Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam za sobą trzy odcinki O.J. Simpsona. Przyjemnie się ogląda, ale patrząc na liczbę nagród, to jeszcze chyba do tego momentu powodującego opad szczęki nie dojechałem (mam nadzieję) 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, pablos_PRO napisał:

Sprawę O.J. Simpsona ktoś sprawdzał? chodzi mi po głowie by się za to zabrać. I jest Ross z Przyjaciół :)

 

 

Ross jest a serial jest podobno świetny. Trzeba pamiętać że wszystkie zachwyty zebrał głównie w Stanach gdzie sprawa O.J. przeszła do historii. Zabiorę się za niego gdy skończę z Ray Donovan. Po bardzo dobrym drugim sezonie i trzecim równie dobrym, pierwszy odcinek czwartego zaczyna się z nieco mrocznego i wysokiego C.

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, pablos_PRO napisał:

Sprawę O.J. Simpsona ktoś sprawdzał? chodzi mi po głowie by się za to zabrać.

O sprawie O. J. Simpsona napisałem dawno temu na forum tak:

Cytuj

Tymczasem właśnie kończę oglądać American Crime Story: The People v. O. J. Simpson - pierwszy sezon z planowanej antologii na temat głośnych amerykańskich procesów. Jak sam tytuł mówi, sezon skupia się na sprawie okrzykniętej mianem Trial of the Century i uważanej za ojca gatunku Reality TV - w 1994 roku futbolista i celebryta O. J. Simpson zostaje oskarżony o zamordowanie swojej byłej żony i jej znajomego. Temat był bardzo głośny, 20 lat temu cały kraj od tego huczał, transmisje na wszystkich kanałach cały czas, ludzie na ulicach, przerwano nawet z jego powodu transmisję z finałów NBA. Cały serial pokazuje faktyczną historię od zdarzenia, przez zatrzymanie i proces, aż do werdyktu. Większość scen dzieje się na sali sądowej albo w prokuraturze i to jest klimat, który najbardziej lubię. Serial trzyma się faktów, prawdziwe postacie związane z procesem są rewelacyjnie przedstawione, a obsada jest gwiazdorska (laureat Oscara Cuba Gooding Jr w roli Simpsona oraz John Travolta w roli jednego z jego prawników, między innymi). Nie ma tutaj fabularyzowania ani dramatyzowania, tylko proces oraz odwieczny problem podziału rasowego w USA, który odegrał w tej sprawie wielką rolę. Skomplikowana, ale bardzo satysfakcjonująca produkcja. Jednak, jak ktoś jest uprzedzony "bo hameryka i o czarnuchach nie będę oglądał", to raczej nie wejdzie.

Także polecam, ale klimat naprawdę nie dla przeciętnego europejskiego widza i nie dla kogoś, kto zasypia, kiedy "nic się nie dzieje" (czyt. nie szczelają się albo nie bijo).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gardzę i śmieję się z tych wszystkich seriali komiksowych i omijam szerokim łukiem niskobudżetowe Arrowy, Supergile, a także nieco lepsze Dardevile czy inne netfliksowe Jessiki Jonesy, tak obejrzałem właśnie pierwszy odcinek Legion.

 

Wow, podoba mi się. Bardzo nietypowy, niekomiksowy wręcz. Zaciekawił mnie i muszę przyznać, że chętnie rzucę okiem na kolejne epizody. Pierwszy odcinek bardzo dobry. Polecam sprawdzić na własnej skórze samemu, nawet jeżeli ma uczulenie na marvela jak ja. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Netflix zapowiedział nowy serial Dear White People. Tutaj cytuję:

"Serial będący satyrą na „post-rasowe” społeczeństwo USA. Ukazuje życie grupy studentów różnego pochodzenia na elitarnym uniwersytecie Ivy League."

 

Najciekawsze jest to że na YT zwiastun obejrzało 1.6 mln ludzi, 250k stwierdziło że im się nie spodobał.

Nie mogę doczekać się premiery.

