Skocz do zawartości
Gość Masta88

Zestaw głośników Logitech Z-5500

Rekomendowane odpowiedzi

Widzisz i tu jest problem. Bo większość tv nie odtwarza dts w 5.1 tylko mixuje go do 2.0. Dlatego pytałem się w czym teraz słuchasz. Może być tak, że na z-5500 te filmy z usb nie będą w 5.1. Ktoś musiał by to potwierdzić lub zaprzeczyć. Ewentualnie kupujesz na swoje ryzyko :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego sie bałem :( Niby tutaj podają że jest DTS, ale ja w mojej błogiej nieświadomości nie skumałem że to może nie być 5.1:

2ugl54x.jpg

To chyba nie to o co chodzi hm? Jeśli TV nie pociągnie mi dzwięku 5.1 przez usb z pena to nie wiem, musze wymyslić jakiś sposób na odtwarzanie mkv na Slimce.. pozostaje Media Center, ale nie chce za każdym razem odpalać kompa :| Że też PS3 nie odtwarza MKV....

Może być tak, że na z-5500 te filmy z usb nie będą w 5.1. Ktoś musiał by to potwierdzić lub zaprzeczyć.

Odpowiedz mile widziana :)

Edytowane przez morfeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak akurat używam mkv2vob i puszczam wtedy filmy z dts na ps3. Minus taki, że przerabianie filmu trwa przynajmniej 3-4h i jak by nie patrzeć to trochę traci na jakości. Są jeszcze inne programy do przeróbki, były opisywane w którymś z wątków. Niestety u mnie one nie działały więc zostałem przy moim programie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pewne pytanko które zrodziło mi się pare minut temu mianowicie. Posiadam dany zestaw juz ponad rok i nie byl nigdy katowany, przewaznie go słucham na 2 , 3 kreseczkach . Głośniczki podłączone optykiem do ps3 , pare minut temu wlaczylem sobie pioseneczke mp3 z konsoli i podglosilem tak na 60 % tych kreseczek , i tak gralem moze z 3 minutki i zciszylem potem sobie usiadłem na kanapie koło tylnich głośniczkow i poczułem dziwną spalenizne , tylko z tych tylnich, pytanie moje brzmi czy mam sie obawiac co o tym sadzicie pierwszy raz sie zdarzylo ze taka spalenizne z nich poczulem ?? I czy na suboferze moga stac takie rozne graty bo mam na nim taka puszke duza 2 flaszeczki itd... czy to cos przeszkadza , ale glownie mnie interesuja informacje o spaleniznie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. odświezę troche temat.

Zamierzam podłączyć logitechy z-5500 do ps3 (poprzez optyka) no i oczywiście do tv. I tutaj mam mały problem, bo w tv mam tylko jedno wyjście audio (optyczne).

Jako że logitechy mają tylko jedno optyczne i 1 coaxial to są chyba 2 rozwiązania:

1- konwerter optycznego z tv na coaxial i dalej do ps3

2- rozdzielacz sygnały optycznego, a raczej jego połączenie (było parę postów wyżej o tym) i podłączenie jednocześnie tv i ps3 optycznym do jednego wejścia na głośnikach.

Spotkałem się też z czymś takim jak podłączenie ps3 do tv za pomocą hdmi a dalej optyk z tv do głośników. - czyli dzwięk z ps3 nie szedł bezpośrednio z konsoli tylko poprzez tv - i tu pytanie czy poprzez takie połączenie nie będzie straty jakości sygnału? Czy może lepiej byłoby podłączyć ps3 bezpośrednio z głośnikami?

Ps3 jest podłączone do tv poprzez hdmi

Zaznacze może, że zależy mi aby dzwięk z ps3 był jak najlepszy (5.1, dd, dts itd..) natomiast z tv może być zwykłe stereo.

Może ktoś ma doświadczenie w tym temacie. Ciekawi mnie też rozwiązanie nr 2, tj czy jest to bezpieczne dla głośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. odświezę troche temat.

Zamierzam podłączyć logitechy z-5500 do ps3 (poprzez optyka) no i oczywiście do tv. I tutaj mam mały problem, bo w tv mam tylko jedno wyjście audio (optyczne).

Jako że logitechy mają tylko jedno optyczne i 1 coaxial to są chyba 2 rozwiązania:

1- konwerter optycznego z tv na coaxial i dalej do ps3

2- rozdzielacz sygnały optycznego, a raczej jego połączenie (było parę postów wyżej o tym) i podłączenie jednocześnie tv i ps3 optycznym do jednego wejścia na głośnikach.

Spotkałem się też z czymś takim jak podłączenie ps3 do tv za pomocą hdmi a dalej optyk z tv do głośników. - czyli dzwięk z ps3 nie szedł bezpośrednio z konsoli tylko poprzez tv - i tu pytanie czy poprzez takie połączenie nie będzie straty jakości sygnału? Czy może lepiej byłoby podłączyć ps3 bezpośrednio z głośnikami?

Ps3 jest podłączone do tv poprzez hdmi

Zaznacze może, że zależy mi aby dzwięk z ps3 był jak najlepszy (5.1, dd, dts itd..) natomiast z tv może być zwykłe stereo.

Może ktoś ma doświadczenie w tym temacie. Ciekawi mnie też rozwiązanie nr 2, tj czy jest to bezpieczne dla głośników.

Ja mam podłączone PS3 do tv na hdmi i leci z tego tylko obraz a dzwiek opytkiem z glosników do konsoli i jest ok :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×