Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Legendy mówią, że Warszawska Syrenka też była czarna.

Nie podpowiadaj, bo zaraz narodowcy podłapią i pomalują ją na biało.

Edytowane przez redo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie cały problem nie polega na tym, że czarny aktor gra białą postać. Udowodnił to już przytoczony tu Red, który nijak ma się do oryginalnej postaci z opowiadania Kinga. Mimo wszystko Morgan Freeman zagrał go świetnie a ekranizacja jest jedną z lepiej ocenianych w historii. 

Problem polega na fakcie, że wszystkie ruchy uciśnionych czarnych, uciśnionych homoseksualistów, uciśnionych transwestytów itp. itd. stosują moralność Kalego z  W pustyni i w puszczy.  Czarny Bond, czarny Zeus, Peter Parker homoseksualista to dobrze, ale już biała Scarlett Johansson jako Major Kusanagi, heteroseksualny aktor grający postać homoseksualną itp. to już obraza, rasizm, homofobia itp.  I ten fakt jest w tym wszystkim najbardziej kuriozalny.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, sLk napisał:

Problem polega na fakcie, że wszystkie ruchy uciśnionych czarnych, uciśnionych homoseksualistów, uciśnionych transwestytów itp. itd. stosują moralność Kalego z  W pustyni i w puszczy.  Czarny Bond, czarny Zeus, Peter Parker homoseksualista to dobrze, ale już biała Scarlett Johansson jako Major Kusanagi, heteroseksualny aktor grający postać homoseksualną itp. to już obraza, rasizm, homofobia itp.  I ten fakt jest w tym wszystkim najbardziej kuriozalny.

Tą samą moralność stosują przecież osoby oburzone faktem, że czarny aktor zagrał białą postać, więc obie strony niczym się tym przypadku nie różnią. Ja jestem konsekwentny w swoich poglądach i tak samo nie rozumiem płaczu o Scarlett Johansson w roli Major Kusanagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, redo napisał:

Tą samą moralność stosują przecież osoby oburzone faktem, że czarny aktor zagrał białą postać, więc obie strony niczym się tym przypadku nie różnią. Ja jestem konsekwentny w swoich poglądach i tak samo nie rozumiem płaczu o Scarlett Johansson w roli Major Kusanagi.

 

Może tak, tylko narzekania kilku facetów z polskiego forum o gierkach dla dzieci mają się nijak do wypowiedzi przedstawicieli wszelkiej maści ruchów wyzwoleńczych, prominentnych członków wytwórni filmowych itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest narzekanie kilku facetów. Wczorajszy temat o syrence Ariel był najpopularniejszym tematem na Twitterze w Polsce. Zauważ ile portali o tym napisało oraz ile komentarzy pojawiło się pod tymi newsami.

Edytowane przez redo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że mi nie przeszkadza, jak czarny gra postać, która w pierwowzorze (komiks, książka, cokolwiek) była czarna. A jebniętym ludziom już przeszkadza, jak białego gra biały. Ale to jest tylko moje zdanie.

Edit. Jeszcze w kwestii syrenki. Też moim zdaniem jest różnica, kiedy, jak chociażby z Shawshank Redemption (nienawidzę polskiego tytułu...) czarny gra irlandczyka, albo w ekranizacjach różnych części książek o Hannibalu Jack Crawford raz jest grany przez białego raz przez mniej białego. Powiedzmy, że spoko.

Ale przy syrence disney przerabia swoją postać, z tak powszechnie rozpoznawalnym wizerunkiem. To już jest całkowicie dziwne i podejrzane.

Powtórzę się - ale to jest tylko moje zdanie, faceta z forum o gierkach dla dzieci.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jebniętym ludziom również będzie przeszkadzać jak czarnego zagra czarny. Widziałem komentarze oburzonych na to, że np. postać Starfire z Titans (która w komiksie również była czarna) zagra czarnoskóra aktorka. Krótko mówiąc: jebniętych ludzi znajdziesz po obu stronach barykady :P

Edytowane przez redo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była pomarańczowa i była z innej planety, więc była dość umownie czarna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę że jakiś temu Jordan Peele (Murzyn) reżyser m.in. filmu Uciekaj zapowiedział że w jego filmach biali nie będą grać. Nie podniósł się ani jeden głos protestu, nikt nie powiedział że jest rasistą.

