Skocz do zawartości
Gość Masta88

Zestaw głośników Logitech Z-5500

Rekomendowane odpowiedzi

hitcha nie miałem ale nigdy żadnych problemów na żadnym filmie bądź grze z tymi głośnikami nie miałem

Tak tak Ja tez nigdy nie mialem problermow mam te glosniki juz ponad rok i miażdżą prawidłowo poprostu dzisiaj był taki Zonk i sie zastanawiam czemu tak jest film szedł w stereo i nic nie dało sie zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy te głośniki posiadają tuner radia fm.

Wystarczy przesledzic watek. Poki co nei jest dlugi. Z tego co ja wyczytalem to nie ma tunera radia fm.

Nie moge tego znaleźć, ale jak znajde to napewno linka wrzucę.

A jak podłączyłem kablem optycznym do kompa te głośniki i tylko działają dwa przednie a reszta nie na stereo działają tylko 4 ale nie moge zrobić żeby działały wszystkie tak jak na chinchach (dodam że dźwięk przez kabel optyczny jast dużo lepszy ale nie moge ustawić noemalnie).Czy da się tak zrobić jak ja chce?

Jakbys moze napisal to po polsku i zrozumiale to ktos by sie ustosunkowal do twoich postow. Ale chyba nikt nie da rady przelozyc z twojego na nasze, nawet google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak tak Ja tez nigdy nie mialem problermow mam te glosniki juz ponad rok i miażdżą prawidłowo poprostu dzisiaj był taki Zonk i sie zastanawiam czemu tak jest film szedł w stereo i nic nie dało sie zrobić...

może głupia odpowiedź ale z tyłu panelu sterującego jest taki przełącznik 6ch direct i stereo może ktoś przestawił Ci na stereo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbys moze napisal to po polsku i zrozumiale to ktos by sie ustosunkowal do twoich postow. Ale chyba nikt nie da rady przelozyc z twojego na nasze, nawet google.

Wiem że nie dużo rozumiesz ale to nie jest trudne do zrozumienia jakbyś się na tym znał.A za to ty piszesz poprawną polszczyzną.Jak sie nie znasz to nie wypisuj takich porad by nie jesteś taki mądry za jakiego się uważasz.Już zrobiłem to sam bez pomocy mistrza qgara.Cwaniak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje , że mam problem ze swoimi . Mam je podłączone przez optyczny do ps3 i dzisiaj zauważyłem , że grają jakoś dziwnie . Ciężko to opisać , wygląda to tak jakby niektóre dźwięki głośniki grały ciszej , a niektóre głośniej . Np leci sobie muzyka , głośniki grają dość cicho a tu nagle pojawia się jakiś dźwięk i na chwile ( sekunde , dwie ) głośniki grają głośniej , albo pojawia się głos i słychać go bardzo cicho lub bardzo głośno . Wydaje mi się , że tylko na optycznym , ale nie jestem pewien . Miał ktoś takie coś , może to kwestia ustawień w ps3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ps3 ustawiasz tylko żeby dźwięk poszedł przez optyczny kabel a na panelu sterującym głośnikami ustawiasz opcję aby ci wykrywał sygnał automatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo miałem.Na pilocie pewnie jest przyciszona funkcja SURROUND i CENTER weź ich głośniej i będzie dobrze.Odpisz czy to było to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem laikiem jesli chodzi o systemy naglasniajace dlatego chcialem poprosic tych bardziej doswiadczonych m.i.n z tymi glosnikami. Jak mam je ustawic opcje itp. aby graly jak najlepiej. Chodzi mi glownie o skasowanie tego "trzeszczenia" gdy podglaszam swe glosniczki na moc zblizona do fulla

Proste pytanie jak mam je ustawic by graly jak najlepiej ??

[prosze o pomoc]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to nie masz dużo do ustawiania w tych głośnikach... ma być włączony detecting aby same się dostrajały do źródła sygnału jaki do nich wchodzi i najlepiej to zaopatrzyć się w dobry kabel optyczny żeby zniwelować trzeszczenie do minimum, np. taki ja mam

http://allegro.pl/item476026334_kabel_opty...gold_0_75m.html

co do jakiegoś zniekształcenia przy zakresie dochodzącym do maximum to u mnie nie ma czegoś takiego wszystko jest dobrze a i jeszcze dla tych co instrukcji nie czytali to te głośniki maja boosta jak się dojedzie na maxa to włącza się druga skala głośności wystarczy jak już dojdziecie do maxa, pokrętłem przekręcić o 180 stopni, bądź przytrzymać przycisk pogłaśniania na pilocie i mamy drugą skalę głośności należy tylko wtedy tego używać jak mamy cicho nagraną muzykę aby było głośniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za kabel optyczny dałem ~50 zeta i działa ... nie ma sensu przepłacać... Kabel optyczny to światłowód który i tak musi spełniać określone normy żeby został dopuszczony do sprzedaży. Moja PS3ka jest tym kabelkiem spięta właśnie z Z5500 i nic mi nie trzeszczy zero zakłóceń wszystko TIP TOP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy ma różne wymagania co do jakości odbioru audio bądź video fakt, na tym zestawie nie usłyszy się zbytniej różnicy w kablach (no chyba że się kupi za 25zł - żenada...), ale można wydać trochę pieniędzy na średniej klasy kabel a może się też przydać w przyszłości nie tylko do tego zestawu głośników. Polecam optyki firmy Profigold, która ma w swojej ofercie też tańsze produkty, gdzie ma się bardzo dobrze cena-jakość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko...też jestem na kupnie tych głosników...ale jest jedno "ale"

mam je zamiar używać w salonie...wielkośc około 7x7 m..czy jest sens używać tych głośniczków? bo slyszałem, że w w większych pokojach grają wyraźnie słabiej :/