 

 

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ray Donovan S04 - pierwszy sezon z dłużyznami i mieliznami scenariusza. Showtime jest na dobrej drodze do zarżnięcia kolejnego serialu. Czy tak jest pokaże nam sezon 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rectify - 10/10

Po The Wire, Fargo i Sherlocku to jest czwarty serial, któremu wystawiam ocenę idealną. Oskarżony o gwałt i morderstwo Daniel Holden wychodzi z celi śmierci po 19 latach, ponieważ pojawiają się w sprawie nowe dowody DNA, które uniemożliwiają jednoznaczne stwierdzenie winy. Wspaniała opowieść o człowieku, który próbuje znaleźć swoje miejsce na świecie, ale świat wcale nie chce go przyjąć. Obserwujemy jego zmagania z codziennością, z nieufnością ludzi w miasteczku, ze wspomnieniami. Wspaniałe role i inteligentne dialogi. Opowieść jest spójna i opowiedziana z rzadko spotykanym w TV wyczuciem i sensem, a zakończenie jest nieludzkie. Serial jest bardzo powolny, bardzo ciężki, bardzo dramatyczny i bardzo inteligentny. Nawet jeśli na horyzoncie pojawiają się promyczki nadziei dla bohatera, to i tak wszystko idzie do diabła. 30 genialnych odcinków, polecam.

 

Sneaky Pete - 9/10

Amazon pokazuje, że na serio zagnieżdża się w serialowym biznesie i płacenie mu z subskrypcję opłaca się tak samo, jak płacenie Netflixowi. Wyprodukowana m. in. przez Bryana Cranstona opowieść o oszuście imieniem Marius, który po trzech latach opuszcza więzienie i przyjmuje tożsamość swojego kolegi z celi Pete'a, który bardzo szczegółowo opowiadał mu o swoim życiu. Z taką wiedzą Marius - teraz pod imieniem Pete - zjawia się na farmie "swojej" dalekiej rodziny i skutecznie podszywa się pod swojego kolegę z celi, jako niewidziany od 20 lat kuzyn. Ma zamiar okraść tych obcych mu przecież ludzi, żeby rozwiązać swoje osobiste problemy z bossem nowojorskiego hazardowego półświatka - Vincem (w tej roli Bryan Cranston), ale okazuje się, że ta rodzina ma swoje problemy. I tak wszystko staje na głowie. Serial jest dynamiczny i do samej końcówki ma dość lekką atmosferę. Wydarzenia są przewidywalne, dialogi barwne, a postacie lekko przesadzone. W przeciwieństwie do Rectify, taka trochę typowa amerykańska telewizja, ale opowieść tak się zakręca, że wciąga i ogląda się to bardzo przyjemnie.

 

Taboo - 9/10

O czym jest Taboo nie będę pisał, bo każdy wie. A jak ktoś nie wie, to łatwo znajdzie, bo serial jest na fali. Moim zdaniem Taboo jest świetne, ale historia sprawia wrażenie tak wielkiej, że opowiedzenie jej w całości zajęłoby z 10 sezonów. Było pięć odcinków, do końca sezonu trzy, a ja mam wrażenie, że nawet wierzchołek góry lodowej nie został ruszony. A to przecież Tom Hardy w głównej roli, więc chyba w wielosezonowym tasiemcu nie zagra. Skoro o wilku mowa - rola Hardy'ego jest naturalnie głównym powodem, dla którego oglądam Taboo. Co też ten facet tam wyprawia. Poza tym jednak serial ma wiele innych mocnych stron, między innymi bardzo dobry i oryginalny pomysł, atmosferę Londynu z wczesnego XIX wieku, interesującą i kontrowersyjną tajemnicę z okultyzmem w tle, wrażenia wizualne na najwyższym poziomie i wiele innych świetnych ról wspierających Hardy'ego w robieniu widowiska. Skąd ci ludzie biorą pomysły na scenariusze, to się w głowie nie mieści.

 

A co teraz na horyzoncie? Zaraz zabieram się za serial Goliath. Czekałem tyle czasu na Billy'ego Boba Thorntona w inteligentnej roli w poważnym serialu i się doczekałem. Facet dostał za swoją rolę Złoty Glob, więc będzie niesamowita moc. A na bieżąco oglądam The Path, Homeland (straszna kupa ten sezon) oraz Gotham - jedyny serial akcji, jaki mnie interesuje. Po słabych początkach zrobił się naprawdę zajebisty show, ze świetnie wykreowaną na swój sposób galerią złoczyńców z Batmana.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BLACK MIRROR - dlaczego ja tak późno odkryłem ten serial? Przerażający, genialny, wciągający, hipnotyzujący :obama: :banderas: Nie ma słabych odcinków, niektóre są tylko mniej genialne.... Polecam każdemu myślącemu człowiekowi. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oglądał ktoś to Belleepoque? Ja rzuciłem okiem w przerwie meczu i to kaszana jakich mało.