Z drugiej strony mi osobiście bardzo przeszkadza to że Heimdal, Achilles czy Atena jest grana przez czarnych aktorów. W końcu to w pewnym sensie fałszowanie naszej historii i kultury. Czekam tylko na kogoś kto będzie przerabiał np obrazy i walnie czarną Mona Lizę. Od razu zostanie okrzyknięty Wielkim Artystą.

Osobny temat to przerabianie filmów z męskimi postaciami na filmy z postaciami kobiecymi. Szlak przetarł ostatni Ghostbusters (klapa w kinach), później zrobili babski Ocean's 8 (klapa w kinach  która wg Mindy Kaling spowodowana jest recenzjami białych mężczyzn), następnie przerobiono komedię Mela Gibsona Czego Pragną Kobiety na film z czarną w roli głównej i zatytułowali go What Men Want (klapa w kinach) a kilka dni temu miała premiera remaku świetnej lecz zapomnianej komedii Franka Oza Parszywe Dranie tym razem jako The Hustle (recenzje raczej kiepskie).

Edytowane przez malpka
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będą kręcić nowy Amistad to wpierdolą białych, bo przecież to takie naturalne w dzisiejszych czasach :Coolface:

Z syrenką to jest żenua, postać jest starsza od niektórych na tym forum i zmienianie jej wizerunku, żeby się przypodobać bandzie krzykaczy jest po prostu słabe. To tak jakby Błękitną ostrygę z Akademi Policyjnej przerobić na zwykły pub. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest największy problem - kto kiedykolwiek powiedział, że każdy musi mieć zdanie na każdy temat albo że czyjeś zdanie się liczy w ogóle?
Doszło do tego, że na powierzchni utrzymują się tylko najbardziej krawędziowe i zjebane wypowiedzi z każdej strony. To nie daje żadnej równowagi, jak ktoś mógłby pomyśleć, tylko opinia publiczna zapieprza jak wahadło od ściany do ściany.

Jakiś kompletny random z fioletowymi włosami i podpisem "him/he" wpisuje na swoim tłiterku jakiś kompletny odpał, że niewolnictwo to uzasadnienie dla czarnej skóry Arielki. Momentalny ból dupy z drugiej strony, uznawanie opinii jakiegoś no-name za stanowisko jakiegoś środowiska i "oranie lewactwa". Z drugiej strony jakiś gość z flagą w profilu napisze, że on jebie Disneya, bo Arielka jak Europa - tylko biała i znowu ktoś znajduje jego opinie, patrzy, że followuje jakiś klub piłkarski i ma artykuł na NaTemat.pl - polscy kibice to rasciści! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Na tym (prawie martwym) forum jest sporo osób o rożnych poglądach a jak przychodzi co do czego to nikt tu nie chce nikogo pozabijać.
Kiedyś za wiejskim głupkiem puszczali psy a teraz każdy ma OPINIĘ i nagle jest ekspertem na temat dowolny - kinematografia, rasy i kolory, lotnictwo, stosunki międzynarodowe itd. "Dziennikarze" z jakiś gówno-portali biorą temat i grają na emocjach. W takich "newsach" nie ma treści, jest samo szczucie - ej widzicie jak kurwa typ, dobrze jakbyście napisali nam 90 komentarzy jak to się kończy cywilizacja białego człowieka, bo jeden ziomek ma pstro we łbie; albo jezu jaki ciemnogród, zostawcie proszę łapki w górę, żeby Sebiki zobaczyły jak tu jest postępowo! Monetyzowanie emocji a zwłaszcza złości i oburzenia to najlepszy biznes.

