Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Fortitude.

 

O łał. Co za Miazga. Genialny! Fargo+Twin Peaks? Takie porównanie przychodzi mi do głowy. Polecam gorąco.

Dokładnie klimat serialu jest niesamowity. Jestem po seansie 7 odc, końcówka ... :shok:

Edytowane przez Malibu19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem pierwszy sezon Banshee i nie rozumiem kompletnie tych pochwał 6/10 to max na co to zasługuje. Historia naciągana do granic możliwości, jedna wielka sieczka i jeżeli zdecyduje się na kolejny sezon to chyba tylko z ciekawości co się będzie dziać między Amiszem a Czerwonoskórym.

Cinemax może i należeć do HBO ale różnica w jakości produkcji jest ogromna na korzyść tych stricte z HBO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Knick, produkcja Cinemax a swietny serial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cinemax należy do HBO.

 

Ale to nadal produkcja Cinemax.

Tak samo jak np. Dawno Temu to produkcja ABC a nie Disneya. Przykłady mnożna by mnożyć.

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie oglądam Arrow i mam straszny problem z dysonansem między postaciami w komiksie a ich odpowiednikiem w serialu. Niby DC tworzy swoje cinematic universe itp itd...jednak postacie które normalnie posiadają moce nagle w serialu ich nie mają. Natomiast w podobnej produkcji jaką jest Flash, przeciwnicy superbohatera mają te moce. To teraz będą takie roszady ? Albo nagle jak przejdą z jednej produkcji do drugiej to zyskają moc żeby ją stracić ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nauczył sie latac w ostatnim odcinku jak z Clarka stał sie Supciem.

Edytowane przez C4Ctu5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc jakiś czas temu obejrzałem trzeci sezon House of Cards i ten sezon ma zarówno najlepsze, jak i najgorsze momenty w całym serialu. Frank stracił trochę politycznych zębów, a w całym sezonie bardziej fabuła napędza postacie, niż postacie fabułę. Serial zrobił się nieco przewidywalny, a rola pisarza jest moim zdaniem katastrofalna w wykonaniu. Przypuszczam, że to jednak kwestia moich oczekiwań - chciałem zobaczyć Franka, który dalej bierze co chce i gdzie chce, a on "tylko" radził sobie z tym co już ma, ale przecież ma już wszystko, także kiedy się zastanawiałem, to nawet nie wiem jak mógłby tej władzy mieć więcej. Ogólnie serial poszedł bardziej w melodramat, a to mnie nie kręci aż tak bardzo. Mimo to oglądało się fantastycznie od początku do końca i ostatnie trzy odcinki obejrzałem na raz, bo po prostu musiałem.

 

Oprócz tego oglądam tak wyczekiwane przeze mnie Better Call Saul i muszę z przykrością powiedzieć, że serial jak na razie przynudza. Gotham natomiast całkiem nieźle się rozkręciło i końcówka sezonu, bo zostały już tylko 4 odcinki, zapowiada się smakowicie. Niestety serial ma miesiąc przerwy. Ciągle te przerwy z Gotham, nie wiem co tam producenci wyprawiają.

 

Także w tym momencie swoją uwagę znów skupiłem na The Wire. Czwarty sezon absolutnej miazgi utwierdza mnie w przekonaniu, że zainteresowanie się serialem było jedną z najlepszych decyzji, jakie mogłem podjąć w temacie, bo to jest mój osobisty serial wszechczasów, a rola Michaela K. Williamsa jest dla mnie tak genialna, że mam zamiar dla niego obejrzeć potem Boardwalk Empire, tak jak po zobaczeniu Christopha Waltza w Django wręcz musiałem siegnąć po Inglourious Basterds.

Edytowane przez Siriondel
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za sprawą tego tematu zacząłem oglądać Banshee. Na razie mam za sobą 6 odcinków i cóż. Serial fajny ale mamy do czynienia

z typowym średniakiem, stawiam go na ten moment na równo z Gotham, fajny zapychacz czasu pomiędzy czymś lepszym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji ostatni odcinek Flash'a w końcu pokazał pazura, liczę na powtórkę jak z Arrowem, że drugi sezon pozamiata.

Edytowane przez Lidwin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi sezon arrowa był bardzo komiksowy i podobał mnie się o wiele bardziej niż pierwszy. Z oglądaniem Flasha wstrzymuje się aż wyjdzie całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy odcinek Flasha miażdży, aż strach się bać co będzie w finale sezonu :D Arrow trochę w tym sezonie obniżył loty, ale ostatnio odtwórca głównej roli się wypowiadał, że sezon 4 pozamiata, więc warto czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także w tym momencie swoją uwagę znów skupiłem na The Wire. Czwarty sezon absolutnej miazgi utwierdza mnie w przekonaniu, że zainteresowanie się serialem było jedną z najlepszych decyzji, jakie mogłem podjąć w temacie, bo to jest mój osobisty serial wszechczasów, a rola Michaela K. Williamsa jest dla mnie tak genialna, że mam zamiar dla niego obejrzeć potem Boardwalk Empire, tak jak po zobaczeniu Christopha Waltza w Django wręcz musiałem siegnąć po Inglourious Basterds.

