Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Od 8 maja, 4 sezon Lucyfera na Netflix.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sabrina 2 sezon od połowy się rozkręca. 6 odcinek był najlepszy, potem nie było źle ale szczyt tego sezonu to zdecydowanie 6 odcinek. Niestety nie pociągli tego tematu, który dotyczył Sabriny tam, tylko zdusili go w zarodku, a wielka szkoda... Najgorsze jest to, że serial ma fajny potencjał, wątki satanistyczne, okultyzm, a wrzucają jakąś dziewczynkę co chce być chłopcem, a jak już się coś dzieje to zaraz w następnym odcinku tempo znowu opada. No, ale to jest właśnie Netflix... Telewizja na miarę dzisiejszych czasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozytywnych? Ja rzuciłem okiem na dwie, to wniosek był taki, żeby nie odpalać nawet. Ale też chętnie poznam wasze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na IMDb ocena 6,8. Jak na ten serwis to dość wysoko. Recki jak recki od 1 do 10. Będę musiał sam się przekonać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem kilka postow wyzej, ze dawno takiego kiczu nie widzialem. Co prawda moja opinia jest po trzech odcinkach ale dluzej niestety nie dalem rady. Serial momentami wyglada jak parodia jakas, a niektore sceny sa wrecz zenujace. Porownalbym go jakoscia do Rain.

Edytowane przez Qba6113

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale jeśli chodzi o tematykę zombie to tylko Kingdom. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale nie będę ograniczał do jednego serialu Obejrzy się i samemu oceni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Patricko napisał:

Sorry, ale nie będę ograniczał do jednego serialu emoji6.png Obejrzy się i samemu oceni.

 

Sorry, ale doskonale cię rozumiem. Dodam tylko że w 2016 r., wtedy królował Walking Dead, Koreańczycy popełnili genialny Zombie Express a w tym roku miał premierę Kingdom. Koreańce mają jakiś gen który pozwala im świetnie orientować się w tematyce żywych trupów lepiej od innych nacji.

 

A ja odkryłem Ucieczkę z Dannemory. Duet Del Toro - Arquette kradnie serial. Zwłaszcza ta ostatnia która dla roli przeszła ogromną metamorfozę że pierwszego dnia na planie nikt jej nie rozpoznał. No i kto by pomyślał ze Ben Stiller, tak ten pan od durnych kreacji w smutnych filmach (choć Jaja w Tropikach wymiatają) jest świetnym reżyserem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, malpka napisał:

Zombie Express

Chyba najlepszy film o zombie, jaki widziałem. Bardzo prosty, bez niewiadomo jakich wodotrysków, ale chyba dzięki temu właśnie był wręcz przerażająco wiarygodny.

Myślę, że siła tego filmu i kingdom leży w tym, że skośnookie nie boją się eksperymentować. Poza tym pokazują to w swojej kulturze, czy to aktualnej czy dawnej, co, przynajmniej u mnie, jest dodatkowym atutem, że nie oglądam kolejnego filmu z pseudo rambo w nowym jorku :)

 

my tymczasem dalej z Sabrina lecimy. @Patricko oglądamy odcinek z tarotem, sgurwyzyńsko klimatyczny i dobry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mówiłem że w Kingdom zombie zjadają dzieci? W innych kinematografiach nie do pomyślenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zdaje się są też zombie dzieci, zjadające innych :) z czym problem mają chociażby twórcy days gone, którzy mają teraz nad sobą gownoburze właśnie o to, że dali w grze "niedorosłe" zombie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xavris Poczekaj jak wpadną łowcy czarownic. Też świetny odcinek :) Szczególnie końcówka wymiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walking Dead - Sezon 9

UWAGA! Będzie kilka spojlerów!

