Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet się cieszę, że w HBO postawili na krótkie, ale zamknięte serie. Spodziewałem się żałoby po GoT, ale Paragraf i Czarnobyl wjechały na biały koniu (jak Arya wyjechała...). Dokończone historie, bez przeciągania i dopisywania na szybko, żeby jak najdłużej ciągnąć temat.

Paragraf mimo, że ma klimatu M.A.S.H. to momentami wali prosto w ryj mocno.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż uszy krwawią jak widzę „ruskich” gadających po angielsku:/ Odrzuca mnie to strasznie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Po kilku minutach nie zwracałem na to uwagi.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pierwsze minuty, później już tylko albo aż wszystko inne gra pierwsze skrzypce historia, sposób jej pokazania, postacie, scenografia, klimat itd.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarnobyl.....jakie to jest dobre. Nie sądziłem, ze serial o zdarzeniu o którym wiadomo praktycznie wszystko i które było wałkowane milion razy, może wywrzeć na mnie takie wrażenie. Jako wielki przeciwnik oglądania seriali po jednym odcinku co tydzień, czekam we wtorek na każdy kolejny odcinek.....

Język angielski jak i brytyjski akcent trochę irytuje, ale tylko na początku, potem już go nie słyszę :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potem już mówi do Ciebie Zona...

Słyszysz jej szept? Słyszysz pomrukiwania dozymetru?

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kocham to uniwersum, tak netflixowy star trek mnie do siebie w ogóle nie przekonał.

Ale powrotu Picarda się nie mogę doczekać, ale będzie ogień :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 i 3 odcinek Czarnobyla wciska w fotel. Jak utrzymają poziom to będzie najlepszy serial ever. Jedyny minusik za angielski z łamanym ruskim akcentem.  

 

Choć z drugiej strony Harris i Skarsgard, to są topowi europejscy aktorzy i robią niesamowitą robotę. Nie wiem czy ruscy czy ruskojęzyczni dali by taką jakość. Po pierwszym odcinku wydawało się że to serial bez gwiazd, a jednak są i świecą pełnym blaskiem 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa to prawda :)

Choć zacnego jaśnie Pana to co niektórzy z serialu Terror kojarzą :)

A tym czasem Netflix dalej żyje w swojej bańce "jestę zajebisty" klepiąc średniak (poza 3 czy 4 serialami naprawdę dobrymi, to perełki takiej nie mają...).

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, DigitalMan_PL napisał:

to perełki takiej nie mają

Kingdom, dziękuję.

Czarnobyl jest zajebisty, to jest fakt niezaprzeczalny, ale też nie róbmy od razu z netflixa dziadostwa a z HBO 8. cudu świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.05.2019 o 23:23, pablos_83 napisał:

2 i 3 odcinek Czarnobyla wciska w fotel. Jak utrzymają poziom to będzie najlepszy serial ever. Jedyny minusik za angielski z łamanym ruskim akcentem.  

 

Choć z drugiej strony Harris i Skarsgard, to są topowi europejscy aktorzy i robią niesamowitą robotę. Nie wiem czy ruscy czy ruskojęzyczni dali by taką jakość. Po pierwszym odcinku wydawało się że to serial bez gwiazd, a jednak są i świecą pełnym blaskiem 

Świecą od promieniowania :P

 

Poziom raczej utrzymają, chyba nie da się spieprzyć serii, która ma tylko 5 odcinków. Chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach na HBO Go wjedzie Mr. Robot i Legion - ten drugi w końcu w jakimś legalnym streamingu w Polsce. 

Pierwszy sezon Legion to coś pięknego - muzyka, efekty i pomysły na mindfucki. Niby to o X-Menach, ale superbohaterskości to tu niewiele (może i dobrze). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarnobyl

Czwarty odcinek taki sobie. Trochę sobie sam spoleruję własną znajomością faktów , wiec zero zaskoczenia.

 

pojawił się nasz ulubieniec Fares Fares, ale wątek jego bohatera nie urywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że podobno w piątek premiera serialu (o którym dowiedziałem się dzisiaj) na podstawie "Dobrego omenu" Pratchetta i Gaimana to wypadałoby wejść w posiadanie amazona prajma. Ktoś coś na ten temat? Jak tam z jakością może nie tyle obrazu, co połączenia? Apka na ps4 jest? Coś ciekawego oprócz tego jednego serialu jest? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj też sobie pobrałem. Wcześniej chwilę używałem i działało lepiej niż HBO GO.
Apka na PS4 jest i działa całkiem sprawnie. Na telefonie tysz.

Na pewno są The Office, Parks and Recs. Community z komediowych. Poza tym Mr. Robot, Man in The High Castle spoko, Transparent całkiem ciekawe i American Gods.
Jeszcze trochę kuleją z tłumaczeniami wszystkiego, ale czytałem kilka dni temu, że Amazon jednak w końcu się obudził, że Polska to nie jest trzeci świat i wypada się przyłożyć - i do Amazon.pl, i do Prime'a.
Masz jeszcze Grand Toura, Preachera, The Terror (z Jared Harrisem z Czernobyla), ktoś mi Homecoming polecał.
Z filmami w miarę świeżo też jest - Suspiria niedawno wjechała. Parę klasyków mam na liście też mają.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Terror został mi chyba jeden odcinek do obejrzenia i się wyprowadziłem z mieszkania z amc i nie skończyłem :/ American Gods żona czytała książkę i mówiła że spoko, więc jak najbardziej. No to ok, dobrze wiedzieć, że jest tam co oglądać. Brak napisów jest umiarkowanym problemem w zasadzie, więc ignoruje fakt niepełnych tłumaczeń :)

Cenowo jak to wygląda? Gdzieś mi mignęło 6ełrów miesięcznie, to też brzmi całkiem dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chyba na początek jest tydzień za darmo. Potem 12,5-13 pln za pierwsze 6 miesięcy i 25-26 pln po pół roku. Nie ma dramatu :)
Coś pomiędzy HBO a Netflixem (w tej drugiej opcji).
Napisy są w tych wszystkich większych produkcjach. Po prostu w niektórych mniej popularnych albo najświeższych czasami trzeba poczekać.

