Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@haobao_PRO

Próbowaliśmy to zmęczyć z żoną, ale wymiękliśmy po 3 odcinku... :jaro:

 

Co do Fargo 3 to początek jest jeszcze ok. Człowiek czeka aż akcja zacznie się na poważnie. I czeka, i czeka, i już połowa sezonu... i czekamy dalej... A, paszoł won z tym bublem!

W połowie zrezygnowaliśmy. Do pierwszych dwóch sezonów to nawet nie ma podejścia.

 

Dark za to jak już wcześniej pisałem, ścisła czołówka zeszłego roku (razem z najnowszym Mr. Robotem).

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



[mention=28808]haobao_PRO[/mention]

Dark za to jak już wcześniej pisałem, ścisła czołówka zeszłego roku (razem z najnowszym Mr. Robotem).


Dark? Kur...jest tak dobry, że już mi stoi na samą myśl od wspomnienia o tym filmie...


Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, haobao_PRO napisał:

Obejrzałem wczoraj pierwszy odcinek o Avary'm i pałki nie urwał... :seriously: Później jest lepiej ?

 

Zdecydowanie tak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.01.2018 o 14:12, haobao_PRO napisał:

Obejrzałem wczoraj pierwszy odcinek o Avary'm i pałki nie urwał... :seriously: Później jest lepiej ?

 

Hmm, jest lepiej, ale nie aż tak, że nagle pojawią się pościgi, wybuchy i Tom Cruise zwisający na linach. Generalnie to większość serialu opiera się na urywkach z sal sądowych i przesłuchań ludzi. Także konwencja jest utrzymana, natomiast sytuacje, które mają miejsce w trakcie śledztwa i procesu powodują, że człowiek chce obejrzeć kolejny odcinek, czekając na kolejny absurdalny fakt prowadzonego dochodzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już Modyfikowany Węgiel? Jak wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Mist, jakie to jest złe....:whyyy: Sam nie wiem dlaczego to oglądam. Obejrzeliśmy 5 odcinków i z każdym kolejnym jest coraz gorzej.  Teraz już chyba tylko czekamy czym zaskoczy nas kolejny odcinek.....:ziobro:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, sLk napisał:

The Mist, jakie to jest złe....:whyyy: Sam nie wiem dlaczego to oglądam. Obejrzeliśmy 5 odcinków i z każdym kolejnym jest coraz gorzej.  Teraz już chyba tylko czekamy czym zaskoczy nas kolejny odcinek.....:ziobro:

 

A po kiego czorta oglądasz seriale które po pierwszym sezonie cancela dostały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, malpka napisał:

 

A po kiego czorta oglądasz seriale które po pierwszym sezonie cancela dostały?

 

Nie wiem :) Czasami tak mam mimo, że cos jest złe to jakimś dziwnym trafem ciekawi mnie co będzie dalej. :30vm3cw: 

Teraz raczej porzucę mgłę na rzecz węgla. 

 

BTW Altered Carbon ocena na IMDb 9.1 natomiast polscy znawcy na Filmwebie oceniają na 5.5 :seriously:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sLk napisał:

BTW Altered Carbon ocena na IMDb 9.1 natomiast polscy znawcy na Filmwebie oceniają na 5.5 :seriously:

Nigdy nie sugerowałęm się Filwebem. Wystarczy wejść w komentarze pod dowolnym artykułem by się zorientować kto tam zagląda.

Z seriali które dostały cancela po pierwszym sezonie choć na to nie zasługiwały polecam Rubicon.

 

http://www.serialowa.pl/1721/rubicon-czyli-jak-zlapac-bin-ladena-w-jednym-sezonie/

 

Były dwa powody anulacji:

 

1. słaba oglądalność (serial trochę wyprzedzał swoje czasy, publika nie była na to gotowa)

2. Mad Men i Breaking Bad. Był to czas gdy AMC zaciskało pasa a akurat kończyły się kontrakty dla dwóch najważniejszych seriali stacji: Mad Men i Breaking Bad. Zaczął się gorący okres negocjacji. Ofiarami zwiększonych gaż i budżetów tych dwóch seriali był Rubicon (cancel) i Walking Dead któremu drastycznie obniżono budżet. Dlatego drugi sezon Walking Dead przypomina teatr TV a jego akcja dzieje się tylko na farmie.

Sam Rubicon jest serialem specyficznym. Brak scen akcji. Całość to tylko, albo aż, dialogi. Powoli wszystkie elementy układanki trafiają na swoje miejsce a całość jest cholernie przemyślana. Za to przedostatni odcinek to cały sezon 24 w pigułce.