Obejrzałem w końcu 9 sezon i kurde, muszę przyznać, że był on udany, a przynajmniej tak w 75%. Przede wszystkim najważniejsza rzecz, czyli skok o kilka lat w czasie i pozbycie się Ricka oraz Maggie (przynajmniej na razie). To było tak odświeżające, że czułem się jakbym oglądał pierwszy sezon znowu. W dodatku fabuła skupiła się na problemach ludzi i osad, ale takich życiowych problemach, czyli handel, oczyszczanie dróg, itd. Tego właśnie mi brakowało. Niestety, do mniej więcej 3/4 sezonu trwała dobra passa... Od tego momentu pojawia się kolejna "frakcja", z którą będą musieli zmierzyć się nasi bohaterowie. Która to już w tym serialu? Był jakiś sezon, że nie musieli z kimś walczyć? To już jest naprawdę nudna formuła, gdzie Ci atakują tych, tamci się broni, potem tamci znowu atakują tych, a na końcu sezonu cliffhanger, żeby za dobrze nie było... Mają spore uniwersum, a ograniczają się non stop do tej samej formuły. Chociaż nie ukrywam, że usmiercenie kilku ważnych postaci pod koniec sezonu to był ruch niczym z Gry o Tron, dlatego kolejny plusik. Ogólnie sezon uważam za naprawdę dobry, przyjemnie mi się oglądało. Jedynie kilka ostatnich odcinków to już takie nudzenie trochę, ale jak na 9 sezon to nie czułem znużenia. Zastanawia mnie jeszcze tylko frakcja, która uratowała Ricka, czy to będą jacyś wojskowi z super sprzętem, czy kolejna zbieranina, z którą znów będą walczyć patykami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś dobry kryminalny serial? Najlepiej taki który już wyszedł w całości:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie. Zacząłem The Killing i zaciekawił mnie. Przypomina mi trochę Most nad Sundem który dla mnie jest numero łan:) Oczywiście ten duńsko szwedzki!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądam Kanada/USA, jest jakaś inna?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 i 2 sezon The Killing to jedna historia. Trzeci sezon bazuje na wątkach z poprzednich dwóch sezonów i jest od nich słabszy. 4 sezon zrobiony pod skrzydłami Natflixa szczerze radzę omijać szerokim łukiem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Love, Death and Robots - muszę przyznać, że świetna mieszanka. Niektóre animacje bardzo artystyczne, a niektóre były już tak bliskie fotorealizmowi, że strach pomyśleć co będzie za jakieś 10 lat. Najbardziej podobał mi się chyba odcinek 7, z tą hibernacją w kosmosie. Nie chcę spojlerować, ale można by z tego nakręcić niezły film. Zresztą z wielu tych animacji można by nakręcić świetne produkcję. Nawet ta z 3 robotami w świecie post-apo, niezłe jaja mogliby z tego zrobić. Niektóre były słabsze, ale poniżej pewnego poziomu nie schodzą. Nie wiem czemu, ale czułem tutaj ducha Black Mirror, może z powodu wielu dziwnych śmierci. Mimo wszystko polecam każdemu, warto zobaczyć chociażby dla różnych sposobów przedstawiania historii i świetnym animacjom.

F1 Drive to Survive - bardzo fajny serial dokumentalny o F1 z sezonu 2018. Zrobiony dość dobrze, jednak jeśli ktoś regularnie ogląda i śledzi wiadomości ze świata F1 to nic go tu nie zaskoczy. Zapomnijcie o brudach czy prawdziwych obliczach kierowców. Miejscami miałem wrażenie, że Liberty Media poprosiło Netflix, żeby zrobili im propagandę w USA, jest aż tak różowo i cudownie. Owszem, jest parę odcinków, gdzie się kłócą jak np. Red Bull z Renault, ale to wiedzieli wszyscy, więc nic nowego tu nie pokazują. Zaś przepychanki Hamiltona z Vettelem w Baku już nie pokazali, nawet słowem o tym nie wspomnieli. Serial ogląda się bardzo przyjemnie, ale jak mówię, nie szukajcie tu jakiś nieznanych faktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sabrina niestety mi nie weszła i zakończyłem na 4 odcinku. Nie ma sensu się zmuszać. Przyznam szczerze, że nigdy nie miałem HBO i tamtejsze seriale mnie omijały włącznie z Grą o tron. Po pierwszym sezonie wiem, że czeka mnie kilka tygodni dobrej zabawy, na którą liczyłem.

Wziąłem sobie bezpłatny miesiąc HBO Go i jestem porażony słabą jakością. Resztę sezonów będę ściągał w prawdziwym HD bo to co oferuje ta platforma to kpina. Trochę to śmieszne, że lepiej jest coś spiracić, bo spokojnie byłbym w stanie płacić te 20zł miesięcznie ale nie za takie coś. Netflix jednak przyzwyczaił do luksusu.

Edytowane przez Qba6113
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A my skończyliśmy Sabrinę wczoraj. Generalnie oboje z małżonką mamy podobne odczucia. Świetny pomysł, całkiem niezłe wykonanie, kompletnie zmarnowany potencjał.

Początek drugiego sezonu był bardzo niemrawy, do tego zapowiadał się na transseksualną tyradę. Finalnie motyw chłopca bez penisa się przewijał, ale nie był aż tak irytujący, jak początkowo się obawiałem że będzie. Kilka świetnych motywów, które w zasadzie zostały tak bardzo ucięte, że praktycznie olane, jak chociażby motyw chowańca Nicka czy właściciela sklepu z komiksami. Dwa dobre pomysły ograniczone do kurna dwóch krótkich scenek... Nie wiem czy oglądaliście supernatural, ale oni by dali radę nakręcić sezon wokół tego :) Zakończenie sezonu straszliwie, straszliwie rozczarowujące, bo zwyczajnie płaskie, nijakie a nawet głupie. Postać, która pojawia się w ostatnim odcinku też mnie rozczarowała (chodzi mi o dobór aktora). Jeżeli o samych aktorów chodzi to niesamowitym zaskoczeniem był (to nie jest jakiś straszliwy spoiler jeśli ktoś nie oglądał) smoking man jako 'przewodniczący' rady. Dziwnie było gościa zobaczyć w stosunkowo podobnej roli, ale jednak bez fajka w gębie :P No i oczywiście po raz kolejny laurkę za najlepszą postać otrzymuje Pani Wardwell. Postać doskonale napisana a zagrana jeszcze lepiej... babka wygrywa serial zdecydowanie.

Jak dla mnie mimo wszystko warto obejrzeć, ale też rozumiem, jak komuś nie podejdzie, bo ten serial, mimo dobrej koncepcji, jest strasznie nierówny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×