 

Jak oni się porównywali do seriali BBC czy Tabu to ich chyba głowa boli. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
31 minut temu, pablos_PRO napisał:

oglądał ktoś to Belleepoque? Ja rzuciłem okiem w przerwie meczu i to kaszana jakich mało.

 

Jak oni się porównywali do seriali BBC czy Tabu to ich chyba głowa boli. 

 

 

Wszystkie seriale TVN chyba robi ta sama ekipa: ci sami aktorzy, brak filtra kolorów i praca kamery. Realizacyjnie to epoka Niewolnicy Izaury. Dla porównania jak to się robi w Netflixie:

 

Edytowane przez malpka
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kawałek Belle Epoque... już pierwsza scena mnie zniszczyła 

 

MzA1MjM2JBNuB3leNQZ_Q25VYx09WyAdb0EhRXgE

 

a potem było już tylko gorzej. Tego się nie powinno porównywać do Taboo tylko do Ojca Mateusza. Kurwa, mamy rok 2017 a najdroższym polskim serialem będzie jakiś pieprzony procedural, gdzie "elita" polskiego aktorstwa przebrała się w niemodne ciuchy. 

 

O ile z filmami jest u nas coraz lepiej, tak serialowo jesteśmy daleko za murzynami. TVN pod płaszczykiem nowoczesnej stacji z wielkimi ambicjami, stworzyło gówno gorsze niż produkcje TVP, gdzie tacy Artyści czy Bodo wyglądają niczym twory HBO. Belle Epoque to rzygi, gówno, durnota, zmarnowany czas....  

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Belle Epoque obejrzałem jakieś pół godziny i przelaczylem. Jak ktoś w ogóle z tego tvn-owskiego towarzystwa porównuje tego gniota do Taboo to powinien się leczyć psychicznie. A co do Taboo to majstersztyk, super serial.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taboo srabo, a Frontier zjada na śniadanie tamtego gniota od hbo. :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak krótko:

Taboo - dobre, chociaż nie urywa

Polskie filmy - dalej mega gówno, chociaż Smarzowski coś tam działa to Vega robi mega KKO.

Frontier - szit, kto lubi KKO pewnie temu się spodoba, ja dziękuje.

Belle Epoque - wielkie obietnice a wyszła kaszana. Nie jest to zupełne dno, jest po prostu kiepsko na poziomie innych tvnowskich produkcji. Niania Frania połyka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle się wątków nagromadziło na finał Taboo, że są tylko dwie możliwości. Albo będzie to genialnie wykombinowane i pozrywa nam kapcie albo będzie ostry ból dupy, zawód i serial rozstanie się z nami z masą niedopowiedzeń. Nie muszę chyba pisać, który scenariusz jest bardziej prawdopodobny :trap:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OJ Simpson obejrzany.  Fajna historia, kojarzyłem ją wcześniej minimalnie, przez co nieźle się oglądało bez spoilerów .

 

 

Najsympatyczniejsza postać Robert Kardiashian, dobry człowiek. Pewnie się teraz w grobie przewraca patrząc na swoje córeczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pablos_PRO napisał:

Najsympatyczniejsza postać Robert Kardiashian, dobry człowiek. Pewnie się teraz w grobie przewraca patrząc na swoje córeczki

 

Mnie bardziej interesuje co myśli o żonie swojej byłej żony.

Panowie, czy ktoś oglądał Żonę Idealną? Podobno dobry serial a na Netflixie są wszystkie sezony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za Wikingów. Serial rzeczywiście bardzo dobry. Tematyka nieprzemielona, jest przygoda , jakaś tajemnica, chęć poznania tego co będzie dalej. Mam ochotę na każdy kolejny odcinek.

 

Suits w II sezonie zaczęło trochę przynudzać. Taki serial o wszystkim i o niczym.  Taki do obiadu zamiast Klanu może być. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legion - narazie 3 odcinki, troche mindfuck przez to ze glowny bohater boryka sie z problemami psych ale nie jest jakis na maksa zakrecony. Poletzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam drugi sezon Fortitude, ten serial jest genialny. Niby wszystko dzieje się tak wolno i ślamazarnie ale ciężko się oderwać od TV. Cudowne zdjęcia  i muzyka podkreślające klimat fikcyjnego miasteczka położonego gdzieś w okolicach Spitsbergenu. Wprawdzie bałem się trochę wprowadzonego w drugim sezonie Dennisa Quaida, ale póki co wpasował się w serial.  W każdym razie jak ktoś nie oglądał tej perełki to szczerze polecam. 