Wczoraj też pyknął 4 odcinek Czernobyla plus 4 Paragrafu.
Nie wiem co oni w tym HBO mają przeciwko psom, ale na moje serduszko to była zabójcza dawka. Właściwie to oba odcinki intensywne (jak na Paragraf to baaaardzo mało śmieszkowania).
Powiem szczerze, że cieszę się, że oglądam sobie teraz ten Czernobyl co tydzień, bo na strzała przy 1-2 posiedzeniach to chyba byłoby za dużo. Chcesz to oglądać, ale trochę dziwnie się czujesz. I to jest największa zaleta tego serialu.

Edytowane przez The_Siemek
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z amazona polecam też Sneaky Pete (twórcą serialu jest Bryan Cranstion aka Walter White i sam nawet w nim gra) oraz Tom Clancy's Jack Ryan z Krasinskim w roli głównej.

Sneaky Pete to taki drama/kryminał, ale naprawdę luźny o krętaczu, który po wyjściu z więzienia chcąc ukryć się przed szukającym go gangsterem, przybiera tożsamość swojego kumpla z celi i udaje się do jego rodziny. - Brzmi może błaho, ale oglądało mi się to naprawdę fajnie. (niedawno wyszedł 3 sezon który muszę obejrzeć)

 

Tom Clancy's Jack Ryan to taki amazonowy Homeland. Terroryści, intrygi, CIA, jakieś tam lekkie love story wmieszane w to wszystko. Jeśli ktoś lubi tą tematykę to serial go nie zawiedzie.

 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu wychodzi drugi sezon Dark. W związku z faktem, że nie do końca pamiętałem wszystkie zawiłości, postanowiliśmy sobie odświeżyć sezon pierwszy. 

I znowu jestem w szoku jaki to jest świetny serial.  Pomimo, że drugi raz, oglądam go z niemałym zaciekawieniem.  Niemcy  świetnie dali sobie radę. Fabuła, muzyka, dobrze zarysowane postaci. Wszystko na bardzo wysokim poziomie. Wiadomo, że jest trochę niespójności czy dziwnych zachowań, ale do tego zawsze można się przyczepić gdy pojawiają się wątki sci-fi. Generalnie pomimo obaw co do drugiego sezonu, czekam niecierpliwie. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem do niemieckiej kinematografii ale Dark mnie nie urzekł. Niby poprawny i dobrze skrojony serial ale nie czułem takiego głodu obejrzenia kolejnego odcinka jak powiedzmy przy pierwszym sezonie Stranger Things. Ciekawi mnie co stanie się dalej ale nie żebym jakoś specjalnie czekał na premiere. Poziom hajpu oscyluje gdzieś na początku skali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bany® napisał:

Z całym szacunkiem do niemieckiej kinematografii ale Dark mnie nie urzekł. Niby poprawny i dobrze skrojony serial ale nie czułem takiego głodu obejrzenia kolejnego odcinka jak powiedzmy przy pierwszym sezonie Stranger Things. Ciekawi mnie co stanie się dalej ale nie żebym jakoś specjalnie czekał na premiere. Poziom hajpu oscyluje gdzieś na początku skali

 

Stranger Things to był protoplasta tego typu seriali.  Wprawdzie produkcja uderzała w jedną nutę, mianowicie w nostalgię widzów do klimatu i atmosfery lat 80/90. Jak się okazało tego typu seriale oglądają nie tylko 20 latki, ale też cała masa ludzi, którzy te czasy pamiętają w mniejszym bądź większym stopniu i właśnie to zaowocowało olbrzymim sukcesem serialu. To po Stranger Things pojawił się wysyp seriali, nawiązujących do realiów lat 80 i 90. 

Natomiast to, że Dark może się komuś nie podobać, jest dla mnie jak najbardziej zrozumiałe. Nie każdy lubi tego typu produkcje, mnie one np. bardzo odpowiadają. 

Plus serial kojarzy mi się trochę z Twin Peaks, trochę z The Killing i w mniejszym stopniu z wspominanymi już Stranger Things, czyli z serialami, które bardzo lubię. 

Dla równowagi dodam, że podobnie jak Dark,  bardzo chwalony serial Ozark, mnie nie przypadł zupełnie do gustu  i zakończyłem oglądanie na 4 odcinku. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sLk Twin Peaks serial mistrz (ten 1) bo nowy raczej średnio, za dużo mistycznego pierdolenia na siłę...

Co do seriali to będzie jeszcze Przystanek Alaska :) ostatnio oglądałem sobie w ramach odświeżenia i powiem cholera ależ to był serial :) miał tą swoją magię :)

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początek 4odcinka Czarnobyl z krową uczy pokory twórców wysokobudżetowych serialów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×