Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, krzyzak86 napisał:

Aż dziw że ona nie jest czarna:D

Nie jestem ekspertem, ale całkiem biała też nie jest :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni odcinek Czarnobyla utrzymał świetny i zarazem przygnębiający poziom. Mam nadzieję, że oceny się nie zmienią i serial pozostanie na szczycie listy top, bo w pełni na to zasługuje. Nosz kuźwa chyba jeszcze nigdy nie oglądałem czegoś co powodowałoby takiego moralnego doła, a jednocześnie tak bardzo intrygowało i przyciągało do oglądania, przez co na każdy odcinek czekałem z niecierpliwością. Harris I Skarsgard wspięli się na wyżyny, a ostatnia rozmowa ich postaci była bardzo poruszająca. Oczywiście żal jest wszystkich dotkniętych tymi wydarzeniami, ale (chyba przez doskonałą grę aktorów i sposób w jaki ich postacie zostały przedstawione) to właśnie losy Legasova i Shcherbiny najbardziej mnie przejęły.

No nic, pozostaje czekać na kontr-serial rosjan z CIA w roli głównego antagonisty :xzibit:

 

Z innej beczki, wjechały dzisiaj 3 pierwsze odcinki trzeciego sezonu Opowieści Podręcznej. Według opinii krytyków podobno poziom już troszkę niższy od poprzednich sezonów, ale muszę przekonać się sam. Od kwietnia czuję się bardzo rozpieszczany jeśli chodzi o filmy i seriale, bo cały czas jest co oglądać. I weź tu znajdź człowieku czas na granie...

Edytowane przez Nóżka
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie było czarnych w Czernobylu? A ten pan strażak w 3 odcinku w szpitalu? No biały to on nie był!

A na serio - obok Breaking Bad najlepsze co się w telewizji wydarzyło. Bardzo dobre zakończenie i uhonorowanie wszystkich, którzy poświęcili zdrowie i życie.
Bardzo mi się podobał też epilog ze zdjęciami i wyjaśnieniem, że Ulana była zespoloną wizją licznej grupy naukowców. To zdecydowanie ułatwiło odbiór serialu. Zwłaszcza na zachodzie cała lista różnych -iczów, -inów, -wów itd. utrudniłaby spamiętanie kto i co.
Łezka mi się zakręciła mocno. Poza tym tak mocnego serialu to nie pamiętam. Tego napięcia z pierwszych dwóch odcinków to żaden thriller ani horror mi nie dostarczyły.
Wg mnie dobry balans pomiędzy fabularyzowaniem a pokazaniem absolutnej prawdy uzyskali. Dalej przekaz i historia są zgodne i wierne wydarzeniom, ale pozwalają się wciągnąć i przeżywać.
Pozostaje czekać co nasi hip-hopowcy za 30 lat będą robić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na post apo to tak średnio. Nie ma czarnych, redaktor powinien jebnąć, książka ma inne zakończenie.
3/10

...A tak na serio to jak to u Ruskich, mało brakowało a biurokracja by wyjebała wszystkich w kosmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekać na serial Ruskich, będzie się z czego pośmiać coś czuję...

 

W sensie jakość i realizacja, gra aktorska to może być lux, ale już czuję srogie scifi fabularne.

 

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony szału nie robi bo to życie napisało ten porąbany scenariusz. Jednak aktorsko a przede wszystkim realizacyjnie (scenografia i kostiumy dorównują poziomem Mad Men i Tha Americans) to absolutnie serialowa górna półka. Scena z krową powinna przejść do historii TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black Mirror S05

...lipa. Propaganda i pranie mózgu.
Bandersnatch był jeszcze OK w swojej formie.
To co teraz zrobili to tylko smaczki i odniesienia do innych odcinków zostają z Czarnego Lustra.
Szkoda. Czwarty sezon zapiął i zamknął historię. Tak powinno zostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SephiroT napisał:

Propaganda i pranie mózgu

W sensie ulubione netflixowe lgbt> normalni czy o co chodzi? Bo opinie w necie też nieciekawe, wolę się przygotowac, mimo że obecne jest któreś w kolejce dopiero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesłanie 5 sezonu:

"nowoczesny model związku" i biseksualność są OK (przy okazji podkreślony motyw LGBT). Nigdy nie wiesz kiedy okaże się że jesteś gejem. Nosz kurwa!!

Appki społecznościowe uzależniają  - nie jedź i nie baw się telefonem.

Dzieciaki maja najebane do głowy głupich idei i to co mówi zabawka jest ważniejsze niż to co mówią ludzie.