Hmmm, zaciekawiłeś mnie. Okazuje się, że w swoim czasie był to najlepszy serial HBO, więc chyba warto :) Podobno ma wyjśc w tym roku remaster na BR http://www.blu-ray.com/news/?id=15553

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, zaciekawiłeś mnie. Okazuje się, że w swoim czasie był to najlepszy serial HBO, więc chyba warto :) Podobno ma wyjśc w tym roku remaster na BR http://www.blu-ray.com/news/?id=15553

Nie w swoim czasie tylko dalej jest. Z jednej strony Ci zazdroszczę, że masz go dopiero przed sobą z drugiej strony z każdym kolejnym seansem ten serial jeszcze bardziej zyskuje. Edytowane przez malyksg86
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, zaciekawiłeś mnie. Okazuje się, że w swoim czasie był to najlepszy serial HBO, więc chyba warto :) Podobno ma wyjśc w tym roku remaster na BR http://www.blu-ray.com/news/?id=15553

Remaster HD już jest na HBO Go, Amazon Instant Video, Vudu i podobnych usługach VoD, natomiast właśnie na Blu-Ray ma ukazać się nieco później. Właśnie ten remaster oglądam i powiem tyle, że gdyby remastery gier były tak dopracowywane, jak The Wire w HD, to hejt na kotlety byłby pewnie znacznie mniejszy. Ale to i tak pomijając po prostu geniusz serialu. Producenci naprawdę dokonali niemożliwego, tworząc tak inteligentną produkcję z takiej kultury, jak czarnoskóry margines społeczny Baltimore. Do tego praktycznie zero efektów, legendarna gra aktorska i różnorodność postaci, a skrypt to pisał chyba mistrz świata. Serdecznie polecam każdemu, kto zdoła w ten serial wejść.

 

Taka ciekawostka - zarówno The Wire, jak i House of Cards zostały nakręcone w Baltimore i widać niesamowity kontrast pomiędzy Baltimore z The Wire - brudnym, obskurnym i pełnym pustostanów, a Baltimore z House of Cards - bogatym, ekskluzywnym i cóż - "stylizowanym" na Waszyngton.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, zaciekawiłeś mnie. Okazuje się, że w swoim czasie był to najlepszy serial HBO, więc chyba warto :) Podobno ma wyjśc w tym roku remaster na BR http://www.blu-ray.com/news/?id=15553

Pozycja obowiązkowa. Ja juz dwa razy obejrzałem The Wire i ostatnio trafiłem odcinek na Cinemax. W sieci leży już wersja 16/9, ale gdy wyjdzie BR, to zakupię (nie sądzę, aby w pl wydano) i obejrzę raz jeszcze. Bezapelacyjnie numer jeden w swoim gatunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy odcinek Flasha miażdży, aż strach się bać co będzie w finale sezonu :D Arrow trochę w tym sezonie obniżył loty, ale ostatnio odtwórca głównej roli się wypowiadał, że sezon 4 pozamiata, więc warto czekać.

Na kiedy planowana jest premiera 4 sezonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Fall - kolejny serial detektywistyczny. Tym razem angielski z akcją osadzoną w Belfaście. O dziwo pierwszy Brytyjski serial który mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skonczylem ogladac Sherlocka, serial jest rewelacyjny.

Malpka@sprawdz Luthera. The Fall, chetnie sprawdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Fall - kolejny serial detektywistyczny. Tym razem angielski z akcją osadzoną w Belfaście. O dziwo pierwszy Brytyjski serial który mi się podoba.

Skonczylem ogladac Sherlocka, serial jest rewelacyjny.

Malpka@sprawdz Luthera. The Fall, chetnie sprawdze.

A ja dorzucę do tego The Shadow Line, brytyjski mini serial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem True Detective i muszę powiedzieć że jestem rozczarowany. Polecany jako jeden z najlepszych seriali zwyczajnie wieje nudą. Prawda klimat jest świetny jak i gra aktorska czy dialogi. Jednak nawet to nie rekompensuje braku akcji. Poza ostatnim odc. większość serialu ciągnie się niemiłosiernie a do tego sporo nudnych wypełniaczy. To serial dobry ale tylko dobry. 7/10 za klimat i grę aktorską.

Teraz pytanie co dalej? Gomorra? W Cieniu? Rodzina Soprano?

Edytowane przez Firo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×