Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, DigitalMan_PL napisał:

Właśnie boję się low budget post apo...

Niech będzie spoko, ale niech ie spierdola tego co stworzyli...

 

Patrz Mad Max 2. Film zrobili za kasę z puszek po piwie które opchnęli w punkcie skupu i powstał klasyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, malpka napisał:

 

Patrz Mad Max 2. Film zrobili za kasę z puszek po piwie które opchnęli w punkcie skupu i powstał klasyk.

 

Proszę budżet Mad Max-a to 4,5 miliona dolków, więc wiesz, wcale to nie takie puszki  :24_stuck_out_tongue: A fakt klasyk powstał :)

 

Zresztą Dark też miało malutki budżet (w porównaniu z innymi serialami) a jest świetnym serialem, czasami tylko widać ten mały budżet w rzadko spotykanych (ale jednak) efektach specjalnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

 

Proszę budżet Mad Max-a to 4,5 miliona dolków, więc wiesz, wcale to nie takie puszki  :24_stuck_out_tongue: A fakt klasyk powstał :)

 

Zresztą Dark też miało malutki budżet (w porównaniu z innymi serialami) a jest świetnym serialem, czasami tylko widać ten mały budżet w rzadko spotykanych (ale jednak) efektach specjalnych.

 

Dla porównania pierwszy Max miał budżet 400k. Jestem wielkim wielbicielem kina niskobudżetowego. Terminator, Aliens, Mad Max 1-3, Matrix a z nowszych Moon czy też Ex-Machina. Mało kasy sprawia że twórcy muszą być bardziej kreatywni. W Aliens była jedna komora kriogeniczna. Na resztę zabrakło kasy więc Cameron kazał ją zduplikować za pomocą systemu luster. W Matrixie statyści grali we własnych prywatnych ubraniach. Co ciekawe wielu twórców mających za sobą udany debiut w małym budżecie nie potrafi odnaleźć się w kinie AAA.

Nie martwię o kasę wydaną na drugi sezon Dark. Najważniejsze by skrypt był w pytę jak ten do pierwszego sezonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matrix to film niskobudżetowy? 60 milionów dolców to może nie tyle co poszło na jakieś gwiezdne wojny czy innych piratów z Karaibów, ale to raczej nie są fistaszki :24_stuck_out_tongue:

Najważniejsze są chyba dobre chęci. Można zrobić coś dobrego za 5 milionów, a można zrobić kupę za 500 (bez przykładów, ale rozumiecie ideę).

Jak ekipie będzie się ciągle chciało i sodówa im do głowy nie uderzy to powinno być równie dobrze jak w pierwszym sezonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie szybka piłka...

 

Jak ciężko mi namówić żonę na jakiś serial tak 7 sekund wciagniete w 2 dni...

 

Coś polecacie jeszcze tego pokroju?

Na celowniku mam Brigde oraz Unabomber.

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xavris napisał:

Matrix to film niskobudżetowy? 60 milionów dolców to może nie tyle co poszło na jakieś gwiezdne wojny czy innych piratów z Karaibów, ale to raczej nie są fistaszki :24_stuck_out_tongue:

Najważniejsze są chyba dobre chęci. Można zrobić coś dobrego za 5 milionów, a można zrobić kupę za 500 (bez przykładów, ale rozumiecie ideę).

Jak ekipie będzie się ciągle chciało i sodówa im do głowy nie uderzy to powinno być równie dobrze jak w pierwszym sezonie.

 

Jak najbardziej niskobudżetowy. Aktorzy grali za minimalne stawki, statyści grali we własnych ciuchach, część scen nagrano w scenografiach zaadaptowanych z innych filmów/seriali. Większość kasy poszło w efekty specjalne. Pooglądaj sobie dodatki na DVD. Z kolei Matrix 2-3 miały większy budżet od całego Władcy Pierścieni.

To tyle jeśli chodzi o off top.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyliśmy drugą częśc IV sezonu Wikingów (nie zauważyłem, kiedy się pojawili na netflixie i trafiliśmy przypadkiem) i w sumie całkiem spoko. Dalej uważam, że wcześniejsze sezony były ciekawsze, ale ta druga część była na pewno lepsza niż pierwsze 10 odcinków IV sezonu. Całkiem dobrze się to oglądało. Teraz się obawiam, bo kiedyś tu czytałem, że V sezon jest kijowy, ale chciałbym podejść do niego bez uprzedzeń :)

I jesteśmy po dwóch odcinkach Godless. No konkret, bardzo nam się podoba. Oby dalej się coś nie spieprzyło.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O 4rano muszę wstać i jechać w delegacje a leżę i oglądam terror na amc. Ależ tam jest klimat, wylewa się z telewizora, z głośników i chyba nawet kapie na szafkę z kabla antenowego :24_stuck_out_tongue: zapowiada się bardzo konkretny serial.

Tylkoreklamy co 5 minut trochę psują odbiór :/

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile zarobiła obsada Domu z Papieru? Wcale nie mało jak na Europę ale śmiesznie mało w porównaniu ze Stranger Things.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Hej...

