Skocz do zawartości
ONE

Co ostatnio czytałeś(aś), co czytasz? Czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jutro zabieram się za jeden z kanonów fantasy. Cykl Koło Czasu Roberta Jordana liczy sobie 15 tomiszczy, nierzadko po 1000 stron każdy :) Ostatni tom jeszcze nie wydany w Polsce, czeka na zakończenie reedycji. Zobaczymy po pierwszym tomie czy mnie wciągnie, ale skoro Roberta Jordana zwykło się nazywać spadkobiercą Tolkiena to mam dobre przeczucia.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dallas 63 - po 400 stronach odnoszę wrażenie, że to książka obyczajowa niżeli Si-fi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dallas 63 - po 400 stronach odnoszę wrażenie, że to książka obyczajowa niżeli Si-fi. 

doczekaj do końca, - przez długi czas, duzo jest tu poświęcone wątkowi sercowemu czy też zwykłej teksańskiej społeczności niż głównej misji bohatera ;). Bardzo dobra ksiązka, mimo, że "gdzieś w środku" znudziła mnie i musialem odpuścić na parę dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w ciągu kilku miesięcy przeczytałem:

 

Joe Abercrombie (tak jak ta firma odzieżowa Abercrombie & Fitch :) ) - Samo Ostrze 7/10, Nim Zawisną Na Szubienicy 7/10 - dark fantasy, świetna postać Glokty (kto przeczytał ten wie). Czekam aż dostępny będzie w bibliotece tom 3.

Montague Rhodes James - Opowieści Starego Antykwariusza 6/10 - klasyczne opowiadania niesamowite

Robert McCammon - Łabędzi Śpiew 8/10 - 1000 stronicowa powieść postapokaliptyczna. Dla fanów takiej tematyki obowiązkowa.

Marek Czerwiński - Łowy Na Człowieka 8/10 - najlepsza i jedyna jaką dotąd przeczytałem powieść o snajperze. Dużo zagadnień techicznych.

Andrzej Sapkowski - Miecz Przeznaczenia 5/10 - "Ostatnie Życzenie" było lepsze. W przyszłości czeka tom 3 przygód Wiedźmina.

Duncan Harding - Ucieszka Z Tobruku 6/10

Paweł Majka - Dzielnica Obiecana 6/10 - czytałem lepsze powieści postapokaliptyczne

Andrzej Chwalba - Samobójstwo Europy: Wielka Wojna 1914-1918 9/10 - dla interesujących się I WŚ, pozycja obowiązkowa

Robert Ervin Howard - Solomon Kane Okrutne Przygody 7/10 - połączenie opowiadania przygodowego z horrorem, bohater który był pierwowzorem Conana. Jak ktoś lubi Indiana Jones'a to jest to coś podobnego.

Tom Clancy & David Michaels - Kolekcjoner 9/10 - cykl Splinter Cell, czytam z zamiłowania do tej serii gier, zwłaszcza części pierwszej. W drugą i trzecią część kiedyś na pewno zagram. Właśnie przeczytana. Naszpikowaną akcją jedna z lepszych powieści szpiegowsko-sensacyjnych.

Robert Cichowlas & Łukasz Radecki - Pradawne Zło 2/10 - zacytuje zdanie z ostatniego opowiadania tego zbioru: "Nie mam pojęcia kto to przyjmował do druku, ale kiedy podejmował decyzję o podpisaniu z autorem umowy, musiał być pijany". Słowa te doskonale odzwierciedlają poziom tej książki. Podróba Loverafta, Herberta, Mastertona. Polscy autorzy nie umieją pisać powieści grozy! (wyjątkiem jest tutaj Stefan Darda i cykl "Czarny Wygon", zwłaszcza pierwsze dwa tomy).

 

Co do wspomnianego wyżej Stephena Kinga to wg mnie gość to mistrz lania wody. Ale to tylko moja opinia, co kto lubi.

Edytowane przez Thrasher8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doczekaj do końca, - przez długi czas, duzo jest tu poświęcone wątkowi sercowemu czy też zwykłej teksańskiej społeczności niż głównej misji bohatera ;). Bardzo dobra ksiązka, mimo, że "gdzieś w środku" znudziła mnie i musialem odpuścić na parę dni.

