Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Niesamowita sprawa z tym serialem. Historia jest świetna, ale jednocześnie makabrycznie wręcz pokręcona. Nie można na chwilę odwrocic głowy, bo już się człowiek nie zorientuje co się dzieje. Do tego niemiecki język zmusza mnie do wpatrywania się w napisy.

Zaczęliśmy z żoną drugi sezon. Żaden z seriali które oglądaliśmy tak bardzo nie potrzebował przypominajki z podsumowaniem poprzedniego sezonu. A tu nic... Oglądamy, niewiele rozumiemy ale zaczynamy się powoli orientować. Odcinek kończy się dość dziwnie i zastanawiamy się, po co pokazują coś drugi raz i zastanawiamy się, czy to się po prostu fabularnie drugi raz powtarza.

Nie gurwa, obejrzeliśmy drugi odcinek pierwszego sezonu i przez prawie godzinę żadne z nas się nie zorientowało...

A od początku mnie dziwiło, że nie pokazują w ogóle nic co się działo po cliffhangerze z pierwszego sezonu...

Jutro zaczniemy znowu :p

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama końcówka nie zachęca do trzeciego sezonu, zapowiada niezłą kliszę i odpływy się drugi sezon bardzo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są seriale, które mają zawiłą fabułę ale potrafią przykuwać uwagę w odpowiednich momentach. W Dark fabuła jest prowadzana w taki sposób, że zasnąłem na 02x01 :30vm3cw:  
nie lubie się zmuszać do koncentracji na siłe w filmach czy serialach. Wole jak przychodzi sama przez sprytnie poprowadzone wątki fabularne

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, fabuła w Dark jest dość zawiła. Do tego w każdym z cykli czasowych jedną rolę gra inny aktor. Trzeba się nieźle skupić. Na początku drugiego sezonu musiałem sobie przypomnieć kto jest kto bo te niemieckie mordy jakoś nie zapadły mi głęboko w pamięć. Pierwszy sezon był niezły, drugi zapowiada się podobnie. Jednak nie jest to mój top seriali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Qba6113 napisał:

bo te niemieckie mordy jakoś nie zapadły mi głęboko w pamięć

Dzięki, myslałem, że tylko my tak mamy :/ W ogóle tych ludzi kurna nie rozróżniam :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO bardzo dobrze dobrali aktorów.  Większość postaci w wieku x oraz x+33 i x-33 mają zbliżone rysy twarzy, jakieś cechy charakterystyczne itp. Przez co można ich ze sobą połączyć.   Gdyby kręcili to Polacy to pewnie Jonasa grałby Szorys Byc, a starszego Jonasa np Karolak.... 

 

Drugi sezon wciągnięty prawie na jedno posiedzenie.... Trzyma poziom, nie ma już takiego zaskoczenia jak przy pierwszym sezonie, ale ogląda się bardzo dobrze.  Faktycznie trzeba być uważnym, żeby nie pogubić wątków, ale dla mnie to dobrze.  Część rzeczy się wyjaśniło, część zagmatwało jeszcze bardziej. Ciekawy jestem jak z tego wybrną w trzecim sezonie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Chernobyl obejrzany... Brak mi słów po prostu. Serial stał się moim #1 jeśli mówimy o poważnym tonie produkcji. Szkoda, że tylko 5 odcinków, bo poszły jak woda.

Od zawsze mówiłem, że życie pisze najciekawsze scenariusze. Chociaż słowo najciekawsze może nie pasuje tutaj za bardzo to jednak nie można powiedzieć, że serial wciąga jak bagno, a 2 pierwsze odcinki to po prostu majstersztyk. Wszystko zrobione z dbałością o najmenisjzy szczegół, otoczenie, klimaty które dobrze znamy, no i to zakłamanie kacapskiego narodu, które trwa po dziś dzień. Ktokolwiek przyczynił się do zrobienia tego genialnego serialu powinien dostać oscara. Cały czas z jednej strony współczułem tym biednym ludziom, którzy się poświęcili nawet o tym nie wiedząc, a z drugiej jeszcze bardziej znienawidziłem te zakały, które do tego doprowadziły i próbowały wszystko zataić. Postać Diatłowa to po prostu kwintesencja ich myślenia. Sztos, sztos i jeszcze raz sztos.