Branża muzyczna to rak i nawet z trupa wydusi jakiś pinionc.

 

...jak w większości odcinków było coś ciekawego, intrygującego odnoszącego się w wielkim stopniu do nas gdzie zastanawiasz się "tak może za niedługo być" albo "o kurwa to przecież już się dzieje", po czym przestawało mi się chcieć spać i "musiałem" odpalić kolejny odcinek, tak tutaj czułem się jak na jakiejś Euro kampanii społecznej.

Daleko mi do polityki, zwłaszcza prawej strony ale kurwa, są pewne granice.

Netflix  w swoich filmach/serialach ma pewien standard poprawności politycznej i wszędzie wciska LGBT na siłę. 

  • Like 2
  • Haha 1
  • Sad 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wyjechać do Puław. W końcu Puławy są miastem wolnym od LGBT :smart:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całą tą politycznopoprawnościową porażką jedyne co można zrobić to zacytować śp. miszcza zmianowego Bohdana

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończąc ten offtop jesteście białe rasistowskie świnie, palajace nienawiścią do wszelkiej maści (na ból dupy :P) ugrupowań o innych wyznania h i orientacji niż wy....

Więc sorry ale pedały zostawcie rowerom....

NO smuteczek po waszych wpisach, mam wrażenie że Netflix ma jakąś magiczną templatke według której klepie produkcje,czyli przychodzi jakiś afroamerykanski chińczyk pedał i sprawdza czy są czarni, czy są biali, czy są geje/lezbijki jak wszystko jest daje akcepta i leci do realizacji...

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W doom patrol który zaczął się bardzo przyjemnie też musieli wcisnąć motyw geja :) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DigitalMan_PL napisał:

Kończąc ten offtop jesteście białe rasistowskie świnie, palajace nienawiścią do wszelkiej maści (na ból dupy :P) ugrupowań o innych wyznania h i orientacji niż wy....
 

 

Zapomniałeś dopisać że jesteśmy dumni z tego kim jesteśmy.

I o ile kiedyś wątek gejowski w TloU mógł się podobać tak teraz np w takim Bonding zwyczajnie mam ochotę na wymioty na widok dwóch liżących się facetów.

A na zakończenie wątku taki smaczek:

https://naekranie.pl/aktualnosci/producentka-chce-reprezentacje-lgbtq-w-mcu-x-men-to-przestarzala-nazwa-1559817354

Edytowane przez malpka
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Dejf napisał:

W doom patrol który zaczął się bardzo przyjemnie też musieli wcisnąć motyw geja :) . 

Nie oglądałem jeszcze ale fakt, spedalili gościa, który z tego co czytałem w komiksach miał żonę i dzieci :/

16 minut temu, malpka napisał:

A na zakończenie wątku taki smaczek:

No to GradeA w styczniu nie był taki daleki od przewidzenia dokładnie przyszłości

 

Dojdzie do tego, że czerwony baron, czyli Manfred von Richthofen, niedługo będzie nazywany Peoplegenitalia von Richthofen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz oglądam what/if, w sumie to jest to tak głupie, że aż ciekawi mnie jak to się skończy bo zostały mi dwa odcinki ale oczywiście wątku lgbtstdgd nie mogło zabraknąć, oczywiście jest tu całkiem z dupy wzięty i narazie się to kupy nie trzyma, jakieś wstawki z doskoku i pokazany trójkącik czarny, biały i latynos.

Ostatnio czytałem artykuł dlaczego się Przyjaciele nie przyjęli wśród aktualnych nastolatków, że im się seksistowskie żarty nie podobają, żarty z grubych, chudych, nie ma czarnych itp i po chwili sobie uświadomiłem, że co oni pierdolą i tak w zestawieniu z HiMYM i Bing Bing Theory to Przyjaciele byli dość odważni, bo już w pierwszym odcinku pojawia się motyw z lesbijkami które biorą się za wychowanie dziecka, plus chyba jedna z żon Rossa jest murzynką. W pozostałych serialach chyba jest tylko Hindus jako różnorodność do białych postaci.
A potem czytam żale, jakieś wywłoki, że w Czarnobylu nie ma czarnych to chce mnie rozdupić.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, malpka napisał:

 

:FailFish:

 

Gdyby Czernobyl został wyprodukowany przez Netflixa,  wiodący byłby wątek miłosny Szczerbiny z czarnoskórym Legasowem, który finalnie popełnia samobójstwo w ramach protestu przeciwko dyskryminowaniu mniejszości LGBT. Tłem wydarzeń byłby wybuch elektrowni.... 