I tak pewnie minie miesiąc czy nawet dwa zanim dokończę tą książkę. To moja pierwsza pozycja tego autora, obym i po inne sięgnął. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak pewnie minie miesiąc czy nawet dwa zanim dokończę tą książkę. To moja pierwsza pozycja tego autora, obym i po inne sięgnął. 

 

Sięgaj, sięgaj :) 

 

co do postu kolegi Thrashera8888 na pewno skorzystam :) akurat nie miałem pomysłu na nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przy dzisiejszym poziomie TV wszystkie książki by się zabiły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skończyłem czytać 4 tom Czarnej kompanii Glena Cooka.Teraz zabieram się za Mrówańcze Rusłana Mielnikowa z uniwersum Metra.Jestem na samym początku,a już mnie wciągnęła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skończyłem czytać 4 tom Czarnej kompanii Glena Cooka.

Czytałem całość.

Moim zdaniem o ile na początku książka daje rade to im dalej w las tym większe WTF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100%

A wiesz,że są zapowiedziane 2 nowe tomy? :biggrin:

 

Hmm, ciemno to widzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mrówańcza Rusłana Mielnikowa skończona.Dobra historia,ale jednak nie jest ten sam klimat co w Metro 2033.

Teraz zabieram się za Korzenie Niebios Tullio Avoledo

Edytowane przez ExVitallin_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skończyłem czytać 4 tom Czarnej kompanii Glena Cooka.Teraz zabieram się za Mrówańcze Rusłana Mielnikowa z uniwersum Metra.Jestem na samym początku,a już mnie wciągnęła :biggrin:

 

Ja po przeczytaniu 1 tomu "Czarnej Kompanii" odpuściłem sobie tego pisarza. Styl mi kompletnie nie podszedł, wg mnie zahacza o grafomaństwo. Do tego miało to być dark fantasy a takie głupie imiona dla bohaterów jak lekarz - Konował czy Cukierek, psuły całkowicie klimat tej i tak kiepskiej powieści. Nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jon Roberts, Evan Wright - Prawdziwy Gangster 9/10. Super książka, chyba najlepsza autobiografia jaką czytałem. Książka o gangsterze, który ze zwykłego złodzieja stał się kokainowym kowbojem i jedną z najpotężniejszych osób w USA. Polecam fanom Chłopców z ferajny i Człowieka z blizną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynam czytać Bastion, S.Kinga, księga wielka więc troche mi zajmie...zobaczymy jak z jakością :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jade z Lovecraftem, zbiór opowiadań 'Zew Cthulhu'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznać ale dopiero zaczynam czytać "Hrabia Monte Christo."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jade z Lovecraftem, zbiór opowiadań 'Zew Cthulhu'

 

Fantastyczna sprawa...ino to wszystko za krótkie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jade z Lovecraftem, zbiór opowiadań 'Zew Cthulhu'

 

Z Lovecraft'a polecam "Najlepsze Opowiadania Tom 2". O wiele lepsze niż wydany w 2004 "Zew Cthulhu". A dla fanów tego autora: "Zgroza W Dunwich I Inne Przerażające Opowieści" wydana w 2012, z nowym tłumaczeniem najlepiej oddającym styl ww.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Lovecraft'a polecam "Najlepsze Opowiadania Tom 2". O wiele lepsze niż wydany w 2004 "Zew Cthulhu". A dla fanów tego autora: "Zgroza W Dunwich I Inne Przerażające Opowieści" wydana w 2012, z nowym tłumaczeniem najlepiej oddającym styl ww.

Mam, jest następny w kolejce tzn tom 2 opowiadań :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam, jest następny w kolejce tzn tom 2 opowiadań :-)

 

Polecam też z nowszych wydań HPL'a "Kopiec" 8/10 wydana w 2013 - nic nowego od tego autora, ale ciekawe opowiadania, oraz "W Poszukiwaniu Nieznanego Kadath" wydana w 2014 - zamierzam kiedyś przeczytać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że wybieram się w środę na pięciodniowy wypoczynek do szpitala %) zakupiłem następujące tytuły

1. Jarosław Grzędowicz "Wypychacz zwierząt"

2. Simon Beckett "Chemia śmierci"

3. Cormac McCarthy "Droga"

 

Mam nadzieję, że jakoś przetrwam te nudy szpitalne, jeszcze zabiorę Misery Kinga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam "Bóg urojony" Richarda Dawkinsa. Jesli ktos lubia taka literature.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×