Skocz do zawartości
ONE

Co ostatnio czytałeś(aś), co czytasz? Czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Książka Kerouaca?

Tez tak myslalem na poczatku ale ksiazka Kerouaca to bylo "On The Road". Czytalem i byla zajebista i dzieki niej w ogole zrobilem kilka wypraw samochodowych po Ameryce. Ale Reflect chyba mial na mysli "The Road" McCarthy'ego z 2006 o ile sie nie myle. Slyszalem o niej i mam na liscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reflect chyba mial na mysli "The Road" McCarthy'ego z 2006 o ile sie nie myle. Slyszalem o niej i mam na liscie.

Dokladnie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam czy ktoś z tutaj obecnych słyszał o takim panu jak Terry Pratchet?:) Pewnie tak;) Kilka dni temu skończyłem "Nację" a teraz zabieram się za "ŁUPS". Ta pierwsza z wymienionych to trochę takie połączenie Małego księcia z Robinsonem Crusoe (co nie oznacza że jest tylko jeden bohater), czyta się lekko i przyjemnie, można trochę przy niej pomędrkować (chyba nie ma takiego słowa?:)) i strony uciekają jedna za drugą. A "Łups" no cóż fanom Pratcheta nie trzeba przedstawiać Vimesa i jego dzielnej straży Ankh Morpork;) Chociaż uważam że najlepsze części to sa te w których występuje "Śmierć" (dla nie będących w temacie zaznaczam że "Śmierć" to ON a nie ONA) no i to tyle;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu filmu, ostatnio przeczytałem całą sagę Zmierzchu. Fajnie się czyta, polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu skonczylem czytac 'Toy Wars' Ziemiańskiego, teraz jestem w trakcie lektury 'Zapisane w kościach' Simona Becketta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czytam właśnie pierwszy tom sagi Piekary o inkwizytorze Madderdinie, poprzednie 4 zbiory opowiadań polecam bez 2 zdań, a saga zapowiada się świetnie

Ja wiem że o gustach się nie dyskutuje ale jako że wymienione przez Ciebie tytuły, konkretnie saga, były jednym z moich większych rozczarowań nie mogę się powstrzymać, a uwaga moja będzie mocno niekonstruktywna - durne te książki strasznie (chociaż przyznaje że wielu ludziom się podoba), jedynie w ostatnim tomie sagi czuć lekki powiew czegoś akceptowalnego.

Ostatnio wybrałem się do Empiku w poszukiwaniu jakiegoś fantasy/sf. Wpadła mi w oko trylogia Helikonii Aldissa. Obecnie czytam pierwszy tom "Wiosnę Helikonii", jak na razie mogę polecić :P

Oh yessss, pewno już przeczytales calosc.

Jestem po pierwszym tomie i potwierdzam - jedna z lepszych dostepnych aktulnie pozycji.

Jak w temacie.

Ostatnio skończyłem "To nie jest kraj dla starych ludzi".

Tego samego gościa "Droga" - książka drogi (ojca i syna) w postapokaliptycznym wydaniu - no niezły kawałek literatury.

PS

A dla miłośników eklektycznej fantastyki z przewagą cyberpunka Neal Stephenson: Zamieć i Diamentowy Wiek

Edytowane przez mj2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że większość użytkowników woli fantasy, ja natomiast bardziej sensacja, przygoda powieści awanturnicze. Ostatnio ---> James Rollins "Czarny Zakon" >>POLECAM<< a obecnie James Rollins "Wirus Judasza"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz do mnie jada :-D!

1. Dr House. Biografia Hugh Lauriego i przewodnik po serialu

2. Dr House. Całkowicie bez autoryzacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że większość użytkowników woli fantasy

Rzeklbym szeroko pojeta fantastyke :)

Powod: ten typ doroslego dzieciaka tak ma - fantastyka, gierki na konsolce, serialiki, dziwna muzyczka itp ;)

Ale jak przyjdzie cos w domu naprawic, dzieciaka przewinac czy wsypac prozaicznego kreta do zlewu tu uuuuu... mamy problem!

[oczywiscie zaliczam sie do w/w i jestem z tego dumny!!!]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w końcu dorwałem i łyknąłem w dwa dni "Ojca Chrzestnego" - klasa sama w sobie. Jeszcze wcześniej "Komu bije dzwon" - dobra, ale chyba spodziewałem się po niej nieco więcej. Teraz, niejako zawodowo, na tapetę idzie "Dekada Filmu" A. Wernera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie Buick 8 Kinga... Przyznam szczerze, że na chwilę obecna średnio a jestem w połowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buick pękł i mnie nie zachwycił.

Znacznie lepiej poszło z Papierowym Motylem Mariki Krajniewkiej, którego pochłonołem szybciutko i jestem zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam ksiazki Tom`a Clancy`a, narazie czytam Polowanie na Czerwony Październik i Morze Ognia. Kazda na swoj sposob wyjatkowa.

Polecam takze ksiazki B. Wołoszańskiego, w sczególności Straceńcy oraz Ostani Bastion SS, jak takze ksiazki innych autrow z pod znaku V (seria ksiazek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Tysiąc wspaniałych słońć" Hosseiniego, który kolejny raz pokazał, że jest fenomenalnym pisarzem. Polecam każdemu, a szczególnie tym, którzy się interesuja Bliskim Wschodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam czytać! Ostatnio przerabiam trylogię Millenium Stiega Larsona - opasłe, ale świetnie napisane tomiska!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem : Antygona,katarynka,latarnik, bo takie facetka pod polskiego kazała przeczytac :D:D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja męczę po raz 3 już całą sagę wiedźmina, mam o nim temat na prezentację maturalną :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hobbit: Czyli Tam i z powrotem. Świetna książka i bardzo gorąco ją polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio skonczylem "Miecz przeznaczenia" Andrzeja Sapkowskiego, ktory pisze o losach,znanego nam wszystkim,Wiedzmina:) Zaczynam teraz Krew Elfów (3 czesc Wiedzmina)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K-PAX IV - jeżeli czytaliście poprzednie części, to śmiało możecie sięgać po tą książkę. Już tak nie zaskakuje jak poprzednie części, forma jest nadal ta sama, zmienił się tylko główny bohater, ale ogólnie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×