Edit:
@malpkaale u Peela w obu filmach grali biali xD W Us kilku (druga rodzina) a w Get Out! to nawet 90% aktorów było białych - chyba 6-7 czarnych przez cały film jeśli mnie pamięć nie myli.
A o tym wielkim artyście to już sobie sam dopowiadasz - nie ma sensu się samemu nakręcać.
Te kobiece wersje robią, żeby zarobić hajs póki taka jest koniunktura (jak wstawianie tęczowe logo przez korporacje, które mają to w tyłku i jednocześnie zakładają w fabrykach siatki, żeby się ludzie nie mogli zabić, bo nie chcą tam dłużej pracować...), ale chyba szybko ten entuzjazm minie, bo prawie wszystkie te filmy to klapy i są po prostu słabe. W sprawie negatywnych opinii to akurat się do końca nie myliła - przy kilku filmach fakeowe konta dorzucały opinie, żeby zaniżyć średnią. Śmieszniej jak film kupował pozytywne opinie - Gotti z Travoltą xD

 

Edytowane przez The_Siemek
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko przerobić pomnik i gotowe.

 

 

Copenhagen_-_the_little_mermaid_statue_-_2013.jpg

Żeby nie było że jestem tendencyjnym rasistą przytoczę ostatnią wypowiedź Mika Tysona o jego udziale w filmie o Powstaniu Warszawskim:

 

"Mam wiele informacji, że Polacy komentują mój udział w filmie o Powstaniu Warszawskim. Polakom stało się g***o w porównaniu do tego, co dotyka czarnych w Ameryce. Nikt nie prześladował was przez piep***ne 250 lat. Nikt nie gwałcił wam matki, siostry, brata, patrząc wam prosto w oczy zanim ich zabiją. Nikt wam tego nie zrobił."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że murzyni są większymi rasistami niż biali i wykorzystują ten fakt na każdym kroku. Zwolnij takiego z pracy, jesteś rasistą. Nie obsadź w filmie, jesteś rasistą. Obraź takiego (nie na tle rasistowskim), jesteś rasistą... Jak murzyn mówi biały to jest ok, ale kiedy biały powie czarny to już rasista. A przecież białe to białe a czarne to czarne.

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Nikt im nie wmówi, że białe jest białe a czarne jest czarne  :kanalie:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś organizacja antytytoniowa jest oburzona, że w wielu serialach bohaterowie palą. Netflix obiecał, że postacie rzuca palenie. Zrobią serial o Churchillu to będzie nałogowo pił zieloną herbatę z mlekiem sojowym i stewią.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o dluga dyskusja.

 

Problemem jest to ze teraz trzeba uwazac by nikogo nie obrazic.

A to takie podejscie jest ze swej natury skazane na porazke. W systemie innym nizli takim ktory przechodzi pelna cenzure i kontrole opinii a moze nawet i mysli.

 

Kazdy ma prawo do opinii - bo o czym pisalem nie raz opinia jest jak dupa kazdy ma swoja.

 

Patrzac w ujeciu lat dajmy na to 20. I tego jak zmienialy sie czy to filmy czy seriale TV moim zdaniem widac ze sa naciski ze strony tych co promuja polityczna poprawnosc. I nie wazne czy to czarny Zeus, czy nacisk srodowisc w kierunku Scarlett. To jedno i to samo srodowisko z naciskami.

 

Co wiecej jesli ktos mysli ze Polska jest ostoja gdzie w dupie mamy polityczna poprawnosc - pozwole sie z tym nie zgodzic. Owszem na tle innych krajow Europy czy US mamy dalej wiecej wolnosci w wyrazaniu opinii. Ale filmy tez sie zmienily. Gdzies kiedys Czarek Pazura wspolnial ze mowy nie ma zeby dzis ktos napisal tekst podobny do rozmowy telefonicznej z Nic Smiesznego.

 

Tak wiec oburzenie bierze sie z faktu iz ludzie widza zachodzace zmiany, ktore maja forsowac i ksztaltowac pewne przekonania.