 

No i po Unabomberze i 7 sekundach, żona wkręciła się w Netflixa :):)

 

Idąc klimatami kryminalnymi, co myślicie o OZARK??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Ozark raczej klimatu kryminału nie uświadczysz, a na pewno nie takiego jak w wymienionych przez Ciebie pozycjach. :24_stuck_out_tongue:

Jeżeli oglądałeś Sneaky Pete od Amazona (jeśli nie to polecam), to Ozark jest w podobnym stylu. Ogólnie większość ludzi tutaj w temacie o Ozark wypowiadała się negatywnie (nudny, serial o niczym, idzie przysnąć podczas oglądania) jednak mi przypadł do gustu i mimo iż nie jest to serial który każdym odcinkiem wprawia w zachwyt, to pewien poziom trzyma. Ja się przy nim nie nudziłem. :) 

Edytowane przez Nóżka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Nóżka napisał:

W Ozark raczej klimatu kryminału nie uświadczysz, a na pewno nie takiego jak w wymienionych przez Ciebie pozycjach. :24_stuck_out_tongue:

Jeżeli oglądałeś Sneaky Pete od Amazona (jeśli nie to polecam), to Ozark jest w podobnym stylu. Ogólnie większość ludzi tutaj w temacie o Ozark wypowiadała się negatywnie (nudny, serial o niczym, idzie przysnąć podczas oglądania) jednak mi przypadł do gustu i mimo iż nie jest to serial który każdym odcinkiem wprawia w zachwyt, to pewien poziom trzyma. Ja się przy nim nie nudziłem. :) 

 

No spoko, już obejrzane 2 odcinki... Jest naprawdę spoko :)

Ba wincyj, skoro wczoraj po 1 odcinku, żona do mnie no dawaj jeszcze 2 obejrzymy, to już jest spoko :) no to teraz Ozark i tak po cichutku knuję, jak by tu jej włączyć geniusz serial DARK!! (uffff jest świetny :) )...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ozark jak najbardziej. Ogladalem razem z zona i oboje bylismy zadowoleni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z cebuli darmowego HBO GO

 

Młody Papież 8/10

Wielkie Kłamstewka 9/10

 

Oba idealne do oglądania z żoną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie klamstewka rowniez polecam. Natomiast papieza nie widzialem. W sumie nic wiecej na HBO nie ogladalem bo nie moge przebolec slabej jakosci. Jeszcze gorzej to wyglada na tv 4k niz HD. Moze jak polepsza cos to sie zabiore za pozostale seriale bo troche ich maja. Narazie zostaje przy netflixie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 2 zdania o Wielkie Kłamstewka. Mimo że serial może wydawać się babski, sam świetnie się bawiłem.

Bardzo fajna struktura, gdzie po kolei dowiadujemy się o co chodzi, choć nadal nie wiemy nic. Główny twist fabularny to bardzo dobry i praktycznie niemożliwy do odgadnięcia.

Znani aktorzy w popisowych rolach, niesamowicie zagrane czarne charaktery, praktycznie pełna pula w pełni zasłużonych Złotych Globów.

W 2 sezonie obsada aktorska ma jeszcze zostać wzmocniona, oby podtrzymał poziom 1

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PS3 i PS4 obraz jest bardzo dobry. O wiele lepszy niż na PC. Niestety HBO ma fatalną infrastrukturę sieciową przy której PSN jest kolejnym cudem świata. NA PC transfer tnie jakby internet szedł dzięki jaskółkom afrykańskim. Co dziwne na konsolach nie mam z tym problemu. Nic dziwnego że ich seriale są najchętniej piracone skoro legalnie nie idzie ich oglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem sobie kolejną cebulkę tym razem showmax. Jakoś obrazu lepsza niż w hbo go, ale apka też potrafi się zakrztusić mimo że na XOX. 

Problem jest w zawartości. Za darmo można obejrzeć kilka pozycji ale nie ma tu nic godnego posiadania i opłacania abonamentu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie założyłem konto by przycebulić i obejżeć u nich jeden odcinek Top Gear którego nigdy nie oglądałem. Okazało się że jest to jedyny epizod TG którego nie ma na Showmaxie. Żona obejrzała Opowieść Podręcznej, ja ostatnie Fargo i tyle w temacie Showmax.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, pablos_PRO napisał:

Jeszcze 2 zdania o Wielkie Kłamstewka. Mimo że serial może wydawać się babski, sam świetnie się bawiłem.

Bardzo fajna struktura, gdzie po kolei dowiadujemy się o co chodzi, choć nadal nie wiemy nic. Główny twist fabularny to bardzo dobry i praktycznie niemożliwy do odgadnięcia.

Znani aktorzy w popisowych rolach, niesamowicie zagrane czarne charaktery, praktycznie pełna pula w pełni zasłużonych Złotych Globów.

W 2 sezonie obsada aktorska ma jeszcze zostać wzmocniona, oby podtrzymał poziom 1

 

 

Do oglądania namówiła mnie żona i tak się stało bo przyciągnęli mnie znani aktorzy. 

Ze wszystkim się zgadzam oprócz tego, że twist niemożliwy do odgadnięcia. Jest kilka rzeczy, które naprowadzają na to o kogo chodzi. W połowie serialu domyślałem się ale 100% pewności nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest wiele tajemnic i część można się domyśleć wcześniej, cześć później.

 

Ja część zgadłem, część się domyślałem na 80% a w części się zaskoczyłem.

Cała konstrukcja serialu jednej wielkiej retrospekcji sprawia, że prawda jest ujawniana po mału więc nawet jak coś zgadniemy jest to trochę wcześniej niż pokaże nam to serial.

Lepiej nic o serialu nie czytać bo już latają zajawki 2 sezonu gdzie są megaspoilery z 1

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×