Jeden z moich ulubionych seriali. Szkoda że zapomniany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Altered Carbon  - pierwszy odcinek jest obiecujący. Najsłabszym ogniwem jest Joel Kinnaman który powoli staje się seryjnym aktorem Netflixa. Grał w The Killing s04, HoC (ostatni sezon) i teraz Altered Carbon. Dodatkowo widziałem go Robocopie i Legionie Samobójców. Powiedzieć że jego gra aktorska kojarzy się z pieńkiem drzewa to eufemizm. Facet jest bardziej drewniany niż Pinokio a co gorsza odnoszę wrażenie że od początku kariery ciągle gra tę samą postać (poza The Killing gdzie był genialny).

Natomiast od strony wizualnej jest bardzo dobrze. Widać ogromny wpływ Łowcy Androidów i co najważniejsze na ekranie widać te miliony które Netflix wpakował w produkcję.

Producenci od samego początku mieli plan na trzy sezony. To dobrze rokuje na przyszłość.

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, Dark bardzo dobry i genialna muzyczka i klimat. Jedyne co można się przyczepić to dwie rzeczy : zbyt mocno według mnie zaplątana fabuła pod koniec + okropne ryje niemieckich aktorek :) A tak to mega, choć moim zdaniem kontynuacja w postaci drugiego sezonu może być już niewypałem, ale po genialnym 1 sezonie i tak chętnie obejrzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś serial, który może zbliżyć się poziomem do Darka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak dla mnie to jest kilka nawet lepszych. Jak kolega wyzej wspomnial Ozark i Stranger Things. Jest tez Narcos, Breaking Bad czy American Crime Story. Ale to filmy o zupelnie innej tematyce.

Edytowane przez Qba6113
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodajcie co tego Black Morror.

Mi jeszcze "3%" bardzo weszło.
Tematyka post apo. Brazylijski mini serial.

Sherlock jest świetny.
Penny Dreadful.
Better Call Saul.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 2.02.2018 o 16:24, sLk napisał:

BTW Altered Carbon ocena na IMDb 9.1 natomiast polscy znawcy na Filmwebie oceniają na 5.5 :seriously:

 

za to na metacritic 6.5 (krytycy) 8.0 (userzy) :xzibit:  coraz częściej śmierdzi manipulacjami na tych portalach z ocenami. Osobiście jestem po 3 odcinkach i szału nie ma ale zdecydowanie mam ochote na kolejne. Nie jestem specem ale Cyberpunkowy klimat i krajobrazy robią wrażenie w tym serialu. Pierwszy raz żałuje że nie mam większego tv z 4K i HDR

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też ten wungiel wchodzi, ale jakoś tak bez ciśnienia jeden max 2 odcinki na dzień. Dobrze to wygląda, dobrze to brzmi (czuć te wydane dolki), ale ogólnie to czegoś jakby brakowało. Główny aktor faktycznie trochę taki "Rasiak" kinematografii, ale na siłce yebany nie zamulał. Świeci bickiem kiedy tylko się da. Na razie solidnie i nic więcej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko kurfaaa dlaczego 99.4% czasu wygląda jak by krzesła pod łapami tachał...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem po kilku odcinkach Altered Carbon. Fabuła jak Karaluch69 pisał solidna ale nic więcej, przynajmniej na razie. Natomiast w 4k i HDR serial wygląda rewelacyjnie. Chyba najładniejszy, z których oglądałem, a było ich już trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od jakiegoś czasu w tych netflixowskich serialach czesto zdarzają sie dialogowe fuckupy, podobnie jest teraz z tym altered carbon. Nie podam teraz konretnego przykładu ale rzecz polega na tym że oglądasz, wczuwasz sie i nagle leci jakiś z dupy sztuczny, prostacki dialog, który chyba miał wzbudzać u widza jakieś emocje typu wzruszenie, czy poczucie solidarności z postacią, a wychodzi z tego straszna kupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, DigitalMan_PL napisał:

Tylko kurfaaa dlaczego 99.4% czasu wygląda jak by krzesła pod łapami tachał...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Bo robi na Arnolda w Terminatorze.

Nie kumam czemu miał służyć ten odcinek z torturami. Zwykły zapychacz i tyle.

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark mnie pochłonął bez reszty. Kuwa arcydzieło. Dziś zapodam tego Ozarka ...

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, haobao_PRO napisał:

Dark mnie pochłonął bez reszty. Kuwa arcydzieło. Dziś zapodam tego Ozarka ...

 

Dark świetny, wchłonałem na dwa posiedzenia. Natomiast Ozark trochę mnie zmęczył. Po trzecim odcinku wylądował na półce w oczekiwaniu na kolejną szansę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
57 minut temu, haobao_PRO napisał:

Dark mnie pochłonął bez reszty. Kuwa arcydzieło. Dziś zapodam tego Ozarka ...

Jak chcesz cos zblizonego do Dark z nadprzyrodzonymi mocami to zacznij od Stranger Things. Jak dla mnie najlepszy serial na netflixie.

Edytowane przez Qba6113

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×