Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Końcówka Sabriny bardzo fajna, liczę że kolejny sezon da do pieca i będzie więcej krwi i treści satanistycznych. Sam wygląd Sabriny na samym końcu zdecydowanie lepszy niż przez resztę serialu (bez obaw, żaden spojler).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem 3 odcinki 1983. Wybitne to nie jest ale też nie jakieś tragiczne , co od początku chcę udowodnić polscy "recenzenci"

 

Ogląda się ok, czasem akcja zwalnia jakby to był teatr telewizji.

Nie do końca rozumiem ten setting, że niby komuna ale taka katolicka. Coś jak obecne rządy pisu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pablos_83 napisał:

Obejrzałem 3 odcinki 1983. Wybitne to nie jest ale też nie jakieś tragiczne , co od początku chcę udowodnić polscy "recenzenci"

 

Ogląda się ok, czasem akcja zwalnia jakby to był teatr telewizji.

Nie do końca rozumiem ten setting, że niby komuna ale taka katolicka. Coś jak obecne rządy pisu

 

Ja zmęczyłem 2.5 odcinka i nie dałem rady dalej. Ogólnie jest ok, ale momentami strasznie przynudza. Na plus zdjęcia i dźwięk, tu się przyczepić nie ma czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem podręcznikowym przykładem prawdziwego patrioty, ponieważ mając do wyboru serial amerykański (hiszpański, mongloski, tajski, mongolski, tajski) lub polski zawsze wybiorę amerykański (hiszpański, mongloski, tajski, mongolski, tajski) xD Oczywiście nasz w tym czasie leżakuje i robi się lepszy :) 

Serialem pani Agnieszki Holandia jestem umiarkowanie zainteresowany, bo trafiła ona do mojego worka ukochanych Polaków, którzy nie lubią jak się źle mówi o tym co robią a gry są dla dzieci i idźcie umrzeć. Niech sobie siedzi w worku z jędrkiem sapkowskim. Chyba musze kupić mocniejszy worek :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myliłem się co do Narcos:Meksyk. Z każdym kolejnym odcinkiem rozkręca się co raz bardziej a od 6 to już petarda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Making a Murderer sezon 2 - ależ to się ogląda. Wszystkie Narcosy i Marvele nie mają startu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie gdyby Netflix stworzył warunki do robienia niskobudżetowych produkcji niekomercyjnych w różnych krajach gdzie młodzi reżyserzy, studenci aktorstwa mieliby szanse się wykazać. Stosunkowo niskim nakładem kasy można by poodkrywać różne perełki i potem w nie inwestować większe pieniądze zamiast od razu wykładać większy hajc na produkcje, które często okazują sie słabe/średnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie europejskie produkcje poza Crown to low budget  przy kilkunastomiliardowym budżecie Netflixa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi raczej o to żeby nie wykładali kasy na reżyserów pokroju Holand i na oklepaną obsade silnie promowaną w danym kraju tylko dali szanse innym, mniej znanym i tańszym. Z marketingowego punkty widzenia może się to okazać mniej opłacalne ale w przyszłości może zaowocować.

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W budżecie netflixa czy zapłacą Musiałowi czy studentowi ostatniego roku raczej nie ma to znaczenia.  

Najwięcej i tak kosztują gwiazdeczki pokroju Millie Bobby Brown

 

Jakiś europejskie prawo ma zmusić Netflixa by robili więcej europejskiego contentu to wtedy studenci będą wyrabiać normę

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Netflix potwierdził drugi sezon Narcos :Meksyk. Ja natomiast nadrabiam Vikings, zostawiłem go na 10 odcinku 4 sezonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, neuro napisał:

Netflix potwierdził drugi sezon Narcos :Meksyk. Ja natomiast nadrabiam Vikings, zostawiłem go na 10 odcinku 4 sezonu.