 

 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie czarnych w Czarnobylu to najlepszy komentarz jaki widziałem to było, że mogliby grać co najwyżej grafit w reaktorze XD

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynają wychodzić różne filmiki dookoła tematu. W sumie dobrze, bo zagadnienie równie przerażające co ciekawe.

W sumie można powiedzieć, że to taka eksplozja popularności :P

Edytowane przez xavris
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, malyksg86 napisał:

 Przyjaciele byli dość odważni, bo już w pierwszym odcinku pojawia się motyw z lesbijkami które biorą się za wychowanie dziecka, plus chyba jedna z żon Rossa jest murzynką. W pozostałych serialach chyba jest tylko Hindus jako różnorodność do białych postaci.
 

 

Ross był kozak. Brał seryjnie rozwody zanim zaczęło to być modne, za dziewczyny miał Azjatkę i jedną czarną a nawet spotykał się z ledwo co dorosłą studentką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Ross był kozak. Brał seryjnie rozwody zanim zaczęło to być modne, za dziewczyny miał Azjatkę i jedną czarną a nawet spotykał się z ledwo co dorosłą studentką.
Te odcinki z ojcem młodej studentki były świetne a Willis w tej roli był genialny :)*


Właśnie skończyłem oglądać what/if, kurwa jestem autentycznie zażenowany swoją osobą, że obejrzałem to coś do końca omijać szerokim łukiem. Ostatnie 2-3 odcinki to już jakaś parodia, głupota goni głupotę a wszyscy aktorzy na czele z Reneé Zellweger zasługują na kąpiel w sorbecie malinowym.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi tu sorbetu malinowego nie szkalować!

A co do Netflixa to się zgadzam. Ja mam raczej lewicowo-liberalne poglądy, ale nawet mnie już zaczyna to wkurzać. To jest tak widoczne i momentami wymuszone, że czuć to bez specjalnych analiz i badań drugiego dna. Może tak jest w Stanach na serio. Nie wiem, nie byłem i raczej nie mam w planach.
Wczoraj oglądamy sobie z żoną Sex Education (całkiem spoko na luźniejsze oglądanie) i pada hasło LGBTQIA. Nie ogarnąłem nawet co to znaczy. Musiałem wygooglować.
Najlepsze jest to, że kutasiarze z korporacji po prostu spieniężają temat, bo pieniądze nie mają poglądów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, The_Siemek napisał:

pada hasło LGBTQIA

To wygląda jak wyjątkowo niefartowne losowanie początkowe w scrabble... Ja już tym zwyczajnie rzygam. Oczywiście zdarzają się sytuacje wyjątkowe, jak gej murzyn w sabrinie (który finalnie okazał się fajną postacią) czy gej w umbrella academy (jedyna ciekawa postać w tym skrajnie nudnym serialu), ale sam fakt że praktycznie w każdym nowym serialu musi być gej jest absurdalny. 

Odchodząc od tego dziadostwa na chwilę, skończyliśmy wczoraj Czarnobyl. Moja żona to była wręcz sparaliżowana, ja mimo że wiele z tych faktów znałem, też. Scena rozmowy dwóch głównych bohaterów na ławeczce przed sądem, choć krótka, była tak skurwysyńsko poruszająca, że zacząłem poszukiwać w mieszkaniu ninja krojących cebule. Coś niesamowitego... 

Edytowane przez xavris
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość kupsztali jaką Netflix w tym roku wydaje przekracza wszelkie granice. Co miesiąc praktycznie wychodzą jakieś pseudo komedie dla nastolatków totalnie o niczym, gdzie głównym motywem jest LGBTQIA, pierwsze przygody z seksem nieporadnych dzieciaków, czy otyłe wieloryby. :whyyy:

W dodatku konkurencja nie śpi i się zbroi, a tym w głowie tylko podwyżki abonamentu. jak dojdzie do nas jeszcze ta rzekoma podwyżka za więcej niż jedną osobę korzystającą z serwisu, to momentalnie rezygnuję i zostawię sobie HBO GO + Amazon, oraz będę spokojnie czekał na Disney+. Banda chuja zrobiłaby coś najpierw żeby poszerzyć naszą bibliotekę co byśmy chociaż trochę zbliżyli się do zachodu, a nie w kwestii ilości materiałów byli gdzieś w czarnej dupie na samym krańcu świata.

 

Co mi po jakości 4k, skoro nie ma nawet co w niej oglądać...

Edytowane przez Nóżka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×