DZIĘKS!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam tylko na hajs i tez je biore, fakt widzialem na aukcjach, ze niektorzy nie pisza czy to druga wersja tych glosnikow, ja naturalnie wezme v2 bo i tak musze przedluzyc

200 post

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko...też jestem na kupnie tych głosników...ale jest jedno "ale"

mam je zamiar używać w salonie...wielkośc około 7x7 m..czy jest sens używać tych głośniczków? bo slyszałem, że w w większych pokojach grają wyraźnie słabiej :/

DZIĘKS!

niby czemu miały by grać gorzej?! oczywiście że jest to nie prawdą! dźwięk w większych pomieszczeniach lepiej się rozchodzi a nie jak w mniejszych, gdzie fale się rozbijają o ściany itp. powodując zniekształcenie, trzeszczenie bądź charczenie. Jeśli chodzi o efekt 5.1 to dobrze trzeba rozmieścić satelitki żeby było ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno mozna jakos cos ustawic w panelu sterujacym by poprostu byl lepszy dzwiek bo jak podglaszam a do fulla brak jeszcze kilka kresek to juz CHARCZY dzwiek sie rozmywa , psuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, mianowicie; czy te wlasnie logitechy z5500 beda 'pasowaly' pod ps3 bez zadnych przejsciowek itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko, mianowicie; czy te wlasnie logitechy z5500 beda 'pasowaly' pod ps3 bez zadnych przejsciowek itp?

beda, jedyne co Ci bedzie potrzebne to kabel optyczny, no i oczywiscie ps3 i te glosniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale można wydać trochę pieniędzy na średniej klasy kabel a może się też przydać w przyszłości nie tylko do tego zestawu głośników. Polecam optyki firmy Profigold, która ma w swojej ofercie też tańsze produkty, gdzie ma się bardzo dobrze cena-jakość

Zaczyna sie dyskusja podobna do tej o jakosci kabli HDMI. Wiadomo ze te podejrzanie tanie beda kiepskie ze wzgledu na jakosc wykonania zakonczen itd. Jednak sredni kabel za kilkadziesiac zl jezeli jest wykonany solidnie to bedzie dzialal. I nie bedzie zadnej roznicy niz przy kablu za 300zl. W tych kablach dane przesylane sa w sposob cyfrowy, wiec nie ma zadnego zjawika ucinania basow czy wysokich czestotliwosci. Taki kabel po prostu dziala albo nie dziala. Jezeli sa trzaski to tez moze byc wina kabla kiepskiej jakosci, ale wowczas trzeszczenie nie powinno byc zalezne od glosnosci ustawionej na glosnikach.

NIE MA SENSU KUPOWANIE KABLI ZA >100zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaczyna sie dyskusja podobna do tej o jakosci kabli HDMI. Wiadomo ze te podejrzanie tanie beda kiepskie ze wzgledu na jakosc wykonania zakonczen itd. Jednak sredni kabel za kilkadziesiac zl jezeli jest wykonany solidnie to bedzie dzialal. I nie bedzie zadnej roznicy niz przy kablu za 300zl. W tych kablach dane przesylane sa w sposob cyfrowy, wiec nie ma zadnego zjawika ucinania basow czy wysokich czestotliwosci. Taki kabel po prostu dziala albo nie dziala. Jezeli sa trzaski to tez moze byc wina kabla kiepskiej jakosci, ale wowczas trzeszczenie nie powinno byc zalezne od glosnosci ustawionej na glosnikach.

NIE MA SENSU KUPOWANIE KABLI ZA >100zl

dyskusja się dawno temu zaczęła i dawno temu skończyła a co do różnicy w kablach to jest i kropka. To normalne że ten zestaw głośników nie oferuję nie wiadomo czego i można śmiało kupić tańszy kabel ale jeśli już ktoś ma lepszy sprzęt to polecam lepszej jakości kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakosc kabla przy transmisji cyfrowej (tak jest w przypadku kabla optycznego) nie ma zadnego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakosc kabla przy transmisji cyfrowej (tak jest w przypadku kabla optycznego) nie ma zadnego znaczenia.

w sumie zwracam honor przestudiowałem teraz wszystko o optykach i muszę stwierdzić że nie ma różnicy w kablach optycznych, no chyba że się kupi jakiś szajs za 5zł jedyną różnicą jaka jest w optykach to jakość ich wykonania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napewno mozna jakos cos ustawic w panelu sterujacym by poprostu byl lepszy dzwiek bo jak podglaszam a do fulla brak jeszcze kilka kresek to juz CHARCZY dzwiek sie rozmywa , psuje...

hmm??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz kabel optyczny? może też być jakiś felerny... jakbyś mógł sprawdzić na innym kablu to było by dobrze bo byś wiedział czego to wina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×