 

Zbieraj na terapeutę. W tym sezonie serial przeskakuje rekina. Żal oglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem cztery odcinki i tak się zastanawiam po co wrócił Ragnar?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież historia Ragnara jest zwykłą legendą, a nie faktem historycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, w takim razie napiszę coś co być może cię zszokuje (spoiler alert): akcja serialu dzieje się w IX w. i do naszych czasów żaden z bohaterów nie przeżył.

 

https://histmag.org/Ragnar-byl-symbolem-spelnionego-wodza-ktory-osiagnal-wszystko-o-czym-marzyli-wojownicy-Polnocy-15342

Edytowane przez malpka
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mnie tu nie zszokowało, a jedynie utwierdziło w przekonaniu, że jest to bardziej legenda. Ta aronia naprawdę nie jest potrzebna, szczególnie, że wklejasz link z takim oto tekstem:

 

"Do jego czynów dodawano takie, których dokonali inni wodzowie, po czym owa „prawdziwa” warstwa była dodatkowo wielokrotnie zmieniana, uatrakcyjniana, aż przestała przypominać realne wydarzenia, których echa niosła. Poza tym włączano do opowieści wątki mityczne i legendarne, aż powstały sagi stanowiące przemieszanie wielu tradycji. W efekcie Ragnar z sagi nie miał już nic wspólnego z domniemanym „wyjściowym” Ragnarem, a historie o nim ciągle się przekształcały, dostosowując do gustów słuchaczy żyjących w kolejnych epokach."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Geble napisał:

Nic mnie tu nie zszokowało, a jedynie utwierdziło w przekonaniu, że jest to bardziej legenda.

 

Dokładnie było tak samo z Piastem Kołodziejem, Królem Arturem czy Robin Hoodem. Koniec Ragnara, czy jest to postać autentyczna nie ma tu znaczenia, jest ogólnie znany. Czy jeśli napiszę że Janosika na końcu wieszają, Wiliam Wallace zostaje wypatroszony a Kaczyński ginie w katastrofie lotniczej to też powiesz bym nie spoilerował?

 

No i jestem po dwóch odcinkach Wielkich Kłamstewek i muszę powiedzieć że jest bardzo ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, malpka napisał:

 Kaczyński ginie w katastrofie lotniczej to też powiesz bym nie spoilerował?

Czekaj czekaj, ale który? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5. odcinek narcos wysadza mózg w powietrze. I jeszcze ta Meksykanka...

Teresa_Ruiz.jpg

Goronco...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeśli poczytać w necie jak to faktycznie wyglądało to ten sezon blednie w oczach. Zbyt grzeczne i delikatne. Taka wersja soft bym wręcz powiedział. Szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1983 obejrzane. Nie jest to dobry serial ale nie aż taki fatalny jak się pisze. Jakieś takie 6/10. Można obejrzeć ale nie trzeba.

 

 

Setting jest fajny, intryga jest fajna, ale reszta już dużo gorsza.

Jeżeli pomysłodawcą był Maciej Musiał, współscenarzystą był Maciej Musiał, współproducentem był Maciej Musiał, głównym aktorem był Maciej Musiał to nie mogło się po prostu udać. 

 

Najgorsze że pan Musiał Maciej będzie też jedynym polskim aktorem w Wiedźminie

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po 3 pierwszych odcinkach 1983 i mnie się podoba dużo bardziej niż Ślepnąc od świateł (co pewnie dla większości będzie zaskoczeniem), gdzie nie mogłem znieść głównego bohatera. Wiem, że miał tak grać, ale no gurwa dawno nikt mi tak nie działał na nerwy. Niby taki fifarafa z beemki, a oklep od każdego dostawał. 

 

Mniejsza o to, podoba mi się fabuła 1983, póki co jest spójna i nie doszukałem się żadnych nieścisłości. Jest lekka i przyjemna. Jest element niewiadomej, co dla mnie jest plusem. Jest Więckiewicz, no i jest Zofia Wichłacz, więc jestem zadowolony :pazura:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiał i tak jest sto razy lepszy od tego drewnianego dilera z serialu HBO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×