 

Oczywiście w przerwach pomiędzy odcinkami Belle Epoque :pazura:

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, sLk napisał:

Oglądam drugi sezon Fortitude, ten serial jest genialny. Niby wszystko dzieje się tak wolno i ślamazarnie ale ciężko się oderwać od TV. Cudowne zdjęcia  i muzyka podkreślające klimat fikcyjnego miasteczka położonego gdzieś w okolicach Spitsbergenu. Wprawdzie bałem się trochę wprowadzonego w drugim sezonie Dennisa Quaida, ale póki co wpasował się w serial.  W każdym razie jak ktoś nie oglądał tej perełki to szczerze polecam. 

 

Oczywiście w przerwach pomiędzy odcinkami Belle Epoque :pazura:

 

Również mega się wkręciłem w ten serial do tego stopnia, że nie czekam nawet na PL napisy tylko jak tylko pojawi się nowy odcinek to oglądam z angielskimi.

Muzyka owszem robi niesamowity klimat, zdjęcia są przepiękne i ta ciągła niepewność podczas oglądania, świadomość że cały czas kryje się tam jakaś zagadka.

Co z tego, że dostajesz odpowiedź na jedno nurtujące pytanie, skoro w dalszym ciągu pojawiają się następne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze oceny Iron Fist odcinki 1-6. Jeśli faktycznie jest tak źle to znaczy że serial jest gorszy niż Luk Cage a to już nie są żarty.

 

The Verge: Smutna prawda jest taka, że Iron Fist to najgorszy ze wszystkich seriali produkowanych przez Netfliksa i Marvela. Jest wiele powodów takiego stanu rzeczy, choćby sposób prowadzenia narracji, który zdaje się szwankować na najprostszym poziomie. Można to określić czymś w rodzaju rozczarowującego studium przypadku, które pogrąża dodatkowo lenistwo w procesie twórczym.

 

Variety: Iron Fist to najbardziej frustrujący i najnudniejszy serial superbohaterski, który wyprodukował Netflix. Całe wieki zajmuje poznanie tego, co stało się głównemu bohaterowi, brakuje pomysłu na zdjęcia, a dialogi po prostu bolą nas, widzów. (…) Powiem wprost: przebrnięcie przez pierwsze dwa odcinki to prawdziwe wyzwanie.

 

Hollywood Reporter: Przez 6 odcinków twórcy nie sprawili, bym mógł wam powiedzieć coś więcej o głównym bohaterze. Na miłość boską – zanim w ogóle czegokolwiek się o nim dowiadujemy, uświadamia się nas, że musimy wątpić w każde słowo, każde zdarzenie, które zostaje pokazane na ekranie.

 

Uproxx: Wybaczyłbym jeszcze, gdyby to był nudny serial o herosie, który w ekscytujący sposób kopałby tyłki swoich przeciwników. (…) Ale jeśli na ekranie nie działa właściwie nic, to czemu mam udawać, że jestem jakimś marvelowskim masochistą?

 

MIC: Iron Fist to nie jest serial tragiczny – w jakimkolwiek tego słowa znaczeniu. Gdyby dajmy na to puszczono go w The CW, byłby tam rewelacją. Ale Netflix przyzwyczaił nas do czegoś więcej.

 

CNET: Po 6 odcinkach zostajesz z wrażeniem, że opowieść o mistrzu sztuk walki, który załatwił na amen smoka, ktoś chyba potraktował zbyt serio.

Edytowane przez malpka
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 24.02.2017 o 21:48, bany4KHDR napisał:

Legion - narazie 3 odcinki, troche mindfuck przez to ze glowny bohater boryka sie z problemami psych ale nie jest jakis na maksa zakrecony. Poletzam

po 5 odcinkach smialo stwierdzam ze mesjasz. Reżyser wykazuje się olbrzymia kreatywnością łącząc chaos w spójna całość. Kazdy kolejny odcinek zaskakuje jednoczesnie trzymajac w napieciu. Majstersztyk.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×