 

Co do papierosow @xavrisniech se robia co chca moga zakladamywac rzeczywistosc. Tyle ze kazdy kto pamieta lata '80 wie ze wtedy norma bylo palenie w biurach, gdzie staly potezne popielnice, na biurkach ktore byly raczej sporadycznie oproznianie. Takie byly czasu. Tak to dzialalo. Z drugiej strony nie boj nic lobby firm tytoniowych bedzie pewnie walczylo o realia historyczne jesli chodzi o palenie. Nawet jesli film/serial nie bedzie prezentowal konktetnej marki.

 

Jak pisalem wielokrotnie - ja jestem uczulony na polityczna poprawnosc. Co wiecej mieszkam w kraju gdzie ta jest dosc mocno widoczna. I coraz wiecej osob powoli zaczyna to krytykowac. Niestety w wiekszosci w rozmowach prywatnych bo glosne mowienie o tym (no mnie sie to zdarza) ze ktos don't give a fuck w zwiazku polityczna poprawnoscia nie jest dobrze widziane.

To prowadzi tez do polityki wykluczenia, o ktorej juz zdaje sie pisalem. Ktora ni penisa nie ma nic wspolnego z rownoscia o ktora to ponoc tak wielu zabiega. I co gorsza wprowadza kolejne podzialy.

 

Ale to tylko moje zdanie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ST obejrzane. Ocena sezonu trzeciego chyba o oczko nizej niz pozostale ale serial dalej swietny i w klimacie. Dla mnie bomba. 

Myslalem ze to bedzie ostatni sezon jednak wychodzi na to ze bedzie az 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah ten the office. Dla mnie najlepsza komedia bez sztucznych smiechow w tle.. ten odcinek promuje serial, chociaz jak ktos nie zna postaci to nie do konca wszystko zakuma, ale i tak sie posmieje. Polecam :)

https://www.cda.pl/video/1509407d0

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, malpka napisał:

 

Netflix nie byłby netflixem, gdyby nie zaimplementował do każdej swojej produkcji troszeczkę lgbt... 

Z niecierpliwością oczekuję co wydarzy się w Wiedźminie :wiesiekthug:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda strzępić ryja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Netflix zaczyna powoli tracić, albo konkurencja nadrabia. Poza Narcosem, Stranger Things i może paroma innymi serialami, nie mają nic sensownego. Wiedźmin czuje, że będzie takim średniakiem na raz. Ich filmy to dno mułu, a wszechobecne LGBT już zaczyna wszystkim bokiem wychodzić. Do zaorania z nimi. Jeszcze jak Disney wjedzie ze swoją platformą to już w ogóle będą musieli nadrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co was tak geje i murzyni bolą? Zamiast pisać o serialu to znowu jakieś płacze i lamenty. Serial wyjdzie pod koniec roku i wtedy się przekonamy czy jest dobry czy słaby. Czarny czy homoseksualny bohater nie zmieni mojego podejścia do serialu. Za to słaba gra aktorska i kiepski scenariusz już tak.

Edytowane przez redo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś jedyną osobą, którą znam, której wszechobecne propagowanie lgbtqwertylpg nie przeszkadza. Dosłownie wszyscy dookoła mnie i z tego co widzę 95% wypowiadających się tu osób już tym rzyga. Oczywiście mi to nie przeszkadza, że Ci to nie przeszkadza. Ale też zrozum ludzi, którzy mają tego dość. To nie jest nietolerancja, bo generalnie uważam, że każdy ze swoim penisem może robić co mu się tylko podoba (o ile robi to zdala ode mnie), ale takie, za przeproszeniem, wciskanie na lewo i prawo jakie to jest normalne i właściwe daje efekt dokładnie odwrotny od zamierzonego.

Edytowane przez xavris
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesteś jedyną osobą, którą znam, której wszechobecne propagowanie lgbtqwertylpg nie przeszkadza. Dosłownie wszyscy dookoła mnie i z tego co widzę 95% wypowiadających się tu osób już tym rzyga. 
Od zawsze było wiadomo że z nim coś nie tak...

Wiesz swój swojemu nie przeszkadza

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×