No i obyśmy nigdy nie musieli oglądać sequela...

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez wrzucilem czarnobyl na ruszt. 

najpierw pierwszy odcinek wzbudzil zainteresowanie. 

Potem pozostale 4ry poszly na jeden wieczor. 

 

Solidny serial i przyznam ze mi forma mini serialu o 5ciu - 60 minutowych odcinkach pasuje. To na tyle duzo czasu zeby opowiedziec historie, i na tyle malo zeby ja nieco strescic i jej nie rozwlekac. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei skończyłem Dark. Serial cały czas trzyma poziom ale z tą końcówką popłynęli trochę. Wciąż wiele pytań i nie wyjaśnionych rzeczy. Oby nie zrobił się z tego zagmatwany tasiemiec, że sami twórcy się w tym pogubią. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#tylkojedenmieczborasizm

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#tylkojedenmieczborasizm
Hahaha to samo w kolegami w robocie, jak pokazałem fotkę to od razu śmiech, że je... nr nieuki od N nie ogarnęły tematu, majo być dwa miecze do kur... nędzy....

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na każdym portalu pełno komentarzy oburzenia, gdzie drugi miecz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, tak na serio.

Uwzględniam możliwość, że ma w serialu drugi miecz, jak najbardziej. Ale mimo wszystko reklamowanie serialu screenem, gdzie wyraźnie widać, że postać nie ma dwóch wręcz ikonicznych mieczy jest troszeczkę strzałem w stopę. Nie nastawiam się na żadne cudowne widowisko, ale nie skreślam też przez to serialu, bez przesady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mu wypadł. Przecież widać że czegoś szuka!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, bankowo puszczał żabki mieczem, ale za późno się zorientował, że za wysoko stoi i za duży kąt jest :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej focie od frontu to jest tak dopakowany, że to wyjaśnia brak drugiego miecza - urywa łby gołymi rękoma.



Nadinterpretacja, ale pewnie celowo dali jeden miecz (no bo tego nie wiedzieć, że są dwa to wyczyn wręcz), żeby podkreślić hasło - sami tworzymy potwory, czyli jeden miecz, bo potworami są ludzie :smart:
A na serio - w książce Płotka wozi srebrny i chyba nie ma momentu, żeby miał dwa na raz a już na pewno nie na placach. Najlepsza beka jak wszyscy zapominają, że to jednak serial na podstawie książek xD

EDyTka:
Już analizy na jutube dlaczego jest jeden miecz a nie dwa xD Jak to mówi moja żona widząc, że oglądam jakieś nerdowskie analizy na YT - "ci ludzie to chyba prawdziwych problemów w życiu nie mają".

 

Edytowane przez The_Siemek
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@The_Siemekkażdy wie, że Wiedźmina wymyślili Redzi, a nie ten stary, zapijaczony dziad... :smart:

Także skoro w gierce nosił dwa miecze, to powinien nosić dwa miecze już zawsze :krysia:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, KOMARZYSKO napisał:

Na każdym portalu pełno komentarzy oburzenia, gdzie drugi miecz...

Nie ma się co przejmować opinią ignorantów, którzy nie czytali książek i całą swoją wiedzę o świecie Wiedźmina czerpią z gry, która jest tylko adaptacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak ja napiszę, że mi się wypociny Sapkowskiego nie podobały i nie dałem rady przemęczyć się przez sage (opowiadania były w sumie ok) to już muszę byc superignorantem.

Trudno kurła, zostaje mi korona królów.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×