obecnej generacji Sony nie wygralo walki o moj portfel oddajac pola konkurencji (i to pomimo faktu ze mieszkam w kraju w ktorym PS Now jest officjalnie dostepny).

 

MS przygladalem sie bo bylem ciekaw jak po tym jak sie wylozyl na starcie XO z tego wybrnie i moim zdaniem wybrnal dobrze. XGP wlacznie z grami z EA Play w smiesznej cenie. I nie mowie tutaj o cebuli z kodow z pringelsow. MS zarowno na swoich stronach jak i przez support podaje informacje o konwersji. Poki nie ubija golda to osoba ktora nie ma aktywnego abo - kupuje golda (np zdrapke z elekro marketu 2x 6 miesiecy) i do tego 1 miesiec XGP (tez drapke). Koszt 295pln, korzystajac z darmowego miesiaca za autoodnawianie (kltore mozna wylaczyc) mamy 16 miesiecy ( co daje jakies 18,5pln za miesac) dostep do masy gier w sienie niewiele wiekszej nizli jedna premiera. Sam sprzet bardziej podoba mi sie wizualnie i lepiej pasuje mi do salonu nizli PS5, dziala cicho. Grzac sie grzeje ale bez przesady moj lapciak osiaga wieksze tempereratury pod obciazeniem, a od tego jest grill zeby wydmuchiwal gorace powietrze. 

 

Jesli jakas gra mnie interesuje moge zawsze ja kupic na plycie. I tak jestem swiadomy ze kiedys skonczy sie game passowe eldorado ale poki co, nic tylko korzystac.

Poki co ogralem: Wreckfest, The Dark Pictures: Man of Medan, Dirt 5, The Medium, What Remains of Edith Finch

Pogralem w troche innych gier oraz ostro rozgrzebalem Control (zmeczyla mnie troche ta gra) i Jedi Upadly zakon (ta zamierzam ukonczyc).

W kolejce czekaja Yakuzy 3-6.

 

Nigdy nie bylem fanem czy fanbojem sprzetow, wybieram co mi pasuje, zmieniam marki nie przywiazuje sie do nich (i tyczy sie to elektoniki uzytkowej jak i innych sprzetow)

PS3 pod koniec generacji bylo oczywistym wyborem - brak oplat za online, swietna wtedy oferta PS Plus z Kolekcja gier od zaraz (pamieta to ktos jeszcze kupowalo sie plusa i start bylo chyba z 9 gier + 3 z danego miesiaca, rotacja byla tez dlusza), spedzilem mase godzin swietnie sie bawiac czy to grajac w gry ktore kupowalem, czy to gry ktore byly w plusie. Fakt ze karny kutas sie nalezy za to jak Sony potraktowalo GT5. Posiadacze Academy Edition (czyli kompletnej z DLC) dostali plaskacza w ryj bo sony najpierw wycielo online a potem usunelo DLC ze sklepu - pech chcial ze tydzien pozniej padl mi dysk. :( wiec DLC poszlo sie walic.

 

PS4 kupione 2 lata po premierze - w sumie moglem poczekac jeszcze rok i kupic PROsiaka. No tak lepsza grafika i lepsza rozdzialka. Milo spedzilem czas glownie przy grach od Sony (Ratchet, uncharted 1-4, Until Dawn, Horizon ZD, Spider-Man, GoW) jak i multiplaformach. Ale tez dostrzeglem ze wersja amator konsoli, do mocnych nie nalezala. w 2017 zmienialem lapka, padlo na cos z gtx970m i spora czesc multiplaform zaczalem ogrywac na lapku czesto w lepszej jakosci (choc dalej konsolowych 30fps).

MS wtedy tez zaczal podnosic sie z kolan, i to wlasnie na PC mialem pierwsze doswiadczenia z game passem wtedy jeszcze w becie. PS Plus przestalem oplacac, a save zgrywalem na pendrive bo i tak gralem glownie singlowo, no i mialem lapka jak chcialem pograc online.

 

PS5 - jak pisalem niczym mnie nie przekonalo, brak 1440p, backup save game tylko dla plusowiczow (konkurencja do tego nie wymaga abo). Na premiere byly doniesienia o problemach z dyskami zewnetrzymi (dziala u konkurencji i mam gry zainstalowane na 2TB HDD, te optymalizowane pod X/S kopiuje na pamiec wewnetrza, a te z poprzedniej generacji odpalam z talerzy). Brak mozliwosci pobrania gier z PS5 na dysk zewnetrzny nawet jesli tylko celem przechowywania. Sklep w ktorym gry dzielone sa na wersje PS4 i PS5 (znow u konkurencji mamy jedna wersje i po prostu mamy sortowanie od tego zeby zobaczyc jaka gra pod jaka konsole byla pisana/optymalizowana)

Fakt ze gry od Sony pojawiaja sie na PC i mysle ze ten trend sie utrzyma (a lapciaka bede zmienial pewnie w 2022 lub 2023 - i nie musze grac w 4K, 1440p a nawet czasami 1080p przy conajmniej konsolowych detalach daje rade w mojej opinii). Co do utrzymania trendu - ktos by pomyslal ze seria Yakuza trafi na Xbox? no chyba nie. Ale kij tam z grami 3rd party. Horizon ZD przetarl szlaki, teraz Days Gone a pozniej w mojej opinii kolejne gry. Zadne pudlo z gra na PS5 nie ma dopisku "only on PlayStation". I tutaj znow ponarzekam - MS postawil sprawe jasno - wydajemy gry rownolegle na PC i Xbox, a Sony z komunikacja ma problem. A nie oszukujmy sie kazdy chce sie schylic po latwa kase - Horizon na PC sprzedal sie w ilu to na start 700tys kopii liczac ze byly rozne promocje to dajmy ze cena za sztuke byla srednio 50$ to jest 35mln ktore wplynelo na konto Sony.

 

Powiem tak bardzo ciekawie sie zapowiada obecna generacja. Osobiscie uwazam ze wydawanie gier na PC nie wiele zmieni, producencji konsol zarabiaja na grach a nie na sprzecie (a nawet jesli to jakies drobne). Poza krzyczaca mniejszoscia wiekszosc bedzie wybierac konsole bo wygodnie. A ci co romansowali z PC moga zamiast kupowac konsole dorzucic fundusze do mocniejszego PC.

 

Niemniej najwiekszym problemem startu obecnej generacji jest dostepnosc. PS5 oferowane jest w lipnych zestawach, z Xboxem troche lepiej, choc dostac golasa w cenie sugerowanej nie jest tak latwo.

 

Brak dostepnosci jest problemem dla wszystkich

- MS i Sony - bo przeciez zeby wydawac cos tylko na nowy sprzet to ten musi byc dostepny u graczy, wiec pewnie okres cross gen bedzie sie przeciagac zobaczymy jak dlugo.

- dla wydawcow 3rd party - z dokladnie tego samego powodu. Mogli by zrobic gre pod 4ry plaformy (PC, PS5, XSS, XSX) a tak maja 4ry dodatkowe do ogarniecia (PS4, PS4 PRO, XO, XOX) gdzie bazowe starej generacji wydajnoscia nie grzesza.

- dla graczy bo ci chca nowego - chca po prostu kupic sprzet.

 

ehhhh poranna kawa....

wlasnie dopita

rozpisalem sie bedzie dosc.

 

milego grania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damn, tyle pisania żeby uzasadnić sobie wybór x a nie PS...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, CePeeN napisał:

Damn, tyle pisania żeby uzasadnić sobie wybór x a nie PS...

Coz wyboru nie bylo zbytnio patrzac na dostepnosc. :P

 

Zreszta jesli dobrze pamietam to miales wiecej niz jedna konsole - tzn PS i chyba XOX.

Nie skreslam PSki ale jesli ja kupie to w cenie sugerowanej lub taniej, jak pisalem wielokrotnie mam slabosc do gier wydawanych przez Sony.

 

Po prawdzie to mialem nie kupowac zadnej konsoli obecnej generacji, bo sprzety kupuje z opoznieniem ale tak sie jakos zlozylo ze przez obecna sytuacje wiecej wydaje